Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]



Všetko okolo akvarijných rýb

Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod Chrobak » 05 Feb 2006 19:59 pm

Zdravim vsetkych.Kedze sa mi zacalo darit ampulariam t.j. kazde 3 tyzdne
nove vajicka, rozhodla som sa po precitani vsetkych dostupnych zdrojov kupit Tetraodon nigroviridis 2ks.Maju vlastne akvarko a k dispozicii stovky ampularii velke od 3 mm do 1,5 cm. Citala som ze hlavnou potravou Tetraodonov su makkyse, ale co ak nemozu prehriznut ulitu? Konkretne moje
sa snazia ale ako som postrehla moc sa im nedari dostat sa cez schranku.
Na forach som citala ze Tetraodony pozieraju slimaky bez problemov,ale vsetky druhy? Ampularie maju dost pevne ulity, tak im sem tam pomaham kliestami. Poprosila by som niekoho kto ma skusenosti s Tetraodonmi ci by mi nevedel poradit ake velke slimaky su schopne rozlusknut a ktore druhy.Inac ampularie musim prekladat prec lebo su stale zalezene a bojim sa aby nezacali dochnut. Dakujem
Obrázok používateľa
Chrobak
 
Príspevky: 5
Založený: 30 Jan 2006 15:42 pm
Bydlisko: ZILINA

Reklama

Re: Tetraodon nigroviridis

Odoslaťod Chrobak » 06 Feb 2006 00:10 am

ospravedlnujem sa je to Tetraodon biocellatus
Obrázok používateľa
Chrobak
 
Príspevky: 5
Založený: 30 Jan 2006 15:42 pm
Bydlisko: ZILINA

Re: Tetraodon nigroviridis

Odoslaťod Dexter » 06 Feb 2006 08:59 am

Neviem ako je to to stvorzubacami, ale na slimakov su asi ucinnejsie botie...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Tetraodon nigroviridis

Odoslaťod Chrobak » 06 Feb 2006 19:24 pm

Ale ja sa nechcem zbavit slimakov .Tetraodony som kupila lebo sa mi pacia len chcem vediet ci zvladnu ulity ampularii,ci im nemam pomahat s drvenim. Ampularie budem chovat dalej ako krmivo.
Obrázok používateľa
Chrobak
 
Príspevky: 5
Založený: 30 Jan 2006 15:42 pm
Bydlisko: ZILINA

Re: Tetraodon nigroviridis

Odoslaťod martin111 » 06 Feb 2006 21:48 pm

Jedneho casu som mal 2 kusky ,hlavna potrava bola patentky ale daval som im aj ampularie od znameho jemu sa dost mnozili ale bolo to skor prilezitostne ,a sposob lovenia bol taky ze striehli na slimaka kym sa zacal hybat a potom ho schmatli a vytrhli ,zostala len ulita a ta bola cela .nemyslim ze by ich neako mali rozhryzavat,ale ja si myslim ze lovia len male slimaky primerane ich velkosti ,toho slimaka zhltli na jeden krat
Obrázok používateľa
martin111
 
Príspevky: 23
Obrázky: 7
Založený: 31 Okt 2005 22:34 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Tetraodon nigroviridis

Odoslaťod Dexter » 07 Feb 2006 08:13 am

Chrobak napísal:Ale ja sa nechcem zbavit slimakov .Tetraodony som kupila lebo sa mi pacia len chcem vediet ci zvladnu ulity ampularii,ci im nemam pomahat s drvenim. Ampularie budem chovat dalej ako krmivo.


Preco teda nechovas ako potravu kotulky?
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Tetraodon nigroviridis

Odoslaťod mischo22 » 22 Máj 2006 22:00 pm

Zdravim! Pozna niekto tuto rybku? Chcel by som ich do akvarka. Neviem ci jednu alebo aspon dve ale potrebujem sa zbavit malych kotuliek. Hodia sa do akvarka do spolocenstva blackmol, gupiek vsetkeho veku, ancistrusov, corydorasov a neocardin??? Pripadne ublizili by velkym ampulariam??? Tato rybka ma vazne fascinuje. A co tak spoluzitie so SAE??? Vdaka za pomoc...
Obrázok používateľa
mischo22
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 02 Feb 2006 15:07 pm
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Tetraodon nigroviridis

Odoslaťod atiles » 22 Máj 2006 22:40 pm

ja ich mam 2 ks a sú to krásne rybičky, ale k slimákom a krevetám by som ich nedával, raz v období hľadania som si prikúpil malého, zlatého krabíka a behom piatich minút ho rozobrali ako bycikel aj ked sa chudák schovával kde len mohol, obávam sa že to isté sa stane aj v kombinácii s krevetami. blackmoly, gupky, ancistrusy sú v pohode možno budú mať len novú formu zadnej plutvy, mne napádali len jeden druh rýb, arius seemani ktoré boli štyrikrát také veľké ako ony
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: Tetraodon nigroviridis

