Ako predisť plesni, resp. ako ju odstrániť?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Ako predisť plesni, resp. ako ju odstrániť?

Odoslaťod Misooo » 24 Feb 2008 21:59 pm

Ako som spomínal... ako sa zbívm dosť výraznej plesne u mečuňa?... Zdá sa mi že on ma aj krupičku... Black Molly ma tiez krupicu ...
Z čoho mohla vzniknuť?
Mám ich oddeliť od ostatných ryb? (Bojovnic, Guramov, a este 2 druhov ktorych neviem meno.. )
PS: Nedari sa mi urobit poriadne foto mečuna.. no idem ešte skušať, ked sa podarí dam ho sem..
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Reklama

Odoslaťod Drobec » 25 Feb 2008 00:20 am

ahoj no krupicka sa može objavit pri kolisani teploty.Zbavit sa jej no zaleži v akom je to stadiu,ak v pokročilom tak už niet pomoci a odporučam napadnute ryby zlykvidovať neoplati sa koli par mečuňom kupovať liečivo,ktore nemusi zabrať.každopadne ak sa xceš pokusiť ix vyliečiť treba ix oddeliť od ostatnyx ryb aby nenakazili aj tie.
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Odoslaťod VLADY » 25 Feb 2008 00:27 am

nechcem rýpať len tak sa spýtam....toto je prvý prípad spomínaných chorôb tu na fóre???? :evil: :evil:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod Drobec » 25 Feb 2008 00:58 am

myslim že nie xce to len hladať a všetko sa da najsť :D
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Odoslaťod Misooo » 26 Feb 2008 22:54 pm

viete co sa stalo.. zdochla Black moly, druhu som už oddelil.. a ked som ju poutieral zlizli z nej supiny mal som vsade po rukach.. to je bežne alebo to ej choroba? :oops:
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Odoslaťod VLADY » 27 Feb 2008 22:45 pm

Asi ani Tebe bežne nezlezie dole pokožka po kúpaní a utrení sa uterákom.... takže normálne to nieje ( leda že by ryba menila šupiny na jar ako vtáci perie alebo cicavce srsť) 8)
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod Kubik » 29 Feb 2008 21:30 pm

Sorrač ze to tu píšem aj keď to tu asi nepatri, ale mam takýto problém. Asi na začatku týždňa mi zdochla veliferka ale neprišiel som na to prečo. Potom už dva panciernici (panda) :cry: . taktiež som nezistil prečo. A dnes som našiel iného panciernika divne ležať. Všimol som si že ma bledú papuľku a nemá už fúziky. Tiež časť hlavy už bledla.(ako keby odumierala) Mam podozrenie ze som si doniesol nejaku pliagu z akvaristiky lebo tie pandy mam asi 2 týždne a v akvaristike mal tiež choré ryby. Niektoré neonky a aj mečune mali tak pol telička ako keby odumretú (bez farby, ovisala dolu, ako keby boli malomocne) . Ešte žili ale boli pri hladine. Neviem to iste, lebo som tie ostatne ryby našiel uz mŕtve ,ale myslím si že zdochli tiež na to.

Prosííím ak viete tak mi napíšte čo to je za chorobu a ako sa dá liečiť, lebo tu som síce čosi našiel ale nebol som si isti s príznakmi.
Obrázok používateľa
Kubik
 
Príspevky: 8
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2008 20:29 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.