Cichlidy



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Cichlidy

Odoslaťod marek100 » 10 Feb 2008 14:55 pm

Môžem dať dokopy do akvária cichlidy mečuňov a prísavnikov??? nestane sa nič???

Poradte neskúsenemu... 8)
marek100
 
Príspevky: 3
Založený: 27 Nov 2006 21:31 pm

Reklama

Odoslaťod Bekos » 10 Feb 2008 14:58 pm

zalezi ake druhy cichlid chces chovat- africke alebo americke... a podla toho ti mozme poradit, najlepsie ked uvedies ich nazvy ak vies :wink:
Obrázok používateľa
Bekos
 
Príspevky: 39
Založený: 10 Mar 2004 10:37 am
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod marek100 » 10 Feb 2008 15:05 pm

neviem presne aké súto ale sú žlté.
marek100
 
Príspevky: 3
Založený: 27 Nov 2006 21:31 pm

Re: Cichlidi

Odoslaťod marek100 » 10 Feb 2008 15:07 pm

alebo mi môžeš poradiť aké môžem dať dokopy???? s mečúnmi prísavníkmi
marek100
 
Príspevky: 3
Založený: 27 Nov 2006 21:31 pm

Odoslaťod Bekos » 10 Feb 2008 15:26 pm

no videl som uz aj nejake africke cichlidy s gupkami a dokazali spolu zit, ale mne sa taka kombinacia vobec nepaci, ale vidim v tom len jednu vyhodu a to ze aspon maju cichlidy casty prisun zivej potravy, ja osobne by som ich ale nikdy nemiesal...
ovela viac sa k mecunom a prisavnikom hodia nejake mensie americke cichlidy napr. cichlida ramirezova http://www.aqua-fish.net/show.php?what= ... ng=1&id=18
ostriezik purpurovy http://akva-ryba-sk.blog.cz/0607/pelvicachromis-pulcher
alebo nejake apistogramy: http://www.aqua-fish.net/show.php?what= ... g=1&id=332 alebo tu mas zoznam a pohladaj si nieco na googli http://sk.wikipedia.org/wiki/Cichlidka
popripade nejake akary:napr. http://www.aqua-fish.net/show.php?what= ... ng=1&id=60
chovam africke cichlidy a do americkych sa moc nerozumiem, tak hadam sa ti k tomu vyjadria aj ludia co s tym maju osobne skusenosti..
Obrázok používateľa
Bekos
 
Príspevky: 39
Založený: 10 Mar 2004 10:37 am
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod alexx5 » 10 Feb 2008 16:16 pm

Ja by som to nemiešal.Sú to rozdielne biotopy.A americké cichlidy už vonkoncom nie.Americké cichlidy dorastajú do 30 cm dlžky,takže rybky druhu gupky a mečúne by boli pre nich iba potravou.Sprav si bud cichlidové alebo zeleninové akva...
Obrázok používateľa
alexx5
 
Príspevky: 192
Založený: 09 Feb 2006 10:56 am
Bydlisko: Dubnica n/V

Odoslaťod Bekos » 11 Feb 2008 22:35 pm

alexx5 napísal:...A americké cichlidy už vonkoncom nie.Americké cichlidy dorastajú do 30 cm dlžky,takže rybky druhu gupky a mečúne by boli pre nich iba potravou...

nie vsetky a urcite su v tejeto skupine aj drobnejsie ktore sa hodia aj do spolocenskeho akva...
Obrázok používateľa
Bekos
 
Príspevky: 39
Založený: 10 Mar 2004 10:37 am
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Bekos » 11 Feb 2008 22:35 pm

alexx5 napísal:...A americké cichlidy už vonkoncom nie.Americké cichlidy dorastajú do 30 cm dlžky,takže rybky druhu gupky a mečúne by boli pre nich iba potravou...

nie vsetky a urcite su v tejto skupine aj drobnejsie ktore sa hodia aj do spolocenskeho akva...
Obrázok používateľa
Bekos
 
Príspevky: 39
Založený: 10 Mar 2004 10:37 am
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod elwiss » 12 Feb 2008 00:28 am

no ja mam len afriku- malawi a rozhodne by som k nim nedaval ziadne mecune, to by bola pre ne len fantasticka ziva potrava.
amerike sa moc nerozumiem ale kombinacie by som tiez moc neodporucal, ale fakt sa amerike moc nerozumiem :?
ked budu male tie cichlidy,tak sa ako tak budu znasat ale ako nahle budu vecsie tak si zacnu vyhradovat teritoria a zacnu byt agresivne a zrat vsetko sa sa im da zozrat. 8) :twisted:
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod Imrich Fuljer » 12 Feb 2008 09:42 am

marek100 napísal:neviem presne aké súto ale sú žlté.

ak maju tie zlte rybky cierny pasik na chrbtovej plutve tak sa volaju Labidochromis caeruleus Yellow a ak nemaju a su take podlhovaste a plavaju pri dne tak by to mali byt Neolamprologus leleupi.
Tieto africke cichlidy nie su vhodne ku gupkam.

