neznáme mikroorganizmy



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

neznáme mikroorganizmy

Odoslaťod frank profi » 18 Feb 2008 15:05 pm

Chcel by som od Vás jednu radu. Na novozaloženom 540 l akváriu som asi po 4 týždňoch spozoroval, že vnútri v akva po skle pohybujú cca. 1 mm dlhé a super tenké organizmy, farba biela alebo priesvitná. Stretol sa už s takým niečím niekto z Vás? Čo to môže byť?
frank profi
 
Príspevky: 34
Obrázky: 7
Založený: 23 Nov 2007 17:38 pm
Bydlisko: Topoľčany

Reklama

Odoslaťod Vai » 18 Feb 2008 16:06 pm

Jsou to nálevníci - nejčastěji Spirostomum ambiguum (plazivenka obecná), vypadají jako velmi malé světle bílé "tyčinky" plovoucí ve vodě nebo "červíkovitě" lezoucí po skle, mohou dosáhnout velikosti až 1-3 mm, vyskytují se v téměř každém, zejména nově založeném, akváriu. Jsou naprosto neškodní, ničemu nevadí, požírat je mohou při vyhladovění všechny druhy drobných rybek, případně u nově založeného akvária zmizí po čase sami.
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Odoslaťod frank profi » 18 Feb 2008 18:41 pm

Dík za odpoveď. Už som spokojnejší a nebudem sa báť pri čistení ponoriť ruku do vody :lol:
frank profi
 
Príspevky: 34
Obrázky: 7
Založený: 23 Nov 2007 17:38 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: neznáme mikroorganizmy

Odoslaťod ASCARI » 19 Feb 2008 10:01 am

Poprosím Vás aj ja o radu v tejto téme ked je už otvorená.

V jednom akva mám miniatúrne živočíchy, sú veľkosti približne ako zrnko soli, sú svetlé, rýchlo sa pohybujú. Pol lupou je vidiet malé fúziky.
Neviem či to môže súvisieť ale objavili sa od kedy som začal kŕmiť mrazeným cyklopom.
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Odoslaťod marinnaa » 19 Feb 2008 15:24 pm

Vai napísal:Jsou to nálevníci - nejčastěji Spirostomum ambiguum (plazivenka obecná), vypadají jako velmi malé světle bílé "tyčinky" plovoucí ve vodě nebo "červíkovitě" lezoucí po skle, mohou dosáhnout velikosti až 1-3 mm, vyskytují se v téměř každém, zejména nově založeném, akváriu. Jsou naprosto neškodní, ničemu nevadí, požírat je mohou při vyhladovění všechny druhy drobných rybek, případně u nově založeného akvária zmizí po čase sami.


hej, hej, toto som nasla aj v mojom akva, plus k tomu male drobne drobne gulocky s nozickami, ktore plavaju alebo lezu po skle. Takze by mi s nimi mohli pomoct gupky {ako mi poradili skusenejsi}? akvarium ma 4mesiace, zatial som ho necistila, len vymienam cast vody..
Obrázok používateľa
marinnaa
 
Príspevky: 130
Obrázky: 14
Založený: 24 Nov 2007 15:42 pm
Bydlisko: NR, obcas LV

Re: neznáme mikroorganizmy

Odoslaťod Vai » 19 Feb 2008 19:44 pm

to marinnaa: ...male drobne drobne gulocky s nozickami, ktore plavaju alebo lezu po skle... Tohle vypadá nejspíše na lasturnatky Ostracoda. Pro definitivní určení zkus vygooglovat na netu pak obrázky a porovnat.
to ASCARI: Na tohle bych opravdu jen hádal a věštil. Nezbývá než zkusit opět hledat podle fotek, zda-li to mohou být mladé buchanky (Cyclops) či podobní drobní korýši, jejichž vajíčka dokáží přežít zmrazení.
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Re: neznáme mikroorganizmy

