odtrzeny silikon (foto)



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

odtrzeny silikon (foto)

Odoslaťod sesty » 02 Feb 2008 15:24 pm

Zdravim vsechny, dnes pri cisteni jednoho akvaria jsem si vsiml odtrzeneho silikonu. Slozite bych popisoval tak radeji prikladam foto.

http://metalfree.ic.cz/ruzne_foto/utrze ... index.html

Co si o tom myslite? Netece, zatim vse v poradku, ale desi me to. Akvarium je 60l, sklo 5mm. Stari cca 4 roky. Asi rok a pul mozna dva slouzilo jen jako paludarium napustene z jedne tretiny, ted asi ctvrt roku je napustene opet cele.

Dekuji za rady nebo doporuceni zda ho radeji opet nenechat jako paludarium.
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Reklama

Odoslaťod Mirco » 02 Feb 2008 15:25 pm

no neviem co s tym ale ja by som kludne nespaval
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Odoslaťod mig07 » 02 Feb 2008 17:59 pm

no ak dobre vidim tak odtrhnutý maš silikon nie ten čo drží sklo (spoj) ale ten rohový čo sa dava na roh akva, aby sa nedostala riasa na spoj.....
ja u svojho 300l akva ten rohový ani nemám....
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Odoslaťod VLADY » 02 Feb 2008 23:09 pm

Ten spoj sa mi tiež moc nepozdáva ..je nejaký bublinkový... už má najlepšie roky za sebou. ja osobne by som to asi riešil tak že by som to celé orezal s tých rohov až na sklo vyčistil a nanovo zasilikonoval len tie rohy aspoň na 5-6 mm aby bola dostatočná plocha na styk silikonu a skla . Ale najistejšie by to bolo celé rozobrať a nanovo zlepiť ale s tým je moc roboty.
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod alexx5 » 02 Feb 2008 23:32 pm

Pokial sa jedná iba o vnútorný rohový silikon a akva netečie,tak by som s toho vedu nerobil.Max. by som hom zarezal a poškodený roh presilikonoval.4 roky nie je moc na akva.
Obrázok používateľa
alexx5
 
Príspevky: 192
Založený: 09 Feb 2006 10:56 am
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: odtrzeny silikon (foto)

Odoslaťod sesty » 03 Feb 2008 13:09 pm

jj, je to jen rohovy silikon, ale vytrhl se i priblizne 1mm ze spoje skel (na nekterych mistech), takze skla drzi jen asi na 4mm z 5 a to jeste zrejme nekvalitne slepenym, vsude jsou ty bublinky nebo co to je :(
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Odoslaťod VLADY » 03 Feb 2008 18:17 pm

Ale zas 60L nieje nejak moc tak aj tlaky tam nebudú moc velké ja mám akva 72L je 70x30x35 a tiež z 5ky skla a nieje tam žiaden rohový silikon len plocha styku skiel je lepená a drží v pohode takže ak to dobre očistíš a odmasníš , že vraj sa to má robiť LIEHOM a nie benzínom tak by to malo držať pokope. A ak nemáš pod sebou v bytovke zlého suseda tak sa neboj. A inak si myslím že to akva lepil dakto asi odborník ak to takto dopadlo... :cry:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod zvejk » 03 Feb 2008 19:07 pm

nechci plasit, ale udelalo se mi normalne zle :)
ten odtrzeny silikon problem neni, tedy az na to, ze se neco takoveho stalo, coz vypovida o stavu lepidla. Ale ty spoje onecne jdou strasne. Vzdyt se to normalne trha!!!
pokud muzu poradit. tak bych si hodne rychle koupil akvarium nove. Tohle tipuju na velmi kratky zivot. Nebo jak uz bylo psano rozdelat ocistit a znovu slepit. ale pokud jsi to nikdy nedelal, tak na tomto bych to nezkousel.

p.s: po podrobnem prohlednuti vsech fotek... je zazrak, ze to jeste drzi. misty uz nazne nema za co. Take je divne, ze jsou spoje hnede. Je to vubec akvaristicky silikon?
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Odoslaťod sesty » 03 Feb 2008 21:24 pm

no, ja jsem radeji neriskoval, dneska jsem to akvarium predelal na paludarium, je tam tedy vody jen po dne, takze nic nehrozi a i kdyby vyleje se jen malo :D

neni nad to koupit si akva u profiku... je to akva koupene jako set v OBI. nastesi jsem takhle koupil prvni a posledni, dalsi akva jsem si nechal delat na zakazku ve sklenartstvi.

jinak ten silikon je cerny, to asi zkresluje fotka nebo monitor.

dekuju vsem za vyjadreni
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.