Hnednutie normalne rastucich rastlin



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Hnednutie normalne rastucich rastlin

Odoslaťod miro bohus » 08 Mar 2008 17:03 pm

Prosim vas, kto viete poradit. Kvoli dcerke som zariadil som si "nasske" biotopove akvarium. A mam problemy s rastlinami. Vsetko (takmer), co som tam priniesol ("buriny" ako Myriophyllum, Ceratophyllum) malo rovnaky problem - rastlina krasne rastie, vegetacny vrchol a asi 5 - 10 cm za nim sa drzi, ale starsie listky hnednu a odpadavaju. Nedarilo sa mi, dal som to prec, zohnal som Groenlandiu, krasne sa zakorenila, a po dvoch tyzdnoch to same... Konce rastu normalne, rastlina vyhana nove vyhonky, a "spodok" straca listy. Hnednu. Zatial sa drzi jedine submerzna mociarna mäta... Ale vsetka ta "burina" na koncoch noralne rastie...
Podmienky: nadrz 20 l, CO2 kvasnicove, podla navodu hnojenie takou zmeskou z prasku (nazov si napamatam, je to tusim zo Ziliny", filter sa zda OK, 14 W ziarivka. Je tam jedina ryba - slnecnica.
Pozn. Bola tam aj biela plesen, na rastlinach, ryba bola uplne OK, ale tu som(zatial) zlikvidoval Sera Mycopurom. Hnedli ale aj predtym. V karantene boli rastliny OK. Co s tym?
miro bohus
 
Príspevky: 1
Založený: 08 Mar 2008 16:44 pm

Reklama

zmeraj...

Odoslaťod vodnar73 » 10 Mar 2008 14:17 pm

..zmeraj FOSFOR a ZELEZO.
Obrázok používateľa
vodnar73
 
Príspevky: 68
Obrázky: 20
Založený: 29 Aug 2007 15:13 pm
Bydlisko: RK

Odoslaťod Raviolka » 10 Mar 2008 16:21 pm

Ahoj Miro, vítej na Akvě :-)
Naše rostliny obecně potřebují hodně světla, a to prostě v akváriu těžko dosáhneš (14 W zářivka může být opravdu málo). Taky s teplotou to není jednoduché, Groenladia (překrásná, ale chráněná, jak samozřejmě víš :wink:) je vázaná na studené, proudící a dobře prokysličené vody. Nevím o nikom, kdy by jí v akváriu úspěšně pěstoval. Zima taky není zrovna nejlepší doba na adaptaci našich rostlin na akvárium, ty rozdíly jsou obrovské. Co takhle zkusit třeba Ceratophyllum od nějakého akvaristy? Je adaptované, naprosto nenáročné a vypadá nachlup stejně, jako to z přírody :wink:
Markéta
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod dudoNR » 10 Mar 2008 16:53 pm

to Raviolka:
14W na 20l akva je malo? :shock:
dudoNR
 
Príspevky: 15
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2006 14:37 pm
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Raviolka » 10 Mar 2008 18:08 pm

Napsala jsem k tomuto konkrétnímu problému Mira, že "může být málo" - pro rostliny, které rostou běžně u hladiny nezastíněné vodní plochy nebo toku. Stačí se podívat, jak jsou prozářené vody venku :wink:
Jinak osobně svítím do akvárií spíš méně než je akvaristický průměr, ale taky se nesnažím pěstovat rostliny z přírody. Leda na balkóně, tam to jde :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Ahoj

Odoslaťod Michal Šafarik » 09 Apr 2008 01:34 am

Prečisti si filter, odkal dno a vymeň 1/3 vody v akváriu a použi kvalitné hnojivo. Vyskúšaj napríklad Tetra PlantaMin. Rastlinky ti začnú zelenieť.
Michal Šafarik
 
Príspevky: 11
Obrázky: 8
Založený: 09 Apr 2008 00:18 am
Bydlisko: Bratislava, Závadská 18

Hnednutie rastlin..

Odoslaťod ?viro » 18 Máj 2008 19:21 pm

Ja mam podobny problem ako Miro ked si donesiem z obchodu nejaku rastlinku tak po 1-2 tyzdnoch my zhnednu listky rastlin (foto v mojom albume) ked vyzenie novy listok tak je krasny zeleny ale po dorasteni ho postihne rovnaky osud. Predpokladam ze 15W na 60 litrov je asi malo myslilte ze to moj problem vyriesi?
?viro
 

Re: Hnednutie normalne rastucich rastlin

Odoslaťod vodnar73 » 22 Máj 2008 21:20 pm

...ja by so to tiez tipoval na tu teplotu...
Obrázok používateľa
vodnar73
 
Príspevky: 68
Obrázky: 20
Založený: 29 Aug 2007 15:13 pm
Bydlisko: RK


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.