škola akvaristiky a ako sa tam dostat



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod Roman » 20 Mar 2007 16:44 pm

no myslim ze by sa dalo nieco najst na PrF UK , nejaka specializacia na morsku biologiu, ale na prijmacky na vysku ma dievca este asi casu dost
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Reklama

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod skala » 20 Mar 2007 17:04 pm

nuf-nuf, akvaristkou sa iste mozes stat aj uz teraz. odporucam ti, aby sa sa zoznamila z nejakymi akvaristami. neviem odkial si, takze ti presne neporadim. Pripadne patraj po informaciach tu. Ak to vydrzi, tak zrejme nalepsia moznost bude pre teba orientovat sa na ichtyologiu. Napr. v Bratislave - odbor biologia. Na to, aby si bola akvaristkou skolu nepotrebujes.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod zvejk » 20 Mar 2007 17:30 pm

No nevim jak u vas v SK, ale tady v CR na to skola potreba je. Ne tedy na to stat se akvaristou, ale pokud si chce clovek otevrit zoo prodejnu, tak na to jen praxe a zkusenosti nestaci, na to chce mit hlavne papir.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod Nuf-Nuf » 20 Mar 2007 20:30 pm

Diki ze ste mi pomohli, tiez som rozmyslala na to ale neviem neviem ci sa tam dostanem. Otazka pre tych co sa tam dostali: Su primacky tazke alebo take lahsie?? Diki za pomoc :wink:
Nuf-Nuf
 
Príspevky: 4
Založený: 18 Mar 2007 20:15 pm

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod Nuf-Nuf » 20 Mar 2007 20:31 pm

No a este sry ale texty tak skoro nebudu lebo v skole nam davaju zabrat a som po chorobe tak ucit ucit ucit ucit.............. :wink: chapete dufam
Nuf-Nuf
 
Príspevky: 4
Založený: 18 Mar 2007 20:15 pm

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod jan toman » 20 Mar 2007 22:20 pm

zvejk napísal:No nevim jak u vas v SK, ale tady v CR na to skola potreba je. Ne tedy na to stat se akvaristou, ale pokud si chce clovek otevrit zoo prodejnu, tak na to jen praxe a zkusenosti nestaci, na to chce mit hlavne papir.


Ahoj.
Mozes upresnit? :shock:
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod zvejk » 20 Mar 2007 22:42 pm

Moc se v te problematice nevyznam. Ale pokud si tu chce nekdo otevrit zverimex, ci jinou prodejnu s zivymi zviraty, potrebuje samozrejme zivnostensky list, no a ten nedostane, pokud nema urcite vzdelani. vzdelani urciteho smeru. nevim presne jake, ale zkratka nestaci cely zivot chovat a treba i prodavat ryby. Pokud chce clovek provozovat obchod, je probem.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod jan toman » 20 Mar 2007 22:47 pm

zvejk napísal:Moc se v te problematice nevyznam. Ale pokud si tu chce nekdo otevrit zverimex, ci jinou prodejnu s zivymi zviraty, potrebuje samozrejme zivnostensky list, no a ten nedostane, pokud nema urcite vzdelani. vzdelani urciteho smeru. nevim presne jake, ale zkratka nestaci cely zivot chovat a treba i prodavat ryby. Pokud chce clovek provozovat obchod, je probem.


Takze,vdaka za odpoved :)
Ale potom by stacilo mozna aj zamestnat niekoho,kto ma veterinu,alebo biologiu? :idea:
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod skala » 21 Mar 2007 01:22 am

u nas to tak je, ze ten kto je v predajni chovackej, tak potrebuje jeden z nich mat stempel, ze tomu rozumie. nemusi mat skolu, staci mu lajstro. tak som aspon informovany. a myslim, ze to tak aj je, pretoze niektori manici v obchodoch zvacsa nemaju velmi sajn ani o rybach, ani o obchode
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod jan toman » 21 Mar 2007 01:52 am

skala napísal:u nas to tak je, ze ten kto je v predajni chovackej, tak potrebuje jeden z nich mat stempel, ze tomu rozumie. nemusi mat skolu, staci mu lajstro. tak som aspon informovany. a myslim, ze to tak aj je, pretoze niektori manici v obchodoch zvacsa nemaju velmi sajn ani o rybach, ani o obchode


