Casovy spinac osvetlenia



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod azet » 11 Nov 2003 12:12 pm

jeden dojem k mechanickym hodinam, vo svojej malej izbe mam 4 spinacie hodiny, ako pisal atilla, jedine co pocut, je tuknutie pri vypnuti, ja som to kupoval v mediamarkte pri viedni (zn tusim REV), digitalne boli predsa len o nieco drahsie.

vsetko ma vyhody aj nevyhody.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Reklama

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod barky » 11 Nov 2003 12:17 pm

Tiez poznatok k spinacim hodinam, ked som mal viac akvariek v izbe, tak som mal zapojene tri. 1 x digitalne, tie som pouzival na troje svetla, su super (kupoval som vo viedni, uz neviem kde ale musel som ich trocha upravovat) a 2 x mechanicke - mal som stastie lebo boli takisto nehlucne a pocut bolo naozaj len "kliknutie" pri zapnuti, ale videl, respektive pocul som aj take, ktore akoby "vrzgali" stale, bolo to sposobene tocenim toho kolieska.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod majko » 11 Nov 2003 12:29 pm

barky napísal: ale videl, respektive pocul som aj take, ktore akoby "vrzgali" stale, bolo to sposobene tocenim toho kolieska.

Uff. Uz som myslel, ze sa triafam pri kupe vzdy do nespravnych :-).
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod sokkyp » 11 Nov 2003 12:48 pm

Za dobru cenu najdes spinacie hodiny v Baumaxe.

Mechanicke aj digitalne. Za dobru cenu.

Mechanicke doporucujem, digitalne nie (2 krat som ich reklamoval). Mechanicke su tiche a bezproblemov fachcia uz treti rok.
Obrázok používateľa
sokkyp
 
Príspevky: 83
Obrázky: 21
Založený: 06 Okt 2003 12:29 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod cyrano » 11 Nov 2003 14:14 pm

Pri digitalnych hodinach moze nastat jeden neziaduci jav! Tusim pri spinani indukcnej zataze (kam myslim patria aj ziarivkove svietidla) sa obcas vybija bateria v hodinach. Bola tu uz raz davnejsie diskusia na tuto temu a bolo to tam popisane. Nespominam si presne v ktorej diskusii treba pohladat. Prave preto som si kupil mechanicke kamarat mal s tym problem a upozornovali ma na to aj v predajni.
cyrano
 
Príspevky: 65
Obrázky: 3
Založený: 20 Mar 2003 10:55 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod denis » 11 Nov 2003 14:17 pm

ma napísal:cena

kolko stoja mechanicke hodiny?
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod sokkyp » 11 Nov 2003 14:37 pm

V Baumaxe tusim 200,- SK
Obrázok používateľa
sokkyp
 
Príspevky: 83
Obrázky: 21
Založený: 06 Okt 2003 12:29 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod majko » 11 Nov 2003 15:20 pm

cyrano napísal:Pri digitalnych hodinach moze nastat jeden neziaduci jav! Tusim pri spinani indukcnej zataze (kam myslim patria aj ziarivkove svietidla) sa obcas vybija bateria v hodinach. Bola tu uz raz davnejsie diskusia na tuto temu a bolo to tam popisane. Nespominam si presne v ktorej diskusii treba pohladat. Prave preto som si kupil mechanicke kamarat mal s tym problem a upozornovali ma na to aj v predajni.

No ja mam digitalne hodiny uz asi 5 rokov a este sa mi nic podobne nestalo (3ziarivky*2dene*365dni*5rokov=10950 zopnuti). Teoreticky na to ani nieje dovod. Moze to byt len chyba v navrhu konkretnych hodin.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod bolek » 11 Nov 2003 15:36 pm

Ja mám tiež mechanické a som spokojný... Mám ich už 4 rok a bez problémov... Možno trošku závisí aj od ceny prípadne od obchodu, kde ich kúpiš... Môj názor: zásadne veci týkajúce sa elektriky kupujem v obchodoch na to špecializovaných a nie v hypermarketoch. Po zlej skúsenosti... Majú tam síce lacnejšie značky výrobkov, ale veľa krát aj nekvalitnejšie a s elektrikou nešpásujem.. Videl som totiž čo dokáže urobiť nekvalitná predlžovačka v praxi...
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod mh » 11 Nov 2003 16:01 pm