Odoslaťod mischo22 » 22 Máj 2006 22:50 pm

fuuuuuuuha takze radsej nic.... Vdaka moc.... Zachranil si mi 15kreviet.... Este stastie ze som sa radsej opytal skor ako som ich kupil....
Obrázok používateľa
mischo22
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 02 Feb 2006 15:07 pm
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod milos797 » 06 Jan 2008 22:59 pm

TAk ako je to, chova ich niekto v spolocenskej nadrzi? mozem ich dat ku gubkam a mecunom a tetram...?
milos797
 
Príspevky: 33
Obrázky: 12
Založený: 28 Dec 2007 14:49 pm

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod atiles » 06 Jan 2008 23:25 pm

Môžeš, ale iba v prípade že sa chceš živorodiek a tetier zbaviť. :?
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod after » 07 Jan 2008 12:30 pm

Nemám skúsenosti priamo s týmto druhom, na základe informácií od skúsenejších:
napr:
http://rybicky.webz.cz/tetraodons.html
resp
viewtopic.php?t=3712
si myslím, že nepatrí medzi najvhodnejších chovancov do spoločenských nádrží ;-).
Ideálny do menších nádrží je napr. Carinotetraodon travancoricus viď klubový časopis č. 3.
Kedysi som sa snažil chovať párik Tetraodon leiurus brevirostris, ktorého tiež nemožno označiť za mierumilovného, v spoločenskej nádrži. Napriek maximálnej snahe (200 l akva, rastliny, úkryty, kŕmenie) neustále okusovali ostatné ryby. Trpezlivosť mi došla, keď jednému dospelému, zdravému Dániu malabarskému (Danio aequipinnatus) vykusli celé brucho :shock: . Vtedy som ostatné ryby vyhádzal a akvárium zostalo len pre nich - a to je asi najvhodnejšie riešenie aj pre Teba.
after
 
Príspevky: 34
Založený: 16 Apr 2007 13:00 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod hispidus » 07 Jan 2008 13:24 pm

Ďalší problém by bola voda, potrebujú brakickú vodu ( t.j 3-4 kávové lyžičky soli na 10 l vody) v sladkej vode vydržia približne 2 týždne, potom zahynú.
Môžu byť spolu s veľkými rybami (brakickými) , Okáč striebristý (Monodaktylus argenteus), Koložrút škvrnitý
( Scatophagus argus), ale aj s živorodkou, ako je Black Moly samozrejme primeranej veľkosti....atď
Keď tak velmi chceš tetraodona do spoločenského akvária, tak len z týchto: Tetraodon travancoricus (Carinotetraodon travancoricus), Tetraodon irrubesco (Carinotetraodon irrubesco) z tetraodonov sú najmenšie a mierumilovné, ešte jedného: Tetraodon schoutedeni je možné chovať v spoločenskej nádrži s väčšími rybami.

Môže sa stať že aj z týchto tetraodonov si niektorý z nich rád pochutná na plutvičke, :o ale pri pravidelnom krmení si ostané ryby nevšímajú. :wink:
hispidus
 
Príspevky: 35
Obrázky: 31
Založený: 08 Aug 2007 22:22 pm

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod hispidus » 07 Jan 2008 15:39 pm

Milos 797: Čo je to za rybu?

Tvoj obrázok čo si našiel http://nemcok.sk/?pic=7569 je Diodon hystrix tu maš iný pohľad
http://commons.wikimedia.org/wiki/Image ... ystrix.JPG

Nie je to štvorzubec patrí do druhu dvojzubcov a je to morská ryba.
Veľmi sa mi to nezdá, aby v PL predávali Diodon hystrix po 10 Zl ( 100 Sk ) keď Diodon sa predáva 900 – 1200 Kč :D

Skús pohladať tetraodona čo si videl v PL tu : http://www.pufferlist.com/
hispidus
 
Príspevky: 35
Obrázky: 31
Založený: 08 Aug 2007 22:22 pm

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod xDodox » 07 Jan 2008 15:45 pm

Píše:
milos797 napísal:Je veľmi podobná tejto rybe ale je to maličká rybka:
http://nemcok.sk/?pic=7569


Určite išlo o dákeho štvorzubca.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod hispidus » 07 Jan 2008 16:21 pm

