Chovatelia terčovcov [Symphysodon ...]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Chovatelia terčovcov [Diskus]

Odoslaťod janoch » 13 Dec 2007 21:14 pm

Foto poteší :D :lol:

Na NO2 mi pomohla lemna minor, ale pestujem ju v inom akva, lebo pri diskoch pomaly vždy dochne 30 stupňov jej nerobí dobre.
janoch
 
Príspevky: 172
Obrázky: 3
Založený: 30 Apr 2007 19:48 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Re: Chovatelia terčovcov [Diskus]

Odoslaťod carloss » 14 Dec 2007 16:21 pm

uz som pridal par fotiek, ale nejak sa mi nedari ich pekne odfotit, som este v tom amater... no ale aspon na ukazku....
carloss
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 18 Nov 2007 19:31 pm

Re: Chovatelia terčovcov [Diskus]

Odoslaťod johhhny » 15 Dec 2007 01:50 am

Podla mna, keby si mal NO2 0,3mg, tak uz nemas diskusov, ale ich pozostatky. Co sa tyka cervenych oci, tie su u diskusa ziadane, takze tam chybu nehladaj.
Stmavnutie: je to prejav nespokojnosti diskusa, ci sa jedna o N, teplotu, pH, alebo kazda rychla zmena, ktora sa udeje v akva, nehovoriac o chorobe.
U teba to kludne moze byt ten dusik a pH, takze by som popracoval na tomto.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: Chovatelia terčovcov [Diskus]

Odoslaťod xDodox » 21 Dec 2007 10:28 am

skala napísal:http://www.discusfederation.eu/
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod janko » 27 Feb 2008 12:45 pm

tak už mám mladé hnedé terče, konečne.
s pomocou nitratfiltra od normana sa mi podarilo udržať NO3 na hranici 10 mg, bez pravidelnej výmeny takmer celého obsahu odchovného akva. Takže sommenil cca 10 l denne a zároveň odkaľoval a dá sa to aj bez bezbrehého vylievania vody do záchoda.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

nitratfilrer

Odoslaťod vikino » 27 Feb 2008 18:27 pm

no fajt, ale co ten nitratfilter vymiena do vody namiesto NO3?
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: nitratfilrer

Odoslaťod janko » 27 Feb 2008 21:52 pm

vikino napísal:no fajt, ale co ten nitratfilter vymiena do vody namiesto NO3?


no, nič iba pohlcuje NO3, cca 3 g celkom, potom ho treba regenerovať, mam ho od normana, tak ako som písal, mu dakujem za predaj, nezaznamenal som , že by sa terčom tá voda nejako nepáčila.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

nitratfilrer

Odoslaťod vikino » 27 Feb 2008 22:03 pm

nic??? no schvalne, cim sa regeneruje ten nitrafilter?
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Odoslaťod Amazon river » 27 Feb 2008 23:42 pm

musim sa pridat k Tomuto zdarnemu "počinu".Super "Janko".
problem ktory by som chcel rozobrat ja,a ktory ma trapi je asi klasika.Kedze aj ja krmim tercovce masom,hlavne patentkami,rozmohla sa mi na rastlinach cierna riasa - ruducha..sprvu to nebol problem,ale zacalo to naberat rpzmery ktore mi uz vadia...takze podle rad ,by som mal hlavne vycistit vonkajsi filter,vykon 1000l za hodinu,cistil som ho pred tromi mesiacmi - je to dost casto?a vymienat castejsie vodu,vodu vymienam kazde 2tyzdne - stvrtinu.Velkost akvarka - 360l.je tu este jedna moznost - kupa parmicky siamskej,co aj planujem,aj ked nechce sa mi verit ze tu riasu ozaj dokaze odstranit...za kazdu radu dakujem...
Obrázok používateľa
Amazon river
 
Príspevky: 7
Obrázky: 104
Založený: 21 Feb 2008 23:43 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: nitratfilrer

Odoslaťod janko » 28 Feb 2008 10:39 am

vikino napísal:nic??? no schvalne, cim sa regeneruje ten nitrafilter?

regeneruje sa obyčajnou kuchynskou soľou

potom aj iontomeniče uvoľňujú do vody dajaké látky??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Odoslaťod Norman » 28 Feb 2008 12:08 pm

janko: nitratfilter vymiena ionty No3- za Cl-. Pri diskusoch by Cl nemalo vadit, skor im vadi Na+ ked sa voda dekarbonizuje katexom v NaCl cykle.

