požierače rias



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: požierače rias

Odoslaťod gabriela » 19 Sep 2003 09:03 am

No a kazdy kto si ich pojdete kupit, tak dobre pozerajte a vybverajte, pretoze su tam aj tie druhe-krasnoplutve a su prilis malicke a tazko sa rozoznavaju. Aj ked predavacku som uz poucila.
;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: požierače rias

Odoslaťod tom » 19 Sep 2003 11:04 am

Ja som kupil v utorok v Symbioze a mam 100% uspesnost umrtia :!: Ak chcete kupovat, radsej este chvilku pockajte :idea:
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: požierače rias

Odoslaťod gabriela » 19 Sep 2003 11:08 am

tomasm, sa ti dobre povie, ale tu kto prvy pride prvy berie... :(
Kolko ti odislo? a kolko stali?
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: požierače rias

Odoslaťod jacik » 19 Sep 2003 11:22 am

gabi, aj v BA je system kto prvy pride, prvy berie. ked tak nad tym rozmyslam tak to asi necham tak.

ma cenu kupit a chovat jednu rybku za cenu umrtia X dasich ryb pri importe??
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: požierače rias

Odoslaťod tom » 19 Sep 2003 12:31 pm

gabriela napísal:tomasm, sa ti dobre povie, ale tu kto prvy pride prvy berie... :(
Kolko ti odislo? a kolko stali?

Kupil som 4 ks ... Jedna stala 75,- Sk. Ja som to daval ako radu pre Blavakov, nech este aspon tyzden pockaju. Vsak inac ja som tiez prisiel a bral. keby som mozno este cakal, tak ich predaju ...
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: požierače rias

Odoslaťod Astrid » 19 Sep 2003 14:13 pm

Napisem nasu skusenost s mrenkami v Symbioze
V piatok 5.9. som sa dozvedela, ze ich maju v nedelu (?) dostat. Tak sme tam zasli v utorok 9.9. Mlady chlapik, ktory lovil ryby o tom nic nevedel. Az pri pokladni ked sme opat nadhodili tuto temu, sme sa od majitelky (?) dozvedeli, ze ved ich prave dostali. Este boli aj s inymi rybami ulozene v prepravnych sackoch po 20 rybach. Spytali sme sa na cenu- ze vraj 65 Sk. Nuz ale vtedy mi veru vobec nepripadali ako mrenky siamske, boli uplne blede- ani naznak cierneho pasu. Boli proste vystresovane.
V utorok o tyzden (16.9.) zasiel do Symbiozy moj brat- pozriet sa na ne. Vraj ich maju v dvoch akvarkach a opat ten isty mlady chlapik povedal, ze su v akvarku len tri dni (neskor tomasm povedal, ze jemu povedali, ze len jeden den, tak neviem). V oboch akvarkach ich bolo vraj 250. Na dne brat objavil nejake mrtve.
A tak nam aj sam ten mladenec povedal, aby sme este pockali a prisli neskor. Ze aby mali aj oni ako predajci ciste svedomie, ze nam predaju zdrave ryby.
Takze tam zajdeme asi niekedy buduci tyzden (22.-27.9.) a uvidime, ako to s nimi bude vyzerat. Inak sa tym chudencom rybam ani necudujem, ze kapu, ved ich vylovili z ich domoviny- prirody, napchali do sackov, prevazali, v obchode este nechali v sackoch dalsich 10 dni a potom dali do sklenenej klietky.
Preco ich teda chcem kupit?
Mozno aj moja kupa prispie k tomu, ze ich nabuduce privezu este viac...
Ale na druhej strane ked uz su v obchode, mozem im poskytnut v mojom akvariu prijatelne podmienky. Urcite lepsie, ako by mali v obchode alebo u niektorych akvaristov (teraz viac-menej nemyslim tych, co navstevuju akva.sk, kedze ti by mali vdaka tomuto foru byt dostatocne informovani- aspon myslim)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: požierače rias

