Karas zlatý [Carassius auratus]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Carassius Auratus.

Odoslaťod stanislav » 28 Jan 2005 12:10 pm

shooty napísal:Tak potom daj vediet, ci sa to podarilo.
ja mam vodu 26Stupnov 3 velke zavojnatky.akvarium 130lplno rastlin. a vsetkemu sa dari vyborne!
Obrázok používateľa
stanislav
 
Príspevky: 21
Obrázky: 21
Založený: 27 Jan 2005 23:03 pm
Bydlisko: velky saris

Reklama

Re: Carassius Auratus.

Odoslaťod ado » 28 Jan 2005 12:38 pm

ja som choval karasov, nie zavojnatky, karas, klasika, pekne rybky, akurat ze potrebuju vecsie akva. No Tom ak by si jedeho chcel tak ti darujem, lebo ja mam male akva :( kukni moj foto album. Aj hned. Co sa tyka teploty, tak v pohode ziju pri 16-24,25, osobna skusenost, na leto trosku na vzduch a pod. Zeru secko, ale netreba im davat nejake lacne veci. 8)
Obrázok používateľa
ado
 
Príspevky: 38
Obrázky: 14
Založený: 27 Nov 2004 09:40 am
Bydlisko: Bratislava

Zvlastni chovani karasu

Odoslaťod Yarrae » 12 Mar 2008 15:12 pm

Chovam 5 karasov zaroven s dvoma koi-kaprami v 240litrovom akvarku. Vcera jsem si vsimla, ze karasi jdou po jednom koi kaprovi a dost nevybiravym zpusobem mu/ji "okusuji" bricho v oblasti konecniku. Ten mi prijde zvetseny, ale mozna je jen otekly z toho zduchani...

Nikdy predtym toto nerobili, vedeli by ste cim to je? Je mozne, ze je to snaha o sexovani?
Obrázok používateľa
Yarrae
 
Príspevky: 21
Obrázky: 3
Založený: 18 Mar 2007 00:40 am

Odoslaťod VLADY » 12 Mar 2008 20:04 pm

Že by homosexuálne sklony boli už aj u rýb v akvarkach???? :shock: :oops:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Zvlastni chovani karasu

Odoslaťod laci » 12 Mar 2008 20:08 pm

Yarrae napísal:Je mozne, ze je to snaha o sexovani?


Ano :) A môžu mu postupne až okusať skoro všetky plutvy hlavne brušné a chvostovú.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod Yarrae » 12 Mar 2008 20:12 pm

sak ja neviem ci je to Jarda alebo Jaruska :) Niesom to schopna rozoznat :oops:

laci nevies, ci sa karasi bezne mnozia s koikaprami? Ja nechcem aby mu/jej okusali plutvy, sak je to moja najpeknejsia rybicka... dam ho radsej do karanteny?

Toho karasa mam 5 rokov a toto je po prvy raz co som u neho videla take spravanie
Obrázok používateľa
Yarrae
 
Príspevky: 21
Obrázky: 3
Založený: 18 Mar 2007 00:40 am

Odoslaťod laci » 12 Mar 2008 20:15 pm

No asi by bolo lepšie ho oddeliť. Osobne som v minulosti prišiel takto o viac rybiek.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod Yarrae » 12 Mar 2008 20:21 pm

Tak pojde do vedlajsieho akvarka s malymi karaskami, aj ked to ma iba 120 l, to je pre 15 cm koikapra asi dost malo :( No ine akva, kam by sa vosiel, nemam :(

Ja som myslela, ze karasi s koikaprami nesexuju, evidentne som sa spletla :x
Obrázok používateľa
Yarrae
 
Príspevky: 21
Obrázky: 3
Založený: 18 Mar 2007 00:40 am

Re: Karas zlatý [Carassius auratus]

Odoslaťod matut » 13 Mar 2008 14:58 pm

to som nemusel citat cele karase su najlepsie prisposobene a najviac odolatelne zmenam nevadi im nizke ph ani nizka hladina kyslika vo vode a ani husty porast ja ich chovam doma a maju cca 12 cm krasne ale oni nemusia dorast do takej dlzky oni sa prisposobia akvarku tak nemaj starosti ja ich chovam spolu zo zavojnatkami ktore su toho isteho rodu su krasne carassiu auratus oranda poddruh karasa sak vsetky zavojnatky su z nich slachtene ja mam ryby vyse pol roka rastu rastu dari sa im ziadna narocna ryba dobra volba mna okuzlil rod carassius hned a to nehovorim o celej celadi cyprindae
matut
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 11 Mar 2008 21:03 pm

Re: Karas zlatý [Carassius auratus]

Odoslaťod matut » 13 Mar 2008 14:58 pm

to som nemusel citat cele karase su najlepsie prisposobene a najviac odolatelne zmenam nevadi im nizke ph ani nizka hladina kyslika vo vode a ani husty porast ja ich chovam doma a maju cca 12 cm krasne ale oni nemusia dorast do takej dlzky oni sa prisposobia akvarku tak nemaj starosti ja ich chovam spolu zo zavojnatkami ktore su toho isteho rodu su krasne carassiu auratus oranda poddruh karasa sak vsetky zavojnatky su z nich slachtene ja mam ryby vyse pol roka rastu rastu dari sa im ziadna narocna ryba dobra volba mna okuzlil rod carassius hned a to nehovorim o celej celadi cyprindae
matut
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 11 Mar 2008 21:03 pm

Odoslaťod janoch » 13 Mar 2008 18:05 pm

ahoj matut si ma potešil :D som myslel, že je málo fandov "zlatých rybiek". Ja mám nové dve orandu a druhý je calico a asi ryukin.

