Skúsenosti s akvaristickými obchodmi



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Aká je úroveň služieb akvaristických obchodov na Slovensku?

Výborná
0
Žiadne hlasy
Dobrá
4
36%
Dostatočná
4
36%
Nedostatočná
3
27%
 
Celkový počet hlasov : 11

Odoslaťod majko » 20 Feb 2008 15:08 pm

Sasho, len tak na okraj, bola to odpoved pre giftzana, nie pre Teba. Uplne chapem Tvoj postoj a ak drobec pocitas toto forum pochopis preco...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Reklama

mudremu jedovatemu zubacikovi

Odoslaťod Sasho » 20 Feb 2008 15:12 pm

Giftzahn napísal:to sasho: to nie je o knihe o obchodovani a ani o typkoch na fakultach, ti ziju uplne v inom svete :lol: ale o slusnosti, slusnej vychove atd. bud mas alebo... :lol:

Ked je AKVAPRODUKT vyhradne zastupenie EHEIMU, ides na www.eheim.de, pozres cislo a zavolas na Kundenservice linku..a to uvidis tie fukoty.. :twisted:


Nie je, ale zbytocne sa tu robite viaceri na extra vzdelanych filozofov typu naseho premerneho politika... Teraz je ti jednoduche povedat, ved ja by som bol slusny a urcite by som zavolal na zakaznicku linku rovno do Nemecka. Jasne, aj ja by som si to teraz objednaval odtial, po mojich skusenostiach. Ale chcel by som vidiet teba ako si slusny (pricom ja som cely cas bol, takze nechapem tvoje narazky) ak ti niekto dodava vec, co mala byt dodana do 14 dni cez dva mesiace. Urcite by si bol mudry ako radio a volili by sme ta potom za prezidenta zemegule. Sorry, pomylil som sa s tym profesorom na skole, mal by si sa radsej dostat do politiky, ale najlepsie slovenskej, aj tam su vzdy mudri ludia co BY spravili vsetko inak...
Obrázok používateľa
Sasho
 
Príspevky: 46
Obrázky: 41
Založený: 23 Okt 2007 14:01 pm

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod Sasho » 20 Feb 2008 15:21 pm

[/quote] Tento postup je absolutne standardny, robia to skoro vsetky internetove obchody, nevidim v tom problem. Tiez sa musia nejako chranit...

Nemyslim si, ze tieto postupy su standardne, ale o tom sa mozme hadat do nekonecna. Standardne a vyhodne pre obe strany je odber objednaneho tovaru z posty na dobierku, pri ktorej vsetko zaplatis... ak nezaplatis, nic nedostanes... Toto je podla mna najlepsi system, pretoze ako sa stalo v mojom pripade, viac ako 5 tisic mi "viselo niekde vo vzduchu" 2 mesiace. Za ten cas by som ich dokazal inak zhodnotit nez nervovanim sa ci uvidim peniaze alebo filter. Ak si niekto takyto typ platby moze dovolit, musi fungovat stopercentne a nie len ciastocne a musi dodrzovat dohody. V mojom pripade islo o porusenie dohody. Gratulujem tebe, ze si mal vsetko objednane rychlo u seba, to je super a ja len dufam, ze sa akvaprodukt polepdi a uz nikomu sa nestane to co mne...
Obrázok používateľa
Sasho
 
Príspevky: 46
Obrázky: 41
Založený: 23 Okt 2007 14:01 pm

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod Sasho » 20 Feb 2008 15:24 pm

Predosly prispevok bol k Sorrymatevoej poznamke k internetovym obchodom.
Obrázok používateľa
Sasho
 
Príspevky: 46
Obrázky: 41
Založený: 23 Okt 2007 14:01 pm

Odoslaťod koren » 20 Feb 2008 16:44 pm

v tomto pripade ide o klasicky pripad omeskania dlznika-predavajuceho pricom kupujúci je opravneny odstupit od zmluvy pre porusenie zmluvy (nebolo plnené vcas), pricom pravo na nahradu skody tym nie je dotknute
odstupenim od zmluvy zanika zmluva ex tunc cize od pociatku a predavajuci je povinny vratit cele plnenie ktore od kupujuceho prevzal....
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: mudremu jedovatemu zubacikovi

