Cierne flaky skrz rybku



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Cierne flaky skrz rybku

Odoslaťod Josko » 19 Apr 2005 11:02 am

Ahojte,
u kolegu v akvarku sa stalo cosi nemile. Dva pseudotropheusy zebra red (nie som si uplne isty nazvom, ale take syto zlto oranzove cichlidky) dostali cierne skvrny na telo aj na plutvy. Vyzeraju, akoby im niekto nafrkal tus na telo, prakticky zo dna na den. Niektore bodky su uplne mrnave, ale jedna ma na boku pomerne velky flak, tiez uplne cierny. Ma niekto predstavu co to moze byt? Skusal som aj nieco pohladat, docital som sa cosi o vysokej hladine nitratov a strese.
Jedna z tych dvoch je od narodenia tak trochu mrzacik, nema jedno oko.
Druha sa teraz chova trochu zvlastne, mame dojem ze je trochu pokrutena.

Tak ja neviem, stretli ste sa uz s takymto? Bezne stranky o chorobach rybiek sa tymto zjavne nezaoberaju, budem vdacny za kazdy link ...

Foto zatial nemam, neradi sa fotia...

dik

Josko
Naposledy upravil Josko dňa 19 Apr 2005 14:34 pm, celkovo upravené 1 krát.
Josko
 
Príspevky: 21
Obrázky: 3
Založený: 01 Apr 2005 10:00 am
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Cierne flaky skrz rybku

Odoslaťod skala » 19 Apr 2005 11:24 am

Josko, je to uplne normalne. vystupilo im melaninove farbivo. mozu za to geny. nie je to ziadna choroba. skor ako pehy
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Cierne flaky skrz rybku

Odoslaťod Josko » 19 Apr 2005 11:25 am

Fujha, idem si dat asi panaka. Diky ... :-)
Josko
 
Príspevky: 21
Obrázky: 3
Založený: 01 Apr 2005 10:00 am
Bydlisko: BA

Re: Cierne flaky skrz rybku

Odoslaťod astancik » 19 Apr 2005 12:51 pm

Tiež som mal problémy s čiernymi flakmi/mapami na cichlidách, mali ich pri paulke na tele i pri plutvách.. Tiež som nič nenašiel, najbližšie bola otrava.. Riadne som prečistil akva, pomenil vodu a flaky pozvolna ustúpili, aj keď sa mi nezdá, že by to bolo tou výmenou vody. Proste to prešlo :? a dodnes neviem čo to bolo.
Obrázok používateľa
astancik
 
Príspevky: 23
Obrázky: 15
Založený: 24 Mar 2005 10:22 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Cierne flaky skrz rybku

Odoslaťod Zelik » 05 Máj 2005 08:43 am

Nieco podobné má aj moja Gurama modrá, ale ona má veľmi tmavú celú zadnú polovicu tela. Neviete, co by to mohlo byt?
Obrázok používateľa
Zelik
 
Príspevky: 62
Obrázky: 18
Založený: 23 Feb 2004 08:24 am
Bydlisko: Trencin

Re: Cierne flaky skrz rybku

Odoslaťod pipan » 08 Jan 2008 19:06 pm

Aj u mňa sa možno niečo podobné objavilo. Má to jedna mečúň samica na chrbte a olupujú sa jej šupiny. Mám FMC mám to zatiaľ použiť?
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=17476
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=17477
Môže to byť tým že keď sme postavili stromček na vianoce tak som ho zapojil do predľžovačky kde sú aj veci pre akva. Tak som dal cez deň preč vyhrievacie teliesko. Myslel som ,že izba bude dosť vyhriata aby to vydržalo do večera a potom som im zapínal vyhrievacie teliesko. Teplota skákala asi o 2 stupne. Teraz je to radšej zapnuté nonstop. Mohlo to tak veľmi vadiť? dik za odpovede.
Obrázok používateľa
pipan
 
Príspevky: 20
Obrázky: 15
Založený: 10 Sep 2007 20:00 pm
Bydlisko: D. Vestenice (medzi PE a PD)


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.