Praktické využitie Sava v akvarisitke



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod arowana » 15 Apr 2007 17:09 pm

Savo sa momentálne vozí pod iným obchodným názvom aj z Maďarska. Je v podstate jedno, kto a pod akým názvom ho vyrába, podstatné je aby obsahoval len čistý chlornan sódny cca 5%.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod romi » 14 Feb 2008 09:52 am

dobry den, poprosim o radu niekoho, kto ma skusenosti s pouzitim sava.
po zalozeni novej 190 l rohovky som tyzden bojoval so silnym milecnym zakalom.
v akvariu bol strk z akvaristiky prepierany a vyvarany do nemoty, koren rovnako vyvareny aj bridlica. pozadie je 3D polystyren+epoxy+piesok neutralizovane octom a kyselinou citronovou a ozaj poriadne oplachovane.
filter v komore vnutorny 700 l/hod.
proste som pocital ze su to nalevnici a tak som len filtroval a nemenil vodu.
bohuzial po tyzdni to chytilo zapach, ze musela ist voda von, napustil som ju znova, zakal slabsi ale zapach zostal.
proste s ohladom na byvanie v panelaku som vcera vybral z akva vsetko, zostalo len pozadie.
poradte mi prosim, ci mozem na pozadie pouzit na odstranenie zapachu slaby roztok sava, rovnako aj na steny. len problem je ze pozadie je prilepene a preto nie je mozne ho oplachnut ho potom vodou. postaci po save napustit akva a znova vypustit, pripadne pri definitivnom napusteni pouzit sanil na odburanie chloru?
PS.: rastliny odisli pocas nalevnickej invazie, momentalne ich dam az ked sa mi ustali voda a rybky skor ako o mesiac neplanujem.
dakujem
roman
romi
 
Príspevky: 6
Založený: 03 Okt 2007 10:55 am

Odoslaťod paolo » 14 Feb 2008 10:23 am

savo je v pohode, moze sa pouzit aj na dezinfekcu vody v studni, postaci po vycisteni napustit a vypustit a novu vodu nechat par dni odstat.
Obrázok používateľa
paolo
 
Príspevky: 163
Obrázky: 94
Založený: 21 Jan 2008 22:42 pm
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod romi » 14 Feb 2008 10:36 am

len dufam, ze v slabej koncentracii to nenarobi flaky na pozadi a najma, ze odstrani ten zapach
romi
 
Príspevky: 6
Založený: 03 Okt 2007 10:55 am

Odoslaťod paolo » 14 Feb 2008 10:40 am

zalezi na koncentracii a ako dlho tam bude, ja som naposledy isiel cistit strk - bol to taky zelenkavy strk asi farbeny, nechal som to v hrnci v save a zabudol som na to, po 2 h bol strk uplne biely

prirodny kamen a piesok by nemal zmenit farbu
Obrázok používateľa
paolo
 
Príspevky: 163
Obrázky: 94
Založený: 21 Jan 2008 22:42 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod romi » 14 Feb 2008 11:04 am

a ten zápach?
romi
 
Príspevky: 6
Založený: 03 Okt 2007 10:55 am

Odoslaťod paolo » 14 Feb 2008 11:56 am

ten zapach ti prebije savo vlastnym zapachom :lol: :lol:

ale vazne, savo zabija bakterie a virusy, pokial je ten smrad sposobeny nejakou bakteriou (ze tam zacalo nieco hnit), tak by to malo pomoct, savo sa rozlozi a nebude smrdiet ani savo

mal som 1.000 l plastovu nadrz v zahrade kde som nacerpal vodu z hnusneho potoka..len na oplachovanie ruk - svietilo na to slnko a po par dnoch tam narastli hnusne riasy ci co to bolo..smrdelo to ako...no hnusne. nalial som tam 1/2 l sava a nechcem prehanat..ale ta hnusna zaburinova zelena voda sa za 2 h super vycistila. po par dnoch uz ani savo nesmrdelo..po case ked sa to zas zanieslo, tak som tam nalial dalise savo.
Obrázok používateľa
paolo
 
