Fyzikalna uprava vody "Descaler"



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Fyzikalna uprava vody "Descaler"

Odoslaťod marian » 13 Nov 2003 07:38 am

Pri firemnom upratovani som objavil letak s vysvetlenim cinnosti tohto zariadenia. Je urceny na ochranu kotla a vsetkych zariadeni, kde sa usadzuje vodny kamen. :lol:

Princip cinnosti:
Vysokofrenkvecne magneticke pole vytvorene indukcnou cievkou pristroja DESCALER na potrubi sposobuje dynamicke narusovanie ionovych vazieb molekul hydrouhlicitanu vapenateho rozpustneho vo vode s naslednym zrazanim vapenatych soli. Je to sice prechodna tvrdost, ale o vode po uprave tvrdia, ze ziskava vlastnosti makkej dazdovej vody, co umoznuje znizit davkovanie pracich prostriedkov az o 20 %, je hygienicky nezavadna, priaznivo posobi na odburanie oblickovych kamenov atd.
Hoci nieje to priamo urcene pre akvaristov, ale po uprave vody vo vedre, sa da po vyprchani chloru a sadnuti zrazenych vapenatych soli stiahnut celkom vhodna voda. Odstranena tvrdost bez kyseliny.

http://www.atmor.szm.com/Powel/home.html

Ak sa niekto s tymto pristrojom stretol ,nech nieco napise viac. Na tej stranke su aj niejake filtre a niekde som objavil aj cennik. :wink:
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Reklama

Re: Fyzikalna uprava vody"Descaler"

Odoslaťod majko » 13 Nov 2003 08:19 am

No sytemov pracujucich na tomto principe je mnoho. Aj v nasom dome pouzivame nieco podobne. To nase je jeden "obrovsky" magnet. No pravdu povediac nedovolim si povedat ci to ma naozaj nejaku razantnu funkciu. Co mozem povedat s istotou tak GH a KH sa tym nezmenilo. To som meral. Jeden chemik mi povedal, ze je to len reklama. Na druhej strane robi vela firiem, na to aby to bola totalna blbost. Takze fakt neviem.
Mne bol ten princip vysvetleny tak, ze sa zmeni struktura ionov a tym sa nemoze vodny kamen usadit.
Myslim ale, ze pre akvarium to nehra rolu. Pri potrubi to podla mna funguje len preto, ze sa voda hned po prejdeni tym zariadenim spotrebuje. Inak by po case nastala opacna reakcia (uvolneny CO2 znova rozpusti vapnik). A to sa podla mna v akvariu stane. Ono to nefunguje tak, ze ked voda tym prejde tak sa odeli vodny kamen od vody.
No a v info na DESCALER je par veci pri ktorych sa musim usmievat:

voda upravená prístrojom DESCALER® vykazuje vlastnosti mäkkej vody, čo sa napr. pri použití mydla prejaví zvýšenou penivosťou (znižuje sa spotreba pracích práškov)
No pokial ja viem mydlo viacej peni prave v tvrdej vode :-)

elektromagneticky upravená voda priaznivo pôsobí na odbúravanie obličkových kameňov a pri liečení aterosklerózy
Toto snad ani nepotrebuje komentar....

pri zavlažovaní vegetácie upravenou vodou sa urýchľuje jej rast
:-)
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Fyzikalna uprava vody"Descaler"

Odoslaťod Atilla » 13 Nov 2003 10:34 am

uz sa to tu preberalo
www.akva.sk/viewtopic.php?t=480
zaver chemicke vlastnosti vody su rovnake
fyzicke nie

Gh ,Kh, pH ostavaju rovnake
ma to jedinu vyhodu ze to co usetris na odstranovacoch vodneho kamena za to si mozes nieco kupit do akva :)
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Fyzikalna uprava vody"Descaler"

Odoslaťod marian » 13 Nov 2003 13:13 pm

Dakujem.
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.