Ceny rýb



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Sú dnes ceny rýb od chovateľov adekvátne k cenám energií?

Mohli by byť vyššie
52
34%
Sú adekvátne.
42
27%
Neviem to posúdiť.
60
39%
 
Celkový počet hlasov : 154

Ceny rýb

Odoslaťod pašo » 26 Mar 2008 09:39 am

Chcem sa spýtať, či sa niekto stretol s týmto: údajne niekto má snahu vykupovať od chovateľov chovateľov potery rýb /cca 1cm veľké/ za cenu 2 Sk/kus a následne ich má predávať vo veľkosti 3-4cm za cenu 8 Sk/kus? Aký je Váš názor na tákéto obchody? :shock:
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Reklama

Odoslaťod skala » 26 Mar 2008 10:17 am

ceny ryb su dnes nizke. snaham kupovat velmi lacno je treba povedat rezolutne nie. a to od vsetkych chovatelov. spolupraca by sa velmi hodila. aby sa nenasiel jeden, dvaja, ktori "spravia" tisice ryb a povedia si, ze my mame velikansky obrat, mozeme si to dovolit.

ceny ryb by mal urcovat producent, nie distributor. distributor nech si urci percento, to je podla mna transparentna cesta. beztak distributor este casto ryby nepreda, ale dalej predava (v lepsom pripade). ved ked je schopny, tak nemoze mat problem predat kvalitny tovar, vsak? to su jeho schopnosti.

v pripade, o akom pises je to este celkom fajn. pretoze, ten kto skupi poter, cize ho odchova v inych podmienkach a potom preda, si peniazky aj celkom zasluzi. v kazdom pripade to nebude len priekupnik. a vela krat je to odchovanie tazsie ako rozmnozenie
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod pašo » 26 Mar 2008 10:51 am

To je pravda! ale čím tie ryby potom kŕmi, keď si môže dovoliť predať napr. skalára o veľkosti 3-4 cm za 8 Sk? Nemám nič proti ak niekto predá raz za as neaké množstvo poteru. Ale robiť to tak stále tak neviem potom z čoho si vybere niekto ryby do chovu?! Tie cen y sú žalostné a špekulantov je kopu.
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Odoslaťod skala » 26 Mar 2008 11:25 am

paso, ja si myslim, ze to, ze kupi poter (medzi nami chovatelmi "ikry" :-) ) znamena, ze zrejme ma odbyt, ale nema tovar (ryby).

je to, akoby kupil surovinu a vyrabal produkt
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod jan toman » 26 Mar 2008 11:34 am

pašo napísal:To je pravda! ale čím tie ryby potom kŕmi, keď si môže dovoliť predať napr. skalára o veľkosti 3-4 cm za 8 Sk? Nemám nič proti ak niekto predá raz za as neaké množstvo poteru. Ale robiť to tak stále tak neviem potom z čoho si vybere niekto ryby do chovu?! Tie cen y sú žalostné a špekulantov je kopu.


,pašo,, ale pokial mam krmivo takmer zadarmo,vhodne podmienky na odchov ryb a dostatocnu kapacitu,preco by som to nemal robi .To mas ako s chovom kureniec.Su obchodnici,ktori skupia 2 dnove,mesiac ich pokrmia a predaju.Ved tak sa to robi aj v inych statoch.A vlastne, ani predajne vacsinou nemaju vlastne ryby.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Odoslaťod pašo » 26 Mar 2008 11:37 am

Neviem dá sa to chápať aj takto. len že údajne ten dotyčný je neaký výkupca či neaká firma a doteraz brával normalne ryby velké 3-4 cm a teraz uz len poter a rybky do veľkosti 1cm. toto mi včera zavolal kamarát, že mu bola daná takáto ponuka, a či aj mne nevolali.preto sa pýtam či sa niekto s takým niečim nestretol.
:idea:

To ja nehovorím, že mi vadí že to niekto robí, ale za aké ceny?! Ako dať 2 sk za centimetrovú rybu a potom ju predávať do obchodov za 8 sk.Ja neviem? to potom kto má takéto podmienky tak si tu urobí monopol a ostatný sa môžu íst pásť :shock: jednoducho ak mi niekto vyplakáva kvôli 1Sk pri kúpe rýb a veze to do EU a sám robí takéto blbosti. 4o ho mám za to chváliť?
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Odoslaťod arowana » 26 Mar 2008 11:57 am

S cenami nič nenarobíte / žial /. Ceny v zahraničí vzhľadom k obrovskému dodávateľskému tlaku aziatov, klesli na minimum a odráža sa to aj vo vývozných cenách z " východného bloku /.
Produkcia a obchodovanie s plôdikom rýb je dlhoročná zaužívaná prax u niektorých chovateľov, hlavne s priestorovým obmedzením.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod BoSA » 26 Mar 2008 12:04 pm

