nejake ikry na liste Microsorum



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

nejake ikry na liste Microsorum

Odoslaťod amigac » 31 Dec 2007 14:28 pm

Caute,

vedeli by ste mi niekto povedat, co to moze byt za (pravdepodobne) ikry na liste mojho Microsorum Windelov? Kupil som ho na akva zime a aj napriek niekolkohodinovemu kupelu v hypermangane som si tam po troch tyzdnoch vsimol niekolko zoskupeni tychto ikier. Nasiel som ich len na jednom liste, su styroch zhlukoch a cely to ma len nieco viac ako jeden milimeter.

Obrázok

Akvarium mam len velmi kratko. Osadenstvo 3 gupky, 1 prisavnik a nieco vyse desat neocardinia den. A napriek hypermanganovym kupelom a podrobnej kontrole vsetkych rastlin sa mi tam vyliahli slimaci. Ale pevne verim, ze nestihli dosiahnut pohlavnu zrelost ;-)

A ak by ste vedeli ako sa ich zarucene zbavit, bez trhania listov, budem len rad... :-)

Dakujem.
amigac
 
Príspevky: 3
Obrázky: 2
Založený: 23 Nov 2007 23:41 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: nejake ikry na liste

Odoslaťod Raviolka » 31 Dec 2007 14:45 pm

Záhada rozluštěna :lol:

Microsorum je kapradina, jestli si pamatuješ ze školy něco o jejich životním cyklu... sporofyt a gametofyt... tak tohle jsou spory :idea:

Co se týká šneků, nech je být, nic ti neudělali :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: nejake ikry na liste

Odoslaťod amigac » 31 Dec 2007 15:13 pm

Supis, to mi odlahlo :-) Dakujem.

P. S. Priznavam, ze zo zivotneho cyklu kapradi som dost duty... Ale idem to trochu pogooglit...
amigac
 
Príspevky: 3
Obrázky: 2
Založený: 23 Nov 2007 23:41 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.