Odoslaťod Giftzahn » 20 Feb 2008 17:48 pm

Sasho napísal:
Giftzahn napísal:to sasho: to nie je o knihe o obchodovani a ani o typkoch na fakultach, ti ziju uplne v inom svete :lol: ale o slusnosti, slusnej vychove atd. bud mas alebo... :lol:

Ked je AKVAPRODUKT vyhradne zastupenie EHEIMU, ides na www.eheim.de, pozres cislo a zavolas na Kundenservice linku..a to uvidis tie fukoty.. :twisted:


Nie je, ale zbytocne sa tu robite viaceri na extra vzdelanych filozofov typu naseho premerneho politika... Teraz je ti jednoduche povedat, ved ja by som bol slusny a urcite by som zavolal na zakaznicku linku rovno do Nemecka. Jasne, aj ja by som si to teraz objednaval odtial, po mojich skusenostiach. Ale chcel by som vidiet teba ako si slusny (pricom ja som cely cas bol, takze nechapem tvoje narazky) ak ti niekto dodava vec, co mala byt dodana do 14 dni cez dva mesiace. Urcite by si bol mudry ako radio a volili by sme ta potom za prezidenta zemegule. Sorry, pomylil som sa s tym profesorom na skole, mal by si sa radsej dostat do politiky, ale najlepsie slovenskej, aj tam su vzdy mudri ludia co BY spravili vsetko inak...


to sasho: tak sorry na tvoju slusnost som nenarazal....ak vobec tak na slusnost a serioznost podaktorych slovenskych obchdnikov vo vztahu ku svojmu zakaznikovi - to si dost zle pochopil. Bezne volam na zakaznicke linky do Nemecka, Anglicka a nikdy som nemusel zvysit hlas,respektive sa nasierat :lol: Proste som veci rychlo vybavil a dostal som to za co som zaplatil a pokial sa omeskala dodavka bol tam vzdy raba,goddie ako odskodne :) takze co som napisal je cisto vlastna skusenost... a mimochodom na take nieco nepotrebujem typkov z fakulty a ich vylevy :lol:

Na druhej strane mas uplnu pravdu pokial je dana firma jediny a autorizovany predajca EHEIMU - tak to si cenovo vydany napospas tej firme nakolko bude mat pravdepodobne urcite najlepsiu cenu na trhu na dany EHEIM produkt. o to viacej by som sa obratil na "matersku firmu" a spravil dotycnej firme "reklamu"...aky pristup ma k teba ako k zakaznikovi :twisted:
Naposledy upravil Giftzahn dňa 20 Feb 2008 18:02 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod koren » 20 Feb 2008 18:00 pm

giftzahn: nie je to tak vzdy a vsade , osobna skusenost, DELL priamo v californii sme si s frajekrou kupovali toto leto laptopy a customer service si nas len prepajal a notebooky meskali mesiac , tak sme sa na nich....a kupili HP
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod Giftzahn » 20 Feb 2008 18:05 pm

to koren: vobec nie som tym sokovanany ani trochu :twisted: mesiac... dopohodky mal si stastie. v oktober 2006 - zaplateny dell notebook dosiel zakaznikovy v aprili 2007...a nepytaj sa aky vytoceny bol zakaznik :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod elwiss » 21 Feb 2008 02:08 am

to sasho: ja presne viem ako si sa citil.
ja som zazil to iste s jednim nemenovanym e-shopom.
(by the way. je to elektonakup.sk) :lol:
som si tam objednal cez net auto radio zhruba za 6000,- a prevolal som asi dalsich 300,- kym sa mi uracili to autoradio dopravit. a dopravili mi ho zdoraznujem az po 33 dnoch po objednavke.
nedostal som ziadnu zlavu, akurat som mal nervy v kýbli pokial som cakal na tovar za 6000.
sorry viem ze to nepatri k teme akva obchodov. :? :?
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Re: mudremu jedovatemu zubacikovi

Odoslaťod majko » 21 Feb 2008 09:41 am

Giftzahn napísal:Na druhej strane mas uplnu pravdu pokial je dana firma jediny a autorizovany predajca EHEIMU
Nie je. Je vyhradny zastupca to je sakra rozdiel :D. Uz sme nastastie v EU...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Odoslaťod hansa » 21 Feb 2008 17:02 pm