Môj názor nato je taký (to ale musím povedať že nikdy som nechoval ryby na predaj, ale robím v "biznise" len v úplne inom odvetví), že snaha obchodníkov je kúpiť za čo najnižšiu sumu a predať za čo najvyššiu. Samozrejme ty ako producent tiež máš svoje náklady na odchov rýb (ktoré predpokladám že nie sú najnižšie) a ty musíš určiť za akú cenu si ešte schopný, alebo ochotný dodať tovar (v tomto prípade ryby). Tlaky zo strany obchodníkov na Vás budú stále čo sa týka znižovania ceny, takže svoju vyššiu cenu musíš niečím podložiť, a to buď kvalitou alebo službami. Zakladať nejaký obchod alebo produkciu len na cene nemá význam (vyď. všetky poľské výrobky, ktoré už ľudia prestávajú kupovať, lebo zistili že čo je najlacnejšie nemusí byť aj najvýhodnejšie).
BoSA
 
Príspevky: 37
Obrázky: 17
Založený: 11 Nov 2007 21:10 pm
Bydlisko: Košice - ?ahanovce

Odoslaťod pašo » 26 Mar 2008 12:07 pm

neako ma z toho rozbolela hlava :D ! Ja sa čudujem, že to od tých aziatov aj berú.videl som ryby z ázie v čechách aj u nás a teda nič moc to nebolo. Ale videl som zasa aj pekné kusy ale tam aj tá cena bola pekná. :o

BoSa to ja dobre viem. Ale keď prídeš do obchodu s rybami a povedia ti, že také pekné ešte nemali ale keď poviem cenu tak tam idú popadať ja hrušky. Neviem z akého dôvodu by mali obchodníci mať neakých 100% maržu a my chovatelia stále podliezať. Je to neako divne nastavené.
:?:
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Odoslaťod arowana » 26 Mar 2008 12:16 pm

Pašo, je to presne o tom, že aj v Ázii je kvalita rozdielna. Veľké zahraničné firmy sú pre nich TOP odberatelia a majú neskutočné množstevné zľavy a tak sa im ázijská produkcia vypláca aj pri veľkom úhyne.
České firmy sú cenovo úzkoprsé a tak objednávajú len "odpad" a tak sa to odráža aj na kvalite. Pokial Ti nezáleží na nejakom halieri navyše, tak kvalita je tam skutočne dobrá. Nie sme až taký pupok sveta akvaristiky, ako to radi vyzdvihujú český, ale aj naši chovatelia.
Aj u nás sa pod vplyvom konkurenčného tlaku udržujú pri živote len väčší producenti.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod laci » 26 Mar 2008 12:16 pm

Osobne som tiež predával mesačné skaláre ďalej. Nevidím na tom nič zlé.

V sobotu som bol v Miskolci na raňajky a navštívil som tam akva predajňu. V rýchlosti som si ju prezrel a uvediem jednu cenu ryby Pterophyllum scalare - 330 forintov co je pri kurze 7,5 "44,- Sk"
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod vikino » 26 Mar 2008 12:19 pm

presne tak ako pise arowana...len velki preziju... mal som chovnu, zhruba 8tis. litrov, choval som tetry.. cervenu neonku , rodostomu.. a pod. ked som zacinal, cena rodostomy bola 16sk/kus... ked som koncil, ledva 8sk!!!! vykupar mi stale tvrdil, ze ostatni mu daju lacnejsie ako ja... az som sa na to uplne vykaslal... :(
Naposledy upravil vikino dňa 26 Mar 2008 12:22 pm, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Odoslaťod arowana » 26 Mar 2008 12:19 pm

Obchod má ceny postavené s takou maržou kôli tomu, že má vyššie prevádzkové náklady, ako chovateľ, t.j. nájom v lukratívnejšej zóne ako chovateľ, médiá, zamestnanci atď.
Mimochodom tia marže našich obchodov, v porovnaní s ostatným svetom, je ešte banalita.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod pašo » 27 Mar 2008 09:32 am

Dobre páni toto všetko je pravda. ale! Napr v Rakúsku by mal mečún mexický stáť okolo 2,45 euro alebo tak neak. už si to dobre nepamätám. a to mi ako chce niekto povedať, že nemec alebo rakušák /chovateľ tam predáva ryby za 10 SK cca 3-4 centy?to je potom zbytočné sa baviť o cenách. radšej niekto dajte inú tému. Ešte k tým obchodom. Jasné za dobre miesto je aj dobrý nájom. Len že tie obchody nežíjú len z rýb. Nechcem sa nikoho dotknúť ale my slováci asi nie sme obchodníci?! Prečo napríklad neni cena tovaru/ je jedno akého/ neni nižšia?Šak či predám 100 kusov za 20 Sk/kus alebo 50 kusov po 40 Sk/kus tak zisk je rovnaký.akurát v tom 2.prípade sa menej narobím. Zasa nikto dá otázku či si ludia tých sto rýb kúpia, lebo každý chce ušetriť kde sa dá! :shock:
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Odoslaťod BoSA » 27 Mar 2008 10:26 am

