Cichlidy



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Odoslaťod Ichtio » 10 Mar 2008 23:21 pm

Zaciatocnici sa nerozumeju hej blbecku videl som vo filme malawi ak myslis opis prostredia cichlid a ked suhlasis s tym debilom vidno ze necitas hej
Ichtio
 
Príspevky: 32
Založený: 09 Mar 2008 15:36 pm

Reklama

Odoslaťod Ichtio » 10 Mar 2008 23:25 pm

kazda cichlida ma skoro rovnake naroky na jedlo zivia sa hlavne drobnymi rybami a nie vsetky su rastlinozrave to podla toho ako zili v minulosti a ako maju usposobeny trakt ak sa ich predkovia zivili rastlinami tak aj oni sa mozu ja sa konkretne o tieto dlhozijuce ryby nezaujimam ale nevravim ze su nudne tak prestan sa machrit s latinciinou ked vies cosi nejake Osteichthyes tak sa neposere cely svet hej tak si najdi odbornu literaturu a tam sa docitas
Ichtio
 
Príspevky: 32
Založený: 09 Mar 2008 15:36 pm

Odoslaťod elwiss » 10 Mar 2008 23:57 pm

To ichtio:
trosku respektu by to nechcelo. a to nepisem o slusnosti. :twisted:
večšina ludi co sem pride ma nejaky problem a tu sa im snazime poradit a nie ich odradit. tak please nabuduce slusne :wink:
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Cichlidi

Odoslaťod marlo » 11 Mar 2008 09:58 am

Ichtio napísal:Zaciatocnici sa nerozumeju hej blbecku videl som vo filme malawi ak myslis opis prostredia cichlid a ked suhlasis s tym debilom vidno ze necitas hej


Ichtio napísal:boze ty debo sak ja pisem ze cichlidy mozu byt s prisavnikmi ale vecsina druhov nie tak citaj normalne



Precitaj si laskavo Desatoro pravidiel diskusie a potom zacni pisat do fora az ked porozumies tomu co tam je napisane.
Naposledy upravil marlo dňa 11 Mar 2008 09:59 am, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Hugo112 » 11 Mar 2008 09:58 am

Ichtio: Došli argumenty, alebo z čoho si nervózny? Koľko rokov už chováš a odchovávaš cichlidy, že tu píšeš takéto hlúposti? Máš pocit, že Imro a ostatní nerozumejú tomu, čo tu píšu? Nabudúce sa láskavo pozri, akí ľudia tu reagovali a potom poriadne porozmýšľaj, čo napíšeš!
A buď taký dobrý, prečítaj za sebou svoje príspevky skôr ako ich odošleš, až potom sa tu rozčuľuj.
Ospravedlňujem sa všetkým, ale už som sa jednoducho neovládol, pretože takéto vystupovanie ma dokáže poriadne vytočiť.
Hugo112
 
Príspevky: 133
Obrázky: 12
Založený: 18 Jan 2007 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Cichlidi

Odoslaťod Aaron » 11 Mar 2008 10:05 am

hugo odpoved na tvoju otazku
Ichtio napísal:a aj ja som neskuseny ale stutudjem som krpec... ja chovam karase zavojnatky a panciernikov a som rad a potom si chcem kupit cichlidy...
:wink:


myslim ze to vravi samo za seba...
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Odoslaťod Imrich Fuljer » 11 Mar 2008 12:52 pm

Ahoj Marlo,
vsetky prispevky od Ichthia su take duchaplne ze ked sem na toto forum zavita clovek ktory ma zaujem si nieco precitat tak radsej z tejto sekcie vycuva a navstivy "konkurenciu ".
Je to smutne.
---------------------
Imrich Fuljer
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod Imrich Fuljer » 11 Mar 2008 12:57 pm

Ichthio,
myslim to vazne ak chces mozeme a chceme Ti poradit. Kazda rada je nad zlato ! Ale poloz otazku tak aby sme rozumeli co sa pytas !
Teraz sa chcem spytat ja KOLKO MAS ROKOV ?
Imrich Fuljer
dik
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod Hugo112 » 11 Mar 2008 13:10 pm

Ichtio sa nepotrebuje pýtať, pretože o cichlidách vie veľa a zrejme z toho pramenia jeho "múdre" rady a názory. :lol:
Hugo112
 
Príspevky: 133
Obrázky: 12
Založený: 18 Jan 2007 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Dzuzepe » 11 Mar 2008 14:45 pm

