Problém z filtrom - znečistená voda



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 07 Jan 2008 19:15 pm

Takaže... stav po sviatkoch... ten bordel filter vypúšťa stále, aj po doplnení filtračných vložiek. Ostáva mi ho len reklamovať. :twisted:
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Reklama

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod xDodox » 07 Jan 2008 19:55 pm

Skúšala si i akva-vatu?
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 08 Jan 2008 19:07 pm

Mám tam tri vrstvy filtračnej vaty. Rozmýšľam, že do neho skúsim ešte "natlačiť" nejaký molitan a ak to bude stále prepúšťať, odnesiem ho späť do obchodu.
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Attila Szabó » 08 Jan 2008 19:53 pm

hm-hm... eheim... eheim... hm-hm :)
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod thomas111 » 08 Jan 2008 20:47 pm

Ako vyzeraju tie cistocky? Ja mam tiez ciastocky, ktore vyzeraju ako male 1-2mm biele ciarky, viria sa vo vodnom stlpci. Neviem co to je (asi nalevnik) ale to asi nebude problem vo filtry ale skor nejaka chyba vo mne. Nieje to tak aj v tvojom pripade? Tiez by som rad vedel ako sa toho zbavit ... ale neviem ci to je tvoj problem.
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 11 Jan 2008 18:59 pm

Mne z trisiek vytekajú do vody také drobné "biele" čiastočky, možno tak 1-2 mm a rozptyľuje sa to po celom akva. Pred tým som to nikdy nemala, takže určite musí byť problém vo filtry, len neviem, či to bude filtračnými náplňami, alebo tým, že filter vypúšťa neprefiltrovanú vodu, ale ako, to netuším.... Pritom vyčistím vodu v akva, ktorá je číra, čiže filter nemá možnosť nasávať drobné čiastočky z vody, vyčistím ho celý aj s náplňami a stále to proste vypúšťa ten bordel. Naozaj neviem, čim to môže byť.
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod andy.betta » 11 Jan 2008 19:26 pm

Nič nepíšeš o osádke akvária. Napríklad v mojom akváriu je hneď ráno po zapnutí svetla voda čistá ako obrázok, no stačí, že sa ryby dajú trošku do pohybu a hneď v ňom sneží. A sneží až do večera. Rozmýšľam o hustejšom molitane, no pokiaľ je to len takáto menšia kozmetická vada, zatiaľ ma to k múru netlačí. A čo tvoje ryby, máš tam nejakých "bordelmanov", ktorí víria detrit?
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod thomas111 » 11 Jan 2008 19:27 pm

Tie biele drobne ciastocky su vsetky rovnake a viria sa vo vode? Vyzeraju tak ako som ich popisoval aj ja vyssie? Ked hej tak to skor bude problem v majitelovi (aj vo mne) ako vo filtry...ale tiez by som rad vedel co to je za pliagu...nalevnik alebo bohvieco. Ja to mam uz asi rok vo vode. Filter s tym nema podla mna nic spolocne
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Giftzahn » 11 Jan 2008 20:00 pm

Tento Aquael filter som mal aj ja.Celkom ma zaujal, hlavne moznost mat priamo v nom UVcko :o Celkom fajn riesenie a v cene boli aj filtracne naplne, takze sup do Hornbachu a kupit ho.UVcko som dostal od znamej a presne aj pasovalo do mojho Aquael filtra. Cena fajn,celkove moznosti fajn,krajina povodu Polsko tiez fajn.Tak som ho nainstaloval a spustil a konec radosti :twisted: darebak si pekne tiekol,decentne si prskal vodu do skrinky a na podlahu. :lol: Sup ho do Hornhachu nech vytapa ich. Kupil som Eheim Ecco a vsetko je ok. Zial musim konstatovat - napad vyborny,moznosti filtra ok ale spracovanie uplne na ..... Takze moj nazor prsty prec,clovek bude len s tohto produktu sklamany - zial. :x

mala oprava filter nebol s Hornbachu ale s BAUMAXU :evil: a dufam ze ich riadne vytopil, aspon tak ako mna 8)
Naposledy upravil Giftzahn dňa 14 Jan 2008 15:50 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 11 Jan 2008 20:22 pm

Ja už teraz tiež ľutujem, že som sa nechala "ukecať", ale čo narobím.
V akva mám cca: 10 tetier, 3 skalare, 2 prisavky, 1 ancistrusa a dvoch ostriežikov. Keby ten bordel išiel zo dna, tak tu neriešim filter. Ten bordel mi vyteká vodou z vodných trisiek a rozptyľuje sa po akva. Pol roka filter bez problémov išiel. Počas tohto času som ho musela asi 5x čistiť kvôli chorobám rýb v akva a večným problémom okolo toho. Po čistení stále šlapal. Potom z ničoho nič začal takto špiniť vodu.
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod kustro » 11 Jan 2008 21:24 pm

nuz po precitani tejto temy som zostal znepokojeny, lebo tieto ciastocky som si nasiel v akvarku aj ja.male biele botocky ciarocky.najskor som myslel ze je to len nejaky prach ktory sa dostal do vody, ale teraz neviem co si mam mysliet.nemyslel som si zeby to mohlo byt aj zivocisneho povodu. sem-tam sa mi rybky otru o kamen ale myslim ze to nie je take vazne,kedze je to raz za cas. myslite zeby som mal preventivne zacat s nejakou liecbou? pre mna tie castice v akvarku posobia ako zvireny prach,ale ten by asi plaval len na hladine,tak teraz fakt neviem.
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod skala » 11 Jan 2008 22:16 pm

fuha, a neseka nahodou janska tvoj filter nieco zvnutra. resp. nie su to vzduchove bublinky???
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod thomas111 » 12 Jan 2008 11:40 am

