Bezpečnosť externých filtrov-vytečenie akvarka



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Bezpečnosť externých filtrov-vytečenie akvarka

Odoslaťod VLADY » 16 Mar 2008 19:51 pm

Nenašiel som tu nič podobné a tak sa pýtam . Má niekto z Vás, čo ich používate nejakú skúsenosť že by tiekol alebo respektíve že by sa kvôli akejkoľvek netesnosti alebo poruche stalo to čoho sa ja obávam , že vytečie celé akvarko lebo ak je sací kôš dole tak stačí aj gravitácia a voda sa vysaje aj bez pričinenia čerpadla. Alebo sú moje obavy úplne zbytočné a neopodstatnené? Dik za info.
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Reklama

Re: Bezpečnosť externých filtrov-vytečenie akvark

Odoslaťod Giftzahn » 16 Mar 2008 20:33 pm

v zasade je kazdy vonkajsi filter rizikovy.Ziatial mam skusenost len s tecenim UniMax250 externeho filtra. mal darebak vyrobnu vadu, cez hlavu v ktorej bolo cerpadlo si pekne tiekol. Pri mojom 200L akva, kym som mu na to dosiel (cez noc) vytieklo dost vody :cry: , nastastie laminatove parkety to vydrazali, a susedom nic nenatieklo do bytu. :roll: cize pre pokoj duse som si zobral pripoistenie domacnosti - AKVARIUM ... 1200,- SKK /rok a je jedno ci mas 1x ale 100x AKVA v byte 8) cize aj keby opatovne nieco vytieklo....poistka skody na akva, u teba v byte a aj u susedov cvakne :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod VLADY » 18 Mar 2008 16:19 pm

Budem to riešiť tak že pod filter dám nejakú záchytnú plastovú nádobu a zo spodku hadicou von mimo skrinku a aj mimo byt a prípadný únik z filtra alebo hadícovej prípojky na filtri sa zachytí v tej nádobe a vytečie von (bez stráty desítky :D ) Ja sa možno budem zdať dakomu divný možno z mojou obavou ale mám na takéto nehody v domácnosti smolu...Ešte predtým ma napadlo vyvrtať do nasávacej (prepadovej) trubky ako je kolienko von z akva cca 1-2cm pod hladinou vody v akva dierku ktorá by sa po poklese hladiny v akva odkryla a tade by sa nasal vzduch a prerušil vodný stlpec a všetka voda by sa nedostala samospádom von z akva ,ale bol by asi problém pri spúšťaní filtra čistení akva poklese vody vplyvom odparu a tak celkovo ...Takže zatial len jeden príspevok ??? to akože nikomu sa nič zlé s externým filtrom nestalo??? tak asi si robím ozaj zbytočnú obavu a vidím problém aj tam kde nieje. Lebo na tom mojom Eheime je tak nejak dosť slabo zaaretovaná tá páčka čo zaisťuje hadicovú prípojku v samotnej hlave filtra . Len taký nejaký výstupok plastový cvak to urobí ale moc to tam nieje natvrdo a lahkým pohybom smerom hore sa to zas odistí a dá vytiahnuť celé von ... netvrdím že sa to samo môže ale bude sa tam dakto hrabať v skrinke dačo vyberať zavadí za to .. nevšimne si...náhoda je blbec.... :?
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod Jane » 18 Mar 2008 16:25 pm

No ja mam tiez take obavy,mam externy filter len mesiac.
Vyriesila som to tak ze nasavaci kos som umiestnila tesne pod hladinu a ak by sa nieco stalo tak mi vytecie len male mnozstvo vody :D a este filter mam vo vacsej plastovej nadobe aby sa tam stacila aj nejaka voda zachytit :)
Obrázok používateľa
Jane
 
Príspevky: 18
Obrázky: 10
Založený: 19 Sep 2007 21:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod StanleyPWL » 18 Mar 2008 16:59 pm

Vlady osobne externy filter nevlastnim, ale tu uz v davnejsich prispevkoch som nasiel nieco podobne ako sa stalo Giftzahnovi. Viackrat znamena viac ako 2 ...

