Odchov guppy, black molly a pod. druhov



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod laci » 05 Sep 2007 14:00 pm

Tak veľa šťastia :D
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Reklama

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod ivika » 10 Jan 2008 14:15 pm

..ahojte,
-platy chovám aj naďalej.......mám teraz približne stovku mladých,..jedna várka má mesiac,tá druhá pár dní.
-podľa vašich rád kŕmim cyklopom,mrvenými vločkami,posekanou koretrou,veľmi im chutí aj spirulina :)
-moja otázka :"koľko krát denne kŕmite tieto rybky?"-totiž sa mi zdá,že nie príliš dobre rastú.
(vodu neohrievam,potrebujú pre rast viac stupňov ako 21?)
-aká veľká by mala byť pri správnom chove mesiac stará plata červená?
Obrázok používateľa
ivika
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 10 Aug 2007 21:16 pm

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod barky » 10 Jan 2008 17:53 pm

Rychlost rastu zalezi len od chovatelskeho pristupu:

Je samozrejme, ze napr. pri 30 stupnoch a krmeni 5 krat za den, budes mat platu v predajnej velkosti do troch mesiacov - ALE - jej zivotnost je tak maximalne rok.

Pri teplote nizsej - ta tvoja sa mi ale zda mozno az prinizka, ryby budu rast, vyvijat sa pomalsie, ale doziju sa aj vyssieho veku.

Cize priama odpoved na tvoju otazku podla mna nie je :-)
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod gordi » 10 Jan 2008 20:01 pm

Keď má niekto z vás doma nejaké gupky nazvyš nejaké by som prichýlil do krevetária aby sa ako tak zabehlo :)

Najlepšie z Košíc , Ďakujem ;)
Obrázok používateľa
gordi
 
Príspevky: 36
Obrázky: 18
Založený: 01 Júl 2005 16:50 pm
Bydlisko: Košice

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod ivika » 10 Jan 2008 21:54 pm

barky napísal:Rychlost rastu zalezi len od chovatelskeho pristupu:

Je samozrejme, ze napr. pri 30 stupnoch a krmeni 5 krat za den, budes mat platu v predajnej velkosti do troch mesiacov - ALE - jej zivotnost je tak maximalne rok.

Pri teplote nizsej - ta tvoja sa mi ale zda mozno az prinizka, ryby budu rast, vyvijat sa pomalsie, ale doziju sa aj vyssieho veku.

Cize priama odpoved na tvoju otazku podla mna nie je :-)

....aj tak vďaka za odpoveď :wink:
...budem ich teda častejšie,5 krát denne kŕmiť,teplotu asi vyskúšam nechať tak(očakávam totiž faktúru za elektriku-prísavníkom som vykurovala totižto v posledných mesiacoch statočne :? )
Obrázok používateľa
ivika
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 10 Aug 2007 21:16 pm

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod MATO.M » 11 Jan 2008 14:10 pm

podla mna sol netreba pretoze rybu ked kupite s akvaristyke tak tam predavac urcite nedava sol a ten od ktoreho tie ryby kupil tak tiez pochybujem ze dava sol.ale precale len kuchynska sol je proti ochorenie stytnej zlazy takze je to taka akokeby prevencia proti ochoreniu stytnej zlazy.a osobne nedavam sol do akvarii.
MATO.M
 
Príspevky: 38
Založený: 09 Jan 2008 22:23 pm
Bydlisko: Dolný kubín

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod MATO.M » 11 Jan 2008 14:13 pm

ano to je pravda ryby treba krmyt tak 5 krat za den kazdy raz inym druhom krmiva.treba mat co najviac druhov krmiva a vtedy ryba super rastie a vyfarbuje sa..... ako v prirode obcas daco spadne zo stromu daky pel alebo co a to nieje 1-2krat za den ale 5 -10 krat za den. treba sa snazyt co najviac napodobnit prirodu.aj napr. tym ze ryby budu mat vela rastlin(ako ktora potrebuje) a vela ukrytov aby sa citila bezpecne a nedostala z toho daku chorobu.
MATO.M
 