A prečo neskúsiš predať svoje ryby do Rakúska? Neberte to zle ale tie podmienky si vytvárate sami tým že jeden chovateľ podlieza cenovo druhého. Skús nájsť takého predajcu ktorý je schopný akceptovať vyššiu cenu za vyššiu kvalitu.
BoSA
 
Príspevky: 37
Obrázky: 17
Založený: 11 Nov 2007 21:10 pm
Bydlisko: Košice - ?ahanovce

Odoslaťod pašo » 27 Mar 2008 10:38 am

Šak to je problém! že podliezame jeden druhého, a preto som dal aj takúto tému.Niekto s tým začať musí, alebo to aspoň skúsiť.Či nie? Vieš ja to až v takom veľkom nerobím ale neni to až taký nereálny plán s tým Rakúskom.
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Odoslaťod jan toman » 27 Mar 2008 10:48 am

pašo napísal:Dobre páni toto všetko je pravda. ale! Napr v Rakúsku by mal mečún mexický stáť okolo 2,45 euro alebo tak neak. už si to dobre nepamätám. a to mi ako chce niekto povedať, že nemec alebo rakušák /chovateľ tam predáva ryby za 10 SK cca 3-4 centy?to je potom zbytočné sa baviť o cenách. radšej niekto dajte inú tému. Ešte k tým obchodom. Jasné za dobre miesto je aj dobrý nájom. Len že tie obchody nežíjú len z rýb. Nechcem sa nikoho dotknúť ale my slováci asi nie sme obchodníci?! Prečo napríklad neni cena tovaru/ je jedno akého/ neni nižšia?Šak či predám 100 kusov za 20 Sk/kus alebo 50 kusov po 40 Sk/kus tak zisk je rovnaký.akurát v tom 2.prípade sa menej narobím. Zasa nikto dá otázku či si ludia tých sto rýb kúpia, lebo každý chce ušetriť kde sa dá! :shock:


To co opisujes sa prave deje vo svete.
Aj druzstevnici si povedali: naco vypestovat 10 ton zemiakov po 5 KS za 1 kg.Radsej vypestujme 1 tonu za 50KS.
No a vysledok uz poznas.
Nakup i predaj sa riadi hlavne dopytom.Darmo budes chovat krasne afriky po 20 KS kus, ked nebude o ne zaujem ani po 5 KS .Sleduj trh, zistis o co je zaujem a reaguj okamzito.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Odoslaťod pašo » 27 Mar 2008 11:24 am

ja viem čo ide a aj to chovám.toto co píšem sa nezosobnuje na mna ale všeobecne to myslím a chcem len poznať názor ludí. Hlavne tých ktorých sa to týka. Je to celé postavené na hlavu. Inak chcem sa spýtať 4i sa v BA nechystá neaká výstava cichladiek? :D
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Odoslaťod skala » 27 Mar 2008 12:01 pm

paso, cichlidy sa chystaju - Akvaleto 2008 - 31.5-1.6.2008
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod pašo » 27 Mar 2008 13:06 pm

Tak to aby som neaké ramirézky dochoval. A budú to páry alebo samostatný jedinci? :D Normalne si ma potešil
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Odoslaťod skala » 27 Mar 2008 13:39 pm

paso, napis raviolke - idealne asi na mail. myslim, ze na to nezalezi velmi. ale ramirezky, pocitam tak 4 jedince v 40 litrovke
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod pašo » 27 Mar 2008 14:32 pm

dobre skala diky ešte kde tak na tú raviolku zoženem mail? ak máš pošlimi ho.
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Odoslaťod alexx5 » 27 Mar 2008 15:11 pm

pašo,stačí jej poslať SS.
Obrázok používateľa
alexx5
 
Príspevky: 192
Založený: 09 Feb 2006 10:56 am
Bydlisko: Dubnica n/V

Odoslaťod jojik1 » 27 Mar 2008 19:17 pm

Dobra tema tie ceny ryb pri vykupe su naozaj zalostne a pri mensich chovniach sa to kolko krat ani neoplaca. :x
jojik1
 
Príspevky: 46
Založený: 14 Jan 2008 14:29 pm
Bydlisko: Puchou

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.