Skala, viem ze ty chovas nalevniky. Nemohli by to byt ony? Teda u mna sa to drzi uz asi rok a v hojnom pocte. Urcite viem ze to nieje problem filtra ze je to nieco zive lebo stale sa to rozmnozi ked vymenim vacsiu cast vody. Skusal som aj nehnojit aj nevymienat vodu. Troska sa to zlepsi a potom ked vymenim vodu BUM opat plny vodny stlpec "bieleho prachu" ... niezeby ma to az tak stvalo, nejako som si na to zvykol ale stale mam taku tuzbu mat cistu vodu bez toho co mi tam teraz plave.
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod skala » 14 Jan 2008 09:33 am

thomas111, nalevniky to byt mozu. ale nejako sa mi to nepozdava na janskin opis. preco by po vycisteni filtra nabehli "z fitra" zrazu nalevniky.

Okrem toho, nalevnik je ozaj dost maly, hustu hmlu vidis, ale jednotlive nalevniky, ktore vypusta filter? vidiet to vidno, ale nie 1-2 mm. Max 1 mm, skor 0.5 mm
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod thomas111 » 14 Jan 2008 10:42 am

Skala, moj pripad je ten, napr. ze po vycisteni filtra a obmene vody sa pomaly zacnu rozmnozovat a potom to vyzera tak ako keby to vychadzalo z filtra. Preto si myslim ze Janska ma ten isty problem a snazim sa ju nan nasmerovat...cize ked vravis max 1 mm tak urcite je to skor mensie ako vacsie, vsetky tie male ciarky maju by som povedal rovnaku velkost preto si myslim ze to je nieco zivocisneho povodu a najskor to bude asi ten nalevnik. Skala porad ako sa ho da zbavit. Vymena vody mu len prospieva, mam pocit ze prehojovanie a prerybnovanie tiez. Teda aspon u mna :)
EDIT: UV-C lampa by nepomohla?
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Peter123 » 14 Jan 2008 11:04 am

podľa mňa je to vo filtračnej vate. ked som ju mal na začiatku filtra tak bolo po probleme ale keď som ju vybral von tak tiež drobne čiastočky mam vo vode. Proste cez molitan to prejde. ale ta vata sa musi čo dva tyždne vymieňať alebo preprať.
Peter123
 
Príspevky: 60
Obrázky: 19
Založený: 05 Sep 2006 15:51 pm

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod thomas111 » 14 Jan 2008 11:14 am

heh nikdy som filtracnu vatu nepouzival. Az asi pred rokom ked som si to zacal vsimat vo vode...teraz mam aj filtracnu vatu ale ta ani nahodou nepomaha ;)
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod skala » 14 Jan 2008 11:58 am

UV nalevnika znici. len nechapem ako to, ze mas nalevnika stale. to ti tecie z vodovodu?. alebo je zdroj vo filtry ? - ak je vo filtry, tak by som asi ho oblial savom
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod thomas111 » 14 Jan 2008 14:23 pm

No s tym prepranim filtra v save...to sa mi nejako nechce lebo filter mam pekne zabehnuty a aj tak pochybujem ze by to pomohlo. Ved ked mozu byt vo filtry tak potom aj v strku aj vsade mozne, potom by trebalo preprat aj ten? Asi najlepsie by bolo pouzit tu UV ze? Skala myslis ze po pouziti UV lampy ostali nejake nalevniky aj niekde inde ako vo vodnom stlpci trebarz v tom filtry alebo strku? Asi hlupe otazky ale co uz :D
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod guppy » 14 Jan 2008 16:34 pm

Mne sa to objavilo asi po piatich mesiacoch po založení akva. Vznášalo sa to vo vode asi 3 mesiace a odvtedy to už zas nemám.
Tiež si myslím, že to boli nálevníci.
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod skala » 14 Jan 2008 16:39 pm

nalevnika by si znicil - UV cko by ti mozno aj niekto pozical
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Janska » 14 Jan 2008 20:34 pm

Skala, bublinky to nie sú, o tom som už písala vyššie. Hádam rozoznám bubliny od špiny, alebo čo to vlastne je.
Trochu som experimentovala a napchala som medzi výpustnú hadicu a trisku filtračnú vatu. Po týždni sa mi prietok filtra znížil na minimum a keď som hľadala príčinu, našla som totálne zanesenú filtračnú vatu. Takže ten bordel ide jednoznačne z filtra!!!
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod Mariok » 14 Jan 2008 22:39 pm

Je to niektorá z filtračných vložiek, metóda pokus omyl - po jednej vyhoď a vyskúšaj pár hodín filtrovať bez nej - a máš určite príčinu. :)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Problém z filtrom - znečistená voda

Odoslaťod thomas111 » 15 Jan 2008 00:36 am

Skala, pozri prosim na tuto fotku, ci moze ist o nalevnika: http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=17514
DIK
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.