Prosím o radu



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Odoslaťod jukos3 » 03 Feb 2008 11:09 am

radsej tam daj nejake zive rastlinky...tie rodu echinodorus
Obrázok používateľa
jukos3
 
Príspevky: 35
Založený: 02 Feb 2008 09:05 am

Reklama

Odoslaťod Mirco » 03 Feb 2008 11:46 am

no adamko musle by tam nemali ist...robia vodu tvrdsiu...a nevyzera to ani dobre ked je v sladkovodnom akva daco morske...ale ak vam sa to paci...
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Odoslaťod jukos3 » 03 Feb 2008 13:24 pm

radsej ne,lebo uz teraz tam mas malo miesta...kup radsej zive rastlinky
Obrázok používateľa
jukos3
 
Príspevky: 35
Založený: 02 Feb 2008 09:05 am

Odoslaťod martin_s » 04 Feb 2008 00:05 am

jukos3 napísal:gubky su trapne

romanK napísal:ja vem preto ich nemam ale na zaciatok su OK

Ja by som ich trapnymi nenazyval. A nepovedal by som ze su OK iba na zaciatok. Viac by vam o tom asi vedel povedat barky alebo vysluzil...

jukos3 napísal:ked budes vymienat vodu nalej tam chemiu...chod do akvaristiky a kup si pripravok na uprau vody...predavac ti poradi

Chemiu ani chemicke lieciva by som do akva nedaval ak to nie je nevyhnutne a v tomto pripade to skutocne nevyhnutne nie je. Voda sa da upravit aj jednoduchym odstatim a chlor z nej vyprcha. Netreba ju nechavat ani 24h.

Co sa tyka tych karasov... 35l akva je pre karasy male. Problem bude najskor v tom ze nemas tam ziadne zive rastliny ktore by ti pomahali udrziavat v akva rovnovahu, najmä ked mas ryby ktore velmi znecistuju vodu.
Rovnako ako tu uz blo spomenute tie musle z akva vyber. Zvysuju ti tvrdost vody a to nie je dobre pokial nechovas nejake druhy ktore vyzaduju tvrdsiu vodu, napr. africke cichlidy.

Tvoje akva mi pripomenulo fotku ktoru sem prednedavnom dala mama nejakeho maleho chlapca, v ktorom boli musle, umele rastliny a karasy a po pokusoch jej poradit co je v tom akva zle ju rychlo stiahla s pohorsenim sa ze jej vobec niekto radi, ked nejde o vystavne akva...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Prosím o radu

Odoslaťod Adam Hraško » 04 Feb 2008 14:43 pm

Dal som tam odvzdušnovaci kamienok.Chceme kupit tu rastlinu.Ale nase ryby sa yatial maju dobre cize OK :D :) :D :) :D
Adam Hraško
 
Príspevky: 7
Založený: 01 Feb 2008 20:29 pm
Bydlisko: BB

Karasy

Odoslaťod kikus » 04 Feb 2008 16:57 pm

Ahoj Adam. Aj ja mam karasy. Mala som ich 6, 3 zahynuli, lebo kazdy radil mi nieco ine. Pocuvaj ja som mala 112 l akvarko a 3 karasov, vsetci mi tvrdili za je to male aspon 200 - 300 l treba. Netreba :-). Kupila som 54 l (tvoj je trosku male na 3, mozno na 2 rybycky), mam tam vacsi domcek, drevo a asi 5-6 vacsich a 10 mensie umele rastliny. Velmi sa im dari voda ma teplotu 23-24 stupnov, vodu filtrujem. Islo o to za mali zle miesto ked teraz su inde uz rok su bez chorob, do vody davaj od Sery aquatan, a kazdy tyzden odkaluj s odkalovacom 1/3 vody a davaj Sera Nitrivec a bude dobre uvidis.
kikus
 
Príspevky: 25
Založený: 17 Dec 2006 20:44 pm

Odoslaťod jukos3 » 04 Feb 2008 18:50 pm

martin S:viem,lebo zacnes ich preslachtovat...preto su vhodne nie iba na zaciatok :oops:
Obrázok používateľa
jukos3
 
Príspevky: 35
Založený: 02 Feb 2008 09:05 am

Odoslaťod jukos3 » 04 Feb 2008 18:53 pm

ale tu umelu rastlinu vymen za zivu
Obrázok používateľa
jukos3
 
Príspevky: 35
Založený: 02 Feb 2008 09:05 am

Odoslaťod VLADY » 04 Feb 2008 19:07 pm

Je to tak s tou rastlinou treba živé a potom je hneď všetko OK lebo aj ja som to zažil na vlastnom prvom akva a karasoch....Alebo im potom velmi často meniť vodu aspoň každý 2-3 dni....
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod jukos3 » 04 Feb 2008 19:11 pm

ves v jednej prirucke som cital ze...po cesky...v akvariu zivot bez akvarijnych rostlin pouze skomira-nevem co to je to skomira :roll:
Obrázok používateľa
jukos3
 
Príspevky: 35
Založený: 02 Feb 2008 09:05 am

Odoslaťod Mariok » 04 Feb 2008 19:57 pm

Skomírá = živorí, sotva prežíva v nevhodných podmienkach.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Prosím o radu

Odoslaťod Adam Hraško » 04 Feb 2008 21:36 pm

Som rád,že sa môžem takto s vami poradiť,veď práve o to mi išlo,že mne ako začiatočníkovi pomôžete.Ale teraz mám ďalší problém: dve rybky,ktoré boli z jedného obchodu sú úžasné-celý deň sa naháňajú,sú vkuse v pohybe,plávajú po celom akvárku.Ale tá jedna-najkrajšia-je taká odstrčená,ako keby smutná...tie dve si vystačia a ju veľmi nechcú-nezabŕdajú do nej našťastie v zlom,ale ani ju "neberú"....väčšinou je preto v hornom kúte a sama...povedzte mi niečo o prirodzenom správaní rybiek-dajme tomu,že prostredie je v poriadku,ale je to naozaj tak,že rybky majú svoje povahy?Ja asi nemám ako tie dve "prehovoriť" aby sa s ňou "hrali"...Môže sa stať,že to tá malá "vzdá"?
Adam Hraško
 
Príspevky: 7
Založený: 01 Feb 2008 20:29 pm
Bydlisko: BB

Re: Prosím o radu

Odoslaťod Adam Hraško » 04 Feb 2008 21:38 pm

Som rád,že sa môžem takto s vami poradiť,veď práve o to mi išlo,že mne ako začiatočníkovi pomôžete.Ale teraz mám ďalší problém: dve rybky,ktoré boli z jedného obchodu sú úžasné-celý deň sa naháňajú,sú vkuse v pohybe,plávajú po celom akvárku.Ale tá jedna-najkrajšia-je taká odstrčená,ako keby smutná...tie dve si vystačia a ju veľmi nechcú-nezabŕdajú do nej našťastie v zlom,ale ani ju "neberú"....väčšinou je preto v hornom kúte a sama...povedzte mi niečo o prirodzenom správaní rybiek-dajme tomu,že prostredie je v poriadku,ale je to naozaj tak,že rybky majú svoje povahy?Ja asi nemám ako tie dve "prehovoriť" aby sa s ňou "hrali"...Môže sa stať,že to tá malá "vzdá"?
Adam Hraško
 
Príspevky: 7
Založený: 01 Feb 2008 20:29 pm
Bydlisko: BB

Odoslaťod VLADY » 05 Feb 2008 13:17 pm

život v akva alebo teda správanie rybiek je dosť závislé aj na tom či je ráno alebo večer či sú rybky hladné alebo nažraté a správajú sa dakedy pre nás pozorovatelov čudne ale pre nich je to asi normálne.... inak včera sa mi naháňali a ako keby na seba útočili papulkami dve Mrenky a trvalo to možno 5-10 minút a potom sa ukludnili.Tak isto aj Pancierníčkovia dakedy sú jak skapatí a ležia na kemeni alebo na štrku a niekedy zas lietajú jak o dušu alebo prehrabávajú spodok akva jak buldozéry. :roll: Ono v podstate taká ryba v akva nemá moc čo na robotu buď hladá dačo do rypáka alebo sa naháňa s niekym alebo si len tak pláva bezcielne alebo čaká na obvyklom mieste kde sa sype krmivo či náhodou dačo nebude.
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod jukos3 » 05 Feb 2008 16:27 pm

Mariok:aha :lol:
Obrázok používateľa
jukos3
 
Príspevky: 35
Založený: 02 Feb 2008 09:05 am

Re: Prosím o radu

Odoslaťod Adam Hraško » 10 Feb 2008 10:19 am

Ahojte prosim vas zase o radu.Jedna rybka nam zase zomrela :cry: . Lebo akvarko bolo napadnute KRUPICKOV ta rybka co nam zomrela bola mamina oblubena.A ani sme jej nestihli dat meno.VELMI VELKA SKODA.
Adam Hraško
 
Príspevky: 7
Založený: 01 Feb 2008 20:29 pm
Bydlisko: BB

Odoslaťod Mirco » 10 Feb 2008 11:31 am

zvys teplotu o dake dva stupne neviem aku tepolotu mas teraz, pridaj do vody sol, polievkova lyzica na 25l a zapni okyslicovanie na plny vykon...pomohol by aj costapur ale ten stoji okolo 150 korun
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.