Skalár má v papuli biely povlak



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Skalár má v papuli biely povlak

Odoslaťod zuzuliksvk » 16 Mar 2008 21:50 pm

Dnes som si všimla, že môj skalár má na konci plutiev biely povlak a tiež okolo papule a aj dnu v papuli sa mu začal robiť. Nepláva len sa nadnáša a dýcha nepravidelne. Čo mám robiť? Čo sa mu mohlo stať? Je potrebné vybrať ostatné ryby z akvária? Mám tam ešte jedného skalára, 2 pancierničkov a 2 prísavníkov a tiež mladé prísavničky.
Obrázok používateľa
zuzuliksvk
 
Príspevky: 17
Obrázky: 43
Založený: 15 Nov 2007 13:32 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Odoslaťod poecilia » 16 Mar 2008 23:03 pm

Uz je u konca svojho plavania.
Obrázok používateľa
poecilia
 
Príspevky: 56
Obrázky: 26
Založený: 12 Jan 2008 18:46 pm

Odoslaťod zuzuliksvk » 16 Mar 2008 23:48 pm

:( To už viem aj ja ale najhoršie je, že takto neskončil len skalár ale aj tetra krvavá a bojím sa, že takto pôjdu aj ostatné ryby. Čo mám robiť? Poraďte mi prosím.
Obrázok používateľa
zuzuliksvk
 
Príspevky: 17
Obrázky: 43
Založený: 15 Nov 2007 13:32 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Raviolka » 17 Mar 2008 00:31 am

Jak je velké akvárium a kolik je v něm ryb? Jak často měníš vodu? Filtruješ? Jak dlouho je akvárium založené? Měříš nějaké parametry?
... máš v akváriu nevhodné podmínky, aby ti někdo mohl poradit, musíš toho napsat víc :idea:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod zuzuliksvk » 17 Mar 2008 10:42 am

Akva má 40l a mala som v ňom 6 rýb. Bohužiaľ mi všetky tejto noci zahynuli okrem prísavníkov. Tie sa statočne držia. Na veľkú škodu mi zahynuli aj mladé prísavníky, ktorých tam bolo asi 10. Všimla som si na rastlinách akoby riasy a ryby boli nafuknuté. Akva som založila pred 7 mesiacmi a mam tam filter, 6 veľkých a niekoľko malých rastlín, okrasný kameň a koreň. Ryby som kŕmila vločkami a tiež mrazenými larvami pakomára. Je možné aby som do akva naniesla ničo s rastlinou, ktorú som tam dala ako poslednú? Pred pár dňami som totiž čistila akva a menila vodu a tiež som nasadila novú rastlinu, kúpenú v akvaristike. Voda mala teplotu okolo 25 stupňov. Poraďte mi prosím. :(
Obrázok používateľa
zuzuliksvk
 
Príspevky: 17
Obrázky: 43
Založený: 15 Nov 2007 13:32 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod zuzuliksvk » 17 Mar 2008 10:48 am

Vodu mením každých 14 dní, približne 10 litrov a celkovú očistu robím približne po mesiaci a pol.
Obrázok používateľa
zuzuliksvk
 
Príspevky: 17
Obrázky: 43
Založený: 15 Nov 2007 13:32 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod maxxx01 » 17 Mar 2008 11:09 am

Teoreticky sa dá nákaza zavliecť do akvária z predajne aj s novými rastlinami. Ak tomu dobre rozumiem, už je po funuse, takže nemá význam špekulovať o zachraňovaní rybiek. Ale podstatná vec je podľa mňa aj tá, že 40 l je primálo na skalárov. V takej malej nádrži podľa mojej skromnej mienky ani nemohol skalár dlho vydržať. Osobne by som skalára nestrčil do menšej nádrže ako 100 litrov. Môžeme si to teda vysvetliť aj tak, že skalár sa v tomto minipriestore necítil dobre, a tým trpela aj jeho imunita a bola len otázka času, kedy na niečom padne. Ak budeš obnovovať rybiu posádku, tak už si tam radšej skalára nedávaj, len niečo z menších druhov - mať skalára v 40 litroch hraničí s trápením zvierat.
Inak pred časom mala Sera dobrý leták, kde popisuje rôzne choroby rýb, ich príznaky a možnosti liečenia, a ten som vyfasoval vo svojej predajni grátis. Skús sa opýtať v predajni a ak sa k tomu nedostaneš, kľudne ti ofotím a darujem, nakoľko som tiež z PO.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Raviolka » 17 Mar 2008 15:03 pm

Co je celková očista?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod Kubo » 17 Mar 2008 15:12 pm

Skalara do 40L akva? Ja sa riadim pravidlom minimalne 50L priestoru na 1velku rybu. Mohlo sa stat ze si to skor zavliekla s mrazenou potravou.Zaciatocnici zvyknu prekrmovat urcite to nedojedli a zacalo to hnit na dne.Voda sa skazi a zacinaju dobre podmienky pre rozne bakterie a choroby.A celkovo si myslim ze take male akvarko neutiahne take ryby ako je skalar ci prisavnik ktore vedia narast do peknych rozmerov ak teda mozu.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Odoslaťod zuzuliksvk » 17 Mar 2008 19:50 pm

Najhoršie však je, že v akvaristike nepovedia v akom akva chovať skalára. A keď som si zakladala akva tak som bola úplny amatér. Nemala som ani prístup k internetu, tak som nevedela ako sa správne chovajú ryby. Teraz som sa poučila aj keď bohužiaľ doplatili na to ryby. Bola som sa pýtať v akvaristike, čo sa vlastne mohlo stať a ten pán mi povedal, že som tam chytila plieseň. Že to mohli rybky chytiť zo stresu pri výmene vody.A čo sa týka prekrmovania, tak tie mrazené larvy dostávali len každý druhý až tretí deň a žrali to už nejaké 4 mesiace. Pozerala som aj na stránku o chorobách rýb a ich liečení ale nezdala sa mi ani jedna.
Obrázok používateľa
zuzuliksvk
 
Príspevky: 17
Obrázky: 43
Založený: 15 Nov 2007 13:32 pm
Bydlisko: Prešov


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.