Pomoc pri výbere rybiek



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: ake rybycky

Odoslaťod Raviolka » 03 Jan 2008 09:51 am

Do 63 l chceš dát 3 závojnatky? Je jim to malé, už k nim rozhodně nic nepřidávej :idea:
Tohle jsi asi nechtěla slyšet, ale bohužel... ryby si zaslouží aspoň trochu důstojné prostředí pro život :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Reklama

Re: ake rybycky

Odoslaťod zulu » 03 Jan 2008 10:41 am

jej, to dakujem za radu, to som prave chcela pocut, ze mi niekto pomoze. dakujem este raz. a ake rastlinky by sa im hodili?
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Re: ake rybycky

Odoslaťod johnyboy » 03 Jan 2008 12:08 pm

zulu napísal:jej, to dakujem za radu, to som prave chcela pocut, ze mi niekto pomoze. dakujem este raz. a ake rastlinky by sa im hodili?
Ja som závojnatky choval rok. Zožrali mi všetky rastlinky, ktoré som k nim dal. Vydržal jedine anubias s pevnými listami.
Potom som však zmenil ich stravu, kúpil som špeciálne granule pre závojnatky, ktoré obsahujú aj rastlinné zložky. Pri takej strave nemajú potrebu spásať rastliny v akváriu. Vydržal mi pri nich aj echinodor amazonicus a to bol pre mňa rekord. V žiadnom prípade však nedávať k nim jemnolisté rastliny. Ešte by som doporučil aspoň dvoch prísavníkov na čistenie a upratanie zbytkov potravy. Takisto je potrebná silná filtrácia vody, pretože velmi vela špinia.
Prajem vela úspechov, sú to velmi pekné rybky.
Obrázok používateľa
johnyboy
 
Príspevky: 24
Obrázky: 23
Založený: 21 Okt 2006 11:04 am
Bydlisko: Sala

Re: ake rybycky

Odoslaťod zulu » 03 Jan 2008 14:22 pm

dakujem aj Vam a este, aku teplotu vody maju mat prosim?
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Re: ake rybycky

Odoslaťod johnyboy » 03 Jan 2008 14:32 pm

Mal som ich aj pri izbovej teplote bez ohrievača - od 16 stupňov v zime do nejakých 30 stupňov v lete. Zvládali to bez problémov, pretože závojnatky sú studenovodné rybky. Choval som ich aj v spoločenskom akváriu pri 23 stupňoch a taktiež bez problémov. Sú to velmi nenáročné ryby, znesú toho fakt vela.Mal som ich aj pri izbovej teplote bez ohrievača - od 16 stupňov v zime do nejakých 30 stupňov v lete. Zvládali to bez problémov, pretože závojnatky sú studenovodné rybky. Choval som ich aj v spoločenskom akváriu pri 23 stupňoch a taktiež bez problémov. Sú to velmi nenáročné ryby, znesú toho fakt vela. :D :D :D
Obrázok používateľa
johnyboy
 
Príspevky: 24
Obrázky: 23
Založený: 21 Okt 2006 11:04 am
Bydlisko: Sala

Re: ake rybycky

Odoslaťod zulu » 03 Jan 2008 15:09 pm

este by som velmi pekne poprosila poradit nejaku dobru akvaristiku v bratislave. rybicky mam zo zoodomu, od zaciatku su v poriadku a nic im nikdy nebolo. ale je to tam ok? a este, kedze akvarko bol darcek, dostala som k nemu aj dake pripravky ako aqasafe a easybalance. mam to pouzit?
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Re: ake rybycky

Odoslaťod xDodox » 03 Jan 2008 15:12 pm

Keď chceš, choď sa pozrieť do Biotop-u.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake rybycky

Odoslaťod zulu » 03 Jan 2008 15:14 pm

a co s tymi vodickami co som spominala?
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Re: ake rybycky

Odoslaťod xDodox » 03 Jan 2008 15:18 pm

zulu napísal:a co s tymi vodickami co som spominala?

Pokiaľ je všetko OK, žiadnu chémiu by som tam nepridával.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake rybycky

Odoslaťod zulu » 03 Jan 2008 15:29 pm

nikde nemam obrazok, ako tam ma byt filter, (eheim 2208), ten sosacik, co nim tecie voda ma byt ponoreny a hadicka co trci dohora ma byt nad vodou?
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Re: ake rybycky

Odoslaťod xDodox » 04 Jan 2008 12:18 pm

zulu napísal:nikde nemam obrazok, ako tam ma byt filter, (eheim 2208), ten sosacik, co nim tecie voda ma byt ponoreny a hadicka co trci dohora ma byt nad vodou?

