Ako udržiavať perfeknú hygienu v akva....



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Ako udržiavať perfeknú hygienu v akva....

Odoslaťod Misooo » 28 Feb 2008 19:03 pm

ako sa píše... ako uržím perkefnu hygienu akva, 55 L , svietim obycanim 60W svetlom, slnko don nesvieti no stále sa zakaľuje, filter je dosť silný aspoň myslim - 230V ... krmím 3x denne trocha na cajovu lyzicku.. čistim 1za tyzdeň 1/3 vody ... aj tak ryby zdochýnaju.. :roll: :(
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Reklama

Odoslaťod Jirka Scobak » 28 Feb 2008 19:43 pm

Vyfot, vystav do galerie.
Tretina vody je moc, staci 20 procent.
Krmeni ne na lzicky, ale kolik sezerou do 2 minut.
Moznosti - moc ryb na male akva - zbytecny filtr na ta male akva - malo rostlin - prekrmovani - nemoci - VYFOT :!:
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod vysluzil2 » 29 Feb 2008 10:08 am

Kazde aq je ine.Mozno by ale na kazde malo platit: Krmit obyvatelov aq tak, aby to nemalo zly vplyv na filter , na rastliny, na dno. Cize zakladom je krmenie. Ak u akvaristu nieje cit ku krmeniu, je lepsie nekrmit. Ryby vydrzia v aq bez akvaristoveho krmenia dlhe mesiace. Plati v tomto pripade /Milo?/ lepsie spicata ako gulata :)
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Ako udržiavať perfeknú hygienu v akva....

Odoslaťod viridis » 29 Feb 2008 11:11 am

Zalezi samozrejme od rybiek. Ale 3x denne krmit sa mi tiez zda prehnane.

Suhlasim s kolegami.

Odporucam nechat akvarko tyzden uplne bez krmenia a potom krmit 1 - 2 x denne len medzi prsty, tak aby krmivo bleskom bolo zozrate ...

:)
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Odoslaťod Jirka Scobak » 29 Feb 2008 11:24 am

vysluzil2 napísal:Cize zakladom je krmenie.


Souhlasim. Jeste je dulezite cim krmis. Ja doporucuji hlavne mrazene zradlo a myslim, ze Ivan taky (ale zase mrazene zradlo neni jako mrazene zradlo - doporucuju stridat vic druhu - PESTROST - testuj patentky, cerny komar, gamarus, ...).
Proklikej se pres muj www na muj blog, mam tam rok stary navod na akva.
Na druhe strane, vyhledej si ve foru vsechny prispevky zde pritomneho Ivana Vysluzila2, ten vi mnohem vic nez ja.
Naposledy upravil Jirka Scobak dňa 29 Feb 2008 11:25 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Jirka Scobak » 29 Feb 2008 11:24 am

Dokud nedodas fotku, je to z nasi strany strelba naslepo ...
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Norman » 29 Feb 2008 13:25 pm

Misooo: krm len "medzi prsty" alebo "na spicku noza". 3 cajove lyzicky denne neznesie ani 500l akvarko bez toho aby sa to podpisalo na kvalite vody ;)

Vymena 1/3 vody tyzdenne vobec nie je moc, ani ryby s oblubou starej vody by proti takejto vymene neprotestovali.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod vysluzil2 » 29 Feb 2008 14:02 pm

Do detailov sa neda ist, pritom od nich to zalezi. Dolezite je oko a hlava akvaristu. Sam musis vycitit co aq potrebuje, a co potrebujes od aq ty. Zivorodky a pod. mozes krmit susenym , mrazenym, zivim, atd. Zo suseneho mozes napr-akvaristicke vlocky,granule,takletky ale aj psacie,zajacie, macacie granule, .Tak isto je to s mrazenym a zivim.Zozeru ti aj parky, alebo sunkovu salamu :) . Lenze, musis si dat prioritu co s aq. Ci budu dominantne ryby, alebo rastliny, alebo aq ako celok. Da sa mnohymi sposobmi, a zalezi hlavne od tvojich moznosti. Hygiena v aq je jednoducha. Na povel ju nedosiahnes. Cize 1 zbytocna sekunda pri krmeni, sa niekedy odstranuje niekedy velmi dlho. Nehovoriac o liecivach, a inej chemii.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

no..

Odoslaťod Misooo » 29 Feb 2008 16:43 pm

kukenzi,... čo to je?