Odoslaťod skala » 19 Sep 2003 14:57 pm

hehe. no v posledom case som sa parkrat - 3 objavil v Symbioze, behom poslednych 4 tyzdnov. A akosi sa mi vidi, ze C.s tam mali vzdy. Pravda je, ze stredobod mojho zaujmu bol inde. Ale zda sa mi, ze to mate mozno trochu popletene.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: požierače rias

Odoslaťod Astrid » 23 Sep 2003 21:27 pm

Dnes bol brat v Symbioze, mrenky mali premiestnene do zariadeneho akvarka so strkom, rastlinami a inymi rybami. Petovi bolo povedane, ze ryby kapali, lebo v tom povodnom (prazdnom) akvariu, kde boli, mali studenu vodu. Ale ze teraz je uz dobre.
Kupili sme teda 4. Zatial sa tvaria zivo...
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: požierače rias

Odoslaťod joko » 23 Sep 2003 21:58 pm

Nehovorim ze to nemoze byt pravda s tou studenou vodou, ale moc sa mi to nezda! :?
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: požierače rias

Odoslaťod Ceco » 24 Sep 2003 14:21 pm

Astrid napísal:Dnes bol brat v Symbioze, mrenky mali premiestnene do zariadeneho akvarka so strkom, rastlinami a inymi rybami.


Mne bolo povedane ked som tam bol, ze to zariadene akva so strkom a rastlinami pouzivaju ako karantennu nadrz na liecenie krupice. Ale nechcem ta strasit.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: požierače rias

Odoslaťod nino_q » 24 Sep 2003 14:37 pm

viem o ktorom hovoris (cabomby su tam), ale toto nebolo to...
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: požierače rias

Odoslaťod Astrid » 24 Sep 2003 14:40 pm

Ceco napísal:Mne bolo povedane ked som tam bol, ze to zariadene akva so strkom a rastlinami pouzivaju ako karantennu nadrz na liecenie krupice. Ale nechcem ta strasit.

Zle si ma pochopil, Ceco. Tym popisom som nemala na mysli to velke akvarko, ktore je hned pri vchode do druhej miestnosti napravo. Lebo tam skutocne liecia krupicku a mali (maju?) tam este jednu mrenku siamsku, ale vacsiu, ako tier, co teraz priniesli. Tato jedna mrenka je tam uz dost dlho.

Mojim popisom akvarka so strkom, rastlinami a inymi rybami som chcela vyjadrit to, ze to nie je prazdne akvarkom, v akom ich mali predtym. Vraj sa nachadzaju vo vedlajsom akvriu, ako maju cichlidky kakadu. Cize je to jedno z tych mensich akvarii, ktorych tam maju kopu.

fotky -
Mrenky Siamske (Crossocheilus Siamensis)
Obrázok
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: požierače rias

Odoslaťod Ceco » 24 Sep 2003 15:05 pm

Aha. OK. Sorry.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: požierače rias

Odoslaťod Igypop » 17 Jan 2005 16:49 pm

Neviete kde v BA majú rybku Crossocheilus Siamensis-SAE :?:
Okrem Biotoupu, tam majú už veľké-dospelé kusy, ja by som radšej menšieho jedinca :oops:


Ď.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: požierače rias

Odoslaťod salik » 17 Jan 2005 22:43 pm

Igypop napísal:Neviete kde v BA majú rybku Crossocheilus Siamensis-SAE :?:
Okrem Biotoupu, tam majú už veľké-dospelé kusy, ja by som radšej menšieho jedinca

dnes som jeden kusok videl v symbioze - ale treba ich tam hladat
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: požierače rias

Odoslaťod stanislav » 27 Jan 2005 23:50 pm

Astrid napísal:To je pravda, su dost plache. Ale to je normalne, aj zato, ze su zatial len v karantennom akvariu. Raz za cas vylezu spod kamena, ponahanaju sa, alebo pozbieraju nieco na dne. Dala som im tam na skusku dva zariasene listy a pripevnila som ich na kamienok, aby boli na dne. Nejake riasy na listoch ostali, ale nie vela :D
ja mam riasy len pri silnom osvetleni!
Obrázok používateľa
stanislav
 