Pri iontomenicoch na uplnu demineralizaciu treba pouzit take co sa regeneruju v H a OH cykle, tieto potom menia Ca+, Mg+... za H+ a nasledne ich zvysky SO4-, PO4-...za OH co spolu spravi H2O :) (Je to napisane zjednodusene bez spravnych ciselnych potencialov, len pre ilustraciu ;) )
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod janko » 28 Feb 2008 12:11 pm

aha, to je ten biely povlak na hadičkách..
tie tvoje iontomeniče pracujú na v H a OH cykle??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Odoslaťod Norman » 28 Feb 2008 12:13 pm

Neviem aky biely povlak myslis :( Ano ja mam iontomenice na demineralizaciu v H a OH cykle, pre akvaristiku su idealne.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

nitrafilter

Odoslaťod vikino » 28 Feb 2008 13:25 pm

no takze ako hovorite spravne, do vody sa namiesto NO3 na vymenu dostava CL, cize chlor... asi vo forme anionu, ktorý sa rychlo naviaze na volne kationy vo vode... tie mozu byt rozne. Neviem, nie som chemik, ale ja by som to neriskoval. Volakedy, ked som mal chovnu, tak som mal narobene take pol litrove mesce s anexom v CL cylke a mal som ich porozhadzovane po akvariach s skoro dospelymi neonkami a rodostomami. Pravidelne v tyzdennom cykle som ich vymienal za regenerovane. Poviem Vam, ale aj tak som musel vodu tak ci tak menit, az nakoniec som to s anexom vzdal a len obmienal ciastocne vodu. Velky rozdiel v tom nebol. :)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Chovatelia terčovcov [Diskus]

Odoslaťod styv » 28 Feb 2008 14:21 pm

Janko,ten tvoj pár hnedých terčov, čo som ti v januári predal, mali v novembri mladé aj bez nitrifikátora. Však sa ti rozmnožili,až po tom ,keď som ti povedal, že máš povysávať a dolievať vodu z RO+trocha rašeliny výluhy z mikrosoria. Z anexom som aj ja už dávno prestal,nevidel som rozdiel.Ahoj.
styv
 
Príspevky: 51
Obrázky: 4
Založený: 28 Nov 2007 21:51 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: nitrafilter

Odoslaťod janko » 28 Feb 2008 17:55 pm

vikino napísal:no takze ako hovorite spravne, do vody sa namiesto NO3 na vymenu dostava CL, cize chlor... asi vo forme anionu, ktorý sa rychlo naviaze na volne kationy vo vode... tie mozu byt rozne. Neviem, nie som chemik, ale ja by som to neriskoval. Volakedy, ked som mal chovnu, tak som mal narobene take pol litrove mesce s anexom v CL cylke a mal som ich porozhadzovane po akvariach s skoro dospelymi neonkami a rodostomami. Pravidelne v tyzdennom cykle som ich vymienal za regenerovane. Poviem Vam, ale aj tak som musel vodu tak ci tak menit, az nakoniec som to s anexom vzdal a len obmienal ciastocne vodu. Velky rozdiel v tom nebol. :)


ale ja som písal, že som vodu čiastočne menil, ten filter som bral pretože nemám čas ani možnosti denne vylievať min pol obsahu akva do odpadu, rozumieš.
V podstate slúži iba na udržiavanie nízkej hladiny NO3 v dlhšie použitej vode v ktorej sa nemajú NO3 ako odbúrať, nakoško v akva nie je žiaden kolobeh( myslím spracovania odpadov).
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

nitrafilter

Odoslaťod vikino » 28 Feb 2008 18:14 pm

ved vyskusas a uvidis ako dlho ta to bude bavit... :)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: nitrafilter

