Kupa rastlin z eshopu



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Mariok » 22 Jan 2007 00:38 am

XP všimol som si, že si tu všetkým nádherne zavrel "hubu" (pardon za výraz).
Klobúk dolu, každý, kto má len zbežné skúsenosti z nakupovania, alebo zháňania rastliniek do akva Ti však musí dať za pravdu, vyklopil si komplet obchodnú politiku, otázkou však zostáva, či účastníci témy rozmýšľali nad tým, čo si napísal, alebo sa len zľakli.
Hoci som už dlhšie skôr akvarista teoretik, myslím, že Tvoj prístup k predaju je správny, aj keď je stále drtivá väčšina akvaristov (hlavne začínajúcich), ktorí si kúpia Ratajov emerzný (podľa mňa predražený) Echinodorus napr. s desiatimi listami, sa potom doma trápia po mesiaci s osvetlením, hnojením, dávkovaním CO2 a pod. keď im pár listov zožltne a nové lístky sa vôbec nepodobajú tým, ktoré mal pôvodný... A k reklamáciam (chybička se vloudí) si to napísal veľmi pekne - Nemému decku ani vlastná matka nerozumie. A dúfam, že to s tým skončením s rastlinami nemyslíš Vážne! Aj keď frfleme, nie všetci si vieme rastliny zohnať jednoduchšie ako cez Vás. Prajem veľa úspechov v podnikaní aj naďalej!!! 8)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod arowana » 22 Jan 2007 01:06 am

Mariok - predpokladám, že ani tento tvoj dodatok k tejto téme nebol vážny ani natoľko, nakoľko XP nemieni skončiť s raslinami.
Predpokladám, že nakoľko si akvarista teoretik, ako si uviedol, rozumieš aj po praktickej stránke téme, do ktorej si sa zapojil.
Pevne verím že nie. To , či je dajme tomu Rataj drahý, alebo nie, je každého individuálny úsudok. Osobne tvrdím, že rastliny všeobecne z Českej produkcie sú najlacnejšou alternatívou, ako ku nim prísť. Porovnaj si ceny zahraničných dodávateľov z ostatných produkčných krajín. Emerz je tá najlacnejšia a najproduktívnejšia varianta produkcie vodných a vlhkomilných rastlín, aká je momentálne vôbec dostupná. To že niekto nedokáže zvládnuť / samozrejme za predpokladu, že obdržal zdravé sadenice / prechod z emerzu na submerz, nie je vinou producenta rastlinného materiálu, ale predovšetkým konečného spotrebiteľa. Znamená to, že nemá podmienky na pestovanie zakúpených rastlín. A to, že habitus emerzne pestovanej rastliny sa po prechode na submerz zmení, je celkom logicky daný proces. Takže pokial si presvedčený o tom, že máš na produkciu lepší spôsob, tak nám ho predveď.
V opačnom prípade prosím ťa nepolemizuj na nezmysloch, ktoré tvrdíš a prečítaj si celú diskusiu pekne poporiadku a pomaly odznova.
Príjemné vzdelávanie sa prajem.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Mariok » 22 Jan 2007 01:54 am

arowana - Sorry, tak promptnú reakciu som nečakal! Dávam ti za pravdu v tom, že som si neprečítal celú tému pre reakciou, takže sa ospravedlňujem.
Reagovať na tému ma prinútili dve veci: Prvá je komunikačná, až druhá akvaristická. K tej prvej - niekedy mám dojem, že hoci socializmus padol - strach ľudí ozvať sa, argumentovať a hájiť svoje záujmy (reklamácie) ostal, alebo sa mýlim, a je to len naša lenivosť - to mi osvetlila ďalšia časť témy - takže mi vychádza, že nevieme presvedčivo argumentovať, ale aj táto téma je odrazom toho, že sa to učíme. A k tej akvaristickej časti - Darmo budeš predávať super zdravé emerzne rastliny začiatočníkovi, pretože ten zriedka pri najlepšej vôli dokáže vytvoriť podmienky o ktorých si hore písal, takže ho z tohto dôvodu vyradíš, resp. všetky nezdary hodíš na jeho hlavu? Inak súhlasím so všetkým čo si napísal ohľadom emerzného pestovania rastlín pre akvaristiku. :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod koren » 04 Mar 2008 12:29 pm

mate njake skusenosti s aquadiskont.com? maju tam lepsie ceny ako aquaristik.net a hlane postovne nie je 25 e ale iba 13 e , je to rakusky shop tak preto ta lepsia cena, kupoval niekto nieco od nich?
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod thomas111 » 04 Mar 2008 12:59 pm

