Akvárium, zub času...



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Akvárium, zub času...

Odoslaťod -TrO- » 02 Feb 2008 17:01 pm

Ahoj, chcel by som sa spytat predovsetky tych, kt. maju skusenosti s lepenim akvarii. Mam 108L akvarium, kt. je na padlasi rodinneho domu uz 5 - 7 rokov. Znamena to, ze prekonalo podmienky od minusovych hodnôt po zhruba +50 °C. Myslite si, ze to mohlo narusit jeho pevnost? Narychlo som pozrel ako je na tom silikon a ten vizeral normalne, nemal inu farbu, nezdal sa mi dako stvrdnuty ci prilis mekky. Akvarium bolo predtym zariadene zhruba 2 roky.

Vopred dakujem za vyjadrenia.
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Reklama

Re: Akvárium, zub času...

Odoslaťod VLADY » 02 Feb 2008 23:11 pm

Čo Ti bráni napustiť do neho skúšobne vodu? Podla mňa dobrý silikon vydrží aj také veci ako popisuješ.
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Akvárium, zub času...

Odoslaťod -TrO- » 03 Feb 2008 00:35 am

no doma potopa :D , skusim teda na zahrade hned ako bude cas, skor som myslel ci by sa neukazala zavada po dakom mesiaci napriklad, alebo neskor
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Odoslaťod VLADY » 03 Feb 2008 18:37 pm

Ak máš trocha technického myslenia a dobre skontroluješ spoje tak uvidíš či drži silikon na skle a ak áno tak by nemalo tiecť. Ale zas na druhej strane bývam v bytovke a kvôli tomu by som nedaval vodu do akva o ktorom netuším čo, kto, prečo, ako? ...skrátka verím len novému.Aj tak pri cenách ostatných vecí pri zariaďovaní akva je nádrž len zlomok ceny celého toho ako by som to nazval??? Ja som si myslel že vymením nádrž za väčšiu a ostatné použijem z predošlej menšej abude ma to stáť 2-3 tisícky ...HA HA HA HA...vôbec to tak nebolo. :shock:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod matt » 22 Feb 2008 00:21 am

mam 120L akva, ktore som pouzival asi 5 rokov, potom lezalo v spajzi asi 7 rokov a potom som ho ozivil a funguje mi 4 roky. silikon nema podla mojich znalosti efekt starnutia a v beznych stredoeuropskych podmienkach ho len tak nieco neohrozi. este detail. nasiel som 70L akva pri bedni. vzal som ho domov, obyc silikonom (po odmasteni) som prstom urobil tenky povlak na vnutornu stranu spojov a daroval otcovi. sluzi mu uz 3 roky. aby som nemusel odstranovat prebytky, este pred silikonovanim oblepil som asi 2mm od spoja lepiacou paskou steny. po osilikonovani som pasku zlepil a parada. dal som ho len tenulilinku vrstvu, keby niekde nieco malo netesnost.
matt
 
Príspevky: 15
Obrázky: 2
Založený: 23 Máj 2005 08:43 am

2 matt

Odoslaťod -TrO- » 22 Feb 2008 01:25 am

Dakujem, ze si zareagoval. Urcite si ma uistil a planujem to tiez poistit tym tenkym potiahnutim rohov.

Este raz dakujem za odpovede. :wink:
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.