Odoslaťod janko » 28 Feb 2008 22:16 pm

viki, nie je to o bavení, nemusím vodu meniť aj dva dni a je tam stále 10- 20 mg NO3, a to mi stačí, mám to napojené na čerpadielko, ktoré vodu nonstop točí, takže tak.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Odoslaťod Norman » 28 Feb 2008 23:42 pm

janko: na to ze to nonstop toci sa mi zda tych 10-20 nejako vela, malo by to byt na nule.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod janko » 29 Feb 2008 10:25 am

jasne, ale ono záleží na rýchlosti prietoku, tak si tvrdil, že max 60 l /hod, a ono nastaviť na guľovom ventile denne 2x rovnaký minimálny prietok je skoro nemožné, takto mi to vyhovuje, nakoľko je v akva aj Little bear, a ten trochu NO3 tiež potrebuje.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Odoslaťod styv » 29 Feb 2008 21:57 pm

Odchoval som veľa druhov rýb,NO2-3 som za 30rokov meral raz a viac som nekupoval. Akvarista musí vidieť čo rybe chýba.V prvom rade musí byť ryba pažravá, voda krištálová . Už len povrch filtrov,dekorácií,stien akvária nám pomáhajú odburavaniu dusikatych látok. Ale keď prekŕmim holt smola, musí meniť. Len farmári musia častejšie meniť, keď na liter má 2-3 rybky. Ani diskus neni taký náročny aký je vybudovaný mýtus. Len u nás je problém kúpiť aj druhú triedu. Prideš ku chovateľovi (nie každý) a snaží sa predať za každú cenu. Pozri inzeráty nenapíše cenu a handrkuj sa. Keď chovám spočitam si náklady môj zisk a prípadne pridám na pekné kusy aj 100%. A ukázať chovňu hmm ?
styv
 
Príspevky: 51
Obrázky: 4
Založený: 28 Nov 2007 21:51 pm
Bydlisko: Bojnice

Odoslaťod janko » 29 Feb 2008 23:37 pm

áno, v tomto smere s Vami súhlasím, alebo potom ak nie sú ryby 100% ich posunúť ďalej za normálnucenu prislúchajúcu kvalite ryby. A nie cena za výstavnú a predá podradnú, pretože je kopa ľudí, ktorí nebazírujú na tom , aby im v akva plával šampión, ale si chcú kúpiť terčovca do akva za ľudovku.
Takí si zoberú aj horšie ryby, ak sú za ľudovku.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Odoslaťod vikino » 01 Mar 2008 11:49 am

styv - 100% suhlas :)
tiez tie testy nepouzivam, pozrem a vidim ci akva v pohode alebo nie. Len nedavno som mal problem, mlade disky mi viac dychcali ako obvykle a napadlo ma, ze mozu mat ziabrohlistu ( u mladych tercovcov je to bezne ) Preliecil som, no za tri dni znova ten isty problem. Az potom ma trklo, ze su to dusicnany... vtedy by sa mi asi ten test hodil... :)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Odoslaťod styv » 01 Mar 2008 14:33 pm

A myslíš, že by si ten test použil? Človek si myslí, že su to žiabrohlisty tak lieči.Dýchajú: neprežrali sa? je dosť kyslíka? sú dusičnany? nie sú herbicídy?vysoká teplota? do hája čo im je? A už sa mi stalo, že boli ťažšké kovy. Použil som nevhodné skrutky.Mrenkam nevadili, ale zvýšená teplota a ph pri terčoch ich doslova žrala. Menil som vodu a za 2 dni dychčali a za3 dni lietali po nadrži.Dva týždne som hladal príčinu. A ostali neplodný.
styv
 
Príspevky: 51
Obrázky: 4
Založený: 28 Nov 2007 21:51 pm
Bydlisko: Bojnice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.