Príspevky: 163
Obrázky: 94
Založený: 21 Jan 2008 22:42 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod romi » 14 Feb 2008 12:13 pm

vyskusam, dik
romi
 
Príspevky: 6
Založený: 03 Okt 2007 10:55 am

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod romi » 15 Feb 2008 09:27 am

este sa vratim spat k pouzitiu sava, pretoze to chcem dnes robit...
ak je ta koncentracia nejakych 1:20 alebo trochu vyssia, nehrozi poskodenie silikonu na spojoch?
mozno je to blba otazka, ale istota je istota
romi
 
Príspevky: 6
Založený: 03 Okt 2007 10:55 am

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod noiseless » 14 Jan 2011 16:59 pm

vypláchol som nasávací koš filtra v save, kvoli riase, riasa chvalabohu zmizla ...

mám teraz otázku, kedy to môžem dať do akva ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod jose » 14 Jan 2011 18:16 pm

poriadne to opláchni a aj hneď
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod KennyHO » 25 Okt 2014 10:36 am

Zdravím

Mám už dlho problém z riasou. Chcel som sa opýtať či by nebolo lepšie vybrať všetko živé z akvaria (ryby atd.) a dať SAVU rovno do akvaria nech to prejde aj filtrom aj kamenmi a štrkom.Vedel by niekto poradiť o tomto postupe?
KennyHO
 
Príspevky: 6
Založený: 27 Máj 2013 21:42 pm

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod martin_s » 25 Okt 2014 11:26 am

Urcite nie... Ad 1. zlikvidujes tym vsetky chemolitotrofne bakterie v akvariu Ad 2. Akvarium bude nezabehnute a kam das tie ryby potom? Pridanim do nezabehnuteho akvaria ti len moze pribudnut dalsi problem navyse - ak mas problem s riasami tak vratenim rastlin si ich prinesies spolu s nimi a pri nezabehnutom akvariu budu mat dostatok zivin aby prosperovali este viac a bonusom navyse bude nahromadenie toxickych dusikatych latok pocas noveho zabehu...
Ovela efektivnejsie by bolo odstranit pricinu problemu s riasami - ale to by chcelo studovat aby si ho vedel spravne identifikovat...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod KennyHO » 25 Okt 2014 11:30 am

myslel som že tam necham aj rastliny ale OK dík za radu. Ináč sa už rok trápim s riasami a hladám príčinu. Menil som svetlo,pridával,uberal,viac hnojil ,menej hnojil atd. Už som skusil hocičo ale rady sa rôznia.

ale dík
KennyHO
 
Príspevky: 6
Založený: 27 Máj 2013 21:42 pm

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod Hryzo » 25 Okt 2014 13:04 pm

martin ma pravdu ... z mojho pohladu jedina moznost pouzitia sava v akvaristike je na sposob ako som ho pouzil ja ...
po vykapani rybiek na chorobu som cele akvarium vydezinfikoval savom poriadnou davkou ... cele akva potom vysal, vycistil, preplachol, napustil a zabiehal odznovu ... takze v skratke na zresetovanie akvaria na uplny zaciatok ako pri zakladani :) aj ked je to moj nazor a nie kazdy sa s nim mozu stotoznovat
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod radovvv » 25 Okt 2014 15:13 pm

Ja som skusil Crinum zachranit od stetinky kupelom savo voda 1:20 riasa opadla crinum je zatal zelene tak uvidime na nom sa to zase hned tak nepozna. :D takze asi sa to da je tomu zatial len 2 tyzdne takze si niesom zatial uplne isty vysledkom ale zatial riasa je prec a crinum zelene. Ale teda priamo do akvaria by som ho urcite nelial inak ta caka zabeh od zaciatku.
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod mosfet » 25 Okt 2014 15:24 pm

KennyHO napísal: Ináč sa už rok trápim s riasami a hladám príčinu. Menil som svetlo,pridával,uberal,viac hnojil ,menej hnojil atd. Už som skusil hocičo ale rady sa rôznia.

