Eheim Ecco Comfort 2236



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Eheim Ecco Comfort 2236

Odoslaťod hansa » 27 Feb 2008 18:57 pm

Aké čakanie mesiac. To je iba zákonná lehota.V návode je zoznam náhradných dielov. Možnosť objednania a do 7 dní je to v poriadku.
Obrázok používateľa
hansa
 
Príspevky: 42
Založený: 21 Feb 2008 14:51 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Re: Eheim Ecco Comfort 2236

Odoslaťod VLADY » 27 Feb 2008 22:21 pm

hansa napísal:Aké čakanie mesiac. To je iba zákonná lehota.V návode je zoznam náhradných dielov. Možnosť objednania a do 7 dní je to v poriadku.

No vieš ale niektorí predajcovia ju tak radi dodržiavajú a podaktorí aj prekračujú a pritom si veselo pískajú :twisted:
Naposledy upravil VLADY dňa 28 Feb 2008 19:20 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Eheim Ecco Comfort 2236

Odoslaťod majko » 28 Feb 2008 08:23 am

VLADY napísal:No vieš ale niektorý predajcovia ju tak radi dodržiavajú a podaktorí aj prekračujú a pritom si veselo pískajú :twisted:
Ver tomu, ze vie :mrgreen:
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Eheim Ecco Comfort 2236

Odoslaťod hansa » 29 Feb 2008 10:50 am

Giftzahn napísal:no mam v prevadzke EHEIM Ecco 2234 - naplneny v prvej a tretej "komore" najjemnejsou filtracnou vatou, vzdy cca polovicka "komory" a ani po mesiaci neustalej prevadzky nie su problemy so znizujucim sa prietokom...tak ci onak kazdy mesiac vyhodim jemnu filtracnu vatu a dam novu - len pre istotu :o cize pokial po troch tyzdnoch z EIHEIM ECCO vyteka voda len slabo alebo vobec nie, urcite by som reklamoval takyto filter :roll:


Povedz.
Aký má pre teba význam tebou spomínaný spôsob filtrácie. Váčšina z nás sa totiž snaží využívať biologické princípy, ktoré ty vlastne obchádzaš. Alebo je to z nejakého iného dôvodu účelné?

Pri biologických procesoch vo vonkajšom filtri nie je problém zníženia prietoku niekedy ani po roku.
Obrázok používateľa
hansa
 
Príspevky: 42
Založený: 21 Feb 2008 14:51 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim Ecco Comfort 2236

Odoslaťod Giftzahn » 29 Feb 2008 12:35 pm

to hansa: a cim ich obchadzam? vyhodenim zanesenej jemnej vaty? :shock: pokial viem tak kazdy vyrobca jemnej filtracnej vaty v navode odporuca tuto vyzazit s filtra po mesiaci...ostatne naplne ostavaju...takze je a po nasadeni novej jemnej filtracnej vaty, vo filtry bakterii dost :)

dost predpokladam ze pokial by som obchadzal biologicky filtracny proces, napriklad uplnou vymenou filtracnych medii, vypinanim filtru na noc (zial aj taky sa najdu :oops: ) zistim to po najblizsej vymene vody v akva....biely zakal, mastne skvrny na hladine a pachnuce akva atd...co sa mi zatial nikdy este nestalo...takze filter si bilogicky funguje s najvacsou pravdepodobnostou

inak je mi dost novinkou ze funkcia jemnej filtracnej vaty je ina ako na zachytavanie spiny a bordelu ktory si plava po akva
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod hansa » 29 Feb 2008 12:50 pm

ale s ním musíš mesiac čo mesiac manipulovať. Áno máš pravdu, že v ostatných častiach bio funguje a nenapadlo ma, pradu povediac, že tam máš aj niečo iné-
Aj tak je tento tvoj spôsob uloženia filt. materiálov dosť neštandardný.
Obrázok používateľa
hansa
 
Príspevky: 42
Založený: 21 Feb 2008 14:51 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod Giftzahn » 29 Feb 2008 13:00 pm

to hansa: vobec ziaden problem, uzavriem dva kohuty, prenesiem do kupelne, otvorim, vyberem jemnu filtacnu vatu, novu riadne preplachnem v odsatej vode s akva, sup ju dnu, a nakoko som dostal darom tri balenia Bactozynu - mozem by na par mesiacov "burzuj" a supnem vzdy jednu kapsulu do filtra (tabletkovy bakterialny kamarati), zavrem filter, napojim na kohuty, kohuty otvorim a zapnem - cela operacia trva v prieme 5min :lol: milujem EHEIM Ecco, manipulacia s nim je uplne jednoducha,bezpecna a rychla 8)

jj,nestandardne umiestnenie. ked som mal vatu len v casti hornej komory, po akav si plaval sajrajt...ten mi vadil, urobil som pokus, sup vatu aj do sponej komory a vodicka je opticky cista, prietok neznizeny a co je hlavne ziadne zakaly, mastnota, a zapach...takze to funguje - rastliny rastu o zivot a rybky sa mnozia...naposledy pred tyzdnom novy hufik Apistogram :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.