sera test a odmerky



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

sera test a odmerky

Odoslaťod misiacik_a1 » 10 Mar 2008 09:01 am

Ahojte,
chcem sa opytat ci mate niekto skusenosti so sera testami. Totiz sa mi tam nezdaju ich odmerky. Sklenena flasticka do ktorej sa dava akvarijna voda: ma tam rysku na 5, 10.... ml. Vodu zvyknem naberat nie priamo do tejto nadobky ale pomocou injekcnej striekacky z akvaria. Tam ked naberiem 5 ml tak je to potom v tej nadobke nad tuto rysku. Predpokladam ale ze injekcna striekacka nema zle zaznacene ml. Mam sa drzat ich ryksky vyznacenej na nadobke, alebo inj.striekacke?

Toto plati iba u sera testoch ktore maju sklenenu nadobku.

Sera test s umelou nadobkou, tam ryska na nadobke sedi s objemom inj.striekacky.

Dakujem za Vas postrehy. Za tu cenu mali uz mat ten objem dobre vyznaceny?
misiacik_a1
 
Príspevky: 5
Založený: 27 Feb 2008 15:59 pm

Reklama

Odoslaťod Norman » 10 Mar 2008 09:29 am

Ja by som to dal podla navodu. Ak je v navode napisane "naplnime nadobku po rysku 5ml" dal by som to po rysku, ak je napisane "naplnime 5ml" dal by som to podla striekacky. Doma davam vsetky testy podla striekacky je to praktickejsie :)
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod misiacik_a1 » 10 Mar 2008 10:14 am

Skusim pozriet este raz do navodu. Ale asi lepsie citat anglicky, alebo nemecky navod. Tie sk su obcas "skomolene".
misiacik_a1
 
Príspevky: 5
Založený: 27 Feb 2008 15:59 pm

Odoslaťod misiacik_a1 » 10 Mar 2008 10:17 am

Inak tie striekacky pouzivam hlavne preto, ze ak by nahodou nieco ostalo v skumavke (aj ked ju vzdy poriadne vyplachujem pod tecucou vodou) a potom by sa to mohlo dostat do akva
misiacik_a1
 
Príspevky: 5
Založený: 27 Feb 2008 15:59 pm

Odoslaťod misiacik_a1 » 10 Mar 2008 19:18 pm

Takze je to po rysku.
misiacik_a1
 
Príspevky: 5
Založený: 27 Feb 2008 15:59 pm

Odoslaťod VLADY » 10 Mar 2008 19:28 pm

Ja som odvážny ja to naberám priamo ....Inak toto mňa už napadlo tiež že to asi nebude moc dobré kvôli tej prípadnej kontaminácii ale zas asi v tých 100L vody sa to musí straťiť. Nejaké stopové množstvo čo prípadne ostane dakde na tej skúmavke. A k tomu objemu , nejaký mililiter podla mňa rolu nehrá . Aspoň ja si teda myslím že sa zmení aj tak len sýtosť farby a nie samotná farba. A okrem toho presne po rysku je dakedy ťažko lebo voda ja vzlínavá.A okrem toho z jednej takej skúmavky som si spravil počítadlo bublinek na COčko :roll: A ešte ma aj napadlo ktovie ako sú presné tie plasťáky od Rataja a ešte volakedy som mal nejaký test na PH a tam bola plastová skúmavka bez rysiek a mala sa naplniť asi do 3/4...a to je iná presnosť... :wink:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.