Problém z filtrom - znečistená voda



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 10 Dec 2007 18:51 pm

V máji som si kúpila externý filter AQUAEL UNI MAX 250 proffesional, náplň molitan, zeoWonder, BioCeraMax, aktívne uhlie (momentálne nepoužívam uhlie). Doteraz som s ním nemala žiadne problémy, avšak v poslednom čase mi s vytekajúcou vodou cez trysky vyteká do akvária aj všetok "bordel", ktorý sa do neho natiahne a akvárium vyzerá ako keby v ňom "snežilo". Filter pravidelne čistím (raz za 1-2 mesiace), molitanové a ostatné náplne sú nepoškodené. Neviete v čom môže byť problém?
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Reklama

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod xitanaf » 10 Dec 2007 19:13 pm

skusiť prečistiť aj okolie vrtulky v hnacej hlave ale hlavne vyčistiť hadice, zvyknu sa dosť zanašať a potom po naštartovaní sa ten bordel uvolnuje
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod calvus » 11 Dec 2007 18:55 pm

dosť casto sa stava ze pri externych filtroch sa zanesu aj privodne hadice. treba vycistit aj tie tak isto aj tu spominanu vrtulku a jej okolie
Obrázok používateľa
calvus
 
Príspevky: 79
Obrázky: 15
Založený: 21 Okt 2007 17:11 pm
Bydlisko: BB

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 12 Dec 2007 18:33 pm

Skúsim to teda zasa rozobrať a prečistím aj hadice. Tie som doteraz nečistila. Myslela som, že sa to postupne vyplaví, ale ten bordel ide do vody stále... :(
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod xitanaf » 12 Dec 2007 18:45 pm

a nemáš tam náhodou nejaký droliví filtračný materiál?
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Attila Szabó » 12 Dec 2007 21:18 pm

Podľa mňa to nebude znečistením hadíc. Ja mám jeden externý filter v činnosti už 3 roky bez prestávky a nikdy som hadice nečistil. Po čistení filtra a zapnutia filtra sa z hadíc síce vyplavia nečistoty ale je to chvílková záležitosť, to netrvá dlho, ani to nemôže dlho trvať. Keď to pretrváva, tak to "niečo" ide z filtra!
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 13 Dec 2007 12:27 pm

Aj ja si myslím, že je vo filtry nejaká "nesprávna" cirkulácia a bordel, ktorý nasáva dovnútra, ide zasa von a ja neviem prečo. Skúsim dokúpiť ďalšie molitanové vložky, hádam to zachytia, ak je ovšem chyba v tom. Drvivý materiál tam nie je žiadny. Je tam zeoWonder a BioCeraMax, čo sú také krúžky a jemný štrk a ten nemá drobné čiastočky. Nuž, uvidíme, poskúšame.
Dík za reakcie :)
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 15 Dec 2007 22:15 pm

Dnes som totálne všetko vyčistila. Nepomohlo. Neostáva mi asi nič iné, ako filter reklamovať. Neviete ako to býva s reklamáciou? Dá sa vymeniť? Vrátiť? Veď kým prídu na závadu, dovtedy budem mať v akva čo?
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Attila Szabó » 16 Dec 2007 10:59 am

Máš na výber dve možnosti - aspoň teda podľa mňa:
1. Dáš na strastiplnú cestu reklamácie, bude dlhá a hrbolatá a nie je vylúčené, že ti nakoniec ostane filter na krku. Samozrejme za ten čas si musíš kúpiť druhý filter.
2. Tento filter predáš za dobrú cenu, ktorá ti bude vstupom do kúpy nového filtra, samozrejme inej značky.
Ja som takto predal filter, dnes mám nový a som za vodou :)
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 18 Dec 2007 23:17 pm

