Žilinský akvaristický klub



Informácie čo, kde a kedy ....

Odoslaťod joko » 12 Feb 2008 18:38 pm

petra napísal:
atiles napísal:Azda treba už len dodať že tá ŽIRAFA je tam preto, lebo klub bude fungovať pod zastrešením "Centra Voľného Času ŽIRAFA".
presne tak to je :)

Ak je to takto, tak je to mi to je jasne :-) vdacnost je vdacnost.

petra napísal:Na tej domene ma uz Zirafa zaplateny priestor, tak preco ho nevyuzit. Naco vytvarat novu a platit za nu. ...

Petra akvaklub.zirafa.sk je taka ista poddomena ako nieco.druhe.sk
Za subdomeny sa neplati. Zaplatis si domenu a subdomeny mas kolko chces. Takze to co si napisala nieje pravda. Zjavne si necitala co som pisal :-) preto odpovedam, inac na nazve domeny az tak nezalezi :-)
Len aby si chapala, mozes mat hocijaky nazov domeny a pod-domeny a kazda moze byt na inom servery umiestnena. Takze aj keby nazov bol nazov napr. akvaklub.yahoo.com , co je americka domena a nadnarodna domena aj tak by mohli byt umiestnene vase stranky na tom servery, kde je zirafa.sk, kde ich aj budete mat ... Proste to nema suvis.
Neberte ako ze vas prehovaram, aj tak nebudem v klube ZA, len som to chcel vysvetlit trochu.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odoslaťod petra » 12 Feb 2008 20:14 pm

joko, chapem to aj ta. Ale vzhladom ze patrime pod CVC Zirafa, tak to bude na www.zirafa.sk a nie na www.akva.sk, chapes?

Clenovia, piste ake rozmery chcete vasich akvarii (nie detskych), aby sa dal urobit stojan... Je to dost surne... :D

A kto tam chce mat svoje akva zalozene a aky druh (spolocenske, alebo speci ryby, ... no druh, aky planujete chovat...). Aby sme vedeli rozpocitat, kolko akva velkych je potrebne. Dik.
Obrázok používateľa
petra
 
Príspevky: 215
Obrázky: 32
Založený: 14 Dec 2006 22:18 pm

Odoslaťod STH » 12 Feb 2008 23:41 pm

Do tych rozmerov zatial nejdem hovorit,nemam predstavu kolko sa ich tam pomesti :) ale skor by sme sa mohli dohodnut aby v kazdom akvariu bolo nieco ine...jedno akva afrika,druhe amazon atd.,jednoducho aby to nebolo na jedno kopyto :)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod strbino » 13 Feb 2008 00:17 am

o tom sme uz hovorili stano :o (viem nebol si tam)
o tych rozmeroch nasich akva hm, to je tazko, chceme aj minicka?
ak ano navrhujem na minicka rozmer 45x22x30 :)
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod STH » 13 Feb 2008 00:52 am

strbino: :lol:
aj mensie akva by neboli zle,nech decka vidia,ze aj male akvarium moze byt krasne...
treba brat ohlad na dlzku trubic,ale to zalezi podla toho ako to bude zakomponovane....ak bude jedna dlha trubica osvetlovat viac miniciek vedla seba tak v pohode,ale ak budes mat 45cm akva o samote a das tam trubicu 45cm+patky atd. tak to bude precnievat...
Neobjavil som ameriku...to len tak aby sa na to nezabudlo aby sme potom nemali problem :)
ak ste to uz preberali tak sorry :?
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Žilinský akvaristický klub

Odoslaťod tominoza » 13 Feb 2008 01:02 am

No Petra ma pravdu, asi by sme mali najskor urobit nase akva, aby deti mali co obdivovat a chodit kvoli niecomu do toho kruzku a az potom robit tie ich, nemyslite. Takze mali by sme dohodnut nase rozmery. Minicka budu, napriklad nad tymi deckymi. :lol:
tominoza
 
Príspevky: 56
Obrázky: 8
Založený: 08 Jan 2007 23:57 pm
Bydlisko: ZA

Odoslaťod STH » 13 Feb 2008 01:12 am

neviem ci ste to preberali,ale mne by sa pacilo aj nejake centralne akvarium...nejaku pecku o ktoru by sme sa starali vsetci :)
tak rychlo navrhnite uz tie rozmery aspon ludia co tam boli...mne je to jedno ak to bude minimalne nejaka 100-vka budem rad.
krpate akvaria pre poter su nejako poriesenie?(myslim pre decka)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod petra » 13 Feb 2008 08:56 am

Ano, jeden rad minicok, nad detskymi napriklad, by bol super. Len neviem, ci to nie je risk, ked sa budu deti hrabat v tych svojich, aby nahodou nedrgli, alebo tak. Moc nemam skusenosti s minickami, ale ak nebude vadit jedno svetlo pre viacero, tak som asi skor za jedno svetlo dlhe a viac mini pod nimi.