Ahoj ,,skala,,
Tusil som to.A dakujem za informaciu.A potvrdil si to,co je pravdou povacsine pripadov predajni.Ze vacsina hlada za tym hlavne biznis,lebo sa domnieva,ze akvapredajna je zlata bana.Hlavne v poslednej dobe akoby sa vrece roztrhlo s ,,tiez akvaristom-bizmenom,,
Dobru noc. :)
ján.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod SoRex » 21 Mar 2007 09:04 am

skala napísal:u nas to tak je, ze ten kto je v predajni chovackej, tak potrebuje jeden z nich mat stempel, ze tomu rozumie. nemusi mat skolu, staci mu lajstro.

A na základě čeho to lejstro dostane?
Doplnil bych zvejka; v ČR každý, kdo se zabývá profesionálním chovem a prodejem ryb musí mít papír. Je to totiž tzv. živnost vázaná. K jeho získání musí mít alespoň jedno z níže uvedeného:
1/ SŠ, nebo VŠ přírodovědného, nebo zemědělského zaměření
2/ rekvalifikační kurz akreditovaný MŠ
3/ alespoň 6 let praxe v oboru (tato podmínka se ale nyní už moc uplatnit nedá, protože zákon platí právě těch 6 let)
Nařízení je to ovšem celkem hloupé a u nás se kolem něho vedly dlouhé a emotivní debaty.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod Roman » 21 Mar 2007 09:30 am

SoRex napísal:
skala napísal:u nas to tak je, ze ten kto je v predajni chovackej, tak potrebuje jeden z nich mat stempel, ze tomu rozumie. nemusi mat skolu, staci mu lajstro.

A na základě čeho to lejstro dostane?
Doplnil bych zvejka; v ČR každý, kdo se zabývá profesionálním chovem a prodejem ryb musí mít papír. Je to totiž tzv. živnost vázaná. K jeho získání musí mít alespoň jedno z níže uvedeného:
1/ SŠ, nebo VŠ přírodovědného, nebo zemědělského zaměření
2/ rekvalifikační kurz akreditovaný MŠ
3/ alespoň 6 let praxe v oboru (tato podmínka se ale nyní už moc uplatnit nedá, protože zákon platí právě těch 6 let)
Nařízení je to ovšem celkem hloupé a u nás se kolem něho vedly dlouhé a emotivní debaty.


no este by som to doplnil, ak dotycny obchodnik take vzdelanie nema (a akoze vacsina z nich nema) tak do ziadosti o vydanie zivnosti uvedie odborneho zastupcu , co je vacsinou spriateleny miestny JeZeDacky veterinar. Osobne poznam jedneho veterinara, ktory je takto uvedeny na zivnostaku ako odb zastupca troch Pet-shopov a na rybu si sahne len ked na vianoce stahuje kapra :lol:
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod skala » 21 Mar 2007 20:24 pm

lejstro dostane predpokladam dostane od veterinara, na veterinarnej sprave
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod SoRex » 21 Mar 2007 21:01 pm

skala napísal:lejstro dostane predpokladam dostane od veterinara, na veterinarnej sprave
No, já samozřejmě neznám vaše zákony a vládní nařízení, ale přijde mi nelogické, aby potvrzení o odborné způsobilosti obchodníka se zvířaty vydával veterinář na veterinární správě. To, o čem píše Roman, je něco jiného. U nás se to nazývá (lehce parafrázuji) "Odborný dohled nad velkochovy drobných zvířat". To musí mít všechny velkochovy, nemají-li zaměstnance s VŠ vzděláním biologického, veterinárního, nebo zemědělského směru. Tuto podmínku celkem chápu.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod jan toman » 21 Mar 2007 21:01 pm

skala napísal:lejstro dostane predpokladam dostane od veterinara, na veterinarnej sprave