Obrázok

stačí? :)
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Odoslaťod Jirka Scobak » 29 Feb 2008 18:15 pm

Ne. Celkovy pohled, prosim.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod badox » 29 Feb 2008 18:40 pm

no ja v tom nevidím nič až moc neprirozdené :?: z toho čo píšeš hlavný problém asi to kŕmenie, tiež im občas dám 3xdenne (občas= veeeľmi zriedka) medzi prsty, fakt máličko, a občas zas majú hladovku :)
a ešte neviem, či u teba vymeniť 1/3 vody tiež znamená zároveň odkaliť
občas očisti sklá od riasy :roll: používaš aj nejaké hnojivo na rastlinky?
a tuším mi tu chýba info čo a v akom množstve tvoje akva vôbec obýva
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Odoslaťod Fonzo » 29 Feb 2008 19:18 pm

Kupit magnetky a sup-sup, vypucovat ;) Z mojich skusenosti, pokial nieje vela rastlin, ale je vela rybiek, tak sa to deje stale, to je normalne :)
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod strbino » 29 Feb 2008 19:22 pm

je normalne ze mu kapu ryby?
fonzo precitaj si celu temu
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod mig07 » 01 Mar 2008 03:04 am

No ja vidim problem v krmení.....
Davaj 2x denne tak medzi prsty možno aj menej......
Vidim že akva má 55 l takže odkaluj týždene alebo každe 2 týždne za vedro (10 l).

Ak ti ryby kapu tak teraz by som odkalil cca 20 l vody Ale poriadne odkalil, myslím že ti tam hnije krmivo.....
Tie riasy na skle by som normalne očistil hupkou čo doma používaju vaši na riady, samozrejme novou nie používanou..... :wink: A to by som robil stale pri vymene vody......
Inak by sa zišlo napísat čo tam chováš, no odproručam tam dat nejaké pancierniky alebo iečo na zberanie krmiva z dna akvaria.....
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Odoslaťod Mariok » 01 Mar 2008 09:12 am

Ja tam vidím plesnejúce zbytky potravy, som sám???
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=18869
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Ako udržiavať perfeknú hygienu v akva....

Odoslaťod Giftzahn » 01 Mar 2008 09:45 am

to misooo: ko tu uz bolo napisane,pravdepodobne to bude tym krmenim.55L akva a krmenie cajovou lyzickou :? to mozes robit ked budes mat tak mozno 5500L akva, a mozno bude tiez voda zakalena :cry: skus krmit tak ze vezmes kvalitne krmino napr. Hikari, Hikari Micropelets zober trochu mezi prsty...a ked si myslis ze davas straaaaaaaaaaasne malo daj este menej 8) a bude to OK. Ja osobne krmim rybky ob den...cize max.3-4krat za tyzden skor je to tri krat a problemy nie su. Apistogramy sa mnozia...Vymena vody 1/3 za tyzden je ok. Len treba davat pozor ci nie je moc chlorovana - pouzi pripravok na upravu vody - Aquatan, Antistres alebol Biotopol napr. Chlorovana voda skodi rybkam. Chlor, pripadne tazke kovy co by mohli byt vo vode mozu rybkam nap.poskodit ziabre. Pokial sa ti voda v akva zakali po vymene moze byt problem s filtrovanim, resp. filter biologicky nepracuje ako ma.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Jirka Scobak » 01 Mar 2008 11:21 am

Jeste jednou jsem se podival na tve fotky:
1) Potrebujes odhadem 4x vic rostlin nez mas.
2) Pouzil bych jemnejsi sterk (vybagruj polovinu toho, co mas a dopln jemny o cca 2mm zrnitosti. Protoze tam mas malo rostlin, vadit to nebude.
Mas tam nejake zivorodky?
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Misooo » 01 Mar 2008 12:32 pm

Mám 3 výhonky Enchondriasu Green Pepper, mach na láve...
Echondrias vytlača korienky nad štrk aj ked som mu ich poriadne zostrihal.. ale nemnoží sa.. preto zvažujem Anubias.. :D
hnojivá nepoužívam.. a štrk si zrejme kupim novy.. koľko kg potrebujem na 55l?