To postovne si ako vyratal? Mna stalo tusim 5,50. To az na slovensko pocitas? Ja som to nechal poslat bratovi v DE, on mi to potom doniesol.
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod koren » 04 Mar 2008 13:04 pm

thomas no predstav si ze nemame kazdy bratov a inych prislusnikov v nemecku, ano z aquaristik.net je na slovensko 24, neco euro postovne, a aquadiskont.com je to 13 pri nakupe do 81eur a 11eur pri nakupe nad....
a ceny su fakt dobre
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod thomas111 » 04 Mar 2008 13:22 pm

koren, nerozumiem co sa hned durdis? Len sa pytam. Mozem nie? :)
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod hansa » 04 Mar 2008 13:48 pm

Pozerám sa na tie obchody. Nie všetko sa tam oplatí kúpiť. Medzi obomi obchodmi sú dosť veľké rozdiely v cenách. Pri niektorých tovaroch sa oplatí dokonca zaplatiť aj to poštovné 23 EUR, ale niečo je lacnejšie aj tu na slovensku.
Takže chýr o lacných nákupoch v Nemecku či Rakúsku ma iba čiastočné opodstatnenie. A naviac, ani jeden zo spomínaných obchodov neponúka plný sortiment tovarov jednotlivých značiek.
Ale ako vravím, niektoré veci sú lacnejšie u nás.
Obrázok používateľa
hansa
 
Príspevky: 42
Založený: 21 Feb 2008 14:51 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod Norman » 04 Mar 2008 13:50 pm

koren: kukol som tam, no nepresvedcil ma sortiment, skor by som povedal, ze na sklade maju oproti aquaristik.net mizive percento vyrobkov :( Okrem toho sa mi zdali ceny vyrobkov ktore z hlavy poznam vyssie ako dokonca u nas na slovensku v maloobchodnych predajniach. Napr cerpadla Aquarium Systems mam v Biotope okamzite a lacnejsie, tak isto JBL zas v ZOOdome. Napriklad ale mandlovnikove listy maju vcelku lacne, ale nemaju napisany rozmer :( takze zdanlivo nizka cena moze byt naopak vysoka. Ako + povazujem mnozstevne zlavy u nich napriklad MP reflektory na ziarivky stoji kus 8.9 ale pri odbere 4 ks vyde jeden 5.5 Euro, co je uz slusne :)

Ak tebou porovnavane vyrobky su lacnejsie oproti aquaristik.net a maju ich na sklade nevidim nejaky problem.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod abba » 04 Mar 2008 21:34 pm

Sorrymate napísal:Cau Roman, ja som objednaval rastlinky z shop.akva.sk a tiez od Rataja. Zo shop.akva.sk mi prisli vo velmi zubozenom stave, objednal som si kolekciu do 50l akva, maju to na stranke, su tam vlastne len dve kolekcie. Tretina rastlin boli ine druhy ako je tam pisane. Bol som velmi sklamany a nikto ma uz nepresvedci urobit to znovu...

to iste sa stalo kamosovi - rastliny prisli ine a v ubohom stave,cez net je to riziko kupovat, zohrava tu ulohu nielen serioznost dodavatela ale i faktor ktory nikto neovplyvni - doprava.co sa tyka cien - kazdy kto sa stazuje na ceny u predajcu ma slobodu volby
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Odoslaťod mig07 » 04 Mar 2008 23:26 pm

No ja mam skusenosti aqua-daho. Rastlinky som objednal a za 2 dni boli doma cez kuriera za 300SK. Dali mi aj 2 rastlinky zdarma.....
Rastlinky pekne a velké....... Hlavne echinodorusy..... cenu neviem porovnávat s inými, ale už viem kde budem kupovat ak budem kupovat..... :wink:

a tiež je to priamo od pestovatela.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Odoslaťod Dusík Vladimír » 07 Mar 2008 20:30 pm

Ja som dnes dostal zasielku od fa Rataj a som spokojny aj s rastlinkami,ktore su nadherne,aj sposob balenia je na urovni a ceny su viac nez dobre.Ktomu som este zdarma dostal krmivo a krasnu knizku odrod echinodorov.Objednaval som v pondelok v stredu som dostal sms o odoslani
zasielky z Kutov a dnes rano su rastlinky u mna.Keby nasa posta fungovala
lepsie,mohol som ich mat uz vcera,vzdialenost Kuty-Holic-19 km.
Obrázok používateľa
Dusík Vladimír
 
