CO2



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

CO2

Odoslaťod salik » 14 Júl 2002 12:09 pm

http://www.akva.sk/clanky/co2.php co2 flasa s ventilom ako nahrada za pridavanie co2 kvasnicami do zvonu (pustanie co2 "navolno" vsak na vlastne riziko :!: -nie je tam pouzity ihlovy ventil :!: ), na cca 100L akvarium flasa "vydrzi" asi 3/4 roka :) , podla predajcu sa flasa da bez problemov naplnit (40-60sk :!: )
Naposledy upravil salik dňa 16 Nov 2006 19:13 pm, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Reklama

Re: CO2

Odoslaťod Tom » 26 Nov 2002 15:11 pm

Mas dooost dobrou stranku. Ad hnojeni rostlin : ja sem mel take problemy s rostlinama ale vsechno vyresila jedina udalost - koupe noveho (stareho) aquaria 300 l.Je ramove a ma !! zelezne!!! zrezavele dno.Proste 5 plech misto skla.Jak se to zelezo rozklada tak to evidentne rostlinam svedci.Misto zarovek jsem hodil 2 zarovky a 2 zarivky a ted tak co 3/4 roku vyhazuju skoro plny kybl rostlin , hlavne cryptokoryny. Kdyz sem zacal pridavat CO2 tak se bleskove rozrostly i ostatni rostliny.Ted nepridavam nic , vodu menim tak 1/3 za 2 mesice kdyz odkaluju.Filtr obycejny molitanovy.Ryby-tak 20-30 ks tetry,parmicky,nic nezapacha,voda cista......
Tom
 

Re: CO2

Odoslaťod sf » 04 Feb 2003 07:46 am

Ahoj,
ako by to bolo s pridavanim sytenych mineraliek do akvaria?
Tak by bola moznost presnejsieho davkovania a CO2 je uz rozpusteny.
Skusali ste to niekto ?
sf
 
Príspevky: 0
Založený: 04 Feb 2003 07:44 am

Re: CO2

Odoslaťod marlo » 04 Feb 2003 17:21 pm

nazdar....
ja som asi 2x pridal mineralku myslim ze to bola Toma :)
ale potom mi jeden znamy spomenul jeden pripad ako jeho znamy pridal mineralku a do rana mu pomreli vsetky ryby...tak som to uz radsej neskusal....

ale ak by si prisiel na nejaky overeny postup s mineralkou rad sa necham poucit
dik caf
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2

Odoslaťod salik » 04 Feb 2003 20:52 pm

overeny postup asi neexistuje, u kazdej flase bude obsah co2 urcite rozny, jednoznacne treba byt pri dolievani mineralky do akva opatrny
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: CO2

Odoslaťod nazir » 05 Feb 2003 14:26 pm

zdravim vas priatelia :lol: nemal som dost dlho net takze som sa nemohol prihlasit :roll: , a propo k tomu CO2 ak som to dobre poxopil tak by relativne stacilo na dno polozit nejaku ocelovu platnu niekam pod strk a mohlo by to fungovat :?: neviem nie som si isty vidi sa mi to moc jednoduxe :!:
Obrázok používateľa
nazir
 
Príspevky: 80
Založený: 12 Okt 2002 13:12 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: CO2

Odoslaťod sf » 06 Feb 2003 07:36 am

Pridavam po troche budisku a zatial je vsetko vporiadku.
tak 0,5 l na 100l denne.

Existuju aj spec. tablety pod korene rastlin, ktore uvolnuju pomaly zelezo, ale asi bude stacit nejaky cisty plech do substratu.
Ide o to kolko.

S.F.
sf
 
Príspevky: 0
Založený: 04 Feb 2003 07:44 am

CO2

Odoslaťod mapri » 11 Apr 2003 09:03 am

Mate niekdo skusenosti so systemom NUTRAFIN CO2 NATURAL
od HAGEN-u?

m.
Obrázok používateľa
mapri
 
Príspevky: 11
Založený: 07 Mar 2003 12:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2

Odoslaťod mysko » 11 Apr 2003 18:15 pm

Ten system od Hagenu je to iste ako PET flasa a kvasnice. Jediny rozdiel je ze toto od Hagenu vyzera lepsie a mas to pekne v sacikoch nadavkovane. Ale tak ci tak tam nemas konstatny tlak. No proste niekto nieco opat "vymyslel" a predava za velke peniazky
Obrázok používateľa
mysko
 
Príspevky: 31
Založený: 16 Mar 2003 11:24 am

Re: CO2

Odoslaťod azet » 11 Apr 2003 22:57 pm

presne tak ako povedal mysko, stara znama vec v peknom obale, skutocne sa ti viacej oplati zarabat "burciak" v pet-flasi, ten dodavany fliper od hagenu tiez nie je bohvieco, mam nieco podobne od dennerle, problem je v tom, ze do labyrintu nalezu slimaciky a rozne necistoty, takze bublinky uz pekne nestupaju ale vsade sa zastavuje atd.

