Prísavka thajská [Gyrinocheilus aymonieri]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Prísavka Thajská

Odoslaťod lunimus » 08 Mar 2007 10:17 am

laci napísal:Nemyslel som to zle a taktiež sa necítim zdatný vyjadrovať sa ku každej téme. Proste čo neviem tak neviem a rád sa priučím.

Nieje hlúpy ten, čo nevie, ale ten čo sa neopýta ...
Ja ten šalát riešim navyše tak, že po sparení ho rozmixujem na malé kúsky, spolu s listami kelu, kalerábu, redkovky a iné zbytky z Tesca ;)
... ľahšie to potom žerú aj ostatné všežravé ryby a očividne im to všetkým moc chutí ...
vzhľadom k tomu, že sa neoplatí zapínať mixér po jednej dávke, pripravím si dávky na cca 2-3 týždne a pripravenú zmäs precedím cez sitko, naložím do formy na ľadové kocky a šup do mrazáku. Osadenstvo 9 prísavníkov spráska denne 2-3 takéto kocky bezozbytku (s výnimkou exkrementov ;) ) ... samozrejme občas miesto vlastnej výroby hodím rozmrazený špenát, výnimočne rozmrazené a prepláchnuté! patentky.
Niektorým prísavníčkom už rastú fúziky, tak čakám na trenie ;)
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Prísavka Thajská

Odoslaťod vincenzo » 08 Mar 2007 11:22 am

Nie vždy sa nájde niekto kto odpovie na otázky, napr. v pondelok som prosil niekokoho či mi nevie poradiť či sa mi hodia k mojím rybám Kolizy a keď tak aké?. Lebo ja sa už bez rady, po mojích skúsenostiach bojím sám urobiť akýkoľvek krok.Aj keď mi zaťiaľ nikto neodpovedal, toto je fórum vďaka ktorému sa mi začína dariť už trošičku lepšie.Dúfam, že som to neprechválil!
Ten šalát skúsim napariť, lebo surového sa zatiaľ ani nedotkli.
Keď som mal toho prvého "jednodňového" prísavníka, tak sa hneď pri prvom kŕmení ryb vrhol na vločky na hladinu.Ale tieto Thajské, to je celkom iná sorta.
Trpezlivosťou sa však snaď úspech dostaví.
vincenzo
 
Príspevky: 30
Založený: 05 Jan 2007 12:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prísavka Thajská

Odoslaťod laci » 08 Mar 2007 12:10 pm

lunimus napísal:Nieje hlúpy ten, čo nevie, ale ten čo sa neopýta ...

Súhlasím a toho sa držím.
lunimus napísal:Ja ten šalát riešim navyše tak, že po sparení ho rozmixujem na malé kúsky, spolu s listami kelu, kalerábu, redkovky a iné zbytky z Tesca ;)

... ľahšie to potom žerú aj ostatné všežravé ryby a očividne im to všetkým moc chutí ...

Niečo podobné si vyrábam aj ja hovädzie srdce, file resp. ryby, špenát, vločky ... .

lunimus napísal:vzhľadom k tomu, že sa neoplatí zapínať mixér po jednej dávke, pripravím si dávky na cca 2-3 týždne a pripravenú zmäs precedím cez sitko, naložím do formy na ľadové kocky a šup do mrazáku.

Ja to najemno pomeliem na mlynčeku na mäso. Nadávkujem do miktoténových sáčkou a pomocou skla vyformujem platy hrubé cca 0,3 až 0,5 cm. Dám to do mrazáku a potom z nich odlamujem. Vyrábam cca 5 kg a mám to tak na 5 až 8 mesiacov.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Prísavka Thajská

Odoslaťod lunimus » 08 Mar 2007 14:41 pm

Ja si robím zásoby tak na tie 2-3 týždne, pretože ad1 Tesco, Lidl, Billa a pod navštevujem takmer denne, takže mi nerobí problém si sem tam zobrať pár utrhnutých listov ...
... na druhej strane mohol by som si pripraviť zmäs aj na rok dopredu, ale priznám sa, je mi trochu trápne brať si v tescu plný vozík otrhaných kapustových listov a potom tvrdiť predavačke, že to je z ich odpadu a nejdem z toho robiť šalát pre nechcenú návštevu, ale pre moje ryby ...
... ale musím uznať, že máš vcelku dobrý nápad s tými tabuľkami 3-5mm na odlamovanie ... skúsim ;)
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prísavka Thajská

Odoslaťod laci » 08 Mar 2007 16:57 pm

Ja keď som kupoval hovädzie srdce tak tiež na mňa v minulosti zazerali. V dnešnej dobe ho však už musím dopredu objednať a nie vždy ho aj dostanem.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Prísavka Thajská

Odoslaťod laci » 01 Dec 2007 16:27 pm

vincenzo napísal:Nazdar Laci.
Jedna tá moja Thajská prísavka už žere ako o preteky.Tá druhá zaťial nič moc, a keď aj občas začne tak ju tá druhá odháňa.Asi dám jednu preč.Mám aj nového maličkého prísavníka, ten zatiaľ neopustil filter.Ale keď im niečo hodím tak to rozdelím na viac kusov, a môžu si dať všetky.
viewtopic.php?t=3650

