predajne v Banskej Bystrici



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

predajne v Banskej Bystrici

Odoslaťod hyerdahl » 04 Sep 2007 13:56 pm

By ste neverili, ale je ich tu asi 9.
Dve o nicom v Sasovej, jedna na foncorde do ktorej sa len chystam, tak isto na foncorde je .akvaobchod Majer s celkom slusnym vyberom rybiciek, potom je na dolnej chovprodukt felis a to je asi ubohost, na dolnej je celkom slusna akvaristika eheim akva s dobrym vyberom ryb, rastlin a prislusenstva, do narodnej ulice asi nikto nechodi, ja sem a tam zabludim aj do lazovnej, tiež tu najdete sem tam peknu rybku. Na Hornej ul je chovprodukt nabity tovarom skor pre psov a ja tu ryby nemusim.
Bystricania kde chodite vy do svojho oblubeneho obchodu? V com vydite jeho prednosti oproti ostatnym?
Obrázok používateľa
hyerdahl
 
Príspevky: 11
Založený: 24 Júl 2007 14:23 pm

Reklama

Re: predajne v Banskej bystrici

Odoslaťod janoch » 04 Sep 2007 22:31 pm

V Lazovnej je dobrý a Rišov na Dolnej. Na fončorde je menšia pobočka toho na hornej, ak myslíš toho na Kyjevskom.

Majer máva dobrý výber rýb. Poradí podľa počasia :D keď som s akvaristikou začínal predal mi do 9 l akva 12 rýb a stále vravel, že je to málo. Keď som bol už zbehlejší a začal som s ním niečo rozoberať, tak začal k veci a dalo sa s ním má dosť skúseností. Máva aj akva potreby, ale dal by som si pozor na dátum spotreby (!!!)

Ten na hornej je všeho chuť ani nie že psie granule, ale všeho možného papagáje fretky fakt kadečo. Ale dali sa u neho kúpiť kvalitné bojovnice. Ostatné ryby mal slabé.

Ten v lazovnej je dobrý v tom, že ho má majiteľ, ktorý vie všetko zohnať :) lebo obchoduje s rybami už dlho skôr veľkoobchodne (predával do akvaristík) teraz už má aj svoju predajňu.
janoch
 
Príspevky: 172
Obrázky: 3
Založený: 30 Apr 2007 19:48 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: predajne v Banskej bystrici

Odoslaťod Polo » 05 Sep 2007 07:56 am

Najradsej chodim k Risovi, obcas zabludim aj do akvaristiky na hornej ale nikdy nie kvoli rybam
Obrázok používateľa
Polo
 
Príspevky: 38
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2007 22:27 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: predajne v Banskej bystrici

Odoslaťod viridis » 05 Sep 2007 12:27 pm

Vyjadrim sa, kedze to moze byt uzitocne info pre navstevnika BB.
Miestny asi podmienky poznaju a maju svoj usudok.

Bez ohladu na to kto tuto temu zalozil :) a bez ohladu na malu vojnu, co tu vznikla medzi par uzivatelmi a Risom Tokusevom pre jeho tak trochu neeticke spravanie na fore, treba povedat, ze predajnu (Dolna ulica - pasaz vedla bageterie) ma z mojho subjektivneho pohladu pre akvaristu asi v centre BB najlepsiu.

Pekny vyber ryb, najdete tu aj vystavne formy gupiek a inych zivorodiek, pekne oddelene podla foriem, rastlinky nielen od emerznych velkopestovatelov ale aj huzevnatejsie kusy od akvaristov.

K technike a prislusenstvu sa neviem vyjadrit, lebo som v tomto barbar.

