Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod Pifel » 28 Mar 2008 16:48 pm

OK tak ja jednu podobnu potazku...VAdi im televizor? Teda ze trebars v akvariu je uz zhasnute ale este ide TV nie moc nahlas ale ide...
Pifel
 
Príspevky: 44
Obrázky: 7
Založený: 28 Mar 2008 10:43 am

Reklama

Odoslaťod rufus » 28 Mar 2008 19:19 pm

Moj sused tiez pocuva hudbu potichu ale ja ju v noci pocujem. Neveril prisiel a cudoval sa ako je to pocut. Rezonancia funguje aj na sklo. Ci to vadi rybam neviem ale mne hej. :)
rufus
 
Príspevky: 66
Obrázky: 21
Založený: 18 Dec 2005 16:59 pm
Bydlisko: Pristahovalec do Ga z Ba

Odoslaťod VLADY » 28 Mar 2008 20:46 pm

Svetlo a svetlo je rozdiel ak máš otvorenú nejakú stránku alebo čo a nemení sa tam nejak výrazne a často svietivosť alebo farba tak to podla mňa nevadí a aj to ako a kde je to umiestnené ... Ale ak by bola disco a svetelné efekty a k tomu zvuk jak na disco tak to asi aj rybám na klude nepridá. Ja mám akva vedla TV ale nevidím že by im to nejak vadilo a je pravda že aj ak zapnem napríklad v noci svetlo v obývačke preto lebo musím tak sa snažím brať na rybky ohlad a nezapnem komplet celé osvetlenie v izbe ale len nejaký malý lokálny zdroj napr. digestor alebo malú lampu v rohu miestnosti. Ale všimol som si že ryby sú po tme aj tak pozalezané v rastlinách a nejak prudko nereagujú ale napríklad Pancierničky veselo bagrovali po tme aj o druhej tretej v noci....Aj prírode je občas v noci búrka a to je iné disco aj audio aj video ...
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.