Problém s odvzdušnením filtra JBL



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Problém s odvzdušnením filtra JBL

Odoslaťod capko007 » 22 Jan 2008 12:45 pm

Viete mi niekto poradiť alebo dať návod ako účinne spúštať resp. odvzdušniť a spustiť filter JBL Crystal 250? Odvzdušňovací ventil je zaplavený ale vo výtlakovej komore stále ostáva vzduch s ktorým sa vrtula len ťažko vysporadúva. Podarí sa mi to spustiť v jednom prípade z desiatich. Mám to nové tak neviem takéto veci riešiť. V návode nieje dokopy nič. Mám strach z daľšieho napúšťania alebo údržby.

Dakujem
Obrázok používateľa
capko007
 
Príspevky: 27
Obrázky: 2
Založený: 14 Mar 2007 11:46 am
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Problém s odvzdušnením filtra JBL

Odoslaťod jzamko » 23 Jan 2008 10:04 am

neviem ako si ho napúšťal...., ja som tiež nikdy nemal vonkajší a keď som si kúpil tento filter tak som mal podobnú obavu, ale postupoval som podľa návodu a problém som nemal..., keď bol prázdny filter "cucol" som prívodnú hadicu, keď bol filter takmer plný , pustil som ho. Odvzdušňovací ventil som neriešil. 2_3 dni v ňom občas "hrkol" vzduch, ale potom bolo všetko o.k.
Pri čistení som vypol filter,zavrel hadice odšruboval, po vyčistení som ale naplnil filter vodou a doplnil ju cez odvzdušňovací ventil, pár krát to hrklo a zase je pokoj.
Na začiatku je vo filtri dosť vzduchu, nakoľko sú tam molitany plné vzduchu a tak si myslím, že u nového filtra to pár krát asi hrknúť musí. :wink:
Obrázok používateľa
jzamko
 
Príspevky: 120
Obrázky: 5
Založený: 02 Nov 2006 17:58 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Problém s odvzdušnením filtra JBL

Odoslaťod capko007 » 23 Jan 2008 16:22 pm

Budem musieť chytiť gryf pre tú mašinu. Vraj pomáha aj naklonenie výtokovým ventilom hore a pomaly vraciať do normálnej polohy.

Dík za radu! :wink:
Obrázok používateľa
capko007
 
Príspevky: 27
Obrázky: 2
Založený: 14 Mar 2007 11:46 am
Bydlisko: Žilina


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 10 hostí.