ukryty - 'domceky' :)



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Re: ukryty -

Odoslaťod skala » 10 Okt 2003 08:41 am

posli
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: ukryty - 'domceky' :)

Odoslaťod joko » 10 Okt 2003 21:45 pm

Petr S. napísal:ale jestli budes chtit, tak ti muzu na e mail poslat fotku.


Ved tu fotku daj sem na forum, ak mozes? :wink:
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ukryty - 'domceky' :)

Odoslaťod Petr S. » 10 Okt 2003 22:46 pm

No, jak uz jsem psal Skalovi, je to proste jen ulita:-) Z vice nabizenych druhu se vsak temer vzdy vytre prave do te na obrazku.
Bohuzel nevim jak se sem vkladaji obrazky a tak posilam jen odkaz.

http://www.sweb.cz/akva-hobby/calvus1.jpg

http://www.sweb.cz/akva-hobby/calvus2.jpg
Petr S.
 
Príspevky: 14
Založený: 09 Okt 2003 15:07 pm
Bydlisko: Krásna Lípa - ČR

Re: ukryty - 'domceky' :)

Odoslaťod Atilla » 04 Nov 2003 15:09 pm

zaujimalo by ma ako casto resp. kolko piesku musia afriky prehrabat aby ste to zarovnali
ide mi aj o to ze 'jaskyne' mam postavene na piesku pravidelne mi podmyvaju zaklady a tym padom sa cela stavba naklana :)
nic neobvykle nie je ked pozrem do akva a vidim spodne sklo

teraz otazka ked zarovnavate kopce co ti krtkovia nahrabu rozoberiete im aj tie bridlicove domy a zlozite naspat alebo len diery zasypete a jaskyne nechate naklonene ? (jaskyne mam naklonene ale su stabilne)

v pripade zmeny stavby jaskyn nedochadza k mateniu ryb ked sa im zmeni vyzor teritoria ?

este ma napadlo - predpokladam ked tam cele dni ryju tak si vlastne stavaju hniezdo ked sa im to 'pokazi' nezastavi to ich pocit ze uz dom maju hotovi a je cas mysliet na mnozenie ? :)
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: ukryty -

Odoslaťod canart » 04 Nov 2003 15:26 pm

Teda poviem Ti Atilla, mas velmi zvlastne otazky :-)
Mozes zarovnavat ako chces, aj tak Ti to zase rozkopu, preco Ta trapi, kedy niekto zarovnava dno? Tomu nechapem. Ved, ked sa Ti to rozkopane nepaci, tak im to zahrabavaj, kym Ta to bavi ;-)

Ci im rozoberies "stavbu" a zlozis naspat, zalezi na Tebe. Im je to uplne jedno. Inak prave preto, ze tie zostavy kamenov byvaju pri afrikach, ktore "kopu" nestabilne a hrozi, ze sa zrutia, podklada sa pod kamene na dno tenky polystyren, aby sa predislo pripadnemu rozbitiu skla pri pade jaskyne.

A neboj sa ryby neutrpia ziadny psychicky sok, ked im prerobis interier. Dokonca je to vhodne pri pridavani novych ryb do akva. Ryby si tak zacnu obsadzovat teritoria nanovo a znizi sa agresivita voci novym jedincom. Ked sa totiz narusi usporiadanie interieru akva, narusi sa ciastocne hierarchia ryb v skupinach.

Neboj sa, ryby "myslia" na mnozenie vo vhodnych podmienkach stale. Ked im to zarovnas, na druhy den je to znova hotove. A to sa Ti nemusia ani vytierat. Proste, ked si nejaky samec vyberie urcitu cast akva a Ty iba zarovnas piesok a nic ine nepoprehadzujes, tak on si tam bude kopat stale. A dlho mu to trvat nebude. S tym nic nenarobis. Jedine, ze by si si zaobstaral ryby, ktore nekopu :-)
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: ukryty - 'domceky' :)

Odoslaťod Atilla » 04 Nov 2003 16:00 pm

kopacie ryby sa mi pacia :)
mozno uhorkova sezona preto take otazky :)
mozno iba rozputanie nejakej dobrej debaty o afrikach
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.