limnophila uz nie je



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

limnophila uz nie je

Odoslaťod golfo » 20 Mar 2008 21:26 pm

pred dvoma mesiacmi som odsal dno akvaria a prakticky z jedneho dna na druhy sa mi z decimoval stav mojich limnophil prakticky na nulu. ostali mi asi 4 korienky tak 3 centimetrove a som z toho zufali neviem ako a preco a ako dalej aby to zas rastlo. kuknite na moje akva a pochopite co som tam mal,dzunglu z limnophil a teraz nic.ostatne zastliny prosperuju dalej v pohode,ani s nimi nezamavalo
Obrázok používateľa
golfo
 
Príspevky: 7
Obrázky: 11
Založený: 17 Jún 2007 10:14 am
Bydlisko: prievidza

Reklama

Odoslaťod horský vlk » 20 Mar 2008 23:23 pm

nieco podobne sa stalo aj mne.. mal som v akvarku vallisnerie,a ked som polovicu dal do druheho akva,ten zvysok co ostal,prestal rast,a neviem ci uplne nepojde tata..
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: limnophila uz nie je

Odoslaťod janko » 21 Mar 2008 12:49 pm

golfo napísal:pred dvoma mesiacmi som odsal dno akvaria a prakticky z jedneho dna na druhy sa mi z decimoval stav mojich limnophil prakticky na nulu. ostali mi asi 4 korienky tak 3 centimetrove a som z toho zufali neviem ako a preco a ako dalej aby to zas rastlo. kuknite na moje akva a pochopite co som tam mal,dzunglu z limnophil a teraz nic.ostatne zastliny prosperuju dalej v pohode,ani s nimi nezamavalo


odsatím dna si odsal aj časť vody, ktorá v sebe niesla určité množstvo živín, osobne u mňa takéto problémy s limnophyllou nemám, ale treba jej svetlo a dosť veľa zárove§ň so želiezkom, skús pomerať, či nie je náhodičkou chyba tam..
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Odoslaťod Mariok » 21 Mar 2008 13:57 pm

golfo: Odpovedal si si prakticky sám. Zobral si rastlinkám živiny v dne. Pozri si ešte raz všetky obrázky vo svojej galérii aj s dátumami!!! Tiež ti nezarástlo za dva mesiace: Najprv sa vytvoril na dne detrit (a teda aj živiny pre rastliny), CO-čko to podporilo, a rastlinky sa dostali bližšie k svetlu a rástli ako divé. Takže napreháňaj to zbytočne s "hĺbkovým odkaľovaním. A potom by možno by stálo za úvahu viacej svetla ak si nespokojný s rýchlosťou rastu. :)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Mariok » 21 Mar 2008 14:00 pm

P.S.:golfo ak sa budeš potrebovať zbaviť C. pontederiifolia, daj vedieť, dohodneme sa. 8)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: limnophila uz nie je

Odoslaťod pretender » 21 Mar 2008 22:19 pm

cafte teraz mam aj trosku podobny problem len s tym rozdielom ze mne zacali limnophole aquatici hnednut. chyba im daky konkretny prvok ked rastliny hnednu? Zelezo som meral -v norme
svetlo cca 0,6W na liter ,PMDD 1,5ml na 100 litrov a CO2(tiez v optime)
Obrázok používateľa
pretender
 
Príspevky: 65
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2008 00:19 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod Tercius Scipio » 28 Mar 2008 19:47 pm

Mam podobny problem a tiez by ma zaujimalo co to sposobuje.
Obrázok používateľa
Tercius Scipio
 
Príspevky: 8
Obrázky: 6
Založený: 02 Sep 2007 11:36 am


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.