Poloustka stukovita [Dermogenys pusillus]



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Poloustka stukovita [Dermogenys pusillus]

Odoslaťod Jane » 06 Jan 2008 21:47 pm

Prosim Vas o radu. Mam mesiac a pol stare Poloustky, narodili sa mi, darilo sa im velmi ale vsimla som si posledny tyzden ze sa im velmi krivia chrbty-niektore maju az paragrafy miesto chrbta, je to vidiet zboku. Krmim ich zivym,aj susenym,dostavaju aj vitaminy. Jest im chuti,no zda sa mi akoby ich to az tak moc nanadnasalo ako by malo.
Mam 400L akva, teplota 26C, NO3 10mg, NO2 0,GH 12,KH 6, pH 7,2 ,svietim 12 hod, filter interny juwel 600-len mierne virenie hladiny, hnojim CO2 + bioflor. Mam ich v akvarku v zvlastnej nadobe so sietkami, aby mali tie iste podmienky ako ked sa narodili a ako aj ich rodicia.
Nemate s tym niekto skusenosti? Som z toho nestastna, tesila som sa z nich velmi. :cry:
Prosiiim pomozte
Obrázok používateľa
Jane
 
Príspevky: 18
Obrázky: 10
Založený: 19 Sep 2007 21:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Poloustka stukovita [Dermogenys pusillus]

Odoslaťod dzefoxo » 07 Jan 2008 01:21 am

aa
Naposledy upravil dzefoxo dňa 10 Jan 2008 19:02 pm, celkovo upravené 1 krát.
dzefoxo
 
Príspevky: 4
Založený: 08 Dec 2007 19:34 pm
Bydlisko: Doma

Re: Poloustka stukovita [Dermogenys pusillus]

Odoslaťod Jane » 07 Jan 2008 15:23 pm

Dakujem,
maju to uz postupne vsetky, mam ich dvanast, aj ja som myslela ze je to tym mechurom ale co sa s tym da robit neviem. Jest dostavaju praveze pestru stravu, krajane nitenky, artemie, baby vlocky, vajicko, aj vitaminy im pridavam. Fakt neviem :cry:
Ich rodicom davam po celu dobu co ich mam skoro len zive krmivo.
Nemoze to byt geneticke?
Zle sa mi na ne pozera, uz ich to moc nedrzi na hladine a mozno preto sa im krivia chrbty ako sa snazia siloumocou drzat na hladine. Jest im chuti zatial ale dokedy bude to neviem. :cry:
Obrázok používateľa
Jane
 
Príspevky: 18
Obrázky: 10
Založený: 19 Sep 2007 21:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poloustka stukovita [Dermogenys pusillus]

Odoslaťod dzefoxo » 07 Jan 2008 20:17 pm

aa
Naposledy upravil dzefoxo dňa 10 Jan 2008 19:06 pm, celkovo upravené 1 krát.
dzefoxo
 
Príspevky: 4
Založený: 08 Dec 2007 19:34 pm
Bydlisko: Doma

Re: Poloustka stukovita [Dermogenys pusillus]

Odoslaťod mako » 07 Jan 2008 23:15 pm

jane,v AKVARIUM ZIVE je v c. 2/2003 clanok p.Dokoupila o tychto nadhernych rybkach.konkretne o probleme ktory mas ty nic,ale zaujala ma pasaz o celustiach "su chovatelia,ktori posypavaju krmny hmyz vitaminovymi preparatmi a kalciom(napr. drvene vajecne skrupiny)aby sa rybam nekrivili celuste.ublizit im to nemoze.doposial nie je konkretne znama ina pricina krivenia celuste ako nasledok zranenia.vsetko ostatne okolo vyzivy su dohady.z vlastnej praxe mam poznatok,ze su kmene,ktorym sa celuste krivia nech krmite cim chcete a naopak su kmene ktore maju rovnu "sinu" aj po vyhradnom krmeni octomilkami ci patentkami.mozno ze je v hre aj ista geneticka dispozicia,kto vie."nemoze sa to vztahovat aj na chrbticu?ak ano,tak len cakat na dalsi poter a dufat,ze sa ukaze nieco rovne.
o odchove p.Dokoupil pise"narodene mladata meraju 8-10 mm a najlepsia potrava pre ne je ziabronozka.vo veku priblizne 3-5 tyzdnou meraju 20-25 mm a zacina sa im predlzovat spodna celust.v tejto velkosti su velmi zrave a voci sebe agresivne.ked niesu dokonale nasytene,vzajomne sa napadaju,okusavaju si chvostove plutvy a moze sa objavit aj kanibalizmus.v praxi sa osvedcila hustota 1 rybka na 20 cm2 plochy hladiny."
mas ich v akv v nejakej zvlastnej nadobe so sietkami?neuteka im potrava cez tie sietky?je dost velka ta nadoba?nebolo by lepsie samostatne akv. na odchov?argument"tie iste podmienky ako ked sa narodili" sa my zda byt slaby.stacilo do vytieracky dat polovicu vody z povodneho akv. a druhu cerstvu.niekedy sme na svojich milacikov az prilis ohladuplni az im viac uskodime ako pomozeme.urcite by som odchov realizoval v samostatnom akv.
aj tak ti trochu zavidim.ja som sa zatial k mladym nedopracoval.hned ako som tieto ryby zbadal u nas v ke kupil som 4ks.smola vsetky su samice.striehnem na samca.
vela peknych zazitkov pri chove tychto ryb ti zelam,hoc som velmi nepomohol.
mako
 