Ostatne predajne v centre navstevujem len sporadicky, ked si chcem pozriet aj papagaje, ci hlodavce. Predajne na sidliskach nepoznam.
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: predajne v Banskej bystrici

Odoslaťod Ray » 05 Sep 2007 12:44 pm

Ja poznam vsetky vyssie uveden predajne, ale musim sa priklonit k viridisovmu postrehu, Riso to ma fakt super. Nedavno sa prestahoval, v starych priestoroch to bolo stiesnene, teraz je to OK. Ale aj Majer na foncorde to ma dobre. Tym "dobre" myslim samozrejme vyber ryb, su zdrave a techniky je tiez dost u oboch.
Obrázok používateľa
Ray
 
Príspevky: 166
Obrázky: 28
Založený: 27 Okt 2005 10:22 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: predajne v Banskej bystrici

Odoslaťod RADOFAN » 30 Dec 2007 01:30 am

Do Eheimu chodím najradšej a vlastne iba tam kupujem všetko. Asi ako jediný má v predajni zdravé ryby, veľký výber rýb aj rastlín, a aj na techniku máva občas dobré ceny.
V Lazovnej by som radšej ryby nekupoval kôli krupici ktorá je tam asi vždy, teda vždy keď sa prídem pozrieť a zelenej vode asi od malachytovej zelene ktorou asi tie choroby sa snažia liečiť.
A akvaristika za poštou je vhodná podľa mňa akurát na nákup akvária, pretože ich tam majú nespočetne, a občas nejaké rastliny. Ryby by som tam tak isto nekupoval. Nájdete tam totiž okrem krupice aj iné choroby ktoré laickým okom neviem určiť ale niekoľko mŕtvych jedincov v každom druhom akva a ďalšie umierajúce im na predaji nepridáva. :evil:
Obrázok používateľa
RADOFAN
 
Príspevky: 17
Založený: 28 Dec 2006 20:04 pm

Re: predajne v Banskej bystrici

Odoslaťod Mitko » 30 Dec 2007 02:24 am

dolna a lazovna ulica obchytili tie najlepsie akvaristiky v BB :shock: :) :roll:
Naposledy upravil Mitko dňa 13 Jan 2008 23:10 pm, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
Mitko
 
Príspevky: 75
Obrázky: 2
Založený: 20 Aug 2006 18:16 pm
Bydlisko: Brezno

Re: predajne v Banskej bystrici

Odoslaťod kellee » 13 Jan 2008 19:17 pm

no skoda ze som sa o tej akvaristike dozvedela neskor. Bola som tam len raz v tej eheim, ale odisla som nabalena. a vedel poradit a pomoct. A co si myslite o rybach??? Od kamaratky som pocula ze tie v lazovnej a za postou nic moc, lebo ze vraj je tam dost vela mrtvych ryb teda v oboch akvaristikach. MOj osobny nazor je, ze ta v lazovnej je otrasna. Velke kopy ryb v minimalnom priestore napchate a tie bojovnice??? znechutilo ma to v momente bolo na jedno akvarku naukladanych kopa teglikov polootvorenych a v nich hadam uz aj niektore mrtve bojovnicce, niektore este trosku hybali plutvami, ale to len tak, lebo nemali sa ani kde hnut a aj vody mali minimum. To ma znechutilo. Vyber ryb je pestry, ale to je vsetko. Ale mam odtial moje tri dania, a myslim ze su aj posledne, co som tam kupila. ODisla som odtial z krvavym srdcom ako sa k nim spravali a stastna ze tie moje tri budu stastne
Obrázok používateľa
kellee
 
Príspevky: 167
Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm
Bydlisko: Lopej

Re: predajne v Banskej bystrici

Odoslaťod janoch » 13 Jan 2008 22:53 pm

Keelle, musí sa zastať "akvaristiky", ako bývalý chovateľ bojovínc, je to normálne. Žili všeky neboj sa... Bojovnica dýcha atmosferický kyslík preto môže byť v mini vode. V každej akvaristike ich držia rovnako. Kvôli svojej povahe majú taký "separovaný" chov. chovajú sa tak po celom svete.

Samozrejeme, že majú radi väčší priestor, ale ich bežný chov v dospelosti je 2-5 l.