Príspevky: 21
Obrázky: 21
Založený: 27 Jan 2005 23:03 pm
Bydlisko: velky saris

Re: požierače rias

Odoslaťod affinis » 28 Jan 2005 01:41 am

stanislav napísal:ja mam riasy len pri silnom osvetleni!


co si tym tu chcel povedat??
affinis
 
Príspevky: 212
Obrázky: 6
Založený: 12 Feb 2004 17:48 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: požierače rias

Odoslaťod sgar » 17 Feb 2007 18:10 pm

dneska som dve SAE kúpil v nitre v tropiku veduci mi povedal že sú vychudnuté že ich tam ma dlchšie,za tri hodiny jedna pošla druha leží a rýchlo dýcha.Asi to neprežije.
Obrázok používateľa
sgar
 
Príspevky: 46
Obrázky: 10
Založený: 31 Jan 2007 21:18 pm
Bydlisko: nitra

Re: požierače rias

Odoslaťod varga77 » 26 Jan 2008 22:16 pm

Pred dvoma dnami som kúpil 1x Crossocheilus siamensis v Zoodome v Ba. Ta rybka potrebuje spoločníka, alebo sa bojí niečoho iného? Je taká vypudená, že sa len sem tam pohne pár centi a pri tom navonok vyzerá v poriadku-zdravo. Myslim, ze uz by sa mohla trošku aklimat., akva je aj dobre zarastené, všade je kľud, ale ona je vypudená. Ryby (razbory) idem ešte len kúpiť, tak neviem čo bude robit potom. Taku vystrašenú rybku som ešte nemal. čo je môže spôsobovať stres? :(
varga77
 
Príspevky: 11
Obrázky: 1
Založený: 14 Jan 2008 20:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: požierače rias

Odoslaťod slade14 » 26 Jan 2008 22:44 pm

v tejto teme uz bolo natvoju otazku odpovedane a to tak ze sae je spolocenska ryba takze len nakup dalsie ako vravis a je vsetko ok.
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: požierače rias

Odoslaťod varga77 » 26 Jan 2008 23:42 pm

Nehnevajte sa vazeni, ale toto co ma byt? :twisted: :?: Tak o obycajnych gupkach je tu X tém a rozkecávačiek akoby boli neviem co. Nenormálnych tém je tu tiez habadej, ale ked treba cloveku odpovedat na serioznu otázku (aspon myslim), tak nic.
Dakujem slade14 za vycerpávajúcu odpoved.
varga77
 
Príspevky: 11
Obrázky: 1
Založený: 14 Jan 2008 20:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: požierače rias

Odoslaťod Jirka Scobak » 27 Jan 2008 00:41 am

1) hele vargo, nerozciluj se ... chces, aby ti nekdo poradil, tak klid - nikdo neni za radu tobe placen, nemuzes to vyzadovat jako standardni placenou sluzbu
2) pozadal jsi o pomoc pred necelymi dvema hodinami a divis se, ze reagoval jen slade ... holt jsou lidi mimo pocitace (ja dorazil ted) nebo o sae nic nevedi, tak ti nemaji, co psat (jako ja)
3) gupky chovaji lide casteji, nez sae
4) radim ti: omluv se
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: požierače rias

Odoslaťod varga77 » 27 Jan 2008 01:14 am

Po prve :) ,po druhé :D , po tretie :o , po štvrté :lol: ... ako v škole, vymenovávačky. Len sa tu nerozcitlivuj Scobak :cry: . Nebodaj si aj ty nervozny :twisted: ? To už si tu človek nemôže trošku nazlostiť :x ? Vyjadril som svoj názor na ktorý mám plné právo 8) . Veď ja sa nehnevám, no :o . A nenazývaj ma vargo, ked som varga :x .jo.
1)nerozcilujem se :twisted:
2)nikoho som nežiadal o pomoc okamžite :!:
3)gupky mam aj ja :lol:
4)omlouvat se nebudu :P :P :P
:wink:
varga77
 
Príspevky: 11
Obrázky: 1
Založený: 14 Jan 2008 20:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: požierače rias

Odoslaťod rado1121 » 27 Jan 2008 01:32 am

nechcem to nie ako tahat za vlasy ale mne riasy zeru aj tetri neonove.... :wink:
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.