Idem pridať Palmu vodnú, no ona žije u nás v hline, no ako povedala profesionálka (matica), každá rastlina by mala prežiť vo vode.. :P

Osadenstvo: 3x bojovnice, gurama, black molly, 2x prisavník, 2x nejaký druh s oranžovou plutvou a priesvitnym telom, 2x nejaký sivý druh s ciernym pruhom naprieč telom.. :P

čiže krmiť budem 1-2x denne na špičku lyžičky.. dnes rano som dal iba trošku a hned to zmizlo.. myslim že to blaho stačilo, no neviem, či im dať aj prevečerom.. pravdepodobne to vážne bola plesneta potrava...
krmím Sera Vipan potravou a zdá sa mi že je výborná,.. :roll:

Nad tou hubkou som rozmýšľal.. ešte pred tebou, no nejako to nechcelo ísť dolu, a ked išo plavalo po akva niečo také biele... :(

newím čo sú magnetky.. a ako správne pucovať? .. :roll: :?:

Filter má ako som spomínal 230V ... na 55l myslím, že stačí..
z 19 rýb mi do mesica skapalo 8 ! + slimák vyliezol a praskla mu ulita :cry: :o

A to mám nechať rybám 1týžeň hladovku???... och.. ja že iba deň.. no dam na odporúčania skúsených.. :roll:
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

a tu..

Odoslaťod Misooo » 01 Mar 2008 12:57 pm

.. pre Jirku... stačí?

Obrázok

:P :D :) :wink: :roll:
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Odoslaťod Mariok » 01 Mar 2008 14:44 pm

Množstvo štrku : šírka dna v dcm x dĺžka dna v dcm x priemerná hrúbka dna v dcm (záleží od teba) = objem strku v litroch - stačí? :)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Jirka Scobak » 01 Mar 2008 23:37 pm

Kup asi 5 podobnych nebo jinych druhu echinodoru (neco z toho se chytne).
Kup treba i anubias. Sezen si urcite rostlinu jmenem sagittaria (asi 10-20 vyhonku).
Pak: Vyndej rostliny, vylov ryby do kyble, vyber sterk (a neco pres polovinu z nej zahod), vycisti akvarium.
Pak postupuj podle navodu:
http://scobak.blog.sme.sk/c/39890/Akvar ... ychle.html
Jedina poznamka - staci 0,5 cm zeminy pod sterk.
Echinodory vyzaduji na ziviny bohate dno, tak se nedivim, ze ti jen prezivaji :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako udržiavať perfeknú hygienu v akva....

Odoslaťod Giftzahn » 02 Mar 2008 10:48 am

to Misooo: zial sterilna alebo perfektna cistota ina cistota v akva neexistuje, pokial dosiahnes optima t.j biologicku rovnovahu mas vyhrane-akva bude fungovat a vyzerat pekne,rybky budu zdrave a pripadne sa ti aj rozmnozia.

co sa tyka objemu strku na dno je to lahka matematika napr.akva ma 60cm x 30cm x 35cm = cca.63L a ty chces mat 5cm hrube dno 60x30x5=9L. cize budes potrebovat 9L cca.9kg/9,5kg strku...chces mat 8cm dno - 60x30x8=14,4L atd. len nezabudaj ze tvoj cisty objem akva sa znizi o objem dna...takze 63L akva 9L dno a mas len 54L atd. pokial pridaj drevo,kamene,pripadne nejaky interny filter opat menej vody v akva. tomuto faktu je nutne prisposobit aj mnozstvo rybiek v akva.
co sa tyka krmenia, skus zabudnut na spicky nozov,lyzicky :? a podobne sra..y,ked vezmes krmivo medzi prsty nic sa ti nestane a rybkam tiez nie.a davkovanie bude ok - kontakt medzi tebou a krmivom bude osobnejsi :mrgreen: a doslova chytis lepsi cit pre krmenie :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako udržiavať perfeknú hygienu v akva....

Odoslaťod DURI76 » 02 Mar 2008 12:04 pm

Hej brááásko,misooo.
Kup si aspom jednu knižku o akvaristike a prečítaj si ju od začiatku až do konca,aby si vedel čo máš robiť.
Rastlinky stale nestrihaj a už vobec nie korienky,to je ako keby si chcel mať dlhe vlasy a stale by si ich skracoval.tiež by si sa nedožil dna ked by si ich už mal dlhé.Kŕm len tolko kolko spapaju rybyčky za 1až 2 minutky.

Doležite je aby si aspom troška vedel čo ideš robiť,naprv tu knižku a potom velaj čítaj tu na akve a surfuj po nete,takýchto stránok o akvaristike tu najdeš dosť.
Držím palec :roll: :wink:
Obrázok používateľa
DURI76
 
Príspevky: 28
Obrázky: 2
Založený: 03 Dec 2006 16:00 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Misooo » 02 Mar 2008 15:33 pm

dobre tam sa píše ze odporúčam izbovu zeminu... no oukey ale ked ju dam do vody?... ved sa spina rozbehne po celej vode.. a ja ma akva dost vysoko.. ja newiem.. :oops:
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.