dychanie ryb katastrofa



Všetko okolo akvarijných rýb

dychanie ryb katastrofa

Odoslaťod abba » 18 Feb 2008 19:54 pm

mam akva 1500 litrov/v sekcii vase akva pod nazvom panoramatic mix 1500/,v juni bude rok v prevadzke.vyskytol sa vazny problem - rano som nasiel ryby lapat po vzduchu pri hladine, zopar kusov neoniek poslo,aj tri aterinky velke cca.10-12cm,niektori L - kovi prisavnici L66,L18 maju mierne nafuknute brusko a su pri hladine, niektore ryby maju zrychleny dych.vymenil som cast vody dnes rano /200litrov/,odkalil a opat vymenil cast vody - vecer /300litrov/,nainstaloval som dva filtre /shark5 +nejaky neznamy s este vacsim objemom a ovela vacsim prietokom.do sharku som dal aktivne uhlie a ten druhy ma zapnute silne vzduchovanie,takze v akva su tisice mikrobubliniek.povodny filter /externy 200litrovy je nonstop v prevadzke.
v prevadzke /v sposobe/ akva sa nic nemenilo ani v technike ani v pocte fauny ci flory.asi pred 3 tyzdnami som ale doplnil jemny kremicity piesok 3mm -asi za jedno vedro,vypraty.neviem prist na pricinu tejto katastrofy - nikdy pre tym sa mi nic podobne nestalo.vyrobca piesku je z ciech a na jeho webe som nenasiel udaje ze by sa chemicky upravoval - je to piesok ktory sa pouziva do filtrov v piestanskych kupeloch.vedel by niekto v com by mohol byt problem?po dalsom dni prisiel koniec pre L14,L66,a tri botie /striata,kubotai a hymenophysa/ ide ma porazit dal som aj dalsie aktiv uhlie
Naposledy upravil abba dňa 19 Feb 2008 19:01 pm, celkovo upravené 2 krát.
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Reklama

Odoslaťod skala » 18 Feb 2008 20:49 pm

Hladal by som pricinu v tom piesku. Neobsahuje nahodou siru?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod abba » 18 Feb 2008 20:54 pm

skala napísal:Hladal by som pricinu v tom piesku. Neobsahuje nahodou siru?

neviem co to obsahuje -
uvidim tento tyzden - to iste sa stalo kamosovi ktory zalozil 1000litrove a dal ten isty piesok,musel som mu ist vylovit ryby /bol tyzden prec/ ale aj tak prisiel o 2ks L81 a dvoch nadhernych discusov.dnes sme sa rozhodli odobrat vzorky z jeho aj mojho akva a posleme to na chemic. analyzu,len neviem ako to riesit,lebo nemam kde dat ryby /70-80ks/ a kym nebudem mat v rukach vysledky tak sa asi budem musiet iba modlit a opat vymenit cast vody
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Odoslaťod skala » 18 Feb 2008 22:14 pm

zajdi do labaku, vypytaj si praskove aktivne uhlie, nasyp do pancuchy a daj do akvaria. nie je to iste, ale mal som aj doma. cez vikend budem doma v PY, skus mi zavolat. ak nezozenies, nieco z neho snad mam doma
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod abba » 18 Feb 2008 23:58 pm

skala napísal:zajdi do labaku, vypytaj si praskove aktivne uhlie, nasyp do pancuchy a daj do akvaria. nie je to iste, ale mal som aj doma. cez vikend budem doma v PY, skus mi zavolat. ak nezozenies, nieco z neho snad mam doma

vdaka skusim to zohnat
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Odoslaťod abba » 19 Feb 2008 19:03 pm

skala napísal:zajdi do labaku, vypytaj si praskove aktivne uhlie, nasyp do pancuchy a daj do akvaria. nie je to iste, ale mal som aj doma. cez vikend budem doma v PY, skus mi zavolat. ak nezozenies, nieco z neho snad mam doma

dal so to tam do pancuchy ale aj tak L14 a L66 posli aj s troma botiami,dnes som napustil 70litrove akva a premiestnil tam zopar ryb /voda zmiesana z akva a vodovodu/
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Odoslaťod iwan » 19 Feb 2008 20:33 pm

podla toho co viem tento piesok je kremicity teda aspon sa domnievam u nas v kuploch ho tiez davame do pieskovych filtrov kolega ho kedysi mal v akva ale v pohode sa mu v nom mnozili modre akary a prisavniky akurat tam neudrzal ziadnu rastlinu
Obrázok používateľa
iwan
 
Príspevky: 149
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2007 22:58 pm
Bydlisko: brusno


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.