CO2 verzus stetinkova riasa?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

CO2 verzus stetinkova riasa?

Odoslaťod KOKIDO » 25 Dec 2007 20:27 pm

ahojte,


pomozete mi prosim? neviem hodnoty v mojom 60l akvarku. V podstate chcem jednoducho poradit. V akvarku mam anubiasi a monoselenium. Za tyzden sa hned usadia riasy... neviem sa toho zbavit. Priznam sa , ze nemam CO2...budem si musiet asi zalozit CO na baze kvasnic,...rastlinky mi rastu, dari sa im, len tie blbe riasy. Kupil som si aj SAE, krevety Japonici na odstranenie stetinkových rias,ale su to slabi žráci. Chcem sa len spytat,ze ci si myslite, ze CO mi pomoze odstranit riasu. Nechcem riskovat hnojenie, lebo si myslim, ze mi to moze spustit rast rias. Myslim, ze svetla mam dost. dakujem za radu. cafte.
Obrázok používateľa
KOKIDO
 
Príspevky: 3
Obrázky: 2
Založený: 13 Apr 2006 06:57 am
Bydlisko: BRATISLAVA

Reklama

Re: CO verzus stetinkova riasa?

Odoslaťod rado1121 » 25 Dec 2007 21:20 pm

nooo.. prehrab sa trosku v fore a najdeš základne veci čo bi si mal vedieť aby tvoje akva bolo bez rias ,alebo aspoň z minimom , a čo sa tíka tvojho akva musíš ho opísať trošku viac teda koľko litrov ,kde je umiestnene ,z akú watažu svietiš ,,koľko rýb atď....... no a CO ti asi..... ...určite nepomôže......... 8)
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: CO verzus stetinkova riasa?

Odoslaťod Joshua » 26 Dec 2007 10:10 am

skus pohladat v starsich temach! A ako vies, ze je to stetinkova riasa??? CO2 ti nepomoze, a pre anubiasy aj dost zbytocne... Hnojit by si prestat nemal, myslim, ze riasy budu rast tak ci tak. Mal by si napisat nieco viac o filtraaci, osvetleni, osadenstve, cim hnojis, ako casto a kolko vody vymienas, ci odkalujes dno a pod... skus
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: CO verzus stetinkova riasa?

Odoslaťod Michal Šafárik » 29 Dec 2007 17:52 pm

KOKIDO napísal:ahojte,


pomozete mi prosim? neviem hodnoty v mojom 60l akvarku. V podstate chcem jednoducho poradit. V akvarku mam anubiasi a monoselenium. Za tyzden sa hned usadia riasy... neviem sa toho zbavit. Priznam sa , ze nemam CO2...budem si musiet asi zalozit CO na baze kvasnic,...rastlinky mi rastu, dari sa im, len tie blbe riasy. Kupil som si aj SAE, krevety Japonici na odstranenie stetinkových rias,ale su to slabi žráci. Chcem sa len spytat,ze ci si myslite, ze CO mi pomoze odstranit riasu. Nechcem riskovat hnojenie, lebo si myslim, ze mi to moze spustit rast rias. Myslim, ze svetla mam dost. dakujem za radu. cafte.


Použi prípravok proti riasam a zníž dávkovanie hnojiva o 80%.
Obrázok používateľa
Michal Šafárik
 
Príspevky: 14
Obrázky: 1
Založený: 20 Dec 2007 17:19 pm
Bydlisko: Závadská 18, BA

Re: CO verzus stetinkova riasa?

Odoslaťod rufus » 29 Dec 2007 19:58 pm

Použi prípravok proti riasam. Vidno že pracuješ v akvaristike. Pripravok proti riasam sice zaberie ale trvá dlhšie než naštartuješ ekológiu v akva. Má tam Japonici ktoré mu po použití prípravku lahnú popolom. Riasi budú v akva stále to je normálne. Sú všade v prírode či je to amazonka, tanganika, ázia. Treba sa len snažiť nájsť príčinu a až potom môže skorigovať rast rias. Napíš aku máš watáž osvetlenia a kolko máš dusičnanov v akva. To sú hlavné príčiny premnoženia rias.
rufus
 
Príspevky: 66
Obrázky: 21
Založený: 18 Dec 2005 16:59 pm
Bydlisko: Pristahovalec do Ga z Ba

Re: CO2 verzus stetinkova riasa?

Odoslaťod xDodox » 29 Dec 2007 20:30 pm

Presne ako napísal rufus, odstrániš terajší stav, ale nie príčinu. Takže si veľmi nepomôžeš.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: CO verzus stetinkova riasa?

Odoslaťod xDodox » 29 Dec 2007 20:38 pm

I som mal (a momentálne mám) štetinkovú riasu na Anubias-e. Je to pomaly rastúca rastlinka, takže riasa toto "využije" a pekne sa "usídli". Je možnosť použiť savový kúpeľ (1:19/savo:voda) a ponoriť napadnutú časť rastlinky do tohto roztoku na max. 2 minúty. U mňa sa štetinková riasa objavila po zvýšení prúdenia vody v akváriu.

Pozri ešte tému: štetinková riasa/štetinková riasa (2)/čierna štetinková riasa
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: CO verzus stetinkova riasa?

Odoslaťod janko » 18 Jan 2008 19:01 pm

nechcem zakladať tému, tak sa spýtam tutok:

Viete mi ktosi poradiť ako zamedziť tomu, že sa po vypnutí emg. ventilu nasaje troška vody do vývodu hadičky v ktorej je na jemmé rozbublinkovanie vložený filter z cigarety a ráno je problém s tak malým tlakom CO2 túto vodu pretlačiť späť do akva??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: CO verzus stetinkova riasa?

Odoslaťod xitanaf » 18 Jan 2008 19:51 pm

janko napísal:nechcem zakladať tému, tak sa spýtam tutok:

Viete mi ktosi poradiť ako zamedziť tomu, že sa po vypnutí emg. ventilu nasaje troška vody do vývodu hadičky v ktorej je na jemmé rozbublinkovanie vložený filter z cigarety a ráno je problém s tak malým tlakom CO2 túto vodu pretlačiť späť do akva??

nasadiť tesne pred vypusť spatný ventil
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: CO verzus stetinkova riasa?

Odoslaťod janko » 18 Jan 2008 22:54 pm

xitanaf napísal:nasadiť tesne pred vypusť spatný ventil

aj nad tým som uvažoval, ale mam to urobené tak, že výpusť je vsunutá do výtoku filtra a nad filtračnou hlavou už nie je pod krycím sklom miesto na tento ventilček, ale asi iná varianta nezostáva a budem a musieť potrápiť
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: CO2 verzus stetinkova riasa?

Odoslaťod xitanaf » 19 Jan 2008 00:28 am

no budes muset, lebo dokonca aj co2 difuzor od Eheimu ma spatný ventil aby pri vypnutí voda nevtekala do hadičky
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: CO2 verzus stetinkova riasa?

Odoslaťod VLADY » 19 Jan 2008 19:52 pm

Spätný ventil môžeš dať aj ďalej niekam kde bude miesto mimo akva rozstrihneš hadicu na vhodnom mieste....
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.