Príspevky: 6
Obrázky: 21
Založený: 23 Nov 2007 20:35 pm
Bydlisko: Holí?

www.aqua-hobby.sk

Odoslaťod vikino » 10 Apr 2008 16:38 pm

Neviete ci funguje este tento e-shop? /www.aqua-hobby.sk/ Objednal som si tam 2.4.08 cerpadlo Maxi-Jet 750 a stale nic. Prisiel mi aj mail, ale to len hned ako som to objednal. Odvtedy sa nic nedeje. Alebo ak by niekto vedel kde toto cerpadlo zozeniem za podobnu cenu ako je na tom e-shope, co je 600-Sk. Dik.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod j.f. » 13 Apr 2008 08:11 am

http://www.aqua-daho.cz/aqua-daho/
http://www.agroholding.cz

Na Slovensko by snad měli posílat po předběžné dohodě.
j.f.
 
Príspevky: 2
Založený: 06 Apr 2008 17:08 pm
Bydlisko: Praha

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod nela7 » 11 Apr 2009 11:29 am

rastliny sa dajú objednať aj cez tento nový shop:
www.profiaquarium.sk
nela7
 
Príspevky: 1
Založený: 11 Apr 2009 11:27 am

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod julessk » 11 Apr 2009 14:31 pm

super linky na rastlinky, ale viete aj odkial sa daju objednat aj nejake rybky cez e-shop? Hodte linky. Dik
Obrázok používateľa
julessk
 
Príspevky: 55
Obrázky: 28
Založený: 25 Jan 2009 20:31 pm
Bydlisko: presov

Odoslaťod dodopa » 11 Apr 2009 20:09 pm

mate prosim vas niekto skusenost s objednavanim rastlin cez www.profiaquarium.sk :?: :o
dodopa
 
Príspevky: 38
Obrázky: 3
Založený: 14 Mar 2009 11:52 am
Bydlisko: Nitra

Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod rusty » 13 Apr 2009 12:45 pm

E-shop (www.profiaquarium.sk) bol len nedávno spustený na internete, ešte som si tam nič neobjednal. Nedávno som si objednal rastlinky od f. Rataj (www.rataj-spk.cz) a bol som spokojný. Ešte mi pribalili aj sušené krmivo. Neviem či existuje aj internetový predaj rybiek. :D
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Odoslaťod dodopa » 14 Apr 2009 08:05 am

to julessk- tu sa daju nejake ryby objednat. je to aktualizovane priblizne raz za mesiac a striedaju sa tam rozne druhy ryb. pozeraj a mozno nieco najdes :o http://www.denis.wz.cz/index2.html
dodopa
 
Príspevky: 38
Obrázky: 3
Založený: 14 Mar 2009 11:52 am
Bydlisko: Nitra

odkial objednat napr.ocellatus a pod.

Odoslaťod julessk » 14 Apr 2009 11:50 am

to dodopa- dik pekna stranka, len odkial objednat ameriky, ked kazdy chova len afriku :oops:
Obrázok používateľa
julessk
 
Príspevky: 55
Obrázky: 28
Založený: 25 Jan 2009 20:31 pm
Bydlisko: presov

Odoslaťod dodopa » 14 Apr 2009 12:21 pm

to neviem skusim pohladat aj inu.
dodopa
 
Príspevky: 38
Obrázky: 3
Založený: 14 Mar 2009 11:52 am
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod dodopa » 26 Apr 2009 13:17 pm

tu stranka predaja ryb :o http://www.aquasajica.sk/
dodopa
 
Príspevky: 38
Obrázky: 3
Založený: 14 Mar 2009 11:52 am
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod dodopa » 26 Apr 2009 13:22 pm

dodopa
 
Príspevky: 38
Obrázky: 3
Založený: 14 Mar 2009 11:52 am
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod stvorzubcek » 17 Jún 2009 09:30 am

Chcem objednat nejake rastlinky z e-shopu a zhanam ludi, aby sme sa poskladali na postovne. Celkom zaujimavy sa mi zda shop, ktory pastla nela7 www.profiaquarium.sk Postovne cini 3,50€. Takze ak ma niekto zaujem a je z Vychodneho Slovenska nech sa mi ozve na znouzo@centrum.sk
stvorzubcek
 
Príspevky: 46
Obrázky: 5
Založený: 04 Feb 2008 12:39 pm
Bydlisko: Presov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.