Casovy spinac osvetlenia
www.akva.sk/viewtopic.php?t=242
mh
 
Príspevky: 34
Obrázky: 3
Založený: 14 Apr 2003 12:44 pm

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod paulovic » 11 Nov 2003 16:48 pm

Pokial máš akva zabudované v nábytku, potrebuješ viac okruhov, a vieš sa pohrať s elektrinou .... Digitálne spínacie hodiny na DIN lištu. 2 nezávisle okuhy, (spína svetlo1, svetlo2, pri vypnutom svetle odpojí CO2 / pripojí vzduchovanie ...) 95 programov... cena cez 2000,- Sk.
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod canart » 11 Nov 2003 17:19 pm

cyrano napísal:Pri digitalnych hodinach moze nastat jeden neziaduci jav! Tusim pri spinani indukcnej zataze (kam myslim patria aj ziarivkove svietidla) sa obcas vybija bateria v hodinach. Bola tu uz raz davnejsie diskusia na tuto temu a bolo to tam popisane. Nespominam si presne v ktorej diskusii treba pohladat. Prave preto som si kupil mechanicke kamarat mal s tym problem a upozornovali ma na to aj v predajni.

To sa stava, ked spinaju okruh bez kompenzacneho kondenzatora. Zapojenie neonovych trubic ide len s tlmivkou a starterom bez kondenzatora, ale pri pripojeni s digitalnym spinacim hodinam sa pri vypnuti hodiny resetnu. Asi kontakty hodin nezvladaju tu zataz pri vypnuti, ktoru si myslim, ze kompenzuje prave ten kondenzator a tak dojde k skratu a resetnutiu hodin. Pravdepodobne sa bude znizovat aj zivotnost hodin.
Sam mam takto urobene prepojenie a mam s tym problemy. Niekedy to ide bez problemov aj mesiac a niekedy znovu nastavujem kazdy 2. den. Samozrejme kym pojdem niekde na dovolenku, pridam do obvodu aj kondenzatory. Na dalsom akva mam kompletny obvod a vsetko funguje niekolko rokov spolahlivo. A aby som doplnil, digi hodiny su z Baumaxu a stali necelych 500.-
Existuju aj mechanicke hodiny so zaloznym akumulatorom, takze nehrozi posunutie casu. Tie mam uz asi 15 rokov a stale slapu ako hodinky :-)
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod Vai » 12 Nov 2003 09:10 am

To sa stava, ked spinaju okruh bez kompenzacneho kondenzatora. Zapojenie neonovych trubic ide len s tlmivkou a starterom bez kondenzatora, ale pri pripojeni s digitalnym spinacim hodinam sa pri vypnuti hodiny resetnu. Asi kontakty hodin nezvladaju tu zataz pri vypnuti, ktoru si myslim, ze kompenzuje prave ten kondenzator a tak dojde k skratu a resetnutiu hodin. Pravdepodobne sa bude znizovat aj zivotnost hodin

Určitě záleží také na typu a hlavně na kvalitě provedení konkrétních spínacích digitálních hodin. Již hodně let mám jedny made in czech (výrobce nějaká brněnská firma, z hlavy nevím, musím se kuknout) a pracují naprosto bez problémů a kondenzátor přitom nemám. Tenkrát stály kolem 500,-CZK, nedávno jsem je viděl "v akci" za 250,-
Viz např. také zkušenosti jiného kolegy zde: http://www.akvanet.cz/Osvetleni.htm#hodiny
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod paulovic » 12 Nov 2003 09:31 am

treba použiť, spínacie hodiny s nezávislimi výstupmi. t.j. dva prepinacie rele. Napájanie hodín je nazávislé od výstupov (0-250V, 16A).
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod ma » 12 Nov 2003 09:56 am

no vsetko je to super, ale kto mi napise nejaku znacku hodin, ktora je dobra a isto s nimi nebudu problemy?
ma
 
Príspevky: 4
Založený: 11 Nov 2003 09:29 am
Bydlisko: Modra

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod paulovic » 12 Nov 2003 10:08 am