Sem tam vyuťijem nákup z niektorých internetových obchodov. Niekedy je dodacia doba kratšia inokedy aj dlhšia.
Na stránke spomínaného obchodu je uvedené toto:

Dodacie lehoty

Priemerné dodacie lehoty sa pohybujú v rozmedzí 5 - 21 dní, v závislosti od druhu objednaného tovaru. Pri objednávke niektorých typov akvárií a tovarov zo sekcie príslušenstvo k filtrom sa doba dodania pohybuje v závislosti od druhu objednaného tovaru od 14 dní vyššie, nakoľko tento tovar nie je vždy bežne dostupný na sklade. O dobe dodania tovarov s dodacou dobou dlhšou ako 5 pracovných dní Vás budeme informovať po obdržaní objednávky.
Ponuka tovaru uvádzaná na stránkach firmy Akvaprodukt nepredstavuje aktuálny stav zásob na sklade, ale sortiment, ktorý ponúkajú dodávatelia spoločnosti. Časť tovaru je držaná na sklade a časť je potrebné zabezpečiť od dodávateľov. Preto je v mnohých prípadoch dodacia lehota závislá od rýchlosti dodania tovaru dodávateľom z centrálneho skladu v Nemecku. V takom prípade je zákazník o tom včas upovedomený a má možnosť stornovať objednávku, ak mu predĺžená dodacia lehota nevyhovuje. Zároveň má zákazník nárok na vrátenie peňazí v plnej výške. Tovar, ktorý je na sklade spoločnosti Akvaprodukt bude dodaný do 5 pracovných dní.
V zriedkavých prípadoch sa stáva, že objednávku nie je možné vybaviť, nakoľko medzičasom bol tovar vyradený z ponuky dodávateľa. V takom prípade je zákazník tiež bezodkladne informovaný a má možnosť stornovania objednávky. Zákazníkovi budú vrátené peniaze v plnej výške

Myslím, že Sasho mal podľa toho právo odstúpiť od objednáky, ktorej termín dodania mu nevyhovel a nie tu kydať na niekoho, kto je svojimi podmienkami vlastne krytý.
Z daným obchodom, ale aj inými obchodmi, z mojej strany spokojnosť.
Obrázok používateľa
hansa
 
Príspevky: 42
Založený: 21 Feb 2008 14:51 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod Sasho » 22 Feb 2008 19:59 pm

hansa napísal:Sem tam vyuťijem nákup z niektorých internetových obchodov. Niekedy je dodacia doba kratšia inokedy aj dlhšia.
Na stránke spomínaného obchodu je uvedené toto:

Dodacie lehoty

Priemerné dodacie lehoty sa pohybujú v rozmedzí 5 - 21 dní, v závislosti od druhu objednaného tovaru. Pri objednávke niektorých typov akvárií a tovarov zo sekcie príslušenstvo k filtrom sa doba dodania pohybuje v závislosti od druhu objednaného tovaru od 14 dní vyššie, nakoľko tento tovar nie je vždy bežne dostupný na sklade. O dobe dodania tovarov s dodacou dobou dlhšou ako 5 pracovných dní Vás budeme informovať po obdržaní objednávky.
Ponuka tovaru uvádzaná na stránkach firmy Akvaprodukt nepredstavuje aktuálny stav zásob na sklade, ale sortiment, ktorý ponúkajú dodávatelia spoločnosti. Časť tovaru je držaná na sklade a časť je potrebné zabezpečiť od dodávateľov. Preto je v mnohých prípadoch dodacia lehota závislá od rýchlosti dodania tovaru dodávateľom z centrálneho skladu v Nemecku. V takom prípade je zákazník o tom včas upovedomený a má možnosť stornovať objednávku, ak mu predĺžená dodacia lehota nevyhovuje. Zároveň má zákazník nárok na vrátenie peňazí v plnej výške. Tovar, ktorý je na sklade spoločnosti Akvaprodukt bude dodaný do 5 pracovných dní.
V zriedkavých prípadoch sa stáva, že objednávku nie je možné vybaviť, nakoľko medzičasom bol tovar vyradený z ponuky dodávateľa. V takom prípade je zákazník tiež bezodkladne informovaný a má možnosť stornovania objednávky. Zákazníkovi budú vrátené peniaze v plnej výške