Ako môžem predať filter, ktorý je nespoľahlivý? :idea:
Bola som sa na to dnes pýtať v BAUMAXE (tam som kúpila ten filter), tak na mňa predavač pozeral ako na zjavenie, vraj sa s tým jakživ nestretol a že či som správne filter namontovala. Mám ho pritom pol roka, medzi tým som ho už minimálne 4x čistila a vraj, či som ho správne namontovala. To si chlapi musia myslieť, že všetky ženy sú technické antitalenty??? Vraj ho teda mám priniesť, že to vyskúša, že to musí vidieť a ak to teda je chyba filtra, dá sa reklamovať. Zatiaľ vraj nech si kúpim niečo ako náhradu. Zobrala som teda klasický Aquael, interný. Ako som ho zapojila, tiekla z neho voda nielen z odtokového otvoru, ale aj z celej "hlavy". No krása. MILUJEM BAUMAX!!! Tuším im to tam zajtra pôjdem otrieskať o hlavu. :evil:
Inak, rozmýšľala som, nebolo by na mieste vymeniť všetky filtračné vložky? ZeoWonder a BioCeraMax kúpim v obchode, ale molitany, ktoré by pasovali na tento typ filtra nikde nemajú. Mám sto chutí ho hodiť do koša a kúpiť niečo úplne iné. Stál však vyše troch tisíc, tak mi to nie je jedno. Mimochodom, ako často meníte filtračné vložky vo vašich filtroch???
Idú sviatky, ja odchádzam mimo BA a momentálne nenachádzam nijaké rýchle rozumné riešenie.... :( Iba ak kúpiť nový filter...
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Attila Szabó » 19 Dec 2007 08:52 am

Pre kristove rany, prečo experimentuješ s tým poľským šrotom (aquael). Ja čo som mal od nich, nič nestálo za nič, všetko som musel zrušiť. Kúp si poriadny filter, v preklade to znamená Eheim. Ten si kúpiš len raz a máš po problémoch na celý život.
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod thomas111 » 19 Dec 2007 10:25 am

Na znacke AquaEll nevidim nic zle! Je uplne v pohode ako vsetky ostatne ... uuuuplne v pohode ;). Atilla netreba to brat vsetko tak skatulkovane ze len EHEIM je gut. Su aj ine znacky co stoja za to a netreba vyhadzovat zbytocne peniaze do vzduchu len za znacku. Moj nazor.
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod martin_s » 19 Dec 2007 10:32 am

Janska napísal:molitany, ktoré by pasovali na tento typ filtra nikde nemajú.


Skoc do biotopu, tam ti odrezu molitan pozadovanej velkosti.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 19 Dec 2007 11:24 am

@Atilla
Aguael som brala ako dočasné riešenie, kým vyriešim problém s vonkajším filtrom. Nechcela som kupovať zasa nejakú drahotinu. Dnes ho vrátim, pretože naozaj prepúšťa vodu z každej strany, určite nie je v poriadku. Samozrejme to môže chyba konkrétne tohto kusu, nemusia byť zlé všetky.

Do môjho externého filtra skúsim nakúpiť nové filtračné vložky a uvidím. Možno je chyba iba v tom, že tie pôvodné sú už opotrebované a nezachytávajú čiastočky a tie sa vyplavujú späť do akvária. Len dúfam, že zbytočne neoplieskam peniaze za filtračné vložky a aj tak to nebude fungovať ako má. Martin, dík za tip, skočím do Biotopu ;)
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Attila Szabó » 19 Dec 2007 11:30 am

Čo je drahotina? To, že si kúpila zbytočne už druhý aquael, tak to nie je drahotina? A teraz ideš experimentovať s filtračným materiálom :) Nuž, veľa zdaru. Stejne si na konci kúpiš jeden normálny filter, ale aspoň budeš mať svoje skúsenosti :)
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 19 Dec 2007 11:48 am

Ach jo. Ja len hľadám momentálne riešenie.... Nikto mi zatiaľ neporadil, čím to môže byť, že mi do vody vyteká všetok bordel, ktorý sa do filtra naťahal. Ľutujem, že som kúpila poľský výrobok, ale človek nikdy nevie, či ho nesklame aj drahý značkový. Je to otázka šťastia. A ja mám, žiaľ, smolu na kopec chybových produktov značkových či neznačkových, čo už. Každý sa učí na vlastných skúsenostiach. Takže, čo mi poradíte? Mám sa "vykašľať" na filter, ktorý mám, zbaviť sa ho a kúpiť nový značkový?
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod vysluzil2 » 19 Dec 2007 12:32 pm

