Cichlasoma octofasciatum



Všetko okolo amerických cichlíd

Cichlasoma octofasciatum

Odoslaťod Miko.B » 12 Feb 2007 08:12 am

caute no mam uz doma akva konecne.
osadenstvo v nom je: 2ks Astronotus ocellatus(parik),7ks Pelvicachromis pulcher,2 ks Corydoras paleatus, 2 ks Cichlasoma octofasiatum , .... akvarko ma 330l.....dostal som taky napad ze mozno casom by som chcel zacat tie cichlasomi aj odchovavat bo aj to su parik a su v stadiu ze sa zacinaju parit.....mate niekto skusenost s odchovom tejto ryby.....prosim poradte mi .... zatial sice musim este dat doporiadku toto akva ale potom na leto by som chcel skusit odchovavat spominane cichlasomi..... :o
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Reklama

Re: Cichlasoma octofasciatum

Odoslaťod pytel » 12 Feb 2007 09:01 am

Pelvicachromis pulcher se do takového akvária nehodí, myslím že by bylo lepší dát je pryč. protože podle mého názoru se dřív nebo později stanou kořistí větších cichlid...

odchov cichlasom není náročbý. s trochou štěstí se může podařit i ve společenské nádrži. lepší je ale samostatná nádrž, kde by měl pár klid...byt tebou tak počkám až se vytřou a část rozplavaného potěru odlovím do samostatného akvária, kde bych ho nechal dorůst. na krmení ani kvalitu vody nejsou mláďata náročná. e začátku bude stačit živá artemia a pak různá drobná mražená,vločková a granulovaná krmiva. přeji hodně štěstí.

poznámka na závěr. neodchovávej jich moc.bývá pak problém mladé rybyb oprodat.
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Cichlasoma octofasciatum

Odoslaťod Miko.B » 12 Feb 2007 15:19 pm

no na ten nazor ze pulcheri sa tam nehodia osadka je rok stara a od zaciatku su spolu ..... a pulcherom sa velmi dobre dari a z cichlidami dobre vychadzaju ...... ani na ne neutocia da a povedat ze si tie pulcheri ani nevsimaju ...... dakujem za odpoved
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Cichlasoma octofasciatum

Odoslaťod vilo » 12 Feb 2007 19:47 pm

...a co tie panciernicky (c. paleatus)? pri tych ocellatusoch...hmm :? nie su cichlidami terorizovane? mal som kedysi zopar panciernickov spolu s parikom p. pulcher a panciernicky dost trpeli...dal som ich nakoniec prec. corydorasy su podla mna totalni pacifisti, ktori hadam ani nevedia, co je to hnev a agresivita, no a cichlidy su pravy opak ... ale ak su v tvojom akvariu v pohode, tak klobuk dole :)
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Cichlasoma octofasciatum

Odoslaťod Miko.B » 13 Feb 2007 07:51 am

su to je v tom .... vela znamych mi vravelo ze to nie je mozne ale ked sa prisli kuknut tak boli v soku .... mam tam dokonca aj rasliny .... a to niektory co boli u nas tak vraveli to tie rastliny pojdu prec to znicia ... ale nie naopak rastlinam sa dari ..... vsetko jo ok .... aj ryby su vpohode vsetky .... len akurat potrebujem zohnat este jednu samicku pulcherov bo mam 6 samcov a jendu samicku ... tak chcem este jednu tam dat ....
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Cichlasoma octofasciatum

Odoslaťod rostratus » 13 Feb 2007 23:33 pm

Miko.B: ak sa budes chciet snazit odchovat tento druh cichlid urcite by ta mohol zaujimat clanok, ktory napisal Šalamon Michael. Už podrobnejšie sa to ani nedá napísať ako to on urobil.

O chove tejto cichlasomy najdes info priamo tu:
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=5430 :wink:
Obrázok používateľa
rostratus
 
Príspevky: 316
Obrázky: 54
Založený: 30 Mar 2005 18:59 pm

Re: Cichlasoma octofasciatum

Odoslaťod trinidat » 01 Sep 2007 07:41 am

Miko.B napísal:no na ten nazor ze pulcheri sa tam nehodia osadka je rok stara a od zaciatku su spolu ..... a pulcherom sa velmi dobre dari a z cichlidami dobre vychadzaju ...... ani na ne neutocia da a povedat ze si tie pulcheri ani nevsimaju ...... dakujem za odpoved


Americke cichlidy su teritorialne ryby , takze pri vytierani sa prejavia nadhernymi farbami, ale treba ratat aj s tym , ze si zacnu upravovat svoje okolie - niektore druhy su doslova hrabosi napr. cichlasoma nigrofastiatum alebo akara modra - samce sa dokazu pri treni vyvrsit na rastlinach :) Takze pokial chces mat rastliny , tak musia byt tuholiste napr. anubis a viacej druhov cichlid klidne, ale musia mat svoje miestecko v akvarku , takze odporucam 400 az 1000 l akvarko
trinidat
 
Príspevky: 1
Založený: 26 Aug 2007 13:48 pm

Odoslaťod dusan lipovsky » 07 Mar 2008 00:12 am

cichlasomma octofasciaus odchov-v podstate zdvyhnut teplotu na 27. uspesnost odchovu je dobre podporit dostatocnym mnozstvom ukrytov kde si poter zarucene uchrania,povacsinov prvy,druhy vyter nemusi byt uspesny,ked naberu skusenost,ako branit velmi dobre sa daju odchovat,aj pri rodicoch. po vyliahnuti a rozplavani nezabudat zacat prikrmovat poter,aj rodicov. najlepsie je nechat par v druhovom akvariu,aj ked v spolocenskom nie prilis prerybnenom akvariu si mlade uchrania a dochovaju.
dusan lipovsky
 
Príspevky: 2
Založený: 06 Mar 2008 23:42 pm


Naspäť na Americké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.