Digitálne spínacie hodiny SHT 2, ELKO EP, (Hagard BA),
cena cca 1.900,- Sk

www.elkoep.cz/sht_.htm
v provedení 3-modul, upevnění na DIN lištu
SHT-2: dvoukanálové provedení
v jednom přístroji lze zvolit program - denní, týdenní, měsíční, roční až do roku 2099
automatický přechod na letní/zimní čas
obsahuje 95 paměťových míst
vysoká přesnost oscilátoru daná speciální kalibrací při výrobě
snadné ovládání pomocí 4 tlačítek
vestavěná akustická signalizace různých stavů
přehledný LCD displej ve dvou zobrazeních
napájecí napětí: AC 230 V nebo
AC/DC 12 - 240 V
výstupní kontakt: 2x přepínací 16 A
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod Vai » 12 Nov 2003 13:08 pm

ma napísal:no vsetko je to super, ale kto mi napise nejaku znacku hodin, ktora je dobra a isto s nimi nebudu problemy?

Už jsem našel - http://www.elbock.cz/digital.htm
Dle jejich ceníku 342,-CZK
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod Ceco » 12 Nov 2003 14:19 pm

Ahojte.

Ja som pouzival na zaciatku mechanicke. Boli v pohode. Ziaden hluk, akurat ten neprijemny problem vypadku prudu som potreboval riesit pred odchodom na 2 tyzdnovu dovolenku. Moje 1. digitalne hodiny som kupil v Baumaxe za nejakych 500,-. Pozoroval som caste nahodne resetovanie hodin pri vypinani ziarivky. Zjavne hodiny nezvladali indukcnu zataz. (hodiny mali v techn. udajoch uvedenu max. indukcnu zataz 2A). Hned o tyzden (3 dni pred dovolenkou) som bol nuteny kupit ine, kvalitnejsie. Kupil som HAMA TimeControl 112 s max. indukcnou zatazou 6A, co bolo 3x viac, ako mali povodne. Stali okolo 750,-. Doteraz funguju uplne bezchybne. Za vyhodu povazujem aj to, ze si mozem nastavit rozne denne rezimy. Napriklad cez vikend svietim inac, ako cez tyzden.

Maju este dodatocne funkcie:
- Nahodny spinac/vypinac (uzitocne proti zlodejom, ked je cez dovolenky dlho prazdny byt)
- jednoduche prepnutie medzi zimnym/letnym casom
- odpocitavane zopnutie
- detsku poistku

Tu je linka: HAMA TimeControl 112 ale naposledy co som skusal mali problemy s web serverom...
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod majko » 12 Nov 2003 20:35 pm

Vai napísal:Už jsem našel - http://www.elbock.cz/digital.htm
Dle jejich ceníku 342,-CZK

Ja mam presne take iste. Mna stali 350Sk v METRE.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Digitálne spínacie hodiny

Odoslaťod jacik » 13 Nov 2003 08:20 am

Ceco napísal:Kupil som HAMA TimeControl 112 s max. indukcnou zatazou 6A, co bolo 3x viac, ako mali povodne. Stali okolo 750,-.


ano, HAMA TimeControl 112 su dobre. aj ja ich mam. v Metre stali okolo 600sk.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod Rori » 16 Jan 2004 13:15 pm

V Baumaxe maju teraz akciu - spinacie hodiny za 129SKK - ja ich mam (kupoval som za drahsie - 200SKK) a funguju :)
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod Lubik » 16 Jan 2004 14:48 pm

Časový spínač digitálny stojí napr. v Baumaxe 349,- Sk na 10 programov, akcia trva do 25. 1.

Taký obyčajný mechanický časovač stojí od 200 do 300 Sk, ale ja mám skúsenosť, že dlho nevydží...
Lubik
 
Príspevky: 44
Obrázky: 28
Založený: 16 Jan 2004 12:50 pm
Bydlisko: Vlkanová

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod bolek » 16 Jan 2004 15:47 pm

Ja mám mechanický a drží už tretí rok uplne v pohode a s minimálnou odchýlkou (cca. 3-5 minút za pol rok)....
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod JoLi » 16 Jan 2004 16:09 pm

ja mam jedny mechanické uz desať rokov vtedy stáli cca 800sK - HRUZA ale su ok a stale idu ale su iba na 2A a to je problém

Ak na to chcem dať viac ako dve neonky ani sa nerozbehnú.
Prečo vie niekto a ak ano aké a kde sa dajú kúpiť silnejšie?

Diki
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.