Prišiel si na to a nemusíš dávať jednu rybku preč. :)
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Prísavka thajská [Gyrinocheilus aymonieri]

Odoslaťod Meko » 16 Jan 2008 19:26 pm

Cauko Laci tato rybka super, i ked... ked narastie tak ja osobne som mal s nou iba problémi, prisavala sa skalárom na telo a tý potom vypadali hrozne. Mne jedli to čo aj ostatne rybky, bežnú potravu i ked občas som im hodil, šalatovi sparený list a to teda si pochutnali. Takže tak.
Meko
 
Príspevky: 1
Založený: 16 Jan 2008 19:13 pm

Re: Prísavka thajská [Gyrinocheilus aymonieri]

Odoslaťod Zuzik » 04 Feb 2008 10:52 am

Ja mam v 80l akva dve prisavky, teraz maju cca. 10 cm a to ich nicim neprikrmujem, ziaden salatik ani spenatik ... a nechcem vediet co by z nich narastlo, keby som im specialne nieco pridavala.
Obrázok používateľa
Zuzik
 
Príspevky: 10
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2007 13:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prísavka thajská [Gyrinocheilus aymonieri]

Odoslaťod Zuzik » 04 Feb 2008 10:58 am

Meko napísal:Cauko Laci tato rybka super, i ked... ked narastie tak ja osobne som mal s nou iba problémi, prisavala sa skalárom na telo a tý potom vypadali hrozne...

To som pocula, ze sa prisavaju rybkam na telo a mozu im aj vazne ublizit, chvalabohu u mna sa zatial nic podobne nedeje. Mala som tam aj 3 skalare (kym nevyrastli a isli do vacsieho) a boli uplne v poriadku.
Obrázok používateľa
Zuzik
 
Príspevky: 10
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2007 13:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prísavka thajská [Gyrinocheilus aymonieri]

Odoslaťod vincenzo » 06 Feb 2008 14:59 pm

Ahoj.
Ako dlho ju máš?Ja som jednu dal preč a tá druhá je zaťial mierná ale občas to tam popreháňa.Moja thajka za rok skoro vôbec nepodrástla, žije síce v malom akva(63l) ale ajja som sa bál že bude moc velká.Asi mi zakrpatela.
vincenzo
 
Príspevky: 30
Založený: 05 Jan 2007 12:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod SmutnaRybka » 27 Mar 2009 20:59 pm

mám taký problém... v jednom akva máme 2 prísavky thajské a dosť sa bijú a naháňajú... rozmýšľam, že by trebalo jednu odloviť a šupnúť do iného akva... avšak keď som ich párkrát pri výmene vody naháňala sieťkou po akva, akurát som si vytrhala rastliny a aj tak sa tie potvory skryli za teplomer alebo filter a nezmohla som proti nim nič.
Nemáte nejakú fintu na nich, akú "pascu" by som im mohla nastražiť, čo ponúknuť, na čo by sa prisali a mohla by som ich odloviť? Ďakujem
Obrázok používateľa
SmutnaRybka
 
Príspevky: 43
Obrázky: 10
Založený: 20 Okt 2008 18:38 pm
Bydlisko: Prešov, 24 r.

Re: Prísavka thajská [Gyrinocheilus aymonieri]

Odoslaťod raddy » 01 Apr 2009 14:50 pm

no mal som podobny problem s odlovenim prisavky a skoncilo to tak ze prisavka sa na mna nadalej usmieva spoza skla, mam aj fotku v albume :)
je to jedna z najrychlejsie plavajucich akvariovych ryb a k tomu nie su vobec hlupe, myslim ze si to uz stihla zistit osobne...snad jedine v noci, dves sietky, jedno nahanat do druhej velkej...vela stastia
raddy
 
Príspevky: 32
Obrázky: 18
Založený: 29 Apr 2007 18:05 pm

Odoslaťod Giftzahn » 01 Apr 2009 16:08 pm

jj, prisavka thajska je dost svizna rybka...napr. ja lovim otocintlusov / loricarie tymto sposobom ... na sklo "prilepim" 2-3 tabletky tabletkoveho krmiva ... napr. od Sery...a uz si len pockam kym sa pustia do hodovania
... su pritom dost "zaneprazneny" a vzdy ich "lahko" lapim do sietky... :lol: skus mozno zafunguje aj na prisavku thajsku :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod SmutnaRybka » 24 Jún 2009 12:06 pm

co moze znamenat ked cela prisavka stmavla?
(od posledneho prispevku pretieklo cez filter uz vela vody, teraz je tato konkretna v 125l akvarku a dalsie 2 tiez po jednej v trochu mensich)
Obrázok používateľa
SmutnaRybka
 
Príspevky: 43
Obrázky: 10
Založený: 20 Okt 2008 18:38 pm
Bydlisko: Prešov, 24 r.

Re: Prísavka thajská [Gyrinocheilus aymonieri]

Odoslaťod Laski52 » 21 Jún 2010 23:41 pm

A co rozmnozovanie skusal to uz niekto??? S uspechom???
Laski52
 
Príspevky: 8
Založený: 25 Jan 2010 23:44 pm
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.