Príspevky: 38
Založený: 09 Jan 2008 22:23 pm
Bydlisko: Dolný kubín

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod MATO.M » 11 Jan 2008 14:22 pm

ivka plata cervena teda plata koralova by mala mat tych 20 - 23 stupno pretoze pri vysokych teplotak ti zacnu dochnut tie ryby su velmi nachylne na teplotu a na chov.ked su male mala by si ich dozaista krmit artemiou solnou takto sa ti super naucia zrat a pekne ti budu rast artemiou staci krmit rano a vecer. radim ti kup si artemiu a ryby ti budu krasne rast :wink:
MATO.M
 
Príspevky: 38
Založený: 09 Jan 2008 22:23 pm
Bydlisko: Dolný kubín

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod ivika » 11 Jan 2008 19:05 pm

MATO.M napísal:ivka plata cervena teda plata koralova by mala mat tych 20 - 23 stupno pretoze pri vysokych teplotak ti zacnu dochnut tie ryby su velmi nachylne na teplotu a na chov.ked su male mala by si ich dozaista krmit artemiou solnou takto sa ti super naucia zrat a pekne ti budu rast artemiou staci krmit rano a vecer. radim ti kup si artemiu a ryby ti budu krasne rast :wink:

..vďaka Mato,zatiaľ si myslím,že im je dobrý aj ten cyklop,keď sa rozptýli je taký drobunký...dúfam,že porastú.Viem,že artemia je najvhodnejšia,ale keď som sa pýtala u nás v akvaristike,povedal mi ,že sa mi to neoplatí,to som nepochopila ako to myslel..inak má záujem vykúpiť nie len moje prísavníky,ale i koralové platy.preto ich chcem skúsiť odchovať,vykŕmiť :) ....keď budú peknučké, hodím foto :wink:
Obrázok používateľa
ivika
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 10 Aug 2007 21:16 pm

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod MATO.M » 12 Jan 2008 18:40 pm

no tak ket akvarista je cudny mozno povedal preto ze sa ti to neoplati , lebo artemie taka mala krabycka 100ml stoji od 300 do 700SK.
ja mam profi artemie (to su tie najlepsie)90-100% liahnutost a je ich tam 50 ML mam to za 60 SK a vydrzi mi to pri 300 rybach na 2 mesiace. ryby na tom krasne rasrtu a hlavne sa naucia zrat.vies ono sa to pohybuje takze oni za tym behaju a zeru to.naucia sa trochu dravosti a ked pridu medzi velke ryby tak nebudu mat problem. mozno prve dni sa budu trochu bat koli zmene prostredia ale inac v pohode.a take ryby ako je napr panciernik , skalar , gurama .... a vsetky ikernate ryby musia mat artemiu. ja na artemii chovam : gupky , mecunky , platy , pancierniky , skalare a teraz za chvilu aj prisavniky.
MATO.M
 
Príspevky: 38
Založený: 09 Jan 2008 22:23 pm
Bydlisko: Dolný kubín

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Fonzo » 13 Jan 2008 16:19 pm

Už len povedať odkial ich máš :D :?:
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod MATO.M » 20 Jan 2008 14:44 pm

tie artemie??? od jedneho sukromneho chovatela ktori ma doma chovnu a normalne predava lacne ryby a krmiva a vsetko... ma to ako taku akvaristyku kde si aj mnozi on tie artemie vakuovo bali do takych sackov a krmivo napr kupi 5 L a 1 deci stoji 32 sk hocijakeho sera alebo tetra.ale zasa take ako su sera gvg mix tak take nie iba tie take vlocky a granule ale predava aj tie tabletky pre prisavnikov na kusi a na pocet kolko ich je v tom sacku co zabalil.on aj dovaza do akvaristyk.ma lacne ryby napr gupka 11sk black molla 12sk mecunka 10 sk .... tak od neho kupujem tie artemie co bali do tych sackov ... je tam toho 20-25 ML za 65SK byva vo velicnej to je okres dolneho kubina(tam bivam) :P
MATO.M
 
Príspevky: 38
Založený: 09 Jan 2008 22:23 pm
Bydlisko: Dolný kubín

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod romanK » 20 Jan 2008 15:13 pm

to by ma zaujimalo ako rozmnozovat artemie
Obrázok používateľa
romanK
 
Príspevky: 223
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2007 15:51 pm
Bydlisko: kosice

