hrbol na tele kardinálky



Akvarijné ryby - choroby, liečba

hrbol na tele kardinálky

Odoslaťod badox » 30 Dec 2007 21:18 pm

kardinálke sa na tele - na pravej strane kusok za hlavovou časťou objavil hrbol asi 1-2 mm veľký akoby mala pod povrchom nejakú guličku a v prúde filtra tesne pod povrchom lapala po dychu
odlovila som ju do nádrže dala vzduchovanie a soľ po pár hodinách ten hrvol zmizol, resp. sa zmenšil, ostalo len také mierne vypuklé miesto
je to asi 10 dní čo je rybka v karanténe, už sa mi zdá že je mimo len z toho prostredia kde je sama, ale stale nepapá a stráca farbu (čo spolu asi súvisí) a to miesto má stále mierne vypuklé
no neviem, či ju už dať späť do akva... fakt je že ani neviem, či to teda bola/ je nejaká choroba nič podobné som na nete nenašla... (možno tak vodnatieľku, ale šupiny má v pohode a to by už asi bolo po nej)
stretli ste sa niekto s niečím takým? ako dlho inak mávate rybičky po chorobe v karanténe? môžem ju už šupnúť spať?
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Reklama

Re: hrbol na tele kardinálky

Odoslaťod badox » 01 Jan 2008 17:27 pm

hmm tak mi nevie nikto poradiť? :(
no predsa som ju dala späť do akva k ostatným rybkám, uvažujem že neliečená by za tých 12 dní už pošla, tak dúfam, že sa prudko nemýlim :?
snaží sa držať krok s ostatnými ale pláva tak nekoordinovane a ťahá ju ku dnu... sakra fakt neviem čo s ňou :x
vlastne ma ešta napadlo niečo preventívne tam cvrknúť... ale čo?
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Re: hrbol na tele kardinálky

Odoslaťod badox » 05 Jan 2008 21:45 pm

no tak si túto tému asi aj sama ukončím :roll:
pridala som preventin, rybka sa postupne aklimatizovala, vystrela, neťahalo ju ku dnu, pekne plávala spolu s ostatnými, začala papkať, len sa oproti ostatným častejšie zdržiavala pod hladinou v prúde filtra...
koniec bol bizárny, včera v noci som ju našla vedľa stolíku akva - vyskočila asi cez 1cm škáru vedľa krycieho skla, horšie je, že ešte žila, rýchlo šup do vody, ale bola už taká skrivená, nejaká ochrnutá... tak ráno ju čakal rýchly koniec :cry:
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.