Mne sa osvedčil na boj s riasami : ubrať svatlo pod 0,3W/l , úplne vynechať hnojenie a kŕmiť každý tretí deň ( a aj to len trochu im dať) , meniť10% vody 2x týždenne . A riasa začala miznúť nakoľko sa ňou kŕmili aj rybky.
Netvrdím že to bude fungovať aj u teba, no mne to pomohlo. :pivo:
Držím palce.
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod martin_s » 25 Okt 2014 19:49 pm

KennyHO napísal:myslel som že tam necham aj rastliny ale OK dík za radu. Ináč sa už rok trápim s riasami a hladám príčinu. Menil som svetlo,pridával,uberal,viac hnojil ,menej hnojil atd. Už som skusil hocičo ale rady sa rôznia.

ale dík

Klucom je podla mna spravna identifikacia druhu riasy. Od toho sa vies odrazit a zistit ake podmienky jej najviac vyhovuju, overis testami a pod. ktore z podmienok nastali v tvojom akvariu a tym budes vediet najst pricinu a odstranis ju...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod KennyHO » 26 Okt 2014 22:42 pm

martin_s napísal:
KennyHO napísal:myslel som že tam necham aj rastliny ale OK dík za radu. Ináč sa už rok trápim s riasami a hladám príčinu. Menil som svetlo,pridával,uberal,viac hnojil ,menej hnojil atd. Už som skusil hocičo ale rady sa rôznia.

ale dík

Klucom je podla mna spravna identifikacia druhu riasy. Od toho sa vies odrazit a zistit ake podmienky jej najviac vyhovuju, overis testami a pod. ktore z podmienok nastali v tvojom akvariu a tym budes vediet najst pricinu a odstranis ju...


ako som spomýnal tak som už uberal a pridával všetko (svetlo,hnojenie,CO2,rýchlo rastuce rastliny atd.) a skušal som aj odporučanu chemiu od EASY life. Foto priložené Obrázok Obrázok Obrázok
KennyHO
 
Príspevky: 6
Založený: 27 Máj 2013 21:42 pm

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod radovvv » 26 Okt 2014 23:01 pm

Kenny zaloz si temu o svojom akvariu napis vsetko o nom aby sa to nerozoberalo v zlej teme! urcite ti tu niekto poradi. DAlej pre zaciatok si precitaj tento clanok http://horacovoakvarium.cz/clanek_rasy_ ... ziviny.htm
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod KennyHO » 29 Okt 2014 12:06 pm

jasné...SORRY ...moja otázka bola zodpovedaná...

dík
KennyHO
 
Príspevky: 6
Založený: 27 Máj 2013 21:42 pm

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod MikelCRS » 03 Nov 2014 17:25 pm

Niči savo sinice a hlistice? Ak by som chcel presadit rastlinu z jedneho akvaria do druheho a neinfikovat ho. Preziju savo aj jemnejsie rastliny? Tuto temu som si cital celu ale uz davnejsie tak prepacte ak to tu he spomenute, ale o hlisticiach tu tusim nieje nic.
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: Praktické využitie Sava v akvarisitke

Odoslaťod Hryzo » 03 Nov 2014 19:56 pm

savo do rozbehnuteho - za behnuteho akvaria nepatri ...

rastlinky v savovom roztoku vymacat mozes (macanie znamena par sekundove ponorenie) ale vela druhov to nezvladne. ak sa nemylim tak po sedlacky povedane cim jemnejsie listy ma rastlinka tym mensia sanca na prezitie.
savo ludia na taketo ucely miesaju roznymi pomermi ... cital som od 10:1 az po 20:1 bezne.

ja osobne ako som pisal som pouzil savo na celkovu ocistu akvaria ktore som potom na kompletku vyprazdnil a zakladal nanovo, okrem toho savo pouzivam na cistenie predmetov ktore pojdu do akva ... kamene a podobne, pomocky ako pinzeta a podobne.

ak by v tvojom pripade rastlinky aj prezili (pricom netusim ci pomozu so sinicou) tak ti to nevyriesi problem s hlisticami ... viac poradit v tomto smere neviem
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.