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod MATO.M » 20 Jan 2008 15:34 pm

vies artemie kupis ako vajicka.tie das do vody so solou a za 24 az 36 hod sa ti viliahnu z nich male potvori ktore potom tie ryby zeru :D mi mame v byte asi tak 20 - 23 stupnov ale voda je chladnejsia pri artemiach mam tam asi 20 sutpnov.ked mam 23 tak to su rekordy. artemie sa liahnu pri teplote 23 - 30 stupnov cim vecsia teplota tym rychlejsie sa vyliahnu ale viac ako 30 stupnov by nemalo byt lebo sa ti neviliahnu. to hovorili aj mne ked som povedal ze mam 20 stupnov.ale mne sa liahnu za takych 36 hod. takze v pohode. ked chovas take ryby ako je napr. malyskalar, maly panciernik a vsetky ostatne male ikernacky tak musis mat 2 flase s artemiou.ja mam 2 sedem decove pol flase skrmim za jeden den a pol flase za 2. den potom dam spravit nove do toho pohara a druhou flasou krmim na dalsi den .... napr. ked chovas len zivorodky(male)a krmis artemiou no tak niesu az tak nuste 2 flase.staci napr ked budes krmit 1. a 2. den a treti nebudes lebo artemie este nebudu mozno vyliahnute (podla toho aku mas teplotu tej vody)no a 3. a 4. den zasa krmis 5. nie 6. a 7. ano ........ ATD. INAC ARTEMIE SA NEDAJU MNOZIT LEBO SU TO VAJICKA :P
MATO.M
 
Príspevky: 38
Založený: 09 Jan 2008 22:23 pm
Bydlisko: Dolný kubín

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod MATO.M » 20 Jan 2008 15:41 pm

SOL davas podla toho ake mas artemie.ja mam profi artemie 90 az 100%-ne tam davam 1-1,5 polievkovej lyzicky soli. dakde treba davat 4 lyzicky pri tych 30 az 50%-nych artemiach. ale v obchode mas vyse rocnu artemiu a taku by som ja osobne nekupoval lebo to je stra artemia a nemu sa ti hoci kedy vyliahnut. zalezi od obchodu a dodavatela ako dlho mu to stoji v sklade.ja si kupujem od toho chovatela uplne cerstvu artemiu. v obchode si vzdy pozri datum vyrobi.vis artemia by sa mala spotrebovat do pol roka ale ked ju spotrebujes do roka alebo aj viac no tak to podla mna nevadi.najlepsie je si kupit profi artemiu od dakeho chovatela ktori to ma zalacne prachy ako by si mal kupit v obchode staru a za 700 az 900 SK.(100ML) ja mam 20 - 25 ML za 65 SK tak si to porovnaj o kolko to mam lacnejsie a mam ju cerstvu.:P
MATO.M
 
Príspevky: 38
Založený: 09 Jan 2008 22:23 pm
Bydlisko: Dolný kubín

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod vysluzil2 » 20 Jan 2008 15:48 pm

Roman, to si myslel doslovne. Rozmnozovat? Ak ano, kotaktuj Clarkyho, on ich chova celorocne v zahradnom bazene. Rozmnozuju sa mu v teplych mesiacoch a to priblizne od maja do neskorej jesene. Ja som nasadu od neho skusal v sude v chovni, a nic :) . Ale ak si ich chcel liahnut, potom na kazdej krabici je navod. Na tej co pouzivam ja, a krmim s nou aj vyliahnute moly/ :) /,je takyto navod. Na 3 l vody 1 polievkova lyzica soli a 1 kavova lyzicka vajicok artemie. Liahne sa pri teplote 26-28 st po 24 hodinach
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Master_Blaster » 29 Jan 2008 20:35 pm

Cau,

Dnes som si kupil niake samicky a samcekov v ho*nbachu a chcel by som si ich rozmnozit ale mam iba jedno spolocenske akvarium - 75l a jedno 20l akvarium... No a mam iba jeden ohrievac v spol. akvariu. A v tom malom akvariu je v zime teplota okolo 20-21 a v lete moze byt 25-26 a neviem ci by sa mi tam chceli mecuni rozmnozit??? Ak hej tak mi poradte ako mam presne zacat. THX 8)
Master_Blaster
 
Príspevky: 70
Obrázky: 0
Založený: 16 Sep 2007 21:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod MATO.M » 02 Feb 2008 11:33 am

zivorodky sa mnozia same. na teplote im nezalezi.ale radsej maju teplejsiu vodu tak 25 stupnov ale ked mas 21 tak to az tak moc nevadi.
MATO.M
 