Príspevky: 12
Založený: 25 Aug 2004 14:01 pm

Re: Poloustka stukovita [Dermogenys pusillus]

Odoslaťod Jane » 08 Jan 2008 02:05 am

Dakujem, pomohli ste mi vsetci.
Ak male preziju, alebo aj nepreziju tak zmenim podmienky na chov dalsieho vrhu, aj ked takto som odchovala aj iny druh ryb, ale tieto su asi narocnejsie. To ze su to agresivnejsie druhy voci sebe som uz zistila ked som si ich vlastne kupila do akva 4 kusy a robili si tak zle ze do tyzdna mi zostal len ten parik, aj ked som im davala vela jest stale sa hryzli do celusti. :shock:
Ta nadoba v com mam mlade je vlastne cela osietkovana, takze prudenie tam maju, aj rastlinky tam maju, aj rodicia na nich mozu kukat :)
Ma 5,5litra ta nadoba.
Ale mala som pre nich pripravene aj samostatne akva,ale zdali sa mi v pohode takze som to neriesila.Ale asi uz budem.
A este som si vsimla, ked boli mlade rybky este mensie, a ked sa moc najedli ziabronoziek alebo ineho, tak im potom byvalo zle, a stalo sa aj ze potom nejedna uhynula, tak som ich potom krmievala uz len tak aby mali plne bruska tak akurat.
Dakujem za vsetko, este mam co o nich studovat :D
Papa
Obrázok používateľa
Jane
 
Príspevky: 18
Obrázky: 10
Založený: 19 Sep 2007 21:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poloustka stukovita [Dermogenys pusillus]

Odoslaťod arowana » 08 Jan 2008 15:45 pm

To co opisujes, moze mat za nasledok aj mechanicke, prip. fyziologicke poskodenie pocas vyvoja embrya, prip. vrodene chyby a degenerativne zmeny.
Moze to vsak zapricinit aj napadnutie plodika Camallanus-om, Sporozoa, Pleistophoroza, Mycobacterium prip. Ichthyosporidiom, co ma za pricinu krivenie a deformaciu plodika aj po narodeni, alebo vyliahnuti.
Odporucal by som rozhodne dokladnejsie vysetrenie.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Poloustka stukovita [Dermogenys pusillus]

Odoslaťod Jane » 13 Jan 2008 17:01 pm

Ahojte, vcera sa mi narodili male Poloustky, je ich 25. Uz pri ich odlove ked som ich prelozila do druheho akva plavali niektore divne, tahalo ich to ku dnu, niektore boli vo vertikalnej polohe ale ked doplavali k hladine tak boli v poriadku. A tak dookola.
Prelovovala som ich fajkou sklenenou.
Dnes je 1 mrtva, no vsak uvidim. Nedavam im velku nadej :cry:
Obrázok používateľa
Jane
 
Príspevky: 18
Obrázky: 10
Založený: 19 Sep 2007 21:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Jane » 31 Jan 2008 23:58 pm

Ahojte,pisem len tak.
Nemate niekto mlade Poloustky stukovite ktore sa Vam narodili?
A ako sa im dari?
Mne zatial ziju, maju 19 dni a stale by len jedli :)
Z celeho poctu narodenych mi umreli len dve-nastastie.
Mam dve akvarka-asi 12litrove a v tych ich chovam+ vsetka technika+rastlinka k tomu. Ale zacina im byt tesno ked su len trosku hladne :)
No problem je ze za 3dni mi Poloustka znovu porodi, musim dokupit akvarka, fuuuha :shock:
Tak zatial papap
Obrázok používateľa
Jane
 
Príspevky: 18
Obrázky: 10
Založený: 19 Sep 2007 21:07 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.