Prečo mu vlastne venujete tolko pozornosti... ved skoda komentovat ci vyjadrovat sa
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod Hugo112 » 11 Mar 2008 16:01 pm

To Dzuzepe: Ja viem, ale takéto príspevky premúdrencov ma vždy vedia rozčúliť, ale k ich obsahu a pisateľovi sa už nebudem vyjadrovať, fakt škoda komentára.
To marek100: Napíš veľkosť akva, aby sme vedeli odporučiť, čo sa tam hodí.
Hugo112
 
Príspevky: 133
Obrázky: 12
Založený: 18 Jan 2007 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod hofi » 11 Mar 2008 16:12 pm

Ichtio,nebudem komentovať tvoje výroky,lebo to nemá význam,ale mal by si sa ospravedlniť všetkým účastníkom tohto fóra.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Odoslaťod Dzuzepe » 11 Mar 2008 16:34 pm

Ked uz sa tu nieco riesi.. mate nejake riesenie ked mate prebytok samcov.. ci zistite ze mate prerybnene AQ a treba preriedit osadku kym sa vam nezacnu sami vybijat ?
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod Hugo112 » 12 Mar 2008 20:47 pm

Dzuzepe: pri prebytku samcov môže byť dočasným riešením (ale skutočne len dočasným) prestavba akva, aby si samci museli nanovo vytvárať teritóriá. Jednoznačne najlepšie (podľa mňa) bude, ak necháš v akva primeraný počet samcov, ktoré si vytvoria svoje teritória bez toho, aby na seba útočili a ostatné vyberieš, pretože budú stále utláčané a nakoniec asi aj tak zahynú.
Hugo112
 
Príspevky: 133
Obrázky: 12
Založený: 18 Jan 2007 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Imrich Fuljer » 13 Mar 2008 09:58 am

Dzuzepe napísal:Ked uz sa tu nieco riesi.. mate nejake riesenie ked mate prebytok samcov.. ci zistite ze mate prerybnene AQ a treba preriedit osadku kym sa vam nezacnu sami vybijat ?

Kolko tych samcov je a kolko litrove akv.
Opacne ked tam budes mat malo samcov tak sa Ti vytlcu do tla. !!!
tak sa maj
Imro
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod Dzuzepe » 13 Mar 2008 10:12 am

Mam tam 4 Msobakov v 300 vke a zacina im tam byt uz tesno.
Dvaja si rozdelili teritoria a zvysok sa skryva.
Uz som nieco podobne riesil pri Saulosakoch. Az mi nakoniec zostali len dvaja samci a takto je to pri nich tusim najlepsie. Sa dotahuju medzi sebou a zvysku osadky daju pokoj.
to Hugo: prestavba AQ posobi dost stresujuco na ryby, vzdy sa potom minimalne mesiac pri kazdom pohybe okolo AQ skryvaju.
Mne ide skorej o to, co s jedinacmi ktore potrebujem vyradit.
Zatial som par dospelych kusov daval do Biotopu.
Ale radsej by som ich daroval
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod Imrich Fuljer » 13 Mar 2008 10:28 am

Dzuzepe napísal:Mam tam 4 Msobakov v 300 vke a zacina im tam byt uz tesno.
Dvaja si rozdelili teritoria a zvysok sa skryva.
Uz som nieco podobne riesil pri Saulosakoch. Az mi nakoniec zostali len dvaja samci a takto je to pri nich tusim najlepsie. Sa dotahuju medzi sebou a zvysku osadky daju pokoj.
to Hugo: prestavba AQ posobi dost stresujuco na ryby, vzdy sa potom minimalne mesiac pri kazdom pohybe okolo AQ skryvaju.
Mne ide skorej o to, co s jedinacmi ktore potrebujem vyradit.
Zatial som par dospelych kusov daval do Biotopu.
Ale radsej by som ich daroval

Radsej to nechaj tak nech sa samce fackuju lepsie ako by mali fackovat samicky.
Alebo mas dalsi argument na to aby si si " zrobil " 600 - ku

IMro :lol:
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod Dzuzepe » 13 Mar 2008 13:50 pm