100% ide o štvorzubca najskôr o T.nigroviridis, T. fluviatilis, T. schoutedeni ( zodpovedajú cene 10zl) :)
Ešte jeden link: http://www.zoo-boutique.de/susswasser/Kugelfische.htm
hispidus
 
Príspevky: 35
Obrázky: 31
Založený: 08 Aug 2007 22:22 pm

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod milos797 » 07 Jan 2008 16:33 pm

jj, ja som ten obrazok dal iba aby som svoje indicie podlozil aspon trochu vizualne. ide ale asi o Carinotetraodon travancoricus.UŽ som sa ale dočítal že v spoločnom akva to nemá budúcnosť. ďakujem každopádne za rady
milos797
 
Príspevky: 33
Obrázky: 12
Založený: 28 Dec 2007 14:49 pm

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod after » 07 Jan 2008 16:37 pm

milos797 napísal:jj, ja som ten obrazok dal iba aby som svoje indicie podlozil aspon trochu vizualne. ide ale asi o Carinotetraodon travancoricus.UŽ som sa ale dočítal že v spoločnom akva to nemá budúcnosť. ďakujem každopádne za rady
No ak je reč o Carinotetraodon travancoricus tak to je zrovna jeden z tých, čo by mohli mať budúcnosť aj v spoločnom akva...
after
 
Príspevky: 34
Založený: 16 Apr 2007 13:00 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod tinkies » 21 Jan 2008 13:48 pm

aj ja mam doma dvoch su dost pazrave a moc zvedave dokonca sme si k nim kupily cichlidy a zatim sa znasaju v celku fajn .. a co sa tyka dat ich do akvarka s gupkami a krevetkami to urcite nie obcas ked davam raji krevetku ako zakusok tak to ani nestihnem lebo tetraodon jej odhryzne hlavu a raja mrtvu potravu neje...
tinkies
 
Príspevky: 5
Obrázky: 12
Založený: 03 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: PO

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod paradox » 21 Jan 2008 20:36 pm

no ja mam tetraodonikov dvoch spolu s kopou zivorodiek nejaky ten huf panciernickov a absolutne ziadny problem v podstate ziadny utok na ziadneho tvora v akva .. teda akurat kotulky to nerozchodili a dokonca aj krevetky nejak prezivaju na moje prekvapenie
paradox
 
Príspevky: 2
Založený: 07 Júl 2007 10:39 am

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod tinkies » 27 Jan 2008 14:28 pm

a to zaujimave ze ani na krevetky neutocia ja ked som dala krevetku k nim tak to bola sou normalne sa o nu na pol rozdelili ...
tinkies
 
Príspevky: 5
Obrázky: 12
Založený: 03 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: PO

Re: Tetraodon nigroviridis

Odoslaťod Matias.S » 08 Okt 2010 08:09 am

atiles napísal:ja ich mam 2 ks a sú to krásne rybičky, ale k slimákom a krevetám by som ich nedával, raz v období hľadania som si prikúpil malého, zlatého krabíka a behom piatich minút ho rozobrali ako bycikel aj ked sa chudák schovával kde len mohol, obávam sa že to isté sa stane aj v kombinácii s krevetami. blackmoly, gupky, ancistrusy sú v pohode možno budú mať len novú formu zadnej plutvy, mne napádali len jeden druh rýb, arius seemani ktoré boli štyrikrát také veľké ako ony


Tetraodon fluviatilis - planujem kupit, mam v akva vela slimakov a strasne vela krevetiek red cherry (cca 60 ks) mnozia sa mi ako dive. Mam zarastene akvarko machom a rastlinkami, taktiež skrýše pod kameňmi a koreňmi takze výlov všetkých je priam nemožný. Preto som sa rozhodol si zaobstarať štvorzubca. Uvidíme čo to urobí, keď píšeš, že aj krevetky žerú ....
Obrázok používateľa
Matias.S
 
Príspevky: 16
Obrázky: 19
Založený: 20 Jan 2006 13:55 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod Aquanaut » 08 Okt 2010 08:12 am

škoda krevetiek, treba skúsiť pascu na krevetky zo zrezanej umelohmotnej fľaše a otočeného vrchnáku, chvíľu to síce trvá ale úspech zaručený, škoda tak drahého krmiva :wink:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod Matias.S » 08 Okt 2010 08:16 am

Tak odoberajú mi ich do akvaristiky ale akosi im tiež moc nejdú ... a keď ich mám plné akva ? .... komu ponúknuť ... síce keď som na výmenu požiadal štvorzubca tvrdili mi, že nebudú krevetám nič robiť :mrgreen:
Obrázok používateľa
Matias.S
 
Príspevky: 16
Obrázky: 19
Založený: 20 Jan 2006 13:55 pm
Bydlisko: Kosice

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.