Ale predávajú sa vždy v teglikoch.
janoch
 
Príspevky: 172
Obrázky: 3
Založený: 30 Apr 2007 19:48 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: predajne v Banskej bystrici

Odoslaťod RIZLACI » 14 Jan 2008 10:03 am

Presne tak Janoch, cez SS sme si to už vydiskutovali, dnes by sa tu malo objaviť nejaké info od Kellee. Veď novovznikajúci akvaristi sa len takouto informáciou dozvedia ako sa takéto " vyšľachtené druhy" hlavne bojovníc predávajú aby sa im nepoškodili plutvy, za ktoré sa naouzaj nemusia hanbiť. :P .
Obrázok používateľa
RIZLACI
 
Príspevky: 188
Založený: 05 Okt 2006 22:38 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: predajne v Banskej bystrici

Odoslaťod skala » 14 Jan 2008 10:08 am

a niekedy sa tak bojovnice nielen predavaju, ale aj chovaju
Naposledy upravil skala dňa 14 Jan 2008 13:50 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: predajne v Banskej bystrici

Odoslaťod kellee » 14 Jan 2008 12:52 pm

presne tak my sme si to uz vydiskutovali, takze nechajte tak a beriem spat. no a co sa tyka tych bojivnic. Skoda ich existencie to je moj nazor. S priatelom jednu planujeme, este musime zohnat akvarko a tak a budeme ju mat, teda asi on u seba ja uz mam ine ryby.
Obrázok používateľa
kellee
 
Príspevky: 167
Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm
Bydlisko: Lopej

Re: predajne v Banskej bystrici

Odoslaťod iwan » 14 Jan 2008 21:37 pm

jednoznacne najlepsie akvaristiky su u oboch Risov teda eheim a lazovna da sa tam porozpravat poradit a kvalitne nakupit popripade aj predat nejake prebytky dobra predajna je aj u Majera ale je od ruky chodim tam malo a aby som nekrivdil tie v sasovej nepoznam ale aj tak by som este rad zdoraznil ze v lazovnrj niesu chore ryby a majitel je odbornik to samozrejme plati aj o spominanych majiteloch akvaristik
Obrázok používateľa
iwan
 
Príspevky: 149
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2007 22:58 pm
Bydlisko: brusno

Re: predajne v Banskej bystrici

Odoslaťod kellee » 17 Jan 2008 19:47 pm

iwan napísal:jednoznacne najlepsie akvaristiky su u oboch Risov teda eheim a lazovna da sa tam porozpravat poradit a kvalitne nakupit popripade aj predat nejake prebytky dobra predajna je aj u Majera ale je od ruky chodim tam malo a aby som nekrivdil tie v sasovej nepoznam ale aj tak by som este rad zdoraznil ze v lazovnrj niesu chore ryby a majitel je odbornik to samozrejme plati aj o spominanych majiteloch akvaristik



No tak aspon viem, aka je sila klebiet :-P a ja som sa nechala nakazit :x pretoze ked som kamaratke povedala, ze moje dania som kupila v lazovnej, tak povedala ze sa cuduje ze mi este po tyzdni ziju :(

to je len to co som pocula, teraz som uz mudrejsia :)
Obrázok používateľa
kellee
 
Príspevky: 167
Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm
Bydlisko: Lopej

Akvaristika

Odoslaťod Satyricon » 03 Jún 2008 17:24 pm

Vcera som navstivil BB. Objavil som jednu akvaristicku predajnu na narodnej ul. Cely vyteseny som vbehol nakuknut.. no odchadzal som so smutkom.. :cry: Vyber ryb bol pestry, dokonca som objavil aj terariove zvierata co ma potesilo, aj technika celkom v poho, no ked som nakukol do akvarii s rybkami, tak v kazdom druhom akva minimalne po 10 mrtvych ryb.. Trosku ma to odradilo, pevne verim, ze som prisiel nevhod a po ine dni tam maju pekne a zdrave osadenstvo..
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: Akvaristika

Odoslaťod Polo » 03 Jún 2008 23:17 pm

Satyricon napísal:... pevne verim, ze som prisiel nevhod a po ine dni tam maju pekne a zdrave osadenstvo..


nemaju
Obrázok používateľa
Polo
 
Príspevky: 38
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2007 22:27 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Akvaristika