Len zháňam furt nejaké info o nich nech o nich všetko viem. Dúfam, že je tu viac taký čo radi o nich disutujú. Možno mám aj pár aspoň ten ryukin je asi samec, lebo má tie vyrážky na žiabrách a orande stále pchá hlavu do zadku :D Uvidíme.
janoch
 
Príspevky: 172
Obrázky: 3
Založený: 30 Apr 2007 19:48 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod Yarrae » 13 Mar 2008 18:27 pm

Ako vyzera calico? Mas nekde fotku?

Ja karase a koikapry pestujem aspon 4 roky a velmi ich lubim, no asi maju pravdu chovatelia co hovoria, ze su to hlavne jazierkove ryby :(
Obrázok používateľa
Yarrae
 
Príspevky: 21
Obrázky: 3
Založený: 18 Mar 2007 00:40 am

Re: Carassius Auratus.

Odoslaťod matut » 13 Mar 2008 20:30 pm

no takja neviem pricina je to ze ryby ked boli donesene odchytene mozu prenasat so sebou rozne bakterie a plesne alebo zakupene rastliny a nemusi to byt prave plesen ked si vravel ze ti potom odumreli aj rastliny mohli byt ryby zariasene to sa stava na starsich jedincoch ked im odumieraju supiny a na rozkladajucom sa podklade sa im dbre zije presne ako na kraboch v mori rastu riasy len ze tie si tam krab da sam neviem co teraz je toto jeedna z moznosti ale pozri si vzorku pod microscopom plesne a riasy sa lisia uz taketo prepaaty a ine mam za sebou
matut
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 11 Mar 2008 21:03 pm

Odoslaťod matut » 13 Mar 2008 20:38 pm

je aj ty sa zaujimas o taketo rodu carassius a calico mam chces mam aj fotky mojich rybyciek ale neviem ako sa vola ja poznam carassius auratus comun carassius auratus auratus carassius auratus poiss carassius auratus tele carassius auratusblac moorcarassius auratus oranda calico tie mam su fakt zlate
matut
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 11 Mar 2008 21:03 pm

Odoslaťod janoch » 13 Mar 2008 21:02 pm

Pridaj si fotky do albumu ja pridám tiež a nejako ti to kokce :D trikrát za sebou to ist :lol:

Ja som to ponachádzal na japonských stránkach: http://www.sanyou-goldfish.com/eng/page_new.html

Niektoré tie šľachtené sú moč aj na mňa ako buble a pompons či ako fuj to je take divne. Ja mám asi len také líznuté do nich, lebo nemám ani toho ryukina takeho napuchnutého a orandu nemám s takou big hlavou. Pridám foto aj ja.
janoch
 
Príspevky: 172
Obrázky: 3
Založený: 30 Apr 2007 19:48 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Karas zlatý [Carassius auratus]

Odoslaťod matut » 13 Mar 2008 21:03 pm

tieto rybky su nenarocne a okrem toho je to karas zlatisty a ja ich chovam tiez su krasnea este k tomu carassius auratus oranda calico su zlate s tymi hlavickami uz mam len dve aml som tri ale Jack zomrel aj som ho pochoval ale Leally a Susan ziju aj Jojo aj Jozina prve mena su zavojnatky a druhe karase a panciernikovia obaja Matias to je jedno vratme sa k teme su to uplne nenarocne ryby nestaraj sa o nic len o cistu vodu aj to nemusi byt su krasne a nenarocne to je co ale ked sa dostane tento druh karasa do prirody strati svoju zlatu farbu po troch az styroch generaciach inak pekne ze sa o toto este ktosi zaujima niekomu sa to zda staromonde zlate rybky ale pre mna su krasne a pekne JEDINE COMU U KARASOV VER NENAROCCNOST KED SOM CITAL KNIHU JA SA DIVAM ZE CI MI NESIBE ALEBO TA RYBA JE TAKA UPLNE AKOZE NIST JU NEZAJIMA tak sa teda drz s touto krasnou rybkou a neminaj peniaze na elektrinu pre okyslicovac leb oaj na kyslik su nenarocne
matut
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 11 Mar 2008 21:03 pm