Myslím, že Sasho mal podľa toho právo odstúpiť od objednáky, ktorej termín dodania mu nevyhovel a nie tu kydať na niekoho, kto je svojimi podmienkami vlastne krytý.
Z daným obchodom, ale aj inými obchodmi, z mojej strany spokojnosť.


predpokladam ze Hansa je opat novy nick pana Tokuseva... alebo minimalne nejaky fanda/fanynka
Obrázok používateľa
Sasho
 
Príspevky: 46
Obrázky: 41
Založený: 23 Okt 2007 14:01 pm

Odoslaťod majko » 22 Feb 2008 22:09 pm

hansa napísal:Myslím, že Sasho mal podľa toho právo odstúpiť od objednáky, ktorej termín dodania mu nevyhovel a nie tu kydať na niekoho, kto je svojimi podmienkami vlastne krytý.
Ja si myslim, ze Sasho ma plne pravo sa tu postazovat. V podmienkach totiz nestoji nic o prave predavajuceho klamat...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Odoslaťod horský vlk » 22 Feb 2008 23:48 pm

ja som z MT.je tu viac akva predajni,v jednej nakupujem ryby lebo maju dobrych dodavatelov a staraju sa o tovar ako sa patri,v druhej kupujem rastliny lebo maju vsetky druhy za 55 Sk z dielne K.Rataj.takze pokial je moznost vyberu je to ok.vo vseobecnosti ale s predajnami spokojny niesom.chore ryby,predajcovia amateri atd..nevravim ze vsade,ale je to dost casty jav.
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Sasho » 23 Feb 2008 20:51 pm

Minule som len tak siel mrknut do Auparku v BA (ak by nahodou aj niekde inde bol) a bol som trochu sklamany, ze som videl v tamojsej akvaristike (v nazve nieco s Amazonkou) ako predavaju nejakemu zaciatocnikovi mecune so super krupickou, co vyzerali ako dalmatini... pekne od nich...
Obrázok používateľa
Sasho
 
Príspevky: 46
Obrázky: 41
Založený: 23 Okt 2007 14:01 pm

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod ACAB » 24 Feb 2008 09:59 am

No sak ani by som sa necudoval ..
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod hansa » 25 Feb 2008 15:58 pm

Sasho napísal:
hansa napísal:Sem tam vyuťijem nákup z niektorých internetových obchodov. Niekedy je dodacia doba kratšia inokedy aj dlhšia.
Na stránke spomínaného obchodu je uvedené toto:

Dodacie lehoty

Priemerné dodacie lehoty sa pohybujú v rozmedzí 5 - 21 dní, v závislosti od druhu objednaného tovaru. Pri objednávke niektorých typov akvárií a tovarov zo sekcie príslušenstvo k filtrom sa doba dodania pohybuje v závislosti od druhu objednaného tovaru od 14 dní vyššie, nakoľko tento tovar nie je vždy bežne dostupný na sklade. O dobe dodania tovarov s dodacou dobou dlhšou ako 5 pracovných dní Vás budeme informovať po obdržaní objednávky.
Ponuka tovaru uvádzaná na stránkach firmy Akvaprodukt nepredstavuje aktuálny stav zásob na sklade, ale sortiment, ktorý ponúkajú dodávatelia spoločnosti. Časť tovaru je držaná na sklade a časť je potrebné zabezpečiť od dodávateľov. Preto je v mnohých prípadoch dodacia lehota závislá od rýchlosti dodania tovaru dodávateľom z centrálneho skladu v Nemecku. V takom prípade je zákazník o tom včas upovedomený a má možnosť stornovať objednávku, ak mu predĺžená dodacia lehota nevyhovuje. Zároveň má zákazník nárok na vrátenie peňazí v plnej výške. Tovar, ktorý je na sklade spoločnosti Akvaprodukt bude dodaný do 5 pracovných dní.
V zriedkavých prípadoch sa stáva, že objednávku nie je možné vybaviť, nakoľko medzičasom bol tovar vyradený z ponuky dodávateľa. V takom prípade je zákazník tiež bezodkladne informovaný a má možnosť stornovania objednávky. Zákazníkovi budú vrátené peniaze v plnej výške