Odoslaťod ASCARI » 20 Feb 2008 09:23 am

Presne nad tým som uvažoval že by to mohol byť cyklop ale nechcelo sa mi veriť či by prežil zamrazenie.
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: neznáme mikroorganizmy

Odoslaťod Tomas199310 » 21 Feb 2008 15:38 pm

Ahojte...na mojom prednom skle akvaria sa objavili take male hnede skvrnicky... neviete co by to mohlo byt???..je toho stale viac :?
Tomas199310
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Mar 2007 15:18 pm
Bydlisko: Humenne

Re: neznáme mikroorganizmy

Odoslaťod LydkaR » 16 Feb 2015 12:04 pm

Dobry den,
som vacsinou iba citatelkou tohto fora, ale kedze som nikde nenasla odpoved na moju otazku, musela som sa aj zaregistrovat, aby som ju polozila skusenejsim.
V sladkovodnom akvariu s gupkami, neonkami a krevetkami sa mi vyskytlo cosi, co neviem kam zaradit ani po dlhsom skumani. Snad mi budete vediet poradit - su to biele - obcas troska ruzovkave bodky, ktorych je stale viac, velkost cca 1 mm, nehybu sa - teda aspon pri beznom pohlade nie je vidiet patrny pohyb. Vyskytuju sa na drevenych korenoch a jednom z kamenov.
Viem, ze by bolo uplne jednoduchym riesenim tieto korene a kamen vytiahnut, ale ak je to cosi neskodne, tak nie je dovod takto radikalne riesit situaciu.
Dufam, ze sa niekto uz s tymto stretol a bude mi vediet odpovedat.
Velmi pekne dakujem.
Prílohy
IMG_20150215_220803.jpg
LydkaR
 
Príspevky: 2
Založený: 16 Feb 2015 10:24 am

Re: neznáme mikroorganizmy

Odoslaťod kilo18 » 16 Feb 2015 12:42 pm

Nemas nahodou v akvariu slimaka Neritina natalensis? ak ano tak to budu zrejme nakladene vajicka
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: neznáme mikroorganizmy

Odoslaťod martin_s » 16 Feb 2015 13:28 pm

Neritina sa jasne vysantila na koreni... Bezny to prejav jej pritomnosti...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: neznáme mikroorganizmy

Odoslaťod robogym » 16 Feb 2015 15:03 pm

Tiez to mam v akva a netusil som co to je
robogym
 
Príspevky: 295
Obrázky: 2
Založený: 21 Sep 2014 11:47 am

Re: neznáme mikroorganizmy

Odoslaťod Loki12 » 16 Feb 2015 15:18 pm

martin_s napísal:Neritina sa jasne vysantila na koreni... Bezny to prejav jej pritomnosti...


potvrdzujem.
Neritina je pekny pozierac riasy, je elegantna a nenarocna. Ma len dva, zatial mnou identifikovane, neduhy:
1. toto jej znackovanie, pekelne znacovanie, niekedy aj mesiace nic a potom jej zasibe a oznacuje uplne vsetko este aj silikon v spojoch (miluje cierne a tmave sfarbene povrchy) a ide to dost zle dolu
2. jej zalubu dychat atmosfericky vzduch a vyliezat z akvaria - 1 KIA (killed-in-action) potom co som ju rozslapol cca 2 metre od akvaria, 2 KIA najdena po cca 3 tyzdnoch na strope, 3 KIA po 2 mesiacoch som ju nasiel zalezenu pod adapterom v el. zastrcke predlzovacky.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: neznáme mikroorganizmy

Odoslaťod LydkaR » 16 Feb 2015 19:59 pm

dakujem vam velmi pekne, mam tam dva tieto slimaky, ale vobec som toto nepripisovama im, skor som sa bala, ze je to nejaky parazit. Tak uz mozem pokojne spavat :-)
LydkaR
 
Príspevky: 2
Založený: 16 Feb 2015 10:24 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.