Akvarium s koliziami



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Akvarium s koliziami

Odoslaťod vilo » 09 Mar 2007 20:55 pm

...s perletovymi guramami (t. leeri) mam tiez vselijake skusenosti :). vlastne som ich choval 2 razy: 1) ...to bolo niekedy v 90. rokoch: trio bolo uplne v pohode, v zhode s tradicnymi opismi - kludne, mierumilovne rybky. 2) pred niekolkymi rokmi: znovu trio, ale co tie vyvadzali... - boli k sebe hnusne, stale boli v sebe - roztrzky na dennom poriadku :(...vymenil som ich nakoniec v jednej akvaristike za mrenky ruzove (oplatilo sa :) ). podobne bolo aj s mojimi "cosby" guramami - postupne sa vyvrazdili :(
teraz mam 4 mlade jedince colisa fasciata. zatial su mierne, mozno ich drzi na uzde parik pelv. pulcher
...guramy a kolisy dnes uz asi nie su to co byvalo kedysi...:) alebo mam len ja smolu, ze sa mi v predajni ujdu asocialne jedince :)
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Reklama

Re: Akvarium s koliziami

Odoslaťod labyryntko15 » 18 Mar 2007 11:14 am

ako je to s nimi teraz? :o
Obrázok používateľa
labyryntko15
 
Príspevky: 199
Založený: 28 Okt 2006 17:49 pm
Bydlisko: Spisšska nová ves

Re: Akvarium s koliziami

Odoslaťod ton » 21 Jan 2008 15:59 pm

ahojte, kupili sme do akva 1 parik colisa chuna a neskor asi o 2 tyzdne 1 par colisa lalia - koli krasnemu modrocervenemu samcovi. Samec colisa chuna je jasny pan akva a obhanal obe samice a furt sa motal aj okolo samca colisa lalia. Na druhy den samec lalia zomrel a nasli sme ho pri filtri. O tyzden sme dokupili rybky tak aby bola trojica colisa chuna a trojica colisa lalia, na druhy den zase zomrel samec. Vie niekto preco asi? Mohol to byt chory druh, lebo z jednej predajne boli oba samce?Alebo ho ten samec chuna tak vystresoval?
Obrázok používateľa
ton
 
Príspevky: 2
Založený: 12 Aug 2007 19:24 pm

Re: Akvarium s koliziami

Odoslaťod Pavol_XV » 15 Feb 2009 21:45 pm

Ahoj rozmyslal som ze si kupim kolizy krpape 2+1 a kolizy medove 2+1 no ze ci sa nebudu samce medzi sebou bit a ci sa nebudu miesat to jest ze krpate s medovimi (pri pareni) a ci to nieje vela na 54l akva?
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod esparaleer » 15 Feb 2009 21:50 pm

bit by sa nemali a krizit tiez nie..a 54L je podla mna malo..skor iba jeden druh nie obidva
esparaleer
 
Príspevky: 85
Obrázky: 1
Založený: 22 Nov 2008 19:55 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod Luboo » 15 Feb 2009 22:03 pm

to Pavol XV - ako sa ti prosím ťa "budú krížiť" ?!! :o Veď sú to ikernačky a na úspešný odchov aj dosť náročné...Moja skúsenosť s oboma druhmi je pozitívna. Mal som v 270l nádrži cca po 25 párov z každého druhu. Samci si imponovali aj medzidruhovo, troška sa popreháňali po nádrži - ale žiadne zápasy, ako sme zvyknutí pri cichlidách.
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: Akvarium s koliziami

Odoslaťod Pavol_XV » 15 Feb 2009 23:49 pm

:D no ja som myslel ze ako takto , no priklad samec krpaty by zvadzal medovu alebo naopak, viem ze kladu ikry do penoveho hniezda no vysie bolo pisane ze do mojho akva iba lepsie 3, tak to riesi problem :D
Inac som stoho zmeteny viem som zaciatocnik nemyslim ze o polroka budem zat uspechy, ale chcem sa zamerat na urcity druh a prinom ostat a pilovat chyby a tak aby som dospel ku kladnym vysledkom, no niekde je napisane ze su to nenarocne rybky odchov mozny inde ze tazky. No uvidime akvarium este zariadujem a pocas bezrybkoveho zabehu akva mam cas si vyberat rybky ake osadim do nadrzi. :D

No este je otazne ci tie rybky zozeniem niekde v akvaristike unas v Presove.
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod garf » 16 Sep 2009 20:08 pm

mam nove 54 l akvarko a samca bojovnice v 16 L...chcel by som dat bojovnika do velkeho, k tomu nejake dve tri samicky a este nieco k tomu...najradsej b som colisa lalia parik a 6 ks corydoras nana...pozabijaju sa? nechcem ich trapit...
filter bude obycajny bublifuk, ziadna ina technika okrem svetla sa nechysta...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Odoslaťod Alfred » 14 Okt 2009 16:00 pm

ahoj.chcel by som sa opytat ci by som mohol ku paru koliz dat zopar kreviet crystal red.
a este by som sa chcel opytat ci tu ma niekto skusenosti s odchovom malych kolizcat(pocul som ,ze je to tazke)
Alfred
 
Príspevky: 7
Založený: 15 Máj 2009 16:23 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.