Bahno



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

Bahno

Odoslaťod maros » 12 Máj 2003 13:39 pm

Vedel by mi niekto napísať aký je princíp filtrácie cez bahno?
Koľko by som o potreboval na 300l
litrové akvarko?
maros
 
Príspevky: 13
Založený: 08 Máj 2003 20:36 pm

Reklama

Re: Bahno

Odoslaťod Roman » 13 Máj 2003 10:21 am

popis najdes na

http://www.ecosystemaquarium.com/html/miracle_application.html

podla tabulky na 300l = 75gal potrebujes 20lb (9kg)

lokalny dealer je Jirka Berka jberka@nextra.cz
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Bahno

Odoslaťod RastoPD » 15 Jún 2003 11:12 am

:D 300 lt more je tak akurat na to, aby ta to nestalo vela. Ja mam bahno uz od 04.03.2003. Som zatial neuveritelne spokojny.
:cry: Koralom sa mi momentalne velmi nedari, teda ako ktorym. Ale dostali po usiach od ryby DASCYLUS ARUANUS - tuto si nikdy nekupuj. Je to taka cierno-biela pasikava potvora. Je velmi teritorialna a nikdy nevies, ako sa ti bude chovat voci novym rybam a koralom. Okrem toho tomu nepomohlo ani prehriatie nadrze pri tychto horucavach.
:P Vrelo odporucam koraly z rodu "phytonov". Tie su velmi odolne a bezproblemove.
Stacit ti naozaj budu len 2 balenia bahna. Ale pocitaj s cca 20.000 investiciou do filtracie - bahno vratane filtra a cerpadla. Nikdy nebudes banovat.
:lol: Ja mam koraly a rybky od p. Berku, teda niektore. Ako som napisal som spokojny s vysledkom bahna. V mojej malej 240 lt nadrzi mam 7 ryb - velkostne od 3 cm po 10 cm - vsetko este len mlade jedince, 1 krevetu, 4 makke koraly, 2 discosomy.
Ak nieco, napis a poradim, ochotne. V juli planujem k nemu ist.
Obrázok používateľa
RastoPD
 
Príspevky: 59
Obrázky: 6
Založený: 12 Jún 2003 19:13 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Bahno

Odoslaťod jano007 » 26 Sep 2003 09:55 am

Nevie mi niekto dat navod ako postavit bahenny filter pre 400l akvarko? (rozmery,velkost komor,...) Vo pred dakujem
Obrázok používateľa
jano007
 
Príspevky: 11
Založený: 17 Sep 2003 08:18 am

Re: Bahno

Odoslaťod Roman » 26 Sep 2003 10:09 am

jano007 napísal:Nevie mi niekto dat navod ako postavit bahenny filter pre 400l akvarko? (rozmery,velkost komor,...) Vo pred dakujem


Jano, nic v zlom ale citaj trochu , tych prispevkov tu zasa nie je az tak vela.

http://www.ecosystemaquarium.com/html/m ... ation.html

a clanok od Romana Palika...
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Bahno

Odoslaťod marco » 12 Nov 2003 17:56 pm

Ja mam dve akva (150L a 350L) prepojene a spolu na jedno bahno, prietok cca 1500L, investicia 3500czk bahno, 700sk akva, 100sk svetlo, 1400sk cerpadlo, a asi 100sk trubky+lepidlo takze cele cca 7000SK a ide to ako hodinky, koraly 15KS, ryby 7ks........Nemyslim ze 20000 je potrebnych, da sa to aj za menej a to som vsetko kupil, len som to zlozil...Inak bahno mi ide rok a bez problemov, zmeny ocividne, rozmnozuju sa mi xenie, ryby neboli chore rok, proste vsetko v pohode a skoro bezpracne....



RastoPD napísal::D 300 lt more je tak akurat na to, aby ta to nestalo vela. Ja mam bahno uz od 04.03.2003. Som zatial neuveritelne spokojny.
:cry: Koralom sa mi momentalne velmi nedari, teda ako ktorym. Ale dostali po usiach od ryby DASCYLUS ARUANUS - tuto si nikdy nekupuj. Je to taka cierno-biela pasikava potvora. Je velmi teritorialna a nikdy nevies, ako sa ti bude chovat voci novym rybam a koralom. Okrem toho tomu nepomohlo ani prehriatie nadrze pri tychto horucavach.
:P Vrelo odporucam koraly z rodu "phytonov". Tie su velmi odolne a bezproblemove.
Stacit ti naozaj budu len 2 balenia bahna. Ale pocitaj s cca 20.000 investiciou do filtracie - bahno vratane filtra a cerpadla. Nikdy nebudes banovat.
:lol: Ja mam koraly a rybky od p. Berku, teda niektore. Ako som napisal som spokojny s vysledkom bahna. V mojej malej 240 lt nadrzi mam 7 ryb - velkostne od 3 cm po 10 cm - vsetko este len mlade jedince, 1 krevetu, 4 makke koraly, 2 discosomy.
Ak nieco, napis a poradim, ochotne. V juli planujem k nemu ist.
marco
 
Príspevky: 17
Obrázky: 1
Založený: 12 Nov 2003 17:22 pm
Bydlisko: Trencin


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.