Aky druh, ake podmienky?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Aky druh, ake podmienky?

Odoslaťod SSS » 09 Mar 2008 20:45 pm

Planujem pre spestrenie kuta v dome male akvarium (maly objem, 60-80l). Netreba mi 20druhov rybiek, rastlin a vselijake vylepsovaky - drahe zbytocnosti :D

V priestore kde by akvarko bolo je teplo, cca 25-28 stupnov, aj svieti slnko. Ake zvolik akvarko, ake rybky? Ake rastliny? Co dalej do akvarka?

Nechce sa mi travit vela casu nad studovanim knih a clankov, rad by som nieco "jednoduche".

Mozete nieco odporucit, popr. aj linky na e-shopy?

Dakujem :)
SSS
 
Príspevky: 2
Založený: 09 Mar 2008 20:38 pm

Reklama

Odoslaťod Raviolka » 09 Mar 2008 21:22 pm

SSS, vítej na Akvě a mezi akvaristy :-) Myslíš, že budeš mít později chuť trávit čas pozorováním akvária a péčí o ně? Já třeba to plánování nového akvária a vybírání osádky považuju za jednu z nejhezčích součástí akvaristiky, takže si nedovedu představit, že by se o to někdo chtěl vědomě ochudit :wink:
Jestli chceš akvárium opravdu pro jen pro spestření kouta v domě, ještě to pořádně zvaž. Pokud tě akvaristika nechytí, nebudeš mít asi moc odhodlání bojovat s různými neduhy a místo spestření se z akvária může stát přítěž.

Kup si v antikvariátu jakoukoliv základní knížku a akvaristice a aspoň některé pasáže si přečti. Vím, žes chtěl jednoduchou radu - do 60 l akvária bych nováčkovi klidně poradila obyčejný říční štěrk, 3-4 druhy začátečnických rostlin, hejno kardinálek a techniku žádnou kromě osvětlení (nemusí být ani nijak silné) - obávám se ale, že teplota by kardinálkám rozhodně nevyhovovala a že akváriu jako takovému by neprospívalo to sluníčko. To místo není moc vhodné pro začátečnické akvárium, tím spíš, pokud chceš spestření bez nějaké větší námahy... :-(

V žádném případě tě nechci odradit, akvaristika je nejhezčí koníček, jaký znám :D Zkus se porozhlédnout po domě, jestli by se nedal "spestřit" jiný kout a taky se porozhlídnout v knihách, jaký typ akvária by se ti vlastně líbil (a jestli vůbec)...
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod milop » 09 Mar 2008 21:26 pm

Ahoj rav ,
vitaj medzi akvaristy :wink:
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod Raviolka » 09 Mar 2008 21:46 pm

Milo ale já jsem byla celou dobu mezi akvaristy... a hlavně mezi rybami :-P

(Sorry za offtopic :-))
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod matus_pigy » 09 Mar 2008 22:34 pm

Raviolka vie o čom hovorí :)
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Odoslaťod SSS » 09 Mar 2008 23:45 pm

Dakujem aj za uvitanie, aj rady...

Nie je to len o spestreni "kuta" (kut to nie je, len obrazne :o ). Potrebujem sa aj nejako odreagovat pri "uceni" na maturu, a kamoska zacala tak, ze kupila akvarko, a po nej nasledoval kamos... obaja si pochvaluju, ze ich neboli hlava :) "Bavit" ma to bude na 99p, preco neskusit...

Nebude problem presunut akvarko niekam do tiena, ale v miestnosti teplota ostane, byva tam dost teplo... Priatelka mi podarovala knizocku, kde som sa vsak len dozvedel, ako sa o rybky starat, a ako cistit akvarko :)

Myslim, ze mi bude vyhovovat rozmerovo nieco ako http://www.akvashop.sk/product_info.php ... ts_id/3313. Taktiez mi ale ide o to, nevrazit do konicka vsetky peniaze co sa u mna objavia..

V nasom "zverimexu" je dost maly vyber, vela tych rybiek tam nenajdem, a ta predavacka je skor na skreckov ako na rybky, no, male mesto...
SSS
 
Príspevky: 2
Založený: 09 Mar 2008 20:38 pm

Odoslaťod rabast » 10 Mar 2008 00:03 am

no to akvarko co si poslal by som veru osobne nekupoval. zbytocne drahe. svetlo je tam aj tak nahovno lebo je to malo a do toho krytu tazko napasujes dalsie svetlo. tak isto je tam zbytocny ten ohrievac. akvarko si daj dakde zlepit a to ta vijde na par SK. a zriad si vacsie akva. uvidis. zapaci sa ti to.denne slnko ti veru stacit vobec nebude. rataj stym ze svetlo aspon 12 hodin denne. a vacsie akvarko sa udrzuje lahsie ako mansie.
NO, a ked sa ucis na maturu a budes mat teraz akvarko tak si bud isty ze nezmaturujes. budes stale cumet do akvarka a ucit sa nebudes tomu ver :D ja dokazem vela hodin presedet pri akva :D
rabast
 
Príspevky: 30
Obrázky: 22
Založený: 23 Jan 2008 12:16 pm
Bydlisko: Stará Turá

Odoslaťod matus_pigy » 10 Mar 2008 10:14 am

rabast to ako keby si hovoril aj o mne, ja som vysokoškolák a mávam občas problém učiť sa, lebo furt musím čumeť do akvarka :o
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.