Snáď ti toto pomôže:
Obrázok

Hadička je nad hladinou - strháva vzduch do akvária.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake rybycky

Odoslaťod Giftzahn » 11 Jan 2008 19:07 pm

Nuz ako tu uz bolo spomenute 3x zavojnatka do 63L akva je o tri zavojnatky viac ako je pre ne zdrave pri 63L akvariu. Do 63L akva by som ich rozhodne nedaval. Taktiez ten filter pri tych zavojnatkach stihat nebude. Riesenie pokial je predajca seriozny vezme ich spat - tie zavojnatky a daju sa vybrat vhodnejsie rybky: tetry napr. + rastlinky a akva bude krasne a ty budes mat s neho radost a ziadne sklamanie.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ake rybycky

Odoslaťod Jirka Scobak » 11 Jan 2008 22:43 pm

Jinak, ZOODOM je take OK.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ake rybycky

Odoslaťod VLADY » 12 Jan 2008 19:34 pm

Ja mám v menšom akva asi 70L ktoré mám na chodbe 4 kusy, jednu velkú asi 7-8cm a tri menšie cca 4cm a uplne v pohode si tam plávajú a ožužlávajú kamienky čo mám na spodku akva... samozrejme by som ich mohol dať aj do väčšieho asi 130L akva čo mám v obývačke ale si myslím že čím menšie akva tým menej narastú ... Takže ich mám takto umiestnené a nevidím v tom problém. A samozrejme keď sa im dáva menej žrať tak menej špinia. Vôbec im netreba sypať trikrát denne jak vo výkrmni.
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: ake rybycky

Odoslaťod zulu » 13 Jan 2008 10:29 am

zavojnatky maju uz cez pol roka, povodne boli vdaka mojmu hrubehu akvaristickemu omylu a nedovzdelanosti v 20 l. akvarku, ale asi sa o ne dobre staram, lebo im zacalo byt male:) preto maju teraz vacsie, na jar bude hotove zahradne jazero, takze ak im bude zase male, budu mat znovu novy domov. rastlinu zatial vobec neznicili a filter... zatial nie je problem, uvidime ako bude stihat v buducnosti. chapem, asi to pre ne nie je idealne, ale vratit ich po 7 mesiacoch uz nemozem. :(
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Re: ake rybycky

Odoslaťod MISSsugarComa » 13 Jan 2008 12:54 pm

to VLADY: coooo?! boze ty tytran! ved to je hrozneee! 4 zavojnatky v 70L ?! teraz sa ti mozno zda ze je to ok, ale ony potrebuju rast.ako to je uzastne ze im davas malo zrat.ved zavojnatky to su prasata tie potrebuju stale zrat . sa budu v tom malom akva len trapit.to je ako by si dal slonica do tesnej klietky a daval by si mu raz za den trochu zrat ved co aspon ostane maly. :evil:
Obrázok používateľa
MISSsugarComa
 
Príspevky: 19
Obrázky: 7
Založený: 21 Apr 2007 12:21 pm
Bydlisko: Nitra

Re: ake rybycky

Odoslaťod VLADY » 14 Jan 2008 17:25 pm

A čo mám s nimi teraz už spraviť??? keď som začínal z Akva tak mi poradil dakto že to sú dobré rybky na začiatok... nenáročné a tak.....A do velkého akva čo mám v obývačke ich nemienim dať kvôli ich správaniu k rastlinám.
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: ake rybycky

Odoslaťod zulu » 16 Jan 2008 11:19 am

to vlady. nechaj tak, niekto nechape, ze ked clovek s niecim zacina tesi sa kazdej rade a necaka, ze ho niekto zavadza. ale nie kazdy ma intelekt so schopnostou empatie. ja ta chapem, tiez mi to povedal predavac v akvaristike, tak som to tak spravila.
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Re: ake rybycky

Odoslaťod vysluzil2 » 16 Jan 2008 12:46 pm

Zulu, ten kto ti radil na zaciatku, ti velmi dobre poradil. Len vdaka nemu sa ti dari s karasmi. Poradil ti spravne ako ich krmit, ako fitrovat a udrzovat hygienu vody. Tieto 3 faktory su zaklad akvaristiky. Ja kazdy rok si spravim 1-2 vytery karasov. Takze mam s nimi ake-take skusenosti. Par krat som ich uz pripravoval na vyter v 50 l aq. Nie zamerne, ale z nudze. Pritom napr gupy boli v 180 l aq. Pre mna totiz plati zasada, o rybu sa treba starat, a nie je to velkostou nadrze. Ak by to bolo velkostou nadrze, potom napr gupy by mali mat k dispozicii jazera, nie aq. V aq plati zasada, cim mensia ryba, tym menej starostlivosti vyzaduje. Z toho titulu odporucam aj ja do malych aq male rybky.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: ake rybycky