usetris vela penazi ked na miesto flipera budes co2 vpustat cez lipove drievko, to vyrobi jemnucke bublinky, ktore ani nedosiahnu hladinu, takze neriskujes, ze sa ti otravia ryby dychajuce atmosfericky kyslik (labyrintky, otocinclus a ine).

ked uz zainvestovat, tak do tlakovej flase a do atomizeru (napr. od ADA alebo Eheim), ale to pre zaciatocnika vobec nie je potrebne. ked sa zverejnia fotky sutaze mozes zhodnotit podla mojej nadrze, ci staci co2 zariadenie vlastnej vyroby...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: CO2

Odoslaťod mh » 22 Apr 2003 10:24 am

Ja vyrabam CO2 pomocou kvasnic. Nepouzivam system dvoch nadob. Po zaneseni kamena jednoducho prskrtim hadicku aby sa mi vytvoril pretlak a po uvolneni to tlak precisti.
mh
 
Príspevky: 34
Obrázky: 3
Založený: 14 Apr 2003 12:44 pm

Re: CO2

Odoslaťod jacik » 22 Apr 2003 14:46 pm

Ja vyrabam CO2 pomocou kvasnic. Nepouzivam system dvoch nadob. Po zaneseni kamena jednoducho prskrtim hadicku aby sa mi vytvoril pretlak a po uvolneni to tlak precisti.

ked som co2-koval tak som pouzival aj precistovaciu nadobu.

nevyhody:
-jedna flasa pod akvariom navyse
-trosku zlozitejsia montaz

vyhody:
-pri vymene naplne alebo ked som prevratil flasu :? tak nehrozilo ze sa mi dostane 'burciak' do akvaria
-nezanasal sa kamienok a ani vodu v precistovacej nadobe netreba menit
-nedostavali sa mi do akvaria latky ktore upchavaju kamienok bez precistovacej nadoby

ahoj
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: CO2

Odoslaťod mh » 23 Apr 2003 09:58 am

Tak nakoniec som pridal jednu nadobu aj ja. Najviac zavazila moznost dostania sa "burciaku" do akva. Je to sice nepravdepodobne ale predsa len ta moznost bola tak su ju eliminoval. Ma to aj tu vyhodu, ze v druhej nadobe mam asi iba liter vody a tak mozev vecer uzavriet privod CO2 do akva bez rizika. Do rana sa vo flasiach vytvori pretlak ktory vydrzia.

Ako je to s vami? Pustate CO2 aj v noci? Ja som sa zatial neodvazil.
mh
 
Príspevky: 34
Obrázky: 3
Založený: 14 Apr 2003 12:44 pm

Re: CO2

Odoslaťod jacik » 23 Apr 2003 10:39 am

co2 som nechaval pustene 24h denne. ale zo zaciatku treba byt velmi opatrny aby si to neprestrelil ... . 'menej je niekedy viac'. ale po 2-3 nociach uz budes vediet ci co2 mozes nechat v akva aj cez noc alebo treba znizit davkovanie 'burciaku' aby sa vyrabalo menej co2.

co2 som testoval dlhodobym meracom co2. moj od JBL stal nieco vyse 400sk.

ahoj
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: CO2

Odoslaťod Martin » 26 Apr 2003 14:25 pm

Ja pouzivam kvasnice,mam to na sposob dvoch flasi,pouzivam sera CO test,takze trochu sa mi to zjednodusilo a nemusim sa bat ze to preCOckujem.Sice sa na to musi davat stale pozor,ale zatial je to pre mna najdostupnejsie.Zistil som,ze ak po tyzdni prestane flasa kvasit,tak tam staci pridat iba cukor a ide to v pohode dalej :roll:
Obrázok používateľa
Martin
 
Príspevky: 128
Založený: 02 Apr 2003 22:13 pm
Bydlisko: Stupava

Re: CO2

Odoslaťod Ludo » 26 Sep 2003 20:01 pm

Ako je to s tými kvasnicami? A tie fľaše? Čo je ten "Burčiak"(viem čo je burčiak, ale v ako to súvisí s akvaristikou)? Tipujem, že nejde o klaxický nápoj z hrozna.

Viem len to, že to púšťa Co2. Znie to dobre.
Obrázok používateľa
Ludo
 
Príspevky: 182
Obrázky: 33
Založený: 26 Máj 2003 20:32 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: CO2

Odoslaťod Astrid » 26 Sep 2003 20:13 pm

Viktor napísal:Ako je to s tými kvasnicami? A tie fľaÅ¡e? ÄŒo je ten "Burčiak"(viem čo je burčiak, ale v ako to súvisí s akvaristikou)? Tipujem, že nejde o klaxický nápoj z hrozna.
Viem len to, že to púšťa Co2. Znie to dobre.