Imrich Fuljer
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Cichlidi

Odoslaťod Imrich Fuljer » 12 Feb 2008 09:55 am

marek100 napísal:alebo mi môžeš poradiť aké môžem dať dokopy???? s mečúnmi prísavníkmi

Chalani maju pravdu vacsiu radost by ti urobilo keby si si urobil akvarium bud cisto s africkymi cichlidami alebo gupky a ich spolocnici v strednej amerike ale ake su to bohuzial je neviem.
No ale keby si chcel silou mocou mat gupky s afrikami tak si tam daj tieto ryby. Su to ryby pri ktorych sa ti budu v pohode rozmnozovat gupky. Tiez je dolezite aky tvar ma tvojre akvarium. Pri tychto africkych cichlidach mozes mat rastlinky.
Cyprichromis leptosoma Mpulungu
Cyprichromis leptosoma Utinta fluorescenta a ine leptosomy / nie jumbo /
Lamprologus multifaciatus
L. ocellatus
L. speciosus
L. meleagris
L.similis
N. kungwensis
N.signatus
Xenotilapie ochrogeny vsetky formy cca 10
Enantiopus sp. Kilesa
Paracyprichromis brieny
Paracyprichromis nigripinnis

Imrich Fuljer

cao
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod Mirco » 12 Feb 2008 17:51 pm

no ja b ysom tiez nemiesal...teda je to kazdeho vec ale ja sa snazim mat ryby z tej istej lokality
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Odoslaťod calvus » 12 Feb 2008 19:44 pm

určite nemiešať. k mečúňom mozes dat cichlidy napr.: Pelvicachromis pulcher, male akarky, skalare, ramirezky atd. zalezi na velkosti akvaria
Obrázok používateľa
calvus
 
Príspevky: 79
Obrázky: 15
Založený: 21 Okt 2007 17:11 pm
Bydlisko: BB

Re: Cichlidi

Odoslaťod Ichtio » 09 Mar 2008 15:44 pm

a aj ja som neskuseny ale stutudjem som krpec ale od malicka som blazon do ichtyologie ja normalne v tom zijem a prisavnikov nemozes dat k cichlidam ale mecunov nie lebo cichlidy ledva zvladaju ine druhy svojho rodu ale ine druhy ryb to by bolo bojisko v akvariu ked si neskuseny zacinaj najskor rybami ktore su nenarocne a potom postupuj ja chovam karase zavojnatky a panciernikov a som rad a potom si chcem kupit cichlidy tak sa drz
:wink:
Ichtio
 
Príspevky: 32
Založený: 09 Mar 2008 15:36 pm

Re: Cichlidi

Odoslaťod Ichtio » 09 Mar 2008 15:44 pm

a aj ja som neskuseny ale stutudjem som krpec ale od malicka som blazon do ichtyologie ja normalne v tom zijem a prisavnikov nemozes dat k cichlidam ale mecunov nie lebo cichlidy ledva zvladaju ine druhy svojho rodu ale ine druhy ryb to by bolo bojisko v akvariu ked si neskuseny zacinaj najskor rybami ktore su nenarocne a potom postupuj ja chovam karase zavojnatky a panciernikov a som rad a potom si chcem kupit cichlidy tak sa drz
:wink:
Ichtio
 
Príspevky: 32
Založený: 09 Mar 2008 15:36 pm

Re: Cichlidi

Odoslaťod Ichtio » 09 Mar 2008 15:48 pm

marek100 napísal:Môžem dať dokopy do akvária cichlidy mečuňov a prísavnikov??? nestane sa nič???