Príspevky: 38
Založený: 09 Jan 2008 22:23 pm
Bydlisko: Dolný kubín

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Master_Blaster » 02 Feb 2008 11:53 am

MATO.M napísal:zivorodky sa mnozia same. na teplote im nezalezi.ale radsej maju teplejsiu vodu tak 25 stupnov ale ked mas 21 tak to az tak moc nevadi.


thx 8), este jedna otazka... :D mam jednu black molu s totalne zvacsenim bruchom a tiez s veľkým lavym okom ked som to opisal predavacovi v zo*dome tak povedal ze toje niaka nadorova ryba a mam ju vyhodit ale zdalo sa mi to krute lebo este nikdy som naschval nezabil rybu... mam ju fakt zahodit???
Master_Blaster
 
Príspevky: 70
Obrázky: 0
Založený: 16 Sep 2007 21:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod laci » 02 Feb 2008 14:46 pm

Master_Blaster napísal:
MATO.M napísal:zivorodky sa mnozia same. na teplote im nezalezi.ale radsej maju teplejsiu vodu tak 25 stupnov ale ked mas 21 tak to az tak moc nevadi.


thx 8), este jedna otazka... :D mam jednu black molu s totalne zvacsenim bruchom a tiez s veľkým lavym okom ked som to opisal predavacovi v zo*dome tak povedal ze toje niaka nadorova ryba a mam ju vyhodit ale zdalo sa mi to krute lebo este nikdy som naschval nezabil rybu... mam ju fakt zahodit???

No ak je chorá alebo inak deformovaná tak určite. Pripadaná choroba sa Ti môže preniesť aj na iné ryby.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod janko!9983 » 02 Feb 2008 19:51 pm

chcel by som chovat nejake zivorodky,ktore je lahke rozmnozit.som este len zaciatocnik a chcel by som nieco nie moc nachylne na choroby bo som pocul ze gupky chytia kazdu pliagu.
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Odoslaťod ZuzikF » 02 Feb 2008 20:18 pm

my sme chceli tiez povodne chovat gupky, ale sa nam este ani jeden "porod" nezadaril... zato black molly... mame ich momentalne asi 15 mladych... nic specialneho nerobime, rodia sa same a ako na beziacom pase... samicka sice porodi, ma mensie brusko, ale to za take 3-4 tyzdne poriadne narastie a rybky su na svete... davame im pudrovu potravu niekolkokrat denne, rychlejsie rastu...
ZuzikF
 
Príspevky: 4
Založený: 11 Aug 2007 20:11 pm

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod MATO.M » 04 Feb 2008 22:19 pm

najlepsie je rybu pred porodom vylovit a dat ju extra.ja mam teraz 400 malych gubiek a chovam ich asi tak 2-3 mesiace :Dnaposledy mi gubka porodila 70 mladych.ja dam potom estra do malej nadrze tie male rybky a krmim artemiou.z nej maju najviac vytaminov , najlepsie sa rozkrmia a jalepsie rastu.



A INAC S TOU BLACK MOLLOU :


uz som to videl u blackmoll je to asi jejaky nador alebo co ale ine ryby by to nemali nachytat. ale ak chces tak ju splachni
MATO.M
 
Príspevky: 38
Založený: 09 Jan 2008 22:23 pm
Bydlisko: Dolný kubín

Odoslaťod MATO.M » 04 Feb 2008 22:22 pm

A INAC ESTE NIECO K TYM NACHYLNOSTIAM GUPKY :


gupka praveze nenachyta choroby je to idealna ryba pre zaciatocnikov. mozes jej dat hocijaku teplotu ( od 20-28 stupnov)a ona bude spokojna. no vecsina zivorodiek ma radsej teplejsiu vodu tak 25-26stupnov.
ale co by som si isto ako zaciatocnik nekupil (zo zivorodiek)tak je PLATA.ta musi mat dost chladnu vodu a nachyta dost vela chorob.je to velmi nachylna ryba , hoci kedy len tak zdochne. samce sa medzi sebou velmi biju za to ale gupky vogec nie.
MATO.M
 
Príspevky: 38
Založený: 09 Jan 2008 22:23 pm
Bydlisko: Dolný kubín

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.