Myslím, že Sasho mal podľa toho právo odstúpiť od objednáky, ktorej termín dodania mu nevyhovel a nie tu kydať na niekoho, kto je svojimi podmienkami vlastne krytý.
Z daným obchodom, ale aj inými obchodmi, z mojej strany spokojnosť.


predpokladam ze Hansa je opat novy nick pana Tokuseva... alebo minimalne nejaky fanda/fanynka


teraz ale nejde o to, či je niekto sympatizant nejakej osoby alebo firmy. chce to brať veci trochu pozitívnejšie.
keby sa človek ku všetkému staval negatívne aasi by sme nemali čas sa zaoberať príjemnejšími záležitosťami. Napríklad akvaristikou.
Obrázok používateľa
hansa
 
Príspevky: 42
Založený: 21 Feb 2008 14:51 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod pako2 » 01 Apr 2008 14:59 pm

suhlasim s negativnym nazorom na predajnu v Auparku - vysoke ceny a pomerne nizka kvalita ryb. Maju vsak celkom dobry vyber doplankoveho tovaru, takze aspon nieco
pako2
 
Príspevky: 7
Založený: 01 Apr 2008 14:31 pm

Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod Lucicek » 01 Apr 2008 17:54 pm

ja som zo ziliny aj tu je zopar akvaristik no ja som najspokojnejsia zatial s toj najmensou co som nasla, je na narodnej ulici vo dvore vchod je tam hned vedla vchodu do pizzerie carolina, je to velmi malicky akvasop ale predavac sa tam vyzna, je ochotny objednat vsetko co len zhanate, dobre poradi, akvarok tam nie je vela ale su ciste, este ani raz som tam nevidela mrtvu rybku, ratlinky ma tiez pekne, u mna vsetky odtial rastu ako dive, na objednavku da spravit hociake akvarko (len tak okrajovo pre info 300l vas vyjde komplet s technikou nacosi malo vyse 9tis, co je v ziline najlacnejsie)

Zle skusenosti mam s akvaristikou na ulici zaymusa to je pri parkovisku kde sa stava aupark, je to obrovska akvaristika ale skoro v kazdom akvarku mrtve a chore ryby a predavaca to vobec nezaujima, vyber velky....ale....raz som tam kupovala sekavce ale nikdy viac tam snad ani nevkrocim vrchol bol ked mi ich dal do obycajneho igelitoveho desiatoveho sacku, iba som vyvalila oci ze to ako co??? :evil: ziadne bezpecnostne zazehlene rohy nic.....a stacilo malo a sacok praskne.....nj aj taketo je......tot moje skusenosti.....ostatne neskor
Obrázok používateľa
Lucicek
 
Príspevky: 5
Založený: 31 Mar 2008 18:41 pm
Bydlisko: Zilina

Odoslaťod VLADY » 01 Apr 2008 19:47 pm

Všetko to je možno aj o rýchlom vybratí skapatých rybiek pred tým než otvoria ... :shock:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod Misooo » 01 Apr 2008 21:55 pm

neviem, asi som nepozorne čítal, ale čo si myslíte o predajniach Sera?
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Odoslaťod skala » 01 Apr 2008 23:59 pm

misooo ty si videl predajnu SERA? ja nepoznam ani jednu. Sera svoje produkty predava, ale vlastnu predajnu nema.

alebo mas na mysli Aquaworld?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod Lucicek » 02 Apr 2008 16:30 pm

VLADY napísal:Všetko to je možno aj o rýchlom vybratí skapatých rybiek pred tým než otvoria ... :shock:


no neviem ci je normalne mat v nadrziach o 4 poobede okolo 20ks zomretych rybiek + jedneho kraba,.....mne to pride trochu prilis
a este ked vidis rybku v polorozklade co je tam uz pomaly 3 dni......a ostatne okolo nej uz tiez skoro plavu hore bruchom.........nuz
:(
Obrázok používateľa
Lucicek
 
Príspevky: 5
Založený: 31 Mar 2008 18:41 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod miloss » 02 Apr 2008 20:17 pm

sera ma vlasnu predajnu na kriznej44 oproti trznici v ba
miloss
 
Príspevky: 31
Založený: 02 Apr 2008 20:06 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.