koľkokrát sa Vám " podarilo" vytopiť bývanie ??



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

koľkokrát sa Vám " podarilo" vytopiť bývanie ??

Odoslaťod janko » 23 Jan 2008 19:29 pm


Popíšte sem Vaše mokré príbehy s prasknutými, pretečenými akváriami, rozliatymi vedrami, prevrhnutými nádobami, pretečenými RO alebo demi kolónami.
Z odstupom času sa na týchto prípadoch posmejme a popíšeme ako sme následným príbehom zabránili alebo chceli.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: koľkokrát sa Vám " podarilo" vytopiť bývanie

Odoslaťod ranko » 23 Jan 2008 23:25 pm

mne sa zadarilo vytopit, ked som pred tromi rokmi zakladal aqua a nezvladol som zlozit filter.totiz bola k nemu taka mala hadicka kt. ani dodnes neviem na co sluzi :D tak som ju zakombinoval do zostavy v domneni ze sluzi na vzduchovanie(a mozno aj ano) problem bol v tom ze bola nizsie ako hladina.. :( zbadal som sa az ked uz boli dobre dva litre na koberci, horsie bolo ze pretekanie som si v prvom momente nespojil s tou hadickou, ale myslel som si,ze aqua je niekde prasknute, tak podho kyblovat(rybky tam este neboli) tu pravu pricinu som objavil,az ked hladina klesla pod cerpadlo kt. som pravdaze v tom chaose zabudol vypnut.vtedy voda prestala vytekat a ja si vydychol, ze nemusim cele aqua vypustat :lol:
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: koľkokrát sa Vám " podarilo" vytopiť bývanie

Odoslaťod bugg » 24 Jan 2008 01:05 am

mne sa nestalo zatial nic velke (este mi chyba velke akva :roll: ) .. ale uz sa mi stalo, ze som menil vodu v akva sposobom: .. je na stole takze som vylozil 20l bandasku aby bola vyssie ako akva a spustal vodu hadickou .. a akosi som na neho zabudol ... to by nebolo nic divne, ale vedla akva mam lcd od PC tak na 10cm ale vobec mi to nevadilo ze mi voda vyteka z akva a zo stola steka po kabloch rovno do predlzovacky :o .. tieklo si takto veselo a sedel som pri nom az ked som zistil, ze mi je nejako mokro na nohy pod stolom :wink:
Obrázok používateľa
bugg
 
Príspevky: 32
Obrázky: 17
Založený: 02 Jan 2007 23:19 pm
Bydlisko: KE

Re: koľkokrát sa Vám " podarilo" vytopiť bývanie

Odoslaťod Mesjacique » 24 Jan 2008 14:23 pm

No.. vodicka u mna tiekla uz parkrat..

mal som akvarium http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=13600 ktore som kupil pouzite.. a raz v noci (asi po 2-3 mesiacoch, co som ho mal) som sa zobudil na kvapkanie vody.. po mensej (vacsej) panike som ho vyprazdnil, rybky boli par dni vo vedre a v akva som z vnutra poprelepoval spoje silikonom = toto nikomu neodporucam, nefunguje to, na co som prisiel asi o dalsie 2 mesiace, kedy mi na chatu volal otec, ze v noci vytieklo akvarko.. drevotrieskova skrinka pekne "rozkvitla" a na plavajucej podlahe som sa mohol sankovat..
(pre ukludnenie cloveka, co ho odomna neskor kupil spomeniem, ze som ho nechal prelepit odbornikovi a uz netieklo) :lol:

dalsiu potopu som spravil, ked som napustal akvarium hadicou napojenou na vodovodny kohutik.. a kedze napustenie 180l akva chvilu trva, pozeral som film na pc s nohami na stole.. 8) a ked som si siel po nieco na pitie, clupol som do cca 3cm vrstvy vody na dlazke.. a zas som sa mohol sankovat..

dakujem uz len napadu nesetrit na plavajucej a zakazdym ked vyschla, dala sa do poriadku.. vidno len male spary medzi jednotlivymi kusmi..
druhe stastie bolo stale v tom, ze byvam na prizemi.. teda obcasne vytopenie pivnic nikoho mimoriadne nevzrusovalo..
Obrázok používateľa
Mesjacique
 
Príspevky: 144
Obrázky: 17
Založený: 13 Aug 2006 16:30 pm
Bydlisko: Presov

Re: koľkokrát sa Vám " podarilo" vytopiť bývanie

Odoslaťod jano_i » 24 Jan 2008 14:59 pm

Raz ked som sa ucil na skusku, v izbe bolo pekne ticho, pocut bolo len kvapkanie vody na dlazku. Najprv som si myslel ze mi uz sibe z tych knih, no opak bol pravdou. 84l akva zacalo tiect medzi dnom a zadnou stenou. V ten den som sa uz neucil :D ...a podlaha je OK
Obrázok používateľa
jano_i
 
Príspevky: 210
Obrázky: 40
Založený: 04 Feb 2006 14:12 pm
Bydlisko: Senne City

Re: koľkokrát sa Vám " podarilo" vytopiť bývanie

Odoslaťod jocai » 24 Jan 2008 15:26 pm

Ja som mal šťastie v neštastí, neštastie v tom, že mi začalo cícerkom v spodnej tretine tiecť moje 500 litrové akva, čo sme zbadali po chvíľke. Takže nastalo kýblovanie a odpúšťanie vody a to šťastie, no to bolo v tom, že začalo tiecť asi 3 dni po tom, čo sme sa vrátili z Bulharska. No keby začalo vtedy, tak tie tri poschodia podomnou by sa asi tešili :-)
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: koľkokrát sa Vám " podarilo" vytopiť bývanie

Odoslaťod AQVA » 24 Jan 2008 21:34 pm

mne sa to podarilo len 2x a naposledny pred 1.5 týždňom. Našťastie vytieklo len 10l vody ale aj tak to bol smrad. A prvý krát to som bol ešte v úplných začiatkoch nebol na SR ani internet, mi po celej dĺžke puklo dno a vytieklo 60l. Som bol akurát v škole. Ináč z toho vytopenia mi prežili všetky ryby a dokonca mam ešte jedného prísavníka čo to prežil dodnes (nechce zomrieť ma asi 9 životov ako macka)
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod Hargi » 06 Feb 2008 13:09 pm

no mne nastastie zatial vytieklo len raz 240l akva, o 5 rano som sa zobudil na tecucu vodu :!: ,no a z prednej strany akva isla taka fontanka vody, rozisli sa mi skla pri dne, som zobudil rodicov a nahadzali sme vsetky handry a uteraky na zem a uterali medzitym som sa snazil zachranit niake rybky...proste hruza :? ..nastastie vdaka laminatovym parketam nepretiekla k susedom ani kvapka.. :)
Obrázok používateľa
Hargi
 
Príspevky: 9
Obrázky: 7
Založený: 22 Júl 2003 14:11 pm
Bydlisko: Ba-Ruzinov


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.