Odoslaťod janoch » 13 Mar 2008 21:09 pm

Foto do albumu pridané. No ja som sa k rybkám dostal tak, že som predal disky kvôli náročnosti teraz sa majú ešte lepšie, lebo sú kámoša v 860ke a žena chcela niečo do akva tak kúpila zlaté rybky a bolo :)
janoch
 
Príspevky: 172
Obrázky: 3
Založený: 30 Apr 2007 19:48 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod matutko » 18 Mar 2008 21:54 pm

Ja som myslela, ze karasi s koikaprami nesexuju, evidentne som sa spletla :x[/quote]

no vidis aspon keby cosi z toho bolo niesu dostatocne rovnako slachtene aby mali podobne geny takze keby naklade vajicka a oplodni karas kapra nic by nebolo vsetko je v genoch a doteraz sa nevie ci sa mohol homo sapiens parit s homo sapiens neanderthals lebo sa v ziadnom z nas ludi nenasli jeho geny jeden dokaz vask nas nuti zamyslet sa nasla sa kostra dietata lebka bola ocividne homo sapiens aj chrup ale kosti boli mohutne a kratke to mal len neandertalec takze to mohol byt krizenec nikdy nevies co sa v tebe skryva sme len jeden z 20 druhov Homimidov a len my sme dokazali prezit
matutko
 
Príspevky: 5
Založený: 17 Mar 2008 19:07 pm

Odoslaťod matus_pigy » 18 Mar 2008 22:35 pm

Poviem vám niečo milé :) Máme doma veľké jazero. No a chovali sme v ňom tri roky kapra, ktorý mal asi 8 kg, som ho sám ulovil - som rybár. Bol to nádherný kus a bol strašne mos zaľúbený do jedného obrovského červeného karasa - závojnatky. Stále všade plávali spolu a kapra sme naučili papať piškoty z vodnej hladiny a potom papali spolu aj s karasom :) No a toho kapra mi bolo strašne ľúto, lebo ho otec chcel spraviť na vianoce, tak som o pustil naspať. No a karas po troch dňoch zomrel. Myslíte, že to bola láska? Lebo takého obrovského karasa ste ešte nevideli a zadnú plutvu mal ako záclonu :) A bolo mi ľúto aj kapra a aj karasa potom. Boli naozaj krásny
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Odoslaťod matutko » 19 Mar 2008 14:02 pm

matus_pigy napísal:Poviem vám niečo milé :) Máme doma veľké jazero. No a chovali sme v ňom tri roky kapra, ktorý mal asi 8 kg, som ho sám ulovil - som rybár. Bol to nádherný kus a bol strašne mos zaľúbený do jedného obrovského červeného karasa - závojnatky. Stále všade plávali spolu a kapra sme naučili papať piškoty z vodnej hladiny a potom papali spolu aj s karasom :) No a toho kapra mi bolo strašne ľúto, lebo ho otec chcel spraviť na vianoce, tak som o pustil naspať. No a karas po troch dňoch zomrel. Myslíte, že to bola láska? Lebo takého obrovského karasa ste ešte nevideli a zadnú plutvu mal ako záclonu :) A bolo mi ľúto aj kapra a aj karasa potom. Boli naozaj krásny


tak to je krasne nemyslim ze by to bola laska ale zavislost leb okazdy potrebuje pri sebe nieco co by ho bavilo a nieco podobne tiez by som nemohol zit na nejakom opustenom ostrove no keby tam mam moju lasku by mi bolo vsetko jedno pre nu aj zivot dam
matutko
 
Príspevky: 5
Založený: 17 Mar 2008 19:07 pm

Odoslaťod Svatosvk » 25 Mar 2008 22:37 pm

Nazdar,potrebujem poradiť s mojimi dvomi závojnatkami. Ako mam určiť pohlavie? lebo chcel by som skúsiť či by sa nevytreli,ale neviem či nemam samčekov alebo samičky... ak to pomôže tak su na videu na linku tu :
Svatosvk
 
Príspevky: 7
Založený: 25 Mar 2008 18:24 pm

Odoslaťod Silvester Valentin » 25 Mar 2008 22:59 pm

Svatosk pokial viem tak pohlavie sa da rozlisit az ked su prichystane na trenie a vtedy sa u samcov objavuje tkzv trecia vyrazka na hlave a skrelach.
takze len drzim palce :)
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Odoslaťod joko » 26 Mar 2008 00:04 am

Sly, ty chovas aj karasi ?
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Svatosvk » 26 Mar 2008 14:15 pm

Silvester Valentin napísal:Svatosk pokial viem tak pohlavie sa da rozlisit az ked su prichystane na trenie a vtedy sa u samcov objavuje tkzv trecia vyrazka na hlave a skrelach.
takze len drzim palce :)


Inak niekto mi hovoril,že sa dosť ťažko daju odchovať mlade... Inak dnes som to pozeral,vyzerá to že su to dve samičky... takže musim rýchlo zohnať samčeka... Možno skôsim v Hornbachu či nemajú,V BA,nevie niekto ? :?: A diki za radu
Svatosvk
 
Príspevky: 7
Založený: 25 Mar 2008 18:24 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.