Poradte neskúsenemu... 8)
Ichtio
 
Príspevky: 32
Založený: 09 Mar 2008 15:36 pm

Odoslaťod Ichtio » 09 Mar 2008 15:49 pm

neradim cichlidy sa zansaju len medzi sebou ako druhy ale prisavniky mozu byt moj kamos v baraku chova cichlidy aj s prisavnikmi ale ine nezasaju cichlidy su to zabijaci
Ichtio
 
Príspevky: 32
Založený: 09 Mar 2008 15:36 pm

Odoslaťod Imrich Fuljer » 09 Mar 2008 21:30 pm

Ichtio napísal:neradim cichlidy sa zansaju len medzi sebou ako druhy ale prisavniky mozu byt moj kamos v baraku chova cichlidy aj s prisavnikmi ale ine nezasaju cichlidy su to zabijaci

Ahoj Ichthio,
uz dlho sa snazim o to aby ludia netrpeli dogmou ze africke cichlidy su zabijaci. Snazim sa aby pochopili ze africke cichlidy su " sirokospektralne "
uplne v pohode spolocenske ryby. Ja sa ta spytam a prosim daj mi jednoduchu odpoved. Napr. ze cim sa zivia a aky su to zabijaci a nicitelia rastlin tieto holotypove rybky. Paracyprichromis nigripinnis a Xenotilapia ornatipinnis.
Dakujem si za odpoved
Imrich Fuljer
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod Aaron » 09 Mar 2008 21:52 pm

imro ma pravdu. je blud co sa vravi o africkych cichlidach. sam som sa o tom presvedcil z vlastnej skusenosti. podla mna dost vela zavadzaju neodborne publikacie kde ich uvadzaju ako agresivne, pritom u mna boli M.auratus P.zebra RR P.elongatus Mpanga a aj saulosky krotke, jedine suboje nastaly ak si dominantny samci navzajom prekrocily teritorium, kedy si zacali imponovat a natriasat sa. ziadne dotrhane plutvy....
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Odoslaťod Hugo112 » 10 Mar 2008 00:02 am

Ono to je väčšinou tak, že si ľudia kúpia tieto nádherné ryby bez toho, aby niečo vedeli o ich potravinových, teritoriálnych a iných nárokoch, a potom sa nestačia čudovať, ako sa tieto ryby vplyvom stresujúceho prostredia menia na zabijakov.
Pri dodržaní základných nárokov na chov tieto ryby nie sú o nič agresívnejšie ako ostatné druhy, svojim správaním ich dokonca aj predčia.
Hugo112
 
Príspevky: 133
Obrázky: 12
Založený: 18 Jan 2007 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Ichtio » 10 Mar 2008 14:59 pm

dobre kludni sa ja o cichlidach viem vela a nevravim ze su to zabijaci a ze su na vrcholku potrvinoveho retazca lebo este ine ryby v malawi sa zivia tymito rybami a to ako sa ich cichlidy boja si nevies predstavit ja vravim ze nenazivaju so vsetkymi rybami
Ichtio
 
Príspevky: 32
Založený: 09 Mar 2008 15:36 pm

Odoslaťod Aaron » 10 Mar 2008 19:22 pm

Ichtio popisal tych somarin viac. :lol: ale aspon som sa pobavil :lol:
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Odoslaťod Imrich Fuljer » 10 Mar 2008 20:27 pm

Ichtio napísal:dobre kludni sa ja o cichlidach viem vela a nevravim ze su to zabijaci a ze su na vrcholku potrvinoveho retazca lebo este ine ryby v malawi sa zivia tymito rybami a to ako sa ich cichlidy boja si nevies predstavit ja vravim ze nenazivaju so vsetkymi rybami

To nic chalani skusime este raz.
Takze Ichtio prosim odpoved na
-----------------------
Ahoj Ichthio,
uz dlho sa snazim o to aby ludia netrpeli dogmou ze africke cichlidy su zabijaci. Snazim sa aby pochopili ze africke cichlidy su " sirokospektralne "
uplne v pohode spolocenske ryby. Ja sa ta spytam a prosim daj mi jednoduchu odpoved. Napr. ze cim sa zivia a aky su to zabijaci a nicitelia rastlin tieto holotypove rybky. Paracyprichromis nigripinnis a Xenotilapia ornatipinnis.
Dakujem si za odpoved
Imrich Fuljer
----------------------
Ichthio,
ak mas zaujem kup si odo mna knihu Malawi cichlids in their natural habitat 4th Edition by Ad Konings a nastuduj si . Ked sa ti nechce nevadi kludne sa spytaj je tu vela sikovnych ludi co ti pomozu. Ale skor ako nieco napises najskor si to dobre precitaj a snaz sa to podlozit faktami. :o
Lebo potom tu je akysi chaos. A komunikacia s nami by ti znechutila radost z chovu malawskych cichlid a to by bolo najhorsie

Imrich Fuljer
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Cichlidi

Odoslaťod Ichtio » 10 Mar 2008 23:20 pm

boze ty debo sak ja pisem ze cichlidy mozu byt s prisavnikmi ale vecsina druhov nie tak citaj normalne
Ichtio
 
Príspevky: 32
Založený: 09 Mar 2008 15:36 pm

Ďalšia

Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.