Ahoj ,,skala,, a pekny vecer./Samozrejme ze aj ostatnym ucastnikom/
Takze napriklad,ak by dcera mala VS Polnohospodarsku/Nitra/ ale obor ekonomika a manazment,nemal by byt problem? :o
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod zvejk » 21 Mar 2007 21:40 pm

Safra nojo, vzdyt ja mam zemedelku. Sice informatiku, ale skola zem. smeru to je :) Tak to jdu do toho :D
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod skala » 21 Mar 2007 22:49 pm

opytam sa
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod ewyk » 11 Apr 2007 20:39 pm

ak mozem zasiahnut do vasej debaty, moja kamaratka robi v akvaristike a urcite nemaju povinne ziadne kurzy ani vzdelanie a podobne, rovnako ako ani majitel nema nejake specialne opravnenie. doplna si vzdelanie na dobrovolnych skoleniach, resp. tym ze hlada na internete, pripadne sa radi s chovatelmi.
Obrázok používateľa
ewyk
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Okt 2006 18:58 pm
Bydlisko: puchov

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod joko » 11 Apr 2007 21:34 pm

Roman napísal:Osobne poznam jedneho veterinara, ktory je takto uvedeny na zivnostaku ako odb zastupca troch Pet-shopov a na rybu si sahne len ked na vianoce stahuje kapra :lol:
To by ma zaujimalo, ktore su to ? AquaSymbioza, ZOODOM a BIOTOP ? :-)
"To se nikto nedovy, ty muj lasko medovy" ci jak je to ...
To by ma zaujimalo ktory bod to obsahuje v zivnosti ze mozu predavat Zivocichy ...
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=57821&SID=2&P=1 - ZOODOM
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=31339&SID=2&P=1 - BIOTOP to ma konkretne ...

A preco je tato tema v morskej akvaristike ?
Naposledy upravil joko dňa 11 Apr 2007 22:01 pm, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod Roman » 11 Apr 2007 21:48 pm

joko napísal:
Roman napísal:Osobne poznam jedneho veterinara, ktory je takto uvedeny na zivnostaku ako odb zastupca troch Pet-shopov a na rybu si sahne len ked na vianoce stahuje kapra :lol:
To by ma zaujimalo, ktore su to ? AquaSimbioza, ZOODOM a BIOTOP ? :-)
"To se nikto nedovy, ty muj lasko medovy" ci jak je to ...
To by ma zaujimalo ktory bod to obsahuje v zivnosti ze mozu predavat Zivocichy ...
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=57821&SID=2&P=1


joko,joko, joko..... stary moj, zasa necitas pozorne. Debata bola o CESKYCH petshopoch a tento dotycny MVDr. posobi v moravskoslezskom kraji, az Ta to tak strasne zaujima :)
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod joko » 11 Apr 2007 22:00 pm

No a ostatne odpovede ? v mojom prispevku ?
Len si citoval, pred mojou upravou. aquasymbioza ani neviem naist v orsr.sk ... web je na "E.T.B. Eva Baranovičová"
ale kto je za tou predajnou ... no idem poserfovat :-)
PS: Roman a mas tam chybu AquaSymbioza je s y nie i ;-) Ja som si to uz opravil.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod robo714 » 11 Apr 2007 23:02 pm

a nuf nuf radím nech ide do Mošoviec na rybársku školu prijímačky sú neni ťažké stačí úspešne dokončiť ZŠ :o len celý deň sa aj v zime brodiť vo vode následne choroby, kĺby tak si to dobre rozmysli. Choď na gympel potom sa rozhodneš čo chceš budeš kompetentnejšia na to.
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod emkac » 12 Apr 2007 22:58 pm

joko napísal:ale kto je za tou predajnou ... no idem poserfovat :-)



zeby http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=47&SID=2&P=0


ale najistejsie to zistis tak, ze si tam nieco kupis. nazov firmy najdes na blocku. :lol:
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: škola akvaristiky a ako sa tam dostat

Odoslaťod Fonzo » 06 Jan 2008 14:10 pm

V Ivanke pri Dunaji je Združ. Stredná Škola Poľnohospadarska, ktora má aj obor rybárstvo.
viď: www.akva.sk/viewtopic.php?t=7375&highlight=
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.