No tak piste, kto chce mat ake akva, ja to budem spisovat. ak bude viac spolocenskych, nevadi. ved kazdy ma inu predstavu, takze aj tak nebude kazde rovnake. Ale bola by som za rozne ryby, ale to uz necham na kazdom, lebo kazdemu sa paci ine. tak piste.

dohodneme sa takto cez forum, ci treba spravit oficial stretko?
Obrázok používateľa
petra
 
Príspevky: 215
Obrázky: 32
Založený: 14 Dec 2006 22:18 pm

Odoslaťod petra » 13 Feb 2008 09:03 am

sth: taka pecka by bola super, ale nie v tej klubovni, lebo to by ta podlaha uz neudrzala. Kedze si nebol na stretku, tak este som si spomenula, co asi nevies. Dole na prizemi je klubovna mravenisko a tam je asi 100-150l akva s cichlidami. A este v dalsej klubovni na Hajiku je 300litrove taky pokus o spolocenske, ale nie je moc v dobrom stave, trebalo by ho komplet prerobit a dokupit este jedno svetlo. To by som bola rada, keby sme sa tam tiez sli raz pozriet a spravit brigadu a prerobit, aby skusenejsi posudili, co sa tam hodi a co nie... lebo mne osobne sa az tak moc nepaci, chyba mu smrnc... :D
Obrázok používateľa
petra
 
Príspevky: 215
Obrázky: 32
Založený: 14 Dec 2006 22:18 pm

Odoslaťod petra » 13 Feb 2008 09:10 am

Inac, uz sme zalozeni, kto by sa chcel pridat, staci prist do kancelarie na Pivovarsku ulicu CVC Zirafa, vyplnit prihlasku a zaplatit poplatok 500Sk (to je do konca skolskeho roka + pre nas prazdniny). Ak by niekto mal cestu okolo a prihlasku mi uz dal a este nema zaplatene, tiez sa moze stavit. Kancelaria je otvorena PO-STV od 14-17hod a PI od 14-15hod. Kto nestihne, tak vybavime na dalsom stretku. :)
Obrázok používateľa
petra
 
Príspevky: 215
Obrázky: 32
Založený: 14 Dec 2006 22:18 pm

Odoslaťod krto » 13 Feb 2008 09:24 am

... o druhových akváriách sme síce hovorili, ale okrem nejakých živorodiek(materiál tominoza+...), mladých diskusoch(mašla) a potencionálnom morskom tam nepadli iné druhy :) . Neviem aké presne nároky majú diskusy v mladom veku na veľkosť aq, ale takú min. 250l nádrž by som tipoval. Živorodky v pohode v 120l a viac budú OK. Afriku tam nespomínal nikto, čo som zachytil najlepšie v húfe a vo väčšom aq okolo 250l a viac. No a chceme rovnakú veľkosť akvárií (estetický a vizuálne príjemný pohľad) takže treba vychádzať z nárokov rýb ktoré tam plánujeme - zatiaľ na priestor najväčšie diskusy=veľkosť akva ostatných.

Z rýb ma napadajú ešte pancierniky, skaláre, kaprozúbky, bojovnice, mrenky, čisto krevetky - takže nejaká Amerika, západná Afrika, Ázia,...

... nejaké kaprozúbky by som dodal ja, veľkosť akva v tomto prípade od 50l hore, akurát dobre zarastené ... môžu byť v spoločenskom a na odchov a vytretie stačí malé akvárko, treba najlepšie buď živú alebo mrazenú potravu (chladnička z mrazničkou tam nie je-viem síce o 200l truhlicovej mrazničke, ale to je ozruta do tejto miestnosti), zožerú aj sušené ale na odchov by to potom nebolo ...

1.Takže treba povedať čo kto tam chce chovať (ryby-nároky na veľkosť akva), z toho určíme najväčšie akva a ostatné budú také isté - na 6m stenu sa ich zmestí asi dosť...
2. Ak chceme malé aq(predpokladám tak 2-3ks) ktoré budú pod týmito väčšími sa bude odchovávať prípadný poter, živá potrava...
3.Stojan by mal byť uspôsobený na odkladanie potrebného náradia sieťky, fajky, hadice, vedrá,....
4. Z hľadiska osvetlenia a cien štandartných dĺžok trubíc by som sa rozmerovo orientoval na dĺžky 60cm a 120cm a teda akvárka by mali mať dĺžky 60, 90(trubice 120+60=aq2x90cm), 120cm resp.všetky tieto rozmery aq +-10cm

Toť vsjo.
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod petra » 13 Feb 2008 09:41 am

Afriku tam nespomínal nikto, čo som zachytil najlepšie v húfe a vo väčšom aq okolo 250l a viac.

myslim, ze atiles nieco o afrike spominal, ci nei?
Rozmyslam, ze chceli akva v dvoch radoch, cize 250l je dost, ked budu dve rovnake nad sebou, ale to nech posudia "nasi statici" ktori tam boli...

...treba najlepšie buď živú alebo mrazenú potravu (chladnička z mrazničkou tam nie je ....

Chladnicka s mraznickou je dole v klubovni Mravenisko, taka mala, ako na intrakoch.