A co takto sa pozriet na link, ktory dal salik hned na uvod tejto temy??? (http://www.akva.sk/co2.htm)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: CO2

Odoslaťod Ludo » 27 Sep 2003 21:04 pm

dik Astrid. Prehliadol som to rýchlosťou. ďakujem :wink:

Pozrel som si ten link. Je to super. ÄŽakujem, Salik
Hneď v pondelok to skúsim.
Obrázok používateľa
Ludo
 
Príspevky: 182
Obrázky: 33
Založený: 26 Máj 2003 20:32 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: CO2

Odoslaťod Roby » 27 Sep 2003 21:33 pm

Ahoj všetci...
Suhlasim s kvalitou článku na ktorý dal salik link, je tam prehľad a potrebné informácie, snáď iba jednu poznámku... O ihlovom ventile som ani ja nepočul (čo neznamená, že je to nesprávny názov), ale určite mnohí poznajú redukčný ventil, ktorý bežne kúpite v obchode so zváracou technikou (nie je však veľmi lacný cca. 2500Sk) - je potrebné len vybrať ten správny typ - podľa prevádzkového plynu a tlaku. Jednotlivé typy sa líšia veľkosťou a typom závitu pripájacej matice a škálou tlaku ktorú možnou na výstupe regulovať (samozrejme podľa toho je dimenzovaný sekundárny manometer).
Obrázok používateľa
Roby
 
Príspevky: 73
Obrázky: 6
Založený: 27 Sep 2003 21:08 pm
Bydlisko: BA

Re: CO2

Odoslaťod majko » 27 Sep 2003 22:24 pm

Roby napísal:Ahoj vÅ¡etci...
O ihlovom ventile som ani ja nepočul (čo neznamená, že je to nesprávny názov)

Je to spravny nazov.
Roby napísal:, ale určite mnohí poznajú redukčný ventil, ktorý bežne kúpite v obchode so zváracou technikou (nie je vÅ¡ak veľmi lacný cca. 2500Sk) - je potrebné len vybraÅ¥ ten správny typ - podľa prevádzkového plynu a tlaku. Jednotlivé typy sa líšia veľkosÅ¥ou a typom závitu pripájacej matice a Å¡kálou tlaku ktorú možnou na výstupe regulovaÅ¥ (samozrejme podľa toho je dimenzovaný sekundárny manometer).

Neviem presne ako to bolo myslene, ale pre istotu:ihlovy ventil nie je to iste ako redukcny ventil. Co sa tyka ceny, redukcny ventil sa da v pohode zohnat asi za 800-900Sk.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: CO2

Odoslaťod Roby » 27 Sep 2003 22:33 pm

Dakujem za vysvetlenie....
Človek sa učí celý život....
(ten citat je isto tvoj obľúbený)
Obrázok používateľa
Roby
 
Príspevky: 73
Obrázky: 6
Založený: 27 Sep 2003 21:08 pm
Bydlisko: BA

Re: CO2

Odoslaťod salik » 28 Sep 2003 08:12 am

Roby napísal:...ale určite mnohí poznajú redukčný ventil, ktorý bežne kúpite v obchode so zváracou technikou (nie je vÅ¡ak veľmi lacný cca. 2500Sk) - je potrebné len vybraÅ¥ ten správny typ - podľa prevádzkového plynu a tlaku. Jednotlivé typy sa líšia veľkosÅ¥ou a typom závitu pripájacej matice a Å¡kálou tlaku ktorú možnou na výstupe regulovaÅ¥ (samozrejme podľa toho je dimenzovaný sekundárny manometer).

take jednoduche to nie je Roby, neurob zbytocnu chybu...
viewtopic.php?t=243
viewtopic.php?t=5

viewtopic.php?t=460
viewtopic.php?t=177

Obrázok
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: CO2

Odoslaťod majko » 28 Sep 2003 09:32 am

salik napísal:take jednoduche to nie je Roby, neurob zbytocnu chybu...

Ja som si presiel v tejto oblasti pekne celu cestu. Od bio CO2 cez pokusy s CO2 flasou len s redukcnym ventilom az po terajsi system. Ten sa sklada s CO2 flase (10kg), redukcneho ventilu, ihloveho ventilu, magnetickeho ventilu a CO2 reaktoru. Ak to mam zhodnotit tak sucastny sytem je najspolahlivejsi. Bio CO2 a flasa bez ihloveho ventilu boli neregulovatelne.Pri dodavani 1 bublinky za 5 sekund dosahujem urovne CO2 13mg/l. Funguje mi to asi 2 roky (magneticky ventil mam iba par tyzdnov) bez najmensich problemov.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: CO2

Odoslaťod Roby » 28 Sep 2003 13:10 pm

Ďakujem za informácie, len by som rád vedel čo dosiahnem zaradením ihlového ventilu za redukčný (lepšiu reguláciu, lepšiu stabilitu?)...
Obrázok používateľa
Roby
 
Príspevky: 73
Obrázky: 6
Založený: 27 Sep 2003 21:08 pm
Bydlisko: BA

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.