:o Imro, ja by som tu 600vku bral hned ale..
treba spracovat zenu..
vyriesit priestor
zohnat penaze..
to je dlhodoby proces a len prednedavnom si mi odovzdaval 300vku
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

a

Odoslaťod Imrich Fuljer » 13 Mar 2008 17:27 pm

Dzuzepe napísal::o Imro, ja by som tu 600vku bral hned ale..
treba spracovat zenu..
vyriesit priestor
zohnat penaze..
to je dlhodoby proces a len prednedavnom si mi odovzdaval 300vku


Bod jedna je ten najtazsi.
Bod dva a bod tri vyriesi bod jedna :lol:
Skus tych msobakov " fackujucich " samcov nechat tak a uvidis ako dalej. Myslim ze je to najlepsi sposob aby ti to drzalo po hromade. Msoba su zvlastne ryby mozno neskor zistis ze tych samcov tam bude este viac

Imro

PS: co sa chovu tyka su prave ty najteritorialnejsi, najdominantnejsi samci " zabijaci " aj najlepsi oplodnovaci.
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Cichlidi

Odoslaťod Dzuzepe » 13 Mar 2008 17:32 pm

hmm smola.. posledne dva kusy ktore sa tvarili ako samice teraz prefarbuju chrbtovu plutvu na cierno , tak som zvedavy koho bude ten superoplodnovac oplodnovat :lol: hodim mu tam asi nejaku zebru nech ma koho prznit :)
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Chora Pseudotropheus zebra red red.

Odoslaťod elwiss » 13 Mar 2008 17:36 pm

nechcem zakladat novu temu a nenasiel som to na nete, tak preto to napisem sem.


mam dospelu zebru, mala ikri, nezrala a bola utiahnuta- normalne.
lenze teraz tie ikri nema, utiahnuta je stale, malinko zere, je okusana od ostatnych, a mam pocit ze sa jej zacinaju rozpadat plutvy. /dufam ze nie!!!/
po tele ma tak trocha vyblednute miesta a schudla. je stale na boku akvaria a nehybe sa moc. trosicka je naklonena na bok alebo je nasmerovana s hlavou hore na hladinu.
bola to najdominantnejsia ryba v akva a od vtedy co mala ikri je na tom nejak zle.
ostatne ryby su zdrave a su super.
do mojho fotoalbumu pridavam dve fotky tejto pravdepodobne chorej zebry, tak vas prosim pomozte mi nerad by som o nu prisiel.
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Cichlidi

Odoslaťod Dzuzepe » 13 Mar 2008 18:02 pm

Asi bola po donoseni zoslabnuta a zvysok ryb toho vyuzil.
Mal som dva kusy ktore vyzerali rovnako a dali sa dokopy, jeden takto dokusany mi odisiel.
Ak mas nejaku karantennu nadrz tak si ju prelov. Za chvilu jej dorastu plutvy a bude ok. Mozno ju potom v pohode primu spet.
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod alexx5 » 13 Mar 2008 19:55 pm

Stotožnujem sa z Dzuzepem...keby ju nechceli prijať,skús poprehadzovať kamene v akva...
Obrázok používateľa
alexx5
 
Príspevky: 192
Založený: 09 Feb 2006 10:56 am
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: Cichlidi

Odoslaťod mig07 » 13 Mar 2008 22:47 pm

Ichtio napísal:a aj ja som neskuseny ale stutudjem som krpec ale od malicka som blazon do ichtyologie ja normalne v tom zijem a prisavnikov nemozes dat k cichlidam ale mecunov nie lebo cichlidy ledva zvladaju ine druhy svojho rodu ale ine druhy ryb to by bolo bojisko v akvariu ked si neskuseny zacinaj najskor rybami ktore su nenarocne a potom postupuj ja chovam karase zavojnatky a panciernikov a som rad a potom si chcem kupit cichlidy tak sa drz
:wink:


No ja chovam akare hnede medzi neonkami a v pohode. Choval som aj terčovce medzi neonkami a v pohode niekolko rokov...... Aj akare aj terčovce,skalary su cihlidy. :wink:
Malawi (tanganika) rybky som mal pár mesiacov (tieklo mi akva) medzi tetrami a v pohode, robili si zle len medzi sebou tetry si nevšimali.

Takže je rozdiel aku cihlidu myslíš, take akarky, apistogramy, a pod menšie cichlidy sa daju, samozrejme cihlidy typu ocelatus a spol sa nedaju chovat spolu s mečovkami. Ale prísavnikov môžeš aj s ocelatusmi a s malawi v pohode.......

Takže ak chce nejaku cihlidu k neonkam odporučam tie akare hnede pre začiatok.......
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.