Odoslaťod Satyricon » 04 Jún 2008 20:26 pm

Fuuuha a to im potom ako funguje ta predajna???
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: predajne v Banskej Bystrici

Odoslaťod Polo » 04 Jún 2008 20:34 pm

no to neviem, ale bol som tam asi 10x a vzdy bol stav taky ako popisujes vyzsie
Obrázok používateľa
Polo
 
Príspevky: 38
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2007 22:27 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod skala » 04 Jún 2008 21:01 pm

mozno casom zmodernizuju a prejdu na rybicky na baterky :twisted:
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: predajne v Banskej Bystrici

Odoslaťod KAJA7 » 13 Okt 2010 20:14 pm

mate pravdu kazdy si najde to svoje ale je rozdiel ked do predajne prides raz ako ked tam chodis stale ja chodim len do jeden uz asi 3 roky je blizko zastavky maju tam vsetko pre vsetky zvierata a paradne lacne ......predavacky mi vzdy perfisne poradili a to ze maju mrtve ryby to pisal asi niekto s konkurencie som stou predajnou neskutocne spokojna a odporucam jednoznacne Narodnu
KAJA7
 
Príspevky: 1
Založený: 13 Okt 2010 19:54 pm

Re: predajne v Banskej Bystrici

Odoslaťod janoch » 13 Okt 2010 20:42 pm

Kaja supiš, ja poznam skoro všetky chovateľské potreby v BB som od mlada "zvieratkár". V národnej síce majú všetko ako píšeš, ale prežili mi 2 ryby asi 10 ktoré som si tam kúpil. Tovar majú OK, ale rybám sa v BB asi najviac venujú Rišovia Rišo T a Rišo C.

Okrem toho tety väčšinou ani nevedia čo je to sera alebo podobne. Ukazujem im tam ako na strelnici hore doprava tam to máte tá rybička je tam nakreslená ...

Nezabudnem keď som tam kúpil pestúnku a pani mi ju predala ako zebričku za vyššiu cenu, lebo ona nepozná nič len zebričky. A kamoš chcel kúpiť druhú čo tam zostala a tú mu už chela predať ako ryžovníka, ja som myslel, že odpadnem... Neviem či sa vyznáš v cenách, ale pestúnka stojí 3 €. Zebrička 5-6 a ryžovník 15-17.

Takže názor si urobte sami.
janoch
 
Príspevky: 172
Obrázky: 3
Založený: 30 Apr 2007 19:48 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: predajne v Banskej Bystrici

Odoslaťod baro666 » 16 Okt 2010 18:58 pm

Najhorsia akvaristika v Narodnej, najlepsie v Dolnej a Lazovnej u oboch Risov a to bez debaty. Kupite tu rozne novinky a specialitky.
Obrázok používateľa
baro666
 
Príspevky: 200
Obrázky: 33
Založený: 17 Okt 2008 16:55 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: predajne v Banskej Bystrici

Odoslaťod Sandy » 17 Jan 2019 18:55 pm

Akvaristika RIZLCI

Ja nie som náročný zákazník, ale to čo som tam videla bolo na nevydržanie.
Smrad, žiadny priestor na chodenie by nebolo nič oproti tomu čo som videla v "sekcii" s hlodavcami a inými zvieratami. Otras... ľudia..mam chuť ich udať a zavrieť tu prevádzku. Viem, že by som sa mala vyjadrovať len k akvaristike, ale keď majú takú "lásku" k iným živočíchom prečo by sa mali inak chovať k rybkám.

Nie som ochranca zvierat ani nič také ale toto je aj na obyčajného človeka veľa.
-v malej, špinavej a zničenej klietke kopec hlodavcov ktoré sa tam nezmestia. Z toho priestoru mali zodratú srsť
-choré, slepé zvieratka v zarosenom a vlhkom prostredí
-doslova polomŕtve činčili (či čo to je)
-špina všade

Preto Vás všetkých prosím-choďte tam a presvedčte sa a PROSÍM napíšte recenziu... Je to nechutne.
Sandy
 
Príspevky: 1
Založený: 17 Jan 2019 17:34 pm


Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.