blood parrot cichlid



Všetko okolo amerických cichlíd

blood parrot cichlid

Odoslaťod MikiM » 13 Feb 2004 21:37 pm

blood parrot cichlid -
Rad by som zistil či je možne niekde v našom akva svete zohnať tuto rybku. totiž chovám americké cichlidy a to cichlidy červenohrdle, zebrovite a šikmoplutvé. No akvarium je fadne bez farby. rad by som niečo na spestrenie nejaku žltu alebo červenu farbu rýb. poradte
MikiM
Obrázok používateľa
MikiM
 
Príspevky: 16
Obrázky: 12
Založený: 08 Feb 2004 20:44 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: blood parrot cichlid

Odoslaťod zotta » 14 Feb 2004 00:43 am

Vidim ze si z Michaloviec, takze do Blavi to mas kus cesty. Kazdopadne tu su minimalne 3 akva obchody kde tuto rybu mozes kupit. Mavaju ju relativne casto. Cena tak cca. 900.- pri 12-15cm velkosti. Da sa urcite zohnat aj lacnejsie.

Ja som ale zasadne proti kupe takehoto druhu ryb. Nejedna sa totiz o cistu rasu ale o umele skryzenie dvoch odlisnych druhov cichlid. Je to zasah proti prirode. Neviem presne o ake druhy sa jedna, ale urcite sa tu najdu ludia ktori ti o tom povedia viac.

Ak tam chces mat zltu ameriku tak ti rozhodne doporucujem Cichlazomu zlatu(Cichlasoma Citrinellum). Dorasta tak do 30-35cm, takze potrebuje relativne velky priestor, aj kvoli tomu ze je podla literatury dost agresivna. Ja som ju ale vydel uz viac krat a zdala sa mi celkom normalna. Inak je to velmi krasna a elegantna rybka.

Ak chces trochu cervenej farby, tak by som ti doporucoval Cichlazomu cervenohrdlu(Thorichthys Meeki). Samec ma hornu polovicu tela vyfarbenu do sedomodra a spodnu do cervena. Dorasta tak do 15-18 cm. Taktiez je dost agresivny, ale ak tam budes mat viac rovnako agresivnych druhov tak sa ta agresia navzajom eliminuje.

Ono to tak vacsinou v prirode byva,ze druhy ktore su najfarebnejsie su aj najagresivnejsie.

Ak chces mat pestrofarebne akva a nemas peniaze a skusenosti na more, tak rozhode doporucujem africke cichlidy napr. z jazera Malawi. Havori sa ze je to sladkovodne more co sa farebnosti tyka a je to pravda.
zotta
 
Príspevky: 34
Obrázky: 16
Založený: 20 Dec 2003 01:46 am
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Re: blood parrot cichlid

Odoslaťod trimm » 14 Feb 2004 10:35 am

MikiM napísal:totiž chovám americké cichlidy a to cichlidy červenohrdle, zebrovite a šikmoplutvé.

Chovám C.červenohrdlé, momentálne mám síce iba polročný odchov, ale ich rodičia boli vyfarbení celkom pestro (mám ich medzi fotkami-tak pozri). Na to aby sa ti vyfarbili americké cichlidy je potrebná teplota min. 24°C, dobrá strava napr. mrazené patentky a úkryty, aby si mohli budovať teritóriá, vtedy zaujmú obranný postoj a výrazne sa sfarbia. Najkrajšie sú ale pri trení.

Čo sa týka blood parrot, tak pozri na www.akva.cz, tam je všetko, čo potrebuješ vedieť, aby si tú rybu nikdy nekúpil. :evil:

zotta napísal:Ak chces mat pestrofarebne akva a nemas peniaze a skusenosti na more, tak rozhode doporucujem africke cichlidy napr. z jazera Malawi. Hovori sa ze je to sladkovodne more co sa farebnosti tyka a je to pravda.

To je asi najlepšie riešenie :) , aj keď tu je potreba väčších skúseností ako u "ameriky" a aj rybky sú väčšinou agresívnejšie.
Obrázok používateľa
trimm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 7
Založený: 15 Mar 2003 20:34 pm
Bydlisko: KE

Re: blood parrot cichlid

Odoslaťod l_laco » 16 Feb 2004 08:19 am

Tieto rybky dost casto mavaju v jednej Prievidzkej predajni, ale skutocne neviem co je na nich pekne. Maju deformovanu hlavu a papulu, vypukle brucho a nemotorne plavaju. je to totalny geneticky humus a ludi, ktory ich vytvorili by som dal odtat ruky. Inak to tvoje akvarko je dost male ny to aby si uvazoval nyd takymi velkymi rybami. Zvaz si, co si tam das lebo ked narastu nie je to sranda.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: blood parrot cichlid

Odoslaťod T.S.O. » 01 Jan 2008 11:50 am

To trimm. Odkedy treba pri Malawi nejake skusenosti? Rozmozuju sa ako potkany.Zase dalsi expert,co pozna z ameriky akaru modru a kancika priecnopruheho,latinske nazvy pre istotu nepouzivam.
T.S.O.
 
Príspevky: 2
Založený: 29 Dec 2007 13:52 pm


Naspäť na Americké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.