ten napad co mas (s tym vytvorenim bezpecnostneho otvoru) myslim je dobry a pre trochu sikovnejsieho cloveka nemoze byt problem spravit tam "spatne preklenutie" teda nejaku uzaver na ten otvor, pre pripad cistenia atd ...
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Odoslaťod felch » 18 Mar 2008 18:49 pm

na mojom filtri mam bezpecnostne uzavery pri vyvodoch z filtra...ale tie samozrejme chybaju na konci hadic, tak som ich zacvakol s krycim sklom a dal na ne vystuzovacie kolienka aby sa nevysmykli.
Obrázok používateľa
felch
 
Príspevky: 49
Obrázky: 16
Založený: 11 Jan 2007 22:28 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Bezpečnosť externých filtrov-vytečenie akvark

Odoslaťod abba » 18 Mar 2008 21:33 pm

Giftzahn napísal:v zasade je kazdy vonkajsi filter rizikovy.Ziatial mam skusenost len s tecenim UniMax250 externeho filtra. mal darebak vyrobnu vadu, cez hlavu v ktorej bolo cerpadlo si pekne tiekol. Pri mojom 200L akva, kym som mu na to dosiel (cez noc) vytieklo dost vody :cry: , nastastie laminatove parkety to vydrazali, a susedom nic nenatieklo do bytu. :roll: cize pre pokoj duse som si zobral pripoistenie domacnosti - AKVARIUM ... 1200,- SKK /rok a je jedno ci mas 1x ale 100x AKVA v byte 8) cize aj keby opatovne nieco vytieklo....poistka skody na akva, u teba v byte a aj u susedov cvakne :twisted:

potom je rizikom aj samotne akva.ja mam filter vlastnej vyroby 200 litrovy s dvoma komorami , lepeny zo skla /uravrety,nie s prepadmi/a funguje ako hodiny, netecie ani pri vypadku prudu.je umiestneny pod akvariom ak ide o uroven hladiny, dokonca dno filtra je viac ako 150cm pod urovnou hladina v akva
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Re: Bezpečnosť externých filtrov-vytečenie akvark

Odoslaťod ?ubo z ?ahanoviec » 18 Mar 2008 23:02 pm

Ak si kupiš Eheim,alebo Fluval ,nemaš čo riskovať.
?ubo z ?ahanoviec
 
Príspevky: 42
Založený: 12 Nov 2005 23:40 pm

Odoslaťod VLADY » 19 Mar 2008 19:07 pm

Poriešim to aj ja s tou záchytnou plastovou nádobou pod filter a dokonca môžem z nej spraviť odvod vody trubkou mimo byt takže ak aj dačo na filtri prdne tak to tá nádoba zachytí a z nej to odtečie von. A vybavené. Ja verím že sa nestane nič ale aspoň budem kludnejšie spávať .... A inak o akvarko sa nebojím je predimenzované z 8ky skla pri tých rozmeroch je asi jediné na SK. :roll: takže vďaka za názory . :wink:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod mig07 » 20 Mar 2008 01:44 am

No neviem mam fluval a neviem si predstavit kde by to mohlo povolit......

Ak by povolilo tesnenie tak to zbadám asi hned, lebo to by sa stalo pri udržbe... ale ajtak ti akva cez to nevytečie........ Neviem, tie horeu vedene filtre nepoznám osobne....
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Odoslaťod Giftzahn » 20 Mar 2008 14:39 pm

to abba: jasnacka mas pravdu aj kazde jedno akva je rizikove :wink: sak preto mam obe akva poistene....a riziko sa znase hned lepsie 8)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod VLADY » 21 Mar 2008 20:30 pm

Už je namontovaný, a veselo si filtruje a ani ho nieje počuť.... :shock:Dal som pod neho plastovú vaničku pre istotu...
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Bezpečnosť externých filtrov-vytečenie akvark

Odoslaťod remus1 » 21 Apr 2008 18:30 pm

Spravil si aj tu dierku na kolienko ? Celkom som nepochopil, daj nákres prosímťa.
Obrázok používateľa
remus1
 
Príspevky: 82
Obrázky: 15
Založený: 16 Jún 2007 20:59 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.