Ak je moznost , a filter ma nasavaciu trubku , navlec na nu aspon 1 l vlozku z filtrenu. Aj ked som vo filtroch lavy,nejde mi do hlavy ako moze prejst voda z aq cez molitan a bordel sa tam nezachytit. Nemyslis nahodou pod pojmom molitan iny filtracny material? Ak je to nieco, co je omnoho riedsie ako molitan,a mas silno pusteny filter, potom pokym sa to zanesie musis chvilu pockat. Podla mna by stacilo , iba ak by si filter pustila na slabsi vykon. Ciste filtracne vlozky moc nenafiltruju /az na molitan/. Spravne zanesene filtruju kvalitne. Podla mna , robis niekde chybu, pretoze ak voda z aq prechadza cez filtracny material , ktory je spravne zabehnuty ,musi z neho vytekat kvalitna. Mozno je to u teba len tym, ze tvoj filtracny material ma vacsiu porovitost , a mas to silnejsie pustene a treba len chvilu pockat aby sa filtracny material zaniesol a potom uz nic neprepusti.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod xitanaf » 19 Dec 2007 13:22 pm

a čo tak skusit iba ako experiment dať ako poslednu filtračnu vrstvu Filtračnu vatu? Ako ked už tá nezachytí aj tie najdrobnejsie čiastočky na fakt neviem.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Botso » 19 Dec 2007 14:38 pm

Vymen vsetky filtracne vlozky za biomolitan strednej hrubosti a ako poslednu daj filtracnu vatu.Ja to takto pouzivam vo vsetkych filtroch a funguju bezproblemov.
Botso
 
Príspevky: 36
Založený: 02 Jan 2007 12:19 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 19 Dec 2007 22:13 pm

Dnes som kúpila filtračnú vatu. Zajtra filter otvorím a dám ju tam. Ak už toto nepomôže, naozaj bude chyba niekde inde....
Ďakujem všetkým za pomoc a rady. :)

@ Vysluzil2
Nikdy nemávam filter pustený naplno, pretože to robí príliž silný prúd v akva a všetky rastliny a ryby by s ním "bojovali" ani s morským príbojom :) Stále bol pustený na slabý výkon a momentálne je nastavený úplne na minimum a tie čiastočky z vodnej trisky stále vychádzajú. Zajtra budem múdrejšia, keď doplním tú filtračnú vatu. Potom napíšem, či to pomohlo. Zatiaľ pevne dúfam, že chyba bude vo filtračných vložkách, keďže doteraz filter pracoval bez problémov.
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Mariok » 20 Dec 2007 02:01 am

Nepochybujem o tvojich technických schopnostiach, takže filter zložíš tak, ako má byť. Sám taký nemám, ale z toho, čo som prečítal, mám pre teba ešte pár tipov: sú prepážky oddeľujúce prívod vody do a z filtra v poriadku? Nie sú náhodou prasknuté? Ak nie, nemohlo dôjsť v dôsledku odstavenia filta k odumretiu nitrifikačných baktérii v keramických segmentoch a teraz len voda vyplavuje špinu, ktorá po nich zostala? Iný dôvod aby snežil mi neprichádza na um. Možno ti to pomôže. Ahoj.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 22 Dec 2007 00:40 am

Dala som do filtra 4 vrstvy (pre istotu) filtračnej vaty a zatiaľ všetko funguje tak ako má. Uvidím, aký bude stav v stredu medzi sviatkami, keď sa vrátim z dovolenky.
Všetkým ďakujem. :)
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Ceco » 22 Dec 2007 11:53 am

A co tak konecne si prist po rady aj na IRC? Chybas nam :) A riesenie tvojho problemu by bola otazka par minut. Hned ako som videl prvy prispevok si vravim, chcelo by to mechanicky predfilter ;)
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 26 Dec 2007 20:32 pm

Júj zlato, ja by som s vami veľmi rada podebatila aj na chate, ale v robote sa už nedá a keď som doma na webe, tak tam nikto nie je....
Filter zatiaľ fachčíííí jupííí ;)
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.