Odoslaťod SoRex » 16 Jan 2008 13:22 pm

vysluzil2 napísal:V aq plati zasada, cim mensia ryba, tym menej starostlivosti vyzaduje.
Je mi sice jasné, jak jsi to myslel, ale přesto bych tuto myšlenku raději formuloval jinak. Umím si představit dlouhou řadu drobných druhů, které se tomu co jsi napsal nepřibližují ani vzdáleně.
Jinak ovšem souhlasím 100%. Malé akvárium - malé ryby.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: ake rybycky

Odoslaťod zulu » 16 Jan 2008 18:36 pm

ano, mne je jasne, ze rybka je zivy tvor a tak ma pravo na vsetok komfort, ktory si zasluzi. Male akvarium-male rybky, tie suhlasim. moj omyl lutujem, ale nespravila som ho zamerne, preto sa mi reakcia typu "boze ty tytran!", hoci bola na adresu vladyho nepaci. pretoze presne ako ste napisali, sa mi s karasmi dari, to znamena, ze sa nemaju najhorsie. Tyranom by sme boli, keby ich teraz splachnem alebo k nim nasukam dalsie rybky, lebo si zaumienim, ze ich chcem vela. inak akvariu sa dari, rastlinky prosperuju a karasy spinia, ale maju dobry filter zda sa, lebo vsetko klape. este raz daujem vsetkym, ktorych je to zasluha

ano, mne je jasne, ze rybka je zivy tvor a tak ma pravo na vsetok komfort, ktory si zasluzi. Male akvarium-male rybky, tie suhlasim. moj omyl lutujem, ale nespravila som ho zamerne, preto sa mi reakcia typu "boze ty tytran!", hoci bola na adresu vladyho nepaci. pretoze presne ako ste napisali, sa mi s karasmi dari, to znamena, ze sa nemaju najhorsie. Tyranom by sme boli, keby ich teraz splachnem alebo k nim nasukam dalsie rybky, lebo si zaumienim, ze ich chcem vela. inak akvariu sa dari, rastlinky prosperuju a karasy spinia, ale maju dobry filter zda sa, lebo vsetko klape. este raz daujem vsetkym, ktorych je to zasluha. samozrejme MISSsugarComa sa to netyka. :P
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Re: ake rybycky

Odoslaťod vysluzil2 » 17 Jan 2008 01:54 am

SoRex, taktiez s tebou suhlasim, ze v detailoch pri roznych druhoch by sa naslo mnoho prikladov. Ale ak zoberieme podobne zijuce druhy, napriklad z divokych zivorodiek co som choval belonosoxi a dermogenisi pusilusi/ zivia sa vacsinou zivou potravou/, tam je to ocividne rozdielne. Pri velkych stukach belonosoxoch su potrebne kvanta malickych rybiek,aby si ich uzivil, a druha malicka stuka- dermogenis, staci pre nu ziva artemia, alebo od prisavnikov som odlovoval pre nu trochu dafnie.A nasledne tymto krmenim treba rozdielne dbat na filtraciu a hygienu vody. Fitraciu a hygienu lahsie udrzujeme v vacsich aq. V malych aq , v ktorych sa nachadzaju vacsie jedince, je to pracne, a casovo narocne.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: ake rybycky

Odoslaťod vysluzil2 » 17 Jan 2008 02:15 am

Zulu, pokym sa o ne dobre staras, tyranom nemozes byt/ alebo aj Vlady/. Zober si len taky jednoduchy priklad. Akvaristiky. v 50 L aq maju okolo 30 karasov . :) . Z vlasntych skusenosti viem, ze ryba pri dobrom krmeni a dobrej kvalite vody rastie vyborne aj v malom aq. Presvedcil som sa o tom velmi vela krat. :) .
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: ake rybycky

Odoslaťod Master_Blaster » 29 Jan 2008 19:58 pm

jak je mozne ze kamos ma 4 tucnnych karasov ktory su podla mna dost velky v jednom 20l akvariu a ma ich tam rok... je to fakt mozne alebo ma zazracnu vodu :o
Master_Blaster
 
Príspevky: 70
Obrázky: 0
Založený: 16 Sep 2007 21:41 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.