ziadam o pomoc



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

ziadam o pomoc

Odoslaťod fiju » 04 Mar 2008 22:14 pm

zdravim a pozdravujem! mam novo zalozene akvarko cca 2 tyzdne. Viem ze je to mozno zavcasu, ale spravil som test (JBL Easy Test 5 in 1) na kvalitu vody a vysly mi udaje, z ktorych som dost mimo
NO3-25 mg/l, NO2-5 mg/l, GH >14`d, KH-20`d, pH-8,0
som v Anglicku a viem, ze kvalita vody nie je dobra, ale tieto udaje ma dost prekvapili> Mohli by ste mi prosim poradit ako dat dane udaje do normalu? Mam 60l akvarium, vonkajsi filter Fluval 105! Vdaka
fiju
 
Príspevky: 2
Založený: 04 Aug 2007 16:39 pm

Reklama

Re: ziadam o pomoc

Odoslaťod Simi » 05 Mar 2008 14:50 pm

fiju napísal:zdravim a pozdravujem! mam novo zalozene akvarko cca 2 tyzdne. Viem ze je to mozno zavcasu, ale spravil som test (JBL Easy Test 5 in 1) na kvalitu vody a vysly mi udaje, z ktorych som dost mimo
NO3-25 mg/l, NO2-5 mg/l, GH >14`d, KH-20`d, pH-8,0
som v Anglicku a viem, ze kvalita vody nie je dobra, ale tieto udaje ma dost prekvapili> Mohli by ste mi prosim poradit ako dat dane udaje do normalu? Mam 60l akvarium, vonkajsi filter Fluval 105! Vdaka


Počuj čo takto tam kupit pitnu vodu tu v tých velkých flašiach a tu tam naliat potom tam dat nejaku živu vodu a voda by mala byt v poho potom uz len upravit podla toho co tam chces chovat a bude to urcite lepsie ako tam davat chemiu...
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Odoslaťod BoSA » 05 Mar 2008 15:08 pm

Možno som to nepochopil ja, tie údaje ktoré uvádzaš sú v pitnej vode (čo by som pitnou nenazýval vzhľadom na tú koncentráciu dusitanov, u nás max. koncentrácia je, ak sa nemýlim 0,1 mg/l), alebo to uvádzaš v akváriu po dvoch týždňoch. Ak to je v akváriu bolo by dobré napísať či si tam dal hneď aj ryby (čo nebol dobrý ťah), lebo nemáš ešte v akváriu vytvorenú mikroflóru čo odbúra postupne amoniak na dusičnany. Z tej hladiny NO2 a čo si napísal že meranie si robil po dvoch týždňoch ti môžem povedať že tvoje akvárium je niekde v strede takzvaného cyklu (ešte musíš počkať kým sa ti rozmnožia baktérie odbúravajúce NO2 na NO3). Takisto ti môžem povedať, že keď tam máš citlivejšie rybky, tak tie majú zrátané svoje dni v tomto pozemskom, resp. "povodnom" živote. :cry:
BoSA
 
Príspevky: 37
Obrázky: 17
Založený: 11 Nov 2007 21:10 pm
Bydlisko: Košice - ?ahanovce


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.