3.Stojan by mal byť uspôsobený na odkladanie potrebného náradia sieťky, fajky, hadice, vedrá,.....

Na potrebne naradie je tam cela skrina, co akoze predeluje miesnost (jazykova cast) ta je prazdna a pripravena pre nas.
Obrázok používateľa
petra
 
Príspevky: 215
Obrázky: 32
Založený: 14 Dec 2006 22:18 pm

Odoslaťod atiles » 13 Feb 2008 11:06 am

Pani predsedkyňa, najlepšie by bolo asi zvolať opäť stretko lebo sa dosť rozchádzame v názoroch, aj ked iba hodinové ale musíme našu energiu smerovať jedným smerom. Nech príde každý kto chce byť relevantným členom. Myslím že tú hodku si každý nájde hoci aj dnes alebo zajtra. Lebo predsa sa nebudeme dohadovať cez fórum, znovu a znovu meniť veci na ktorých sme sa dohodli na stretku!!! :dead:
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: Žilinský akvaristický klub

Odoslaťod Wepman » 13 Feb 2008 11:16 am

Cafte, kua ja mam fofry tak sem teraz chodim menej, ale kukam ze sme sa rozbehli slusne... suhlasim s atilesom treba spravit dalsie stretko, vyriesili by sme aj tie prihlasky a clenske poplatky... ja mam tiez nejake otazky / navrhy / napady asi ako kazdy a na fore sa taketo veci riesit nedaju. Dufam ze zas nebudem mat nejaky pruser v praci, ale aj keby tak na tu hodinku vybehnut, tolko si cas najdem.
Obrázok používateľa
Wepman
 
Príspevky: 136
Obrázky: 16
Založený: 03 Nov 2005 09:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Žilinský akvaristický klub

Odoslaťod tominoza » 13 Feb 2008 11:29 am

ja som pisal, ze treba mimoriadnu schodzu zvolat :)
2.splav ZAK
tominoza
 
Príspevky: 56
Obrázky: 8
Založený: 08 Jan 2007 23:57 pm
Bydlisko: ZA

Odoslaťod petra » 13 Feb 2008 12:16 pm

ano, treba sa nam zist.

2. splav zvolavam na zajtra, t.j. stvrtok 14.2.2008 o 19,00hod pri fontane na Hlinkovom namesti. Kto bude meskat, nech dorazi priamo do klubovne. :!:
Obrázok používateľa
petra
 
Príspevky: 215
Obrázky: 32
Založený: 14 Dec 2006 22:18 pm

Odoslaťod strbino » 13 Feb 2008 12:25 pm

ok, dojdem i ked je valentin :P
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Žilinský akvaristický klub

Odoslaťod tominoza » 13 Feb 2008 12:30 pm

tak zober valentina zo sebou :)
tominoza
 
Príspevky: 56
Obrázky: 8
Založený: 08 Jan 2007 23:57 pm
Bydlisko: ZA

Odoslaťod atiles » 13 Feb 2008 12:32 pm

strbino napísal:ok, dojdem i ked je valentin :P

Prídem aj ja, aj ked Valentín je už viac sviatkom obchodníkov ako zaľúbených. :cry:
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: Žilinský akvaristický klub

Odoslaťod STH » 13 Feb 2008 14:50 pm

ok,pridem aj ja,ale budem musiet si to este v robote vybavit lebo mam poobednu...a ked nevybavim tak prchnem :twisted:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod janko!9983 » 13 Feb 2008 16:50 pm

posnazim sa prist aj ja s denisom ale neslubujem.sance su dost mizive:(
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Odoslaťod petra » 14 Feb 2008 09:59 am

Janko!9983 a PuN! : mali by ste aj vy prist, ak sa chcete podielat na klubovni a mat svoje akva zalozene v nej.
Obrázok používateľa
petra
 
Príspevky: 215
Obrázky: 32
Založený: 14 Dec 2006 22:18 pm

Odoslaťod nanuska » 14 Feb 2008 10:54 am

::pride aj Valentinka
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Odoslaťod petra » 19 Feb 2008 20:10 pm

ahojte, zatial sme sa dohodli na akvariach, rozmery 2ks 120x50x50, 2 ks 80x40X40 a 1 ks 70x40x35. Prosim vsetkych, ktori chcu mat svoje akva zalozene, potrebujem vediet, aku filtraciu chcu mat v tych akvariach a co planuju chovat !!! Je to dost surne, tak cim skor prosim!

Kto bude robit osvetlenie, potrebujem vediet, kolko co bude priblizne stat, rozpisane (trubice, patice...) - mozete napisat cez SS alebo ICQ.
Je to tiez dost surne, tak cim skor prosim!

Potrebujem urobit kalkulaciu nakladov, aby mi ju schvalili a mohli sme sa pohnut dalej.

Stojany uz su vo vyrobe :)
Obrázok používateľa
petra
 
Príspevky: 215
Obrázky: 32
Založený: 14 Dec 2006 22:18 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akva-stretká / burzy / súťaže

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.