rychle splhanie rastlin



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

rychle splhanie rastlin

Odoslaťod pakozdy » 05 Feb 2008 23:18 pm

zdravim ..
mam 65l akva. rastliny: egeria, anubias, ludwiga, echinodorus,Limnophila - bezne odrody z akvaobchodov.
1x15w ziarivka daylight sylvania. hnojim brutusom 2x za tyzden 5ml .

napriek chabemu osvetleniu rastliny rastu k hladine pomerne rychlo. egeriu treba striha raz za 10 dni, limnophila sa vytiahla za tyzden o 15cm. anubias pustil 2 list za mesiac.

cely rast je ale na ukor hustoty listov. stve ma to hlavne pri limnophile, lebo vizualne to kazí dojem.
da sa tomu nejako pomoct ?
ked zacnem zastrihavat nebude to zase to iste = co najrychlejsie sa dostat k svetlu ?

ma vyznam uvazovat o doplneni ziarivky napriek sucasnemu rastu?

vdaka
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Reklama

Re: rychle splhanie rastlin

Odoslaťod jozino » 06 Feb 2008 00:04 am

si si hned aj sam odpovedal...tahaju sa za svetlom..egeria a limnophila vypadaju ako kefa na flase co? :)
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: rychle splhanie rastlin

Odoslaťod Giftzahn » 06 Feb 2008 00:21 am

pokial dobre vidim mas komplet akva-set MP, ktory ma jednu 15W trubicu.. :( pokial chces odstranit popisovane nedostatky v raste rastlin, rozhodne pridaj aspon este jednu 15W. ja som tento akva-set dostal darom od kolegyne, ktora sa ho chcela zbavit..kupil som pod akva podstavec MP. potom som vymenil osvetlenie za : Atman Lux DR 60 2x 15W - Aqua-GLO a Aqua-Life2 trubice (pozri www.akvaprodukt.sk) chel som podobne od ARCADIE 4x24W T5 ale ceny su tu neunosne. rastlinky reagovali na tuto zmenu viditelne. 50W ohrievac JAGER nepouzivam (uplne zbytocna vec teplota sa drzi aj bez neho na 22-23). vyrazil som aj ten EHEIM Pickup 2008 co bol v sete ( zufaly to interny filter, bez moznosti regulacie vykonu, uplne nevhodny pre cca.63L akva), a dal som FLUVAL 105 :lol: a pridal CO2 od Rataja
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rychle splhanie rastlin

Odoslaťod pakozdy » 06 Feb 2008 10:09 am

Giftzahn napísal:pokial dobre vidim mas komplet akva-set MP, ktory ma jednu 15W trubicu.. :( pokial chces odstranit popisovane nedostatky v raste rastlin, rozhodne pridaj aspon este jednu 15W. ja som tento akva-set dostal darom od kolegyne, ktora sa ho chcela zbavit..kupil som pod akva podstavec MP. potom som vymenil osvetlenie za : Atman Lux DR 60 ....

a nenastal ti problem, ze by tam bolo zrazu vela svetla ? riasy a podobne ...
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: rychle splhanie rastlin

Odoslaťod janko » 06 Feb 2008 10:36 am

pakozdy napísal:
Giftzahn napísal:pokial dobre vidim mas komplet akva-set MP, ktory ma jednu 15W trubicu.. :( pokial chces odstranit popisovane nedostatky v raste rastlin, rozhodne pridaj aspon este jednu 15W. ja som tento akva-set dostal darom od kolegyne, ktora sa ho chcela zbavit..kupil som pod akva podstavec MP. potom som vymenil osvetlenie za : Atman Lux DR 60 ....

a nenastal ti problem, ze by tam bolo zrazu vela svetla ? riasy a podobne ...


ak by sa to aj stalo, rastlinky dostanú nový impulz k rastu, takže by sa malo premnoženie rias eliminovať vo veľmi krátkom čase, čítam že tam má aj CO2 a hnojí, tak v tom problém nevidím.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: rychle splhanie rastlin

Odoslaťod Giftzahn » 06 Feb 2008 10:38 am

nie nenastal, nakolko po hladine si plava lemnna minnor,ktora rastie ako besna, opatrne hnojim a krmim. v akva su krevetky, Endlerky ktore pokial sa nejaka vlaknita riasa objavi, tuto dost rychlo k mojej spokojnosti zlikviduju :lol: akva ma sice 63L ale realne pokial odratam Floran Filtus strk, kamene a drevo ktore su v akva je tam len 40L :) takze to pri 2x15W ziarivkach na 40L vychadza 0,75W/1L co sa tyka hnojenia Hnojim BRUTUS, Mangan+, Molybden - denne 0,5ml (vdaka zdravotnickym potrebam kde som zorganizoval injekcne striekacky :roll:), COLOUR FE+ 1x do tyzdna 1ml po vymene vody

a tu je vysledok, fotky sice na draka..ale ja nie som profi fotograf :? :
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=18161
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=18170
Naposledy upravil Giftzahn dňa 06 Feb 2008 12:11 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rychle splhanie rastlin

Odoslaťod pakozdy » 06 Feb 2008 11:10 am

jozino napísal:si si hned aj sam odpovedal...tahaju sa za svetlom..egeria a limnophila vypadaju ako kefa na flase co? :)

a zastrih pomoze ?
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: rychle splhanie rastlin

Odoslaťod Giftzahn » 08 Feb 2008 17:46 pm

zastrih asi moc nepomoze, opat sa budu splhat/tahat za svetlom.Pridaj svetlo a mas po probleme :o
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod VLADY » 08 Feb 2008 21:22 pm

Presne tak, sám som riešil tento problém...mal som málo svetla a aj málo